# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Tartışma
Masa başında kazanılan maçlar, iddaa baronları ve daha fazlası…
| 01.01.2024

VAR odası.

Site kitlemiz içerisinde futbola meraklı insan sayısının çokluğundan, sadece bu konuya ayrılmış bir başlık açmanın gerekli olduğunu düşündük.

Bundan böyle tuttuğunuz takımla ilgili övgü ve şikâyetlerinizi buraya yazabilir, oynadığınız kuponları burada paylaşabilirsiniz.

Böylece hem konuyla ilgilenenler tüm bu muhabbetleri tek bir yerde bulabilir hem de Serbest Kürsü kısmı daha genel muhabbetler için kullanılabilir.

Şimdiden herkese keyifli muhabbetler.

  Yorum alanı

“Masa başında kazanılan maçlar, iddaa baronları ve daha fazlası…” yazısına 5,720 yorum var

 1. Dün gece yazacaktım ama maçtan sonra FB space odasını dinlerken zevkten yorgunluktan bayılmışım.

  FB’li arkadaşlara gerçekten sabırlar diliyorum. İsmail Kartal çok enteresan bir vaka. Enteresan bir insan demiyorum vaka diyorum, çünkü hakikaten bir ilçe takımının TD’si olsa o ilçede bile tartışma yaratacak demeçleri ve hareketleri var. Sadece basın toplantılarında kendini övmesinden, “ben de karakterli bir insanım” veya “kulübede dik durdum” demesinden bahsetmiyorum. Daha önce böyle bir görevdeki herhangi birinde, lider olması gereken birinde hiç görmediğim türde altı çok boş bir egosu ve bu ego gösterisinin altında cayır cayır yanan bir korkusu varmış gibi. Bazen öyle bakışlar atıyor, maç sırasında kulübede öylesine dehşete düşmüş duruyor ki sanki FB şampiyonluğu kaybetse, her yerden hocaya tepki yağsa, adam panik atak geçirecek, “hayatımı adadığım şeyde başarısız oldum” falan deyip canına kıyacak. Cidden böyle tuhaf, psikolojik olarak ilgi çekici bir vaka durumunda.

  Maçı izlerken bazı değişikliklere inanamadım. Fred çıkarken -ki kötüydü- “oha” dedim istemsizce. Fred’i dün 86′da çıkarabilmen için Crespo’yu satmamış olman lazımdı. Zajc girer girmez orta sahanın yok olacağı belliydi. İrfan Can kariyer maçını oynarken 2 aydır diskotek gezen Cengiz’i sokması, İsmail’i alıp Kruniç’i sokması hakikaten olacak iş değildi.

  GS’li olduğum için laf sokma amacında değilim ama bunu İsmail Kartal’ın ve bir süredir FB’nin Avrupa maçı kültürü olmamasına bağlıyorum. GS olsa, “hatta” BJK olsa adamların ayağı kopana kadar as kadro oynatacağına, rotasyon yapmayacağına adım gibi eminim. GS için Avrupa maçı varsa tartışmasız her şeyden önce gelir mesela, ama İsmail Kartal kendi vizyonunda olmadığından, geçen sene de Jesus takıma güvenmediğinden Avrupa’dan elenmeyi fazla kafalarına takmadılar.

  Dünkü demeçlerde de daha maç biteli 2 dk olmuşken “üzgünüz önümüze bakacağız” demeleri bile garip geldi bir GS taraftarı olarak. Aynı şeyi biz yaşasak Oly’ye, hele ki böyle bir Oly’ye elenmeyi asla kabullenemezdim. Prag’a mal gibi elendiğimiz dönem ailedeki sağlık sorunlarından dolayı fazla kafama takamadım ama normalde günlerce tadım kaçık gezerdim. FB taraftarı da kabullenemiyor tabii ki, ama teknik kadro ve futbolcular için o kadar da sıkıntı yokmuş gibiydi dün.

  Sanmıyorum ama Sivas’ta puan kaybı olursa belli ki ortalık yangın yerine dönecek.

  Frostauðn

  @Ahmet Saraçoğlu, Olympiakos gördüğüm en kötü sezonlarından birinde takımın savunma kurgusu bile yok zaten ilk maçta 3-0 öne geçtikten sonra neredeyse kendi evlerinde maç vereceklerdi. O kadar kötü bir takıma kaybetti Fener bence kadro kalitesi falan derken Fener daha iyiydi ama turu geçen onlar oldu.

  riser

  @Ahmet Saraçoğlu, ya çok basit bi`şey. okan buruk yere göğe koyulamıyor di mi (bence de hak ediyor bu arada). madem gs`de bu kadar müthiş bir avrupa kültürü var ve avrupa maçlarını çok önemsiyor; avrupa’da fener’e kıyasla çok kötü bir sezon geçirmesine rağmen neden başarılı görülüyor?

  türkiye`deki her takım lig şampiyonluğunu önceler. hayal kırıklıklarına rağmen bakmayın yine en avrupa odaklı takım fenerbahçe`dir. Avrupa’da bu sene ve beş sene içerisinde en fazla puan toplayan takım fenerbahçe. ismail kartal`a gelirsek, her ne kadar tüm sporseverlere itici gelse de pragmatik düşünüyor aslında, şampiyon olması için oyuncuların gücünü idareli kullanması gerektiğini düşünüyor. fred değişikliği doğru demek istemiyorum, başka bi’şey bu. pendik mağlubiyetinin üstüne sivas galibiyeti tüm Türkiye’ye herşeyi unutturur, yalan mı?

  Yiğit

  @riser, ben de dışarıdan gelen bu kadar ağır eleştirileri kabullenmiyorum. Evet büyük rezillik, kabul edilemez falan ama sanki geldiğimiz noktada fener gs’den daha başarısız bir sezon geçiriyormuş algısını da anlamış değilim. Kaldı ki bu sezonun parolası fenerbahçe için lig iken gs için avrupa’ydı. Bilmiyorum tuttuğum takım olduğundan böyle düşünüyorumdur muhtemelen ama fenerbahçe hep daha ağır eleştirilen bir takım olageldi. Son senelerdeki başarısızlıkların payı vardır ama ondan önce de çok farksız değildi. Adamlar cl kadrosu kurup prag’tan 4 yiyerek eleniyor yine de biz daha başarısızmışız algısı var çok garip.

  Gs’nin son 30 küsür maçında 3 galibiyeti mi ne var, kimsenin önemsediğini görmüyorum. Evet avrupada başarısızız ancak yine de en istikrarlı ve en çok puan toplayan takım fenerbahçe. Ben gs’li olsam ağzımı açmaz, lig şampiyonluğuna bakardım.

  Ne olursa olsun sezona lig şampiyonluğu hedefiyle çıktı fenerbahçe. Sene başında ligi kazanamayacaksınız ama konferans ligini verelim deseler kabul etmezdi hoca ve yöneticiler. Öyle bir takıntı oldu lig. Ha bence kazanamayacağız orası ayrı ama neticede en büyük hedeften hiç de uzak değil bu takım. Yolun ortasında hoca da değiştiremeyeceğimize göre yapacak bir şey yok. Doğru eleştirileri yapalım desek hocanın da bizi dinleyeceği yok zaten, burnu o kadar havada. Şu ortamda fazla da yıpratmaya gerek yok o yüzden daha hiçbir şey bitmiş değil. Futbol bu, olmaz ya hadi diyelim ez kaza şampiyon olduk. Bugünü herkes unutacak. Olamazsak zaten millet sopayla kovalayacak.

  Frostauðn

  @Yiğit, Hiçbir Türk takımı CL seviyesinde değil Türkiye ligi çok alt seviyede bu sene başarısızlıktı bir Galatasaraylı olarak söylerim çok da ağır eleştirdim takımı daha sezon başı Molde serisi sonrası CL maçları ve Sparta Prag hezimetinden sonra.

  Yani Konferans’ta oynayıp daha başarılıydı demek biraz tuhaf geliyor bana Konferans ligiyle CL arasındaki kalite farkı devasa. Fener ciddi denebilecek kaç rakiple karşılaştı ki ya da Galatasaray’ın karşılaştığı rakiplerle Fener’inkileri karşılaştıramıyorum. Son 10 senede özellikle CL’de ağır sıçtık. Bu senede sözde CL grupları için takım kuruluyordu ve başarısız olundu ama 10 senedir CL’ye katılamayan bir Fener gerçeği var. Galatasaray’ın berbat olduğu bir senede UEFA’da son 16′da Barcelonaya elendi. Bence ne Galatasaraylılar Feneri ne de Fenerliler Galatasaraylıları eleştirsin avrupa konusunda çünkü bu sidik yarıştırmaya dönüyor bir noktadan sonra o noktada sana katılıyorum.

  Yani Avrupada son 30 maçta 3 galbiyet dediğiniz CL maçları UEFA Avrupa kupası sayılmamış ben Galatasaray ya da Fener konferans’a gitse minimum çeyrek final oynar gözüyle bakarım. Bu iki takım Konferansa katılsa daha sezon başından en büyük favorisi gösterilir hatta Fener Galatasaray finalde karşılaşsa şaşırmam. Zaten konferans ligi artık ligler arasındaki açılmış devasa kalite farkından dolayı CL’de varlık gösteremeyen ligler ve takımlar için getirildi. Yoksa ne gerek vardı üçüncü bir turnavaya bu turnavadan yayın gelirlerinden çok bir şey kazandığını sanmıyorum UEFA’nın.

  Bence birbirimizi eleştirmeyi bırakıp başarısızlıkları hataları kendi içlerinde değerlendirmeli takımlar çünkü çok uzun zamandır başarısızız ülke puanında nerelere düşmüş ülkemiz. Bir Türk takımı CL’ye üçüncü elemeden katılmamalı yani bu hangi Türk takımı olduğundan bağımsız bizim en az iki takımı falan doğrudan gruplara göndermemiz gerek. Ben bunu görmek isterim bunu ümit ederim ama tabi gerçekleri de görmezden gelemeyiz bazı ligler son 10 sene içinde futbol kalitesinde ne gelişmeler kaydederken Türk futbolu kalitede aynı hızda geriledi belkide.

  https://twitter.com/Kasar_Yaza/status/1761035170101022918

  https://www.galatasaray.org/s/avrupa-kupalarinda-galatasaray/26

  deadhouse

  @Yiğit, O istatistik doğru değil. Yanlış bilgi edinmişsin.

 2. riser says:

  @Frostauðn, şu barcelona’ya elenme senesi güzel bir örnek. gs bayağı zor bir gruptan birinci çıkmıştı (lazio, marsilya, lokomotiv moskova). şanssız bir şekilde barcelona denk geldi ve barça ile pynadığı maçlarda da iyi bir mücadele ortaya koyarak elendi. ama hem fatih terim hem torrent kovuldu çünkü lig çok kötü gitti. aslında tam da bunu söylemek istiyordum. hemen unutuluyor avrupa sen yerel liginde kötü gidersen. eleme usulü olduğu için yakın seviye takımlar arasında şans faktörü vs. de çok devreye giriyor. cl takımları ile uefa ya da konferans takımlarını karşılaştırmıyorum tabii ki. fener 10 senedir katılamıyor, 10 senedir şampiyon olamıyor zaten :) ben gs ve hatta bjk’nin avrupa maçı kültürü farklı argümanına yönelik söyledim, böyle bi’şey olmadığı çok bariz. mesela farklı olan ne bilmek isterim. ya bu sene bjk konferans grubunda sonuncu oldu, ötesi var mı? ama aylar önce olduğu için unutuldu gitti. sparta prag’ın kadro değeri oly’nin bile yarısından az. o takımdan 6 gol yiyerek elenmek büyük bir skandal aslında. ama takımın ligdeki genel durumuna bakıyorsun, kazanıyor çatır çatır; sen de ses etmiyorsun.

 3. deadhouse says:

  Galatasaray – Pendikspor 2/1
  Fulham – Liverpool 1/2

  434 oran.

  Zengin olma vakti.

  10000 atsan 3 milyon 200 bin.

  deadhouse

  4 milyon 340 bin.

  3 milyon 200 bin nereden çıktı.

  Necrobutcher

  @deadhouse, mayıs arefesi güneş karşı tribünün üzerinden batarken pendiğe ilk yarıyı nasıl verdin :)))))

 4. çaksu says:

  Gördüğüm en saçma ve müthiş paslardan biri haha. Modric.

  https://youtu.be/shTtMifKNhc?t=98

  Jude da yine senaryoyu oturup kendi yazmış maçtan önce.

 5. deadhouse says:

  FB bir 10 sene daha şampiyon olmazsa şaşırmam. Camia, yönetim, teknik ekip ve taraftar rasyonellikten tamamen kopmuş. Andromeda galaksisinden hakem getirsen yine de tüm herkes onlara karşı, çünkü başkanlarına göre fb’yi şampiyon yapmazlar.

  Mağduriyet düşüncesi bir süre sonra mental sorunlara neden olabiliyor.

  Frostauðn

  @deadhouse, Bu mağduriyet anlatısıyla uzun seneler Erdoğan’da seçmenini gütmüştü hala da bir kesmi güdüyor ama o anlatıyı bıraktı artık Erdoğan eskisi kadar kullanmıyor

  Necrobutcher

  @deadhouse, sezonbaşından beri yürüttükleri ters psikoloji oyuncuları çökertti gerçeği yalanın peşine taktı adam futbolcu inanır mı salak mı adam görüyor her şeyi kimse de çıkıp kardeşim burası fenerbahçe demedi sonuç bu. kulüp uğur dündar önderliğinde rozet atatürkçüsü kafasına girdi heykel falan dikiyorlar garip. bu arada amatör branşlarda başarılı olmalarının sebebi de bizim oralarda korkunç kötü olmamız yoksa bu kafa orada da batardı. ben fener şampiyon olsun istedim samimi söylüyorum şimdi bizim bu sene izlediğimiz berbat transfer ve kadro planlaması faciası unulutalacak.

  Yiğit

  @Necrobutcher, amatör branşlardan kastın ne bilmiyorum ama bu kulüp birçok olimpik sporcu barındırıyor, kadın ve erkek voleybolda, kadın ve erkek basketbolda zirveye oynuyor. Dünyada hem kadınlarda hem de erkeklerde euroleague alabilmiş tek kulüp. Bu sene kadınlar euroleague gördük, kadın voleybolda şampiyon olduk daha geçenlerde. Erkeklerde de f4 iddiamız güçlü. Sadece son olimpiyatlara gönderdiğimiz sporcu sayısına bir bak istersen.

  Eda Erdem’in heykelinden bahsediyorsan da türkiye’de spor için ne kadar simge bir isim olduğundan bahsetmeye gerek var yok sanırım. Kaç yıldır milli takım kaptanı ve kulüp kaptanı. Daha geçen sene başarılarını övüp bitiremiyorduk bütün ülke ayağa kalkıyorduk. Böyle bir aşağılık kompleksi olamaz yahu.

  Ha uğur dündar’dan ben de nefret ediyorum. Ali koç ile birlikte bu tiplerin kulüpten siktir olup gitmesini canı gönülden diliyorum.

  Necrobutcher

  @Yiğit, dünyada euroleague kupasını kadında ve erkekte alabilmiş tek kulüp hmm avrupada hem kadın hem erkek takımı olan kaç kulüp var bakmak lazım kupaya avrupa kulüpleri katılabiliyor. zaten ben de yadsımıyorum ama bu ülkede bu branşlar ne statü ne de para kazandırıyor ekonomik durum korkunç seviyelerde,aziz yıldırım dönemi de öyleydi. bizim de amatör branşlarda çok başarımız var ama önemsenmiyor dünyanın en çok izlenen spor organisazyonları voleybol değil mesela ya da masa tenisi değil. ya superbowl ya da futbol müsabakaları. heykel konusuna gelince bence sporcu heykeli bu kadar kolay dikilmemeli.

  deadhouse

  @Necrobutcher, Galatasaray amatör branşlarda Fenerbahçe’den çok daha başarılıydı. 2000′lerde Aziz Yıldırım atak yapıp yatırım yaptı. Bu arada Şampiyonlar Ligi seviyesinde finalde kazandı Galatasaray, Fenerbahçe’ye karşı kadınlar basketbol’da. Bunu niye söylüyorum öyle bir iklim var ki sanki amatör branşlarda Galatasaray hiçbir başarı yakalayamamış. Öyle bir hava var. Bu arada bana kalsa tüm amatör branşları kapatırım. Galatasaray erkek futbol takımı ve Galatasaray erkek basketbol takımı yeterli. tüm yatırımı bu iki kategoriye yaparım. Kadın basketbol iğrenç bir şey kimse kusura bakmasın. Kadın futbol da iğrenç. Göz sağlığına zararlı bu iki kategoride maç izlemek. Woke burada da var diyoruz aman amerikalı derdiymiş diyorlar. Sana en az 40 milyon insan toplayabilirim bu ülkede bana bu sözleri sarfettiğim için cinsiyetçi. diyebilecek.

  Yiğit

  @Necrobutcher, yazdıklarında elbette katıldığım noktalar var. Futbol kesinlikle diğerlerinden daha önemli. Hem kitlesi hem de bu kitle dolayısıyla gelen ekonomi gereği bu tartışılmaz bir konu. Ama voleybol ve basketbol avrupa’da ve dünyada yeri yadsınamayacak sporlar. Bizim gibi sokaklarda sadece futbol ve siyaset konuşulan bir ülkede bile futbola uzak olup basketbolla yakından ilgilenen sayısız erkek var. Kadınları saymıyorum zaten onların da sporla ilgilenenlerin ezici çoğunluğu sadece voleybolla ilgileniyor.

  Benim karşı çıktığım nokta fenerbahçe’nin bu alanlardaki başarılarını gs’nin başarısızlığına bağlaman. Bunun ne kadar yanlış olduğunu şöyle belirteyim: kadınlarda ilk euroleague zaferini gs kazandı ve finalde fenerbahçeyi yendi. Erkeklerde ligde defalarca kez karşı karşıya geldiler. Bir dönem denklerdi. Hatta şöyle söyleyeyim bizim ilk F4 görmemizden bir sene önce gs son 8′e kalmıştı. Yani gs bu alanlarda hiç de korkunç kötü değildi. Sadece fenerbahçe çıtayı bambaşka bir noktaya koydu. Çocukluğumdan beri yakından takip ediyorum ve F4 denilen olayın hayalini bile kuramazken bilmem kaç sene üst üste F4 gördük. Bu herhangi bir rakibin başarısızlığı ile açıklanamayacak kadar net bir başarı.

  Bir sporcunun kolay kolay heykeli dikilemez elbette. Eda Erdem Fenerbahçe’ye geldiğinde hiç şampiyonluğumuz yoktu. Şu anda 7 şampiyonluğumuz var an itibariyle. Bu süreçte 1 şampiyonlar ligi, 1 tane de dünya şampiyonluğumuz var. Aynen dediğin gibi hiç de kolay dikilmedi yani o heykel.

 6. Yiğit says:

  Dünkü pozisyon için tek açıklamam djiku’nun arkadan bir müdahele yapmış olabileceğiydi ama var kayıtları gösteriyor ki livakovic’in müdahelesine penaltı vermişler. Arkadan ve yandan gösteren açılardan çok net gözüküyor ki livanın müdahelesinden önce oyuncu kendini yere bırakıyor. Şu penaltıyı içine sindirebilen “objektif” gs’liler tanıyorum. Gerçekten rezalet.

  Şu penaltı gsnin rakibine verilse ülke ayağa kalkar amk. Ligi bitirtmezler. Ama gel gör ki konuşulan şey hala ali koç. Komik bir ülkeyiz. Bu ülkede futbolu komple kapatıp gidelim valla ya.

  lammoth

  @Yiğit, adamın kendini bırakması bizim lig için artık kanıksanmış bir durum olsa da Liva’nın müdahalesi normal diyen cidden kötü niyetlidir:

  https://i.hizliresim.com/onqtwdy.jpg

  Necrobutcher

  @lammoth, kötü kaleci ne açı kapatabiliyor ne zamanlama algısı var burada da zamanlama hatası yapmış konu bu da değil fenerin en az 10 penaltısı bundan daha cacık. bu pozisyon da penaltı zaten.

  Yiğit

  @lammoth, fotoğraftan pozisyon yorumlamak da bizim ülkeye özgü bir şey herhalde. Gerçi VAR’da pozisyonların en ağır çekimde, fotoğrafa yakın bir şekilde incelendiği bir ülkede normal karşılamak lazım.

  Bir müdahalenin faul olarak değerlendirilmesi için neler gerektiğini yazmayacağım. Kötü niyetli de değilim ayrıca. Gayet normal bir müdahale. Faul olarak değerlendirilebilecek bir müdahale değil.

  https://bit.ly/3WiXmcr

  Buyur. Normalde hakem yorumlarını dikkate almam ancak gerçekten neden penaltı olmadığını açıklamaya üşendiğimden atıyorum bu kez.

  lammoth

  @Yiğit, Metal ve Futbol diye bakınca her zaman metali tercih edecek biri olacağım için buradan kimsenin kalbini kırmak ya da saçma bir şey yazmak istemem. O yüzden bir daha herhangi bir Fenerbahçeli arkadaşıma (futbola dair eleştirel vb.) yorum yazmayı düşünmüyorum. Ki bu yazdığımın Yiğit ile hiç alakası yok. Adam gayet düzgün yazmış. Ama ortam gergin, durduk yere burada da gerilmeye hiç gerek yok. Ayrıca artık bir taraf olmama rağmen benim bile bu futbol ikliminde kafam yandı. Sikim böyle ortamı.

 7. deadhouse says:

  Bu sene futbolda sevindiğim tek şey şişirilmiş bir balon olan Liverpool’un sonunun hüsranla bitmesi. Salah köyüne dön. Kloop köyüne dön. Takım seneye dağılır. Van Dayk bile gidebilir. Kloop öncesi 6. 7. olduğu döneme dönüş yapabilir takım. Bence PL’de Guardiola piçi gitmedikçe City’nin borusu ötmeye devam eder. United salak, Chelsea salak oğlu salak ama Chelsea bu, adam akıllı yönetilirse rakip tanımaz eskiden olduğu gibi. Arsenal ise umut vadedip hüsrana uğratıyor her zamanki gibi. City’i yine zorlarsa onlar zorlar ama başka rakip göremiyorum.

  lammoth

  @deadhouse, Arsenal üzüyor be abi. 1 tane şampiyonluk gelsin artık yazık

  Yiğit

  @deadhouse, bunların en iyi halini Jan Oblak tek başına elediğinde herkesin anlamış olması gerekiyordu.

 8. çaksu says:

  Etkinliğimiz sona ermiştir. İyi geceler diliyoruz.

  Yiğit

  @çaksu, aynı durumdayız gel sarılalım

  çaksu

  @Yiğit, 🫂

 9. deadhouse says:

  Adana Demir – Galatasaray
  İY/MS skoru
  1-0 1-2
  46 oran.
  Tek maç.
  Müthiş kupon.
  1000 tl at
  46000 tl al.

  Necrobutcher

  @deadhouse, hocam artık gol yemeyiz gibi duruyor ne diyorsun ?

  deadhouse

  @Necrobutcher, Aslında Adana çok gol kaçırdı. Böyle bitme ihtimali vardı, olmadı. Ben hala Galatasaray’ın kalan 4 maçından birinde 1/2 2/1 olabileceğini düşünüyorum. Fatih Terim döneminde epey oluyordu şampiyonluk yolunda. Ordu maçını hatırlıyorum. İY/MS 0-2 4-2 bitmişti.

 10. Mertens ve Muslera harbiden çok acayip adamlarsınız. Bambaşkasınız. Bu hafta mutlaka Mertens’le 1 sene sözleşme uzatılması lazım. 38 yaşına basmak üzere ve ligin bitmesine 4 maç kala 6 gol 11 asisti var. Hele son 6 maçta 2 gol 7 asist. Nasıl bir şeysin arkadaş. Hele 90. dakikada rakip ceza sahasının önünden depar atıp bizim ceza sahası önünde rakipten top çalması… 90 dakika koşmuşsun, 37 yaşındasın, 3-0 öndesin maç bitmiş, box-to-box deparla top çalıyorsun. Harbiden bambaşka bir adanmışlık.

  Galatasaray zor gözüken dört deplasmanda; Trabzon, Kasımpaşa, Alanya ve ADS’de toplam 16 gol attı 4 gol yedi. Bugün de yine çok zorlanmadan, sadece ilk golü biraz geç atarak kazandık. Mertens asist krallığında, Icardi gol krallığında zirveye çıktı, Muslera gol yemediği 17. maçla gol yememe rekorunu kırdı, GS arka arkaya 15 galibiyetle rekor kırdı.

  Yarın da BJK sürpriz yaparsa bizim açımızdan iyi bir hafta olacak. Sıfır rehavetle devam etmeliyiz. 105 puanla şampiyon olup bir daha kırılması çok zor bir rekor daha kırmamız lazım. Haftaya Sivas’ı da alırsak sonra bırakmayız diye düşünüyorum. FB maçına şampiyon çıkarsak çok iyi olacak. Öyle bir durumda o maç da geçen seneki alkollü maç gibi olur diye tahmin ediyorum.

  Arda da gol attı, bir sürü olumlu hareketi vardı, o da geceye çilek oldu.

  Necrobutcher

  @Ahmet Saraçoğlu, öyle deme abi hakemler kolluyor tff mafya falan arkamızda. 38 yaşında adama 90. dkda depar attıran da derin devletin adamları :)))) şakası bir yana ben kalması taraftarı değilim duygusal yaklaşmaya gerek yok seneye yabancı sayısı 12 olacak çok para istiyormuş gerek yok bir de mertens çok öğle bizim kulübe bağlı bir adam değil sözleşmeyi alırsa değişebilir. takımı gençleştirelim bence. seneye sağ bek,sekiz numara on numara ve bir forvet bize avrupa kupasını getirir umarım bu seneki gibi sıçmazlar.

  Yiğit

  @Ahmet Saraçoğlu, bildiğim kadarıyla futbolu bırakıyor

 11. çaksu says:

  Lisan Al-Gaib 11 başlayıp gol atmış.

  Liverpool Arne Slot ile anlaşmış yeni hoca olarak. Evet ben de “kim?” diye baktım.

  @Ahmet Saraçoğlu, Hakkaten özetlere bakarken düşünüyodum “oyundan çıkmıyo mu la Mertens” diye, o dk’larda hala ekranda görünce. Muslera da kaç birebir kurtardı sayamadım. “Çıkışları Alison gibi” diyesim geldi. İlginç bi bağları var, şu an Ali de Tafo ile çalışıyo Liverpool’da.

  deadhouse

  @çaksu, Altta paylaştığım videodaki kişi olduğum için Arne Slot’u yıllardır tanıyorum, biliyorum. İkinci bir Erik Ten Hag vakası olur mu bilemem, direkt Feyenoord’dan Liverpool’a keskin bir yükseliş. Oyun olarak “sağlamcı” bir teknik adam olduğunu söyleyebilirim. Hollanda ekolü olmasına rağmen savunma anlayışını ön planda tutuyor.

  çaksu

  @deadhouse, Haha video süper.

  İkinci bir haha, Hollandalı ve kel hoca çıkınca millet bi tırsmış asdfdg, Ten Hag gibi mi olcak diye.

  Skor olarak hiç ezilmediğini, genel oalrak da hücumu seven dinamik bişeyler oynattığını okudum bir iki Feyenoord fanından. Senin dediğin de doğrudur muhakkak. Kısmet bakam.

  Tabi uzaktan izlenimim, sonuçta bi halt bildiğim yok da… Bu yeni geri dönen CEO Michael Edwards, istatistik/sistem odaklı ve aşırı liyakatli biri gibi gelir bana. O seçmiş istemiş Slot’u. Yıllar önce Klopp Brandt diye tuttururken “yok Salah’ı alıyoz” diyen de Edwards mesela sdsda.

 12. deadhouse says:

  Almoatasembellah Ali Mohamed Al-Musrati

  Bu isimde bir varlığın katkı verme ihtimali sıfır. Araplar berbat varlıklar. Kg Var oynadık yaptığına bak ya.

 13. deadhouse says:

  Bugün futbol bahisinden millet paranın anasını sikti. Böyle günlerde kaybediyorum hep. Tüm maçlar düz geldi. Benim gibi City’e Kg Var oynayan bahtsızlar kaybetti. Bok gibi günlerde, kısıtlı bültenlerde kazanıyorum.

 14. Yiğit says:

  Yıllarca atm kapanarak oynayınca insanlar: ”Futbol katilleri, oynayacağınız oyunu sikeyim!!!”

  Real kapanarak oynayınca insanlar: ”Bu büyüklük başka bir şey ağğğbi”

  İki yüzlülüğünüzü sikeyim. Gereksiz sinirlendim.

  deadhouse

  @Yiğit, Real kapanarak oynamıyor. Real akıllıca oynuyor. Simeone yıllarca iğrenç bir futbol oynattı Atletico’ya. Real yeri gelince ofansif, yeri gelince defansif oynuyor. Rakibe göre oynuyor. Atletico her takıma karşı öyle oynuyordu.

  Necrobutcher

  @Yiğit, tarihin en kötü bayernine kapandılar bir de olacak iş değil :))))

  çaksu

  @Necrobutcher, Valla taş gibi takımdı dün benim izlediğim Bayern :) Tarihi ya da sezonun geri kalanını çok bilmiyorum. Geri 4lü de, orta saha da, ilerdekiler de gayet iyi oynadılar bence. Feel free to disagree.

  Real’in top bi takımı domine edebilecek bi yapısı yok heraldi şu an.. İki eşleşmedir.. Bölüm bölüm biraz kontrol yakalıyolar.. Bölüm bölüm kaybedip kapanıyolar.. Da ön üçlü inanılmaz. Dün penaltı pozisyonundaki atraksiyonları becermeyi bırak denemeyi düşünmez çoğu oyuncu.

  çaksu

  @Yiğit, Atleti’nin kapanmasından çok oyun içi çirkefliği nefret sebebiydi benim için. Öne geçti mi kabir azabına dönüştürüyolardı maçı. Epeydir çok izlemiyorum da, 3 5 sene önceki oyuncu grubuyla, en azından.. Ama yani EPL’den giden Tripper’in bile numara yapmaya yatıp yuvarlanmaya başladığını hatırlıyorum. “Hocanın karakteri bu, sinmiş takıma” diye düşünürdüm.

  Format C: For Cortex

  @Yiğit, Bizim nesil sınavlarda sonucu bulmasa bile ”gidiş yoluna puan veriyor” olayından puan alırdık. (Tam puan alamasak bile 10 puanın 6 sini alırdık. Yöntem doğruydu çünkü)
  Şuan dünyasında kimse yönteme bakmıyor sonuca bakıyor. Nasıl kazandığının bir önemi yok, tarihin en büyük takımı da olsan kralın takımı da olsan sonuç odaklı her şey(biz biraz romantik kalıyoruz kısacası).
  Bu arada son 20-25 yılın en zayıf Madrid’i olabilir. Güçlü rakiplere karşı kabul ettirecekleri bir oyun kimliği yok.
  Bir de Madrid takımında hiç bu kadar fazla siyahi futbolcu olmadı sanırım. Evet atletizm olarak çok ileri bir takım ama top tekniği düşük 37 yaşında Modric girmese maç baya zora girmişti.
  Atletico son 20 yılın İspanya liginde sözünün geçmesi için bu şekilde iğrenç bir futbol oynası gerekiyordu. Messiler Ronaldolar kupalar paralar reklamlar vs Atletico ne yapacaktı.

  deadhouse

  @Format C: For Cortex, Teknik oyuncuları (Bruyne, Bernardo) kel topluyor yapacak bir şey. Yalnız şöyle bir şey var. Real’in buraya gelmesimin sebebi de atletik siyahi futbolcuları. Teknik oyuncuları kaptırdı, atletik siyahileri aldı. İyi taktik bence. Bence İlkay’ı Barça’nın elinden alsalardı teknik oyuncu açığını kapatırlardı. Pedri, F. de Jong. Barça’da bol bol teknik oyuncu var zaten. Onların hatası da Camavinga, Tuçameni gibi oyuncu almamaları. Bayern maçı ortada bence. Bayern elerse kimse nasıl böyle oldu demesin. Bayern Dortmund finali olur. Dortmund rövanşı alır. Ezik Psg yine bir şey yapamaz.

 15. Dortmund – PSG maçının 2. yarısı inanılmaz başladı. 45-60 arası 4 gol izleyebilirdik ama mucizevi şekilde gol olmadı hiçbiri.

  çaksu

  @Ahmet Saraçoğlu, Sonrasında da 5 dk aralarla müthiş pozisyonlar kaçırmaya devam ettiler haha. Harika maçtı.

  LOTR’da Rohan kralı mıydı, adam vardı ya. Gandalf geldiğinde yarı ölmüş halde. Gandalf büyülü ışıklar saçıp iyileştiriyo bunu sonra adam cengaver bişeye dönüşüyo başrol falan oluyo ölene kadar… Hah.

  Jadon Sancho.

  Cerca C.

  @Ahmet Saraçoğlu, Bu sene BVB çok ballı. Kupayı alırlarsa şaşmam.

 16. Raddor says:

  Bu sene Ballon d’Or’u kim alacak acaba. Geçen sene cevap vermek kolaydı, Messi’nin kazanacağını bariz biliyorduk.

  Bu sene için en büyük adaylar Bellingham, Kane ve Mbappe. Bunlardan Şampiyonlar ligi kupasını kaldıran kazanır bence.

  İsterdim ki De Bruyne alsın ama sezonun büyük bölümünde sakattı. Manchester City’de Haaland da bu sene eleştirildiği bir sezon geçirdiği için favori gösterilmiyor.

  Goal’a göre City’deki en büyük aday Foden. Diğerlerinden Vinicius Jr. ve Florian Wirtz de güçlü adaylardan ama şimdilik en favori gösterdikleri Jude Bellingham.

  Rust in Peace.

  @Raddor, Bellingham’ın bir numarasını göremedik gruplardan beri. Bu performansıyla almamalı bence. Vinicius’u daha çok beğeniyorum. Onun dışında Mbappe Psg’yi en azından finale çıkarırsa en büyük aday. Fransa’da kötü oynadığını da görmedik daha. Wirtz Euro’da çılgın atarsa o da hakeder bence. En büyük eksisi Cl’de oynamaması.

  Raddor

  @Rust in Peace., ŞL’yi La Liga’dan daha çok takip ettiğim için ben de Vinicius’u daha iyi gördüm hep ama şimdi Arda’lı Cadiz maçını izliyordum. Arda’nın yerine giren Bellingham bir dakika içinde atağı başlatıp golü buldu. Real’in 65 dakikada açamadığı Cadiz defansını tek başına çözmeyi başardı.

  deadhouse

  @Raddor, Euro2024 ve Copa America2024 var daha.

  Raddor

  @deadhouse, hakikaten ya unuttum onları.

  Necrobutcher

  @Raddor, dortmun şl kaldırırsa bellingham alır alamazsa vinicius alır. nefretim psgyi ve kaplumbağaları hesaba katmıyorum.

  Raddor

  @Necrobutcher, PSG’yi ben de pek sevmem ama PSG – Real Madrid finali, Ballon d’Or adayı oyuncularının kapışacağı bir karşılaşma olacağından heyecanlı olur.

 17. Haftalar sonra kupon yaptım.

  https://nsn.page.link/9AzJk

  deadhouse

  @Ahmet Saraçoğlu, Fiorentina maçı dışında süper kupon.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, sadece o maçın tutması. 😅

 18. Yiğit says:

  Gs’yi eleyenin allah belasını veriyor, bizi eleyenin bahtı açılıyor. Allah ile fener arasındaki gerginliğin bir numaralı kanıtı resmen.

 19. lammoth says:

  Hayatımda izlediğim en keyifli maçlardan biriydi. Galatasaray beni zevk pezevengi gibi yaptı. Helal olsun Okan’ıma

  Necrobutcher

  @lammoth, hocaya kadro kuramadılar yoksa avrupa bu kadar erken bitmezdi umarım bu sene aynı hata yapılmaz. sıfırdan kadro planlaması gerekiyor yine aöa şampiyon olduğumuz için bütün hataların üstü örtülecek..

  lammoth

  @Necrobutcher, %100 haklısın. Bu yaz yapılacak transferler ve kadro planlaması Avrupa’da kaderimizi belirleyecek. Umarım az ama öz, direkt 11′e yönelik sağlam oyuncular alırlar.

  Necrobutcher

  @lammoth, bi de ligi avrupanın önüne koyuyorlar bariz bir şekilde tam bir köylülük aq bırak ligi fener alsın sen de şu avrupa kupasının tesadüf olmadığnı kanıtla cidden cinnet sebebi bazen bu camia.

 20. çaksu says:

  Geleneksel ‘Son Düdükle Birlikte Elenen PSG’li Oyuncuların Donuk Yüzlerini İzleme’ etkinliğimiz bu sene de sıkıntısız gerçekleşti. Üzülemiyorum ama eleme maçında 4 topun direkten dönmesi de hakkat şanssızlık.

  Son dk’larda Dortmund’lu oyuncuların pas verdirmemek, şut çektirmemek için sarf ettiği efor inanılmazdı. Gömüldüler ama sinmediler helal olsun. Hummels’in oynadığı oyun da efsaneydi. Hatta iki stoperi de Dortmund’un.. Kaç kez doğru anda doğru yerde bittiler saymamam sabaha kadar.

 21. Necrobutcher says:

  PSG elendi şl şerefi kurtuldu şimdi dortmund tarih yazacak mı diye ve seneye forvete tosbağayı alacak olan kralın piçlerini kupa dışına atacak olası biz-real eşleşmesini hayalini kuaracağım.

 22. deadhouse says:

  Sadece futbol değil, Tüm Spor tarihindeki bir spor dalındaki en büyük takım Real Madrid! Spor tarihinde hiçbir takım bu güce ulaşamadı. 5 kişilik kimsenin izlemediği spor dallarındaki takımları veya belli ülkelerde seyredilen spor dallarındaki takımlarla gelmeyin. Real Madrid küresel bir spor dalında ve küresel bi çapta bunu başardı.

  Necrobutcher

  @deadhouse, tam bir orospuçocuğu kulüp bi kere kralcı franconun köpeği gücü almak için eğilen alçalan bir kulüp avrupa süper ligi diye aba altından sopa gösterdiler şl ruhunu bitirdiler umarım seneye siktir olup galaktik bir kupada arap şeyhlernin oyuncaklarıyla bir lig kurarlar da biz de kurtuluruz.

  deadhouse

  @Necrobutcher, Ben de Real sempatizanı değilim. Ezeli rakipleri Atletico’nun taraftarıyım ama gerçekleri de göz ardı edemem.

  Format C: For Cortex

  @Necrobutcher, zaten götü sağlama almadan başarılı olamazsın. Dünya nın düzeni bu şekilde…Sonuç olarak Real Madrid finalde (hem de o zik gibi forvetle)

  Necrobutcher

  @Format C: For Cortex, nefret ediyorum ya formasını bile görmeye tahammülüm yok bu kulübün tuchel eşeği amına koydu resmen maçın ismail kartaldan hiç farkı yokmuş ve biz bu adamın takımına elendik utanç.

 23. deadhouse says:

  Neymiş, Bayern’in buz gibi golü yenmişmiş. Ee Galatasaray’ın da buz gibi golü yendi Bayern’e karşı. Pozisyon ofsayt mı değil mi bilmiyorum ama eğer değilse bile Bayern de masum değil. Kuraldır. Kim küçükse ezilir. Bayern Real’e göre küçüktür.

  Hem Bayern alışkındır 2 dakikada 2 gol yemeye.

  Malum United Bayern finali, 1999.

  Erhan

  @deadhouse, Noktalarla ayrılmış bütün cümleler ayrı ayrı inanılmazlıklar içeriyor:
  .Galatasaray’a haksızlık yapıldı diye Bayern’e de mi yapılmalı?
  .Bayern neden masum değil. Masum değilse bile bu şekilde mi elenmesi gerek?
  .Küçük ezilir diye bir şey Futbolda asla olmadı. City ve Ajax Madrid’i götten sikerek eledi, Barça Bayern tarafından götten sikilerek elendi.

  Minicik paragrafın 500 sayfalık şaşkınlıklar yaşatıyor.

  deadhouse

  @Erhan, Ne güzel işte. Şaşır biraz.

 24. çaksu says:

  Heycan meycan diyecektik, Vini, Neuer, Joselu kan ter gösyaşı… da son dk’da hakemlerin yaptığı inanılmaz bi hata değil mi ya? Göz testi ile ofsayt mı değil mi anlamak imkansız, açık ofsaytmış gibi düdüğü çaldı pozisyonu bitirdi herif. Son dk son şans.

  Real sempatim var ama son düdükte sevinemedim yeminle.

  Rust in Peace.

  @çaksu, son pozisyonda hakem aşırı acemilik yaptı ama çok bir şey farketmez, o maç uzasa da Bayern’in kazanma ihtimali yoktu uzatmalarda.

  Raddor

  @Rust in Peace., zaten Fener maçı gibi fazla uzamıştı, orta hakemin o pozisyondan önce son düdüğü çalması lazımdı. Marciniak kötü bir hakem bence, dünya kupası finalini de sikmişt* hatırlarsınız. Yine de bunda da, onda da iyi olan kazandı.

  Finalde tarafımız belli 💛🖤

  Yiğit

  @Raddor, bu uzatma saati ciddi problem. 9 dk verdi ama realin golünde var incelemesi dolayısıyla zaten kafadan üç dk gitti. Uzatmanın uzatmasını oynatsan ayrı dert oynatmasan ayrı. Şimdi adam uzatmayı 9-10 dk oynatsa bayern linç edecek.

  Yan hakeme söven çok ama sıkıntı orta hakemde. Pozisyon bitmeden düdüğü çaldı. Bu seviye için ciddi rezillik. Herhangi bir maç değil bu cl yarı finali ikinci ayağı. Takımlar da bayern ve real gibi koskoca iki kulüp. Hal böyleyken insan o düdüğü çalmadan iki değil üç defa düşünür. Bu seviyede bir daha maç yönetmemeli.

  Yine hiç konuşulmayan bir şey daha var. Realin var’dan gelen golünde ofsayt çizgisini son pozisyonda gördük ama bence önceki pozisyonda ofsayt olma ihtimali vardı. Yani gol pasında değil bir önceki pasta ofsayt olabilir. Onun çizgisini vermediler. Oysa ben o pas için bakılıyor sanıyordum. Çünkü çizgi çekilen anın ofsayt olmadığı saha deseninden bile belliydi zaten niye 3 dk incelediler anlamadım.

  Bu real zamanında bayerni yine ofsaytla elemişti. Tarih tekerrür ediyor.

  Raddor

  @Yiğit, ben de önceki pozisyona bakılacak sandım ama onda da ofsayt yok gibi geldi.

  Uzatmanın uzatması bence oynanmalı, uzatma içinde de sakatlıklar, var incelemesi vs. olduysa. Sadece bana fazla uzadı gibi gelmişti.

  Neyse, bu maçı her türlü Real alırdı. City’yi eleyen için gerisi kolay. Yine de bir Dortmund mucizesi olsun isterim. Öyle olursa Bellingham’da da Ibrahimovic cenabetliği var deriz.

  çaksu

  @Rust in Peace., Bana da öyle geliyor Real uzayı büker yine alırdı diye.. Ama bi ihtimal Bayern için de.. tat kaçırıcı oldu baya.

 25. çaksu says:

  Gördüğüm en korkunç gol kaçırış heraldi. Ki dokunmasa Watkins atıcak boş kaleye. İki gol birden kaçırıyo adam tek hamlede.

  https://cazn.me/m/53d0c1

  https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1cr8sj0/aston_villa_chance_vs_liverpool_36/

 26. deadhouse says:

  Olumsuz bakanlar var ama ben Şampiyonlar Ligi’nin yeni sistemini çok beğendim. Bence 2. sınıf takımlar için özellikle, çok iyi oldu. En kötü 8 maç yapıyorsun ve 8 farklı takımla maç yapıyorsun. İlk 24′e girdin mi en az 10 maç. Gelir de artıyor maç sayısı da artıyor. Daha ne isteriz.

 27. Yiğit says:

  Derbi keşke yarın olsaymış. Citynin şampiyonluğunu izlemek varken fenerimin ezilişini izleyeceğiz yine. Herkes fenerden sürpriz bir galibiyet bekliyor, johnson attı 1-0 oldu falan diyor, bu tarz maçlardan galibiyetle çıktığımız çok oldu ama irfan can’sız fener bir sikim yapamaz. Son dönemlerde takıma dair iyi giden tek şey kendisiydi.

 28. deadhouse says:

  Taktik teknik deha Okan Buruk’tan müthiş bir ilk yarı performansı. Geçen seneki şampiyonlukta da bu seneki şampiyonlukta da senin payın azdır. Oyuncularla aran iyi, onları yönetmeyi biliyorsun. Başka da bir şey bilmiyorsun. Umarım Fenerbahçe golü bulur. Bu maçın ilk yarı 3-0 bitmesi lazımdı normal şartlarda. Rezil, leş, korkak bir futbol.

  Umarım seneye CL yaparız da hiç olmazsa en az 8 maç yaparız Avrupa takımlarıyla.

  deadhouse

  Biz yazdık bunları daha önce. Bu adamın taktikten, teknikten anlamadığını söyledik. Skorseverlere Okan hocalarıyla başarılar. Okan Buruk ciddi sınavlarda sınav veremiyor. Herhangi bir oyun planı yok. Bir başarı varsa tamamen yıldız futbolcuların işi. Senin payın yok.

  deadhouse

  Puhahahahaha bu saatten sonra Okan Buruk savunan gözlük numarasını değiştirsin. Rezil ettin bizi. Umarım yakamızı kurtarırız senden.

 29. çaksu says:

  Geçen seferler sonrası tövbeliydim ama… GS şampiyonluk maçı olabileceğini görünce yine biraz meraklandım. Liv maçı devre arasındaydı, başından 5 6 dk izledim. Yine hep faul hep uğultu küfür nefret.. Ara sıra yine göz attım, her seferinde biri yerde yatıyor diğerleri hakemle tartışıyodu. Döndüm gazozuna maç yapan Liverpool’u izlemeye devam ettim. Püfül püfül ferah ferah.. Güzel kaliteli oyun, işine bakan samimi şekilde oynayan oyuncular.. 85′ten sonra daha maç oynanırken tüm stad ayağa kalktı. Maçı bırakıp Klopp’a şarkılar söyledi bütün Anfield. Müthiş güzel anlardı. Maçtan sonra 1 saat bi kişi çıkmadı staddan. 1 saatten fazla vedalaştılar Klopp’la ve ayrılan diğer herkesle.

 30. çaksu says:

  Çalıştığı 3 külupte de kendi bırakıp, üçünde de vedası böyle devasa bi kutlamaya dönüşen başka spor insanı yoktur. Etrafındakileri de takip edenleri de mutlu etmek için yaratılmış adam.

  1.91′lik yürüyen kalp :p Hemi de yalnız değil!

 31. Yiğit says:

  Topun oyunda 44 dakika kaldığı maçtan sonra haftalar boyunca “kalemize şut atamadınız” diyenleri sahneye alalım.

  11 kişiyken yarı sahayı geçemeyip tek kişi eksik oynayan rakibine karşı anca 40. dakikada ilk şutunu atabilen, bir tane organize atak yapamayan takımın taraftarının derbiler hakkında böyle üstten laflar etmesine bayılıyorum ya. Fenerbahçe bu, ölüsü bile derbide götten kan alır. En ufak temasta yerden kalkmayan turuncu formalıların da nasıl bugünlere geldiğini Djiku’ya çıkan kartların komikliğinden anlayabilirsiniz, ayağa basmaların tekmelerin nasıl kartsız geçildiğinden de anlayabilirsiniz.

  Sezonun veya ligin değil resmen ülkenin özeti gibi bir maç.

  Ayrıca Zensiz olmaz: https://ibb.co/dLR832X
  Oysa adam bu maça yetişeceğini ve emaneti kaldırdığını haftalar önce göstermişti ahaha

  Bir de mhy’ye “yiyorsa rams park’ta yapsın” diyenler de yiyor muymuş en yakından izledi, bu zevk bile yeter.

  Yiğit

  @Yiğit, https://nsn.page.link/41Fq8

  Şuna da yazık oldu. Ah be King…

 32. Erhan says:

  Galatasaray tepeyi terk eden okçuların kendini beğenmişlikleri edasıyla bir zafer ilüzyonunun çekiciliğine kapılarak başladığı maçta 119 yıllık tarihinin belki de en ezici mağlubiyetini aldı. Kimseyi gücendirmeyeceğim ama bir laf var “Çok böbürlenme padişahım senden büyük Allah var” diye.

  Gs yüzde 90 şampiyon olacak ama ileride bu şampiyonluğa değil tüm kulüplerin kulağına küpe olacak olan bu mağlubiyetiyle hatırlanacak.

  Karşına çıkan takım Ankaragücü, Pendikspor falan değildi, senin 118 yıllık ezeli rakibin Fenerbahçe idi. Böyle geçerler içinden.

 33. deadhouse says:

  Dünyanın en iyi teknik direktörü: Gian Piero Gasperini. Maçı alması, almamasından bağımsız söylüyorum. Bütçe-başarı odaklı bakarsak adam elindeki bütçeyle en başarılı olmuş kişi. Bu bir gerçek.

 34. Frostauðn says:

  Maçı izleyemiyorum tez çalışmamdan dolayı ama ilk yarıda 2-0 olmasını da beklemezdim neyse zaten Atalanta kazansın istiyordum. Bu maç 90+ bilmem kaçta gol gelip uzatmaya giderse bir https://www.youtube.com/watch?v=nGqEVhohdy8 çekerim

 35. çaksu says:

  Atalanata sahada 1 kişi fazla gibiydi. Helal olsun.

  Xabi’cim de eee.. çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üç sıçrar, dört sıçrar, beş sıçrar, altı sıçrar…. ondördüncü seferde yok artık..

 36. deadhouse says:

  Onuachu insan değilsin amk. Skandal tranfer sezonu geçiren GS yönetimi de Carlos Vinicius ile Serge Aurier’i aldı. Adamlar dünya çapında Meunier aldı. İnsanüstü Onuachu aldı.

 37. deadhouse says:

  Pazar günkü maç sikimde değil. Ben iyi gün taraftarıyım. Eğer taraftarı olduğum takım son iki haftaya 6 puan önde girip şampiyonluğu veriyorsa o takımı takip dahi etmem. (Yerel ligde) Manyak mıyım moralimi bozup dert tasa yapayım amk. 15-20 yaş arası böyleydim en son. Fanatiklik salaklığın son seviyelerindendir. En büyük dileğim CL’ye kalmamız. Baba takımlarla 8 Avrupa maçı en az. Harika olurdu. GS şampiyon bile olsa katılamayabilir, play-off’ta rakipler zorlu. Umarım katılırız.

  Cerca C.

  @deadhouse, Kızılyıldız falan çıkar karşımıza kan alır gider.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.