# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Kritikler
DYSCARNATE – With All Their Might
| 13.11.2017

Beast mode.

İngiltere’nin en kodu mu oturtan gruplarından biri olan DYSCARNATE’in 5 yıl aradan sonra geri dönüşüne tanık olmak ne kadar güzelse, bu dönüşün “With All Their Might”la olması da bir o kadar harika. Çok gazlı başladım değil mi? Evet, tıpkı DYSCARNATE gibi; DYSCARNATE’in araba yumruklatan, 200 km hızla üzerinize gelen motosiklete döner tekme attıran, aynı anda üç gergedanla güreştiren rifleri beni gaza getirmesin de ne getirsin?

DYSCARNATE’i bilmeyen birine açıklamak için birkaç grup adı saymak yeterli aslında; DYING FETUS, MISERY INDEX, BEHEMOTH, MESHUGGAH, MORBID ANGEL. Bunları demir bir kaba koyup çok da ufalamadan dövdüğünüz takdirde elinize DYSCARNATE’in dayaklarla dolu, agresiflikten ölen, testosteron yüklü metali çıkıyor. Şimdi gelin; roove’dan geberen, boynunuzu değil sırtınızı kıran, omurganızı söküp duvarlara vuran bu müziğin altı ne kadar dolu bakalım… Ya da bakmayalım. Bu sefer bakmayalım. Bu sefer olayın içeriğine girmeden, yüzeyde birikenleri konuşalım.

“With All Their Might” son zamanlarda dinlediğim en etli, en kol gibi albümlerden biri. Adamlar resmen pena yerine balyoz, tel yerine halat, gitar yerine de dev bir örs kullanıyorlar; tıpkı kapakta olduğu gibi. Bu 5 yıllık aranın ardından grubun “sıfır saçmalık, sıfır sulandırma, dibine kadar beast mode” düsturuyla yola çıktığı o kadar belli ki. Rifler adeta “bu müziği çok yüksek sesle dinlemek zorundasın” diye bağırıyorlar. “Biz böylesi bir hayvanık sunuyoruz, sen de hakkını vererek dinleyeceksin”. İşte bu sebepten, albümü her açışımda sesi diğer herhangi bir albüme göre daha fazla açma ihtiyacı hissediyorum. Albüm zaten yüksek sesle kaydedilmiş, o konuda bir sıkıntı yok, ama sesi kökleyince daha da coşup sizi bir ölüm makinesine döndüreceğini hissediyorsunuz.

Oturduğunuz yerde gayet rahat yaşanan bu gaza gelme durumu, bu müziğe uyacak bir düzlemde daha da faydalı olacaktır. Her ne kadar grubun kendisi bodybuilding’ci slam grubu olayıyla alakasız olsa da, “With All Their Might”ı dinlerken elinizin altında bir ağırlık, bir bench-press, kısacası fiziksel güç harcayacağınız bir ortam arıyorsunuz.

Grup sizi harekete geçirecek, bir yerleri yumruklatacak müziği hizmetinize sunmuş ve 40 dakikadan kısa sürede pestilinizi çıkarmanız için gerekli altyapıyı hazırlamış.

“With All Their Might”ın direktliği ve duvara kafa attırıcı yapısı düşünüldüğünde, albümü uzun uzun anlatmaya da gerek yok aslında. Çok rahat şekilde arkanıza yaslanabilir, albümü başlatabilir ve daha 1 dakika bile dolmadan yaslandığınız yerden doğrulup taşıyıcı kolon tekmelemeye, buzdolabı tokatlamaya başlayabilirsiniz.

“With All Their Might” kaç kişinin yıl sonu listesine girer bilmem, ama gireceği kişilerin bu yıl içinde epey ter attığını ve kalori yaktığını şimdiden söyleyebiliriz.

8/10
Albümün okur notu: 12345678910 (8.55/10, Toplam oy: 22)
Loading ... Loading ...
etiketler:
 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Albüm bilgileri
Çıkış tarihi
2017
Şirket
Unique Leader Records
Kadro
Tom Whitty: Gitar, vokal
Al Llewellyn: Bas, vokal
Matt Unsworth: Davul
Şarkılar
1. Of Mice and Mountains
2. This Is Fire!
3. Iron Strengthens Iron
4. Traitors in the Palace
5. To End All Flesh Before Me
6. Backbreaker
7. All the Devils Are Here
8. Nothing Seems Right
  Yorum alanı

“DYSCARNATE – With All Their Might” yazısına 7 yorum var

 1. ismail vilehand says:

  Ayı gibi albüm. Decapitated ve Misery Index’in karışımı gibi, başrolde gitarın çılgın attığı bir tarzları var. Az uykuyla yaşadığım için sabahları işe giderken böyle albümlere ihtiyacım oluyor, çıktığından beri düzenli dinliyorum. Size puanım dokuz kankalar.

 2. markusulf says:

  Daha bir kaç gün önce öneri ve tavsiye bölümünde paylaştığım grup. Yanlız İsmail de de aynı şey olmuş olacak ki 1 2 parçasını dinledikten sonra “ulan misery index noldu yav” dedirtti bana…

  zenginlik kattığını düşündüğümden çift vokalli death metal gruplarını oldum olası sevmişimdir. Tek eleştirim gaz parçaların yüksek tempoda başlayıp bunu parçanın bütününe yayamayarak sonlara doğru ivme kaybetmesi ya da bana öyle gelmesi..bilmiyorum şimdi çok bilmişlikte yapmayim.

  kesfettigime sevindigim ve artık yakından takip edeceğim bir grup oldular, benden 10/8 çalışır.

 3. Editor says:

  Bilmislik de’nin de’si ayri bi de 10 üzerinden 8 demek istediysen 10/8 değil 8/10 olur.

 4. Kendince dayak attıkları yerler var doğru ama her ne kadar tür farkı da olsa playlist’e Nails’in ardına bu albümünü koyunca balon gibi sönüverdi albüm. 7 gider.

 5. Evrim says:

  daş gibi ellaam

 6. P L A G U E says:

  Albümde tek bir kusur var, oda kapanış parçasinin görkemli bir kapanış yapamamasi. 1. parçadan 7. parcaya kadar levye ile kafatasina girişiyolar ama son parçada fatality beklerken friendship yapip birakiyorlar. Albümü dinlemeden önce baktim son parça digerlerine gore baya uzun, dedim en iyi parca kesin budur. Tam tersi çıktı aq. Bu arada yanlis anlasilmasin, kesinlikle kotu bir parca degil ama kapanisa yakismamis sadece… neyse sonuc olarak harika bir album. Her gun bir doz aliyorum. Uzun bir sure de bıkmadan usanmadan dinleyeceğimede eminim.

 7. x23 says:

  anaal natrakth ın klavye ve cleansiz hali gibi. muhtesem.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.