# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
TESTAMENT yeni albüm kaydını Temmuz ortasında tamamlayacağını açıkladı
26.06.2024

Yeni albüm de “Titans of Creation” gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu bir çalışma olacakmış.

Son albümü “Titans of Creation“ı 2020′de çıkaran TESTAMENT, geçen yaz yaptığı açıklamada tüm diskografi haklarının Nuclear Blast tarafından satın alındığını ve şirketle 3 albümlük yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu. Eric Peterson da bu albümlerden ilkinde yer alacak şarkılar üzerinde çalıştıklarını, yeni davulcu Chris Dovas‘la birlikte 4 şarkı için demo kayıtlar yaptıklarını açıklamıştı. Steve DiGiorgio’nun Nisan başındaki açıklamasına göreyse grup kayda girmeye hazırlanıyordu.

Mayıs ayındaki açıklamaya göre, bu yıl sonu ya da 2025 başlarında yayınlanması beklenen albümün kaydına da başlanmış ve yakın zamanda davul kaydı üzerinde çalışıyorlarmış. Yeni açıklama ise işlerin yolunda gittiği ve albüm kaydının Temmuz ortası gibi bitmesinin planlandığı şeklinde.

Güncel grup fotoğrafı olmadığından eskisi verelim.

Mart 2021′de de vokalist Chuck Billy, gitarist Eric Peterson’ın yeni şarkılar üzerinde çalıştığını ve albümün 2022′de çıkacağını açıklamıştı. Ancak bildiğimiz üzere böyle bir şey olmadı. Yine de çalışmalar sürüyor. Hatta Billy daha önceki bir açıklamasında da yeni albümle ilgili olarak “‘Titans of Creation’ gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu” bir albüm çıkaracaklarını ifade etmişti.

Son albümden klip verelim.

  Yorum alanı

“TESTAMENT yeni albüm kaydını Temmuz ortasında tamamlayacağını açıkladı” yazısına 59 yorum var

 1. Şaka tabii ama bir taytınz daha kaldıramaz bünyem.

  Hannemania

  @Ahmet Saraçoğlu, uzun bir süre doygunluk yaşatacağı su götürmez bir gerçek. Hazır kanallar açık, bırak aksın.

 2. deadhouse says:

  Yıldızlar topluluğu ama bomboş albümler yapıyorlar.

 3. Boba Fett says:

  Gordon Ramsey, Thomas Keller, Ferran Adria, Marco Pierre White falan toplanıp herkes çok seviyor diye menemen yapıyor.

  Yiğit

  @Boba Fett, ahahaha aynen öyle valla şu kadronun tırt bir albüm yapması fizik kurallarına aykırı esasında

  enemyofgod

  @Boba Fett, ahahahahahahahah, çok güldüm durumu çok güzel özetlemişsin.

  deadhouse

  @Boba Fett, Hiçbirini tanımıyordum. Google’lamak zorunda kaldım. Vay be millet gastronomi konusunda bayağı kendini geliştirmiş. Biz kelle, büryan, bumbar, çiğköfte, ciğer kebabı dışına çıkamamışız.

  Karlos

  @Boba Fett, hahahahaha epik bir yorum olmuş kardişim 🤪😀😀

  koca

  @Boba Fett, süper yorum!:) masterchef sevdalısı metalcilere selam olsun.

 4. Erhan Yiğit says:

  Valla ben titans’i çok beğenmiştim. Bunda testament fanboyu olmamin etkisi de var elbet ama Titans’a birazcık fazla yüklenmiyor musunuz acaba sayın PA topluluğu :(

  Yeni gelen albüm muhtemelen Brotherhood of the snake ayarinda olacak. Aha yazdım buraya.

  Boba Fett

  @Erhan Yiğit, Ben de Megadeth’in 2000 sonrası işlerini seviyorum, Testament türün sevenleri için güzel işler yapıyor zaten ama böyle büyük isimlerin iyi bir albüm yapması yetmiyor bence, ben bu arkadaşlardan büyük işler bekliyorum. Bence eleştiriler de bundan kaynaklı.

  Yukarıda örneğini verdiğim gibi menemen güzeldir, iyi menemen lezzetlidir ama o kadro toplanmışsa menemen kesmez, Dali’nin çöp adam çizmesi, Naim Süleymanoğlunun 3 kg kaldırması, Dwayne Johnson kaliteli filmlerde oynaması gibi… insanlar farklı bir şey bekliyor. He bence gelecek albüm hayran kitlesini memnun edecektir bundan da şüphem yok.

  Dysplasia

  @Erhan Yiğit, Sene sonu listeme bile girmişti. The Healers’ın hastasıyım.

 5. Raddor says:

  Eric Peterson artık tek başına albüm yazamıyor diye düşünüyorum. The Gathering de ona ait ama o zamandan beri de adamda fikirler tükendi herhalde. Solo projesini de gördük. Geçen albümde güzel olan iki beste de Skolnick imzalıydı. Efsane kadro falan diyoruz ama anladığım kadarıyla diğerleri sadece çalıp kenara çekiliyor.

 6. Serkan says:

  Dark Roots of Earth’ten sonraki iki albüm de ruhsuz ve sıradandı. Pek sevinemedim bu habere o yüzden.

  Erhan

  @Serkan, Titans’a toplanıp laf ediyorlar diyecek bir şey yok ama tutup da Brotherhood of the Snake gibi son 10 yılın en iyi 3 thrash metal albümünden birine de ruhsuz diyorsan adamlar daha ne yapsın. Stronghold, The Pale King ve Neptune’s Spear gibi bundan 20 yıl sonra klasik sayılabilecek kadar iyi şarkılar var lan allahtan kork amk.

  ismail vilehand

  @Serkan, Dark Roots of Earth cidden son kusursuz denebilecek Testament albümüydü. Sonrasında fena cortladılar.

  Ahmet Saraçoğlu

  @ismail vilehand, The Gathering falan dururken Dark Roots’a ekmek veresim gelmiyor benim, bir şekilde alışamadım o albüme.

  ismail vilehand

  @Ahmet Saraçoğlu, The Gathering, Low sonrası dönemin zirvesi zaten.

  Bence son 20 yılda çıkardıkları dört albümün içinde uzak ara en iyisi Dark Roots of Earth. Hatta diğer üçünün toplamından bile daha iyi bir albüm.

  Salata

  @ismail vilehand, Peki İsmail beyin albümden en sevdiği parça True American Hate midir? Benim öyle olunca merak ettim hahahah. Şahsımca Testament’in uzun süredir yaptığı en iyi 5 parça Dark Roots’da (İlk 4 şarkı ve Throne of Thorns) ama albümün geri kalanı beni o kadar bayıyor ki şarkıların sonunu getiremiyorum

  ismail vilehand

  @Salata, o albümdeki Skolnick performasına tapıyorum desem yeridir. Sololar inanılmaz. Gitar solosu düşkünü bir adam değilim ama Skolnick sonsuza kadar solo atsa itiraz etmem, köpek gibi dinlerim. Aşırı seviyorum adamı.

  Bu arada evet, “True American Hate” o albümdeki en sevdiğim şarkı. Doğru tahmin etmişsin. Aynı şekilde “Native Blood” da mükemmel bir şarkı. O yıllar single olarak bu iki şarkıyı seçmeleri kusursuz bir tercih.

  Salata

  @ismail vilehand, Skolnick kesinlikle özellikle o albümü bir kaç seviye yukarı çıkarıyor lead çaldığı her saniye, ultimate melodik thrash metal gitaristi gibi herif :D

  Dysplasia

  @Salata, cazcı adamın hali bir başka.

  Erhan

  @Ahmet Saraçoğlu, Demonic ve The Gathering en az dinlediğim iki Testament albümü olabilir. The Gathering hayvan üstü bir albüm onu kabul ediyorum ama ben Testament’in 2000 sonrası yaptığı albümleri daha çok severim. Tabii 80lerde çıkardığı başyapıtları saymadan diyorum bunları orası ayrı.

  Dysplasia

  @Erhan, the gathering için ‘gelmiş geçmiş en iyi thrash albümüdür’ dense itiraz etmem.

  Erhan Yiğit

  @Dysplasia, en iyi değil de en iyi ikinci deseler ben de itiraz etmem aslında ya

 7. koca says:

  “Şimdiye kadar yaptıkları en sert albüm” de olacak mıymış?

  Kürşat

  @koca, HAH! Konuşun hocam!

 8. Vikernes says:

  Yeni albüm çıksa ne olacak, ruh lazım ruh! Eskiden öyle miydi?

 9. Memo says:

  Son 2 albümün ortalaması gibi bir şey çıkar diye düşünüyorum. Çok beklentiye girmeden beklemekteyim albümü. Ya da şöyle bir şey olacak, son albümde çok eleştiri aldıkları için bu kez harbiden teker teker hepsi yardıracak.

 10. barzoman says:

  bu yeni sound yeni kafalar 80lerin gruplarının içinden geçiyor dinlenecek bişey yo 2000 sonrası.

 11. Boba Fett says:

  “‘Titans of Creation’ gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu bir albüm”.

  Her şarkı ayrı ayrı güçlüymüş.

 12. Nuada says:

  Adamalarin 2000 li yıllarda albümleri toplasan bi “the legacy” veya “New order” etmez.

 13. eatthegun says:

  83′lüler ama güçlü değiller….

 14. Boba Fett says:

  12 senelik sözleşme, emekliliklerini yapmışlar diyebiliriz.

 15. deadhouse says:

  Memur oldu bunlar da iyice.

 16. Candaş says:

  Titans gibi Her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu? Bir saniye, ne?

 17. EmptyWords says:

  Chuck Billy: Beni seeeev

 18. Barış says:

  Beklentiler çok yüksek. Legacy ya da hew order dan sonra seviyeyi oralara getirmek bu tip grupların üzerinde büyük baskı. Akılda kalıcı melodi bulamıyorlar belki de ruhlarını kaybetmişlerdir. Fena albüm değil ama bir practice what you preach ya da legacy hiç değil.. yılların hatrına dinlenir mi dinlenir.. adamlar yaşlandı artık legacy 40 yıl önceydi.. herşey değişti.. Erdoğan geldi, mülteciler geldi,akmar bitti, cd kaset bitti, saçlar ağardı… E bu da iyi, tebrik etmek lazım adamları

  Yenal

  @Barış, Heyecan,hissetmek…Bu duygular zamanla köreliyor maalesef.Teknik gelişse de aynı hissi vermiyor.

 19. Seyfettin Dursun says:

  Boooooooring!

 20. Boba Fett says:

  İç işlerini pek anlamıyorum, bilmiyorum fakat yaşınızı başınızı almış ayrı ayrı çok iyi müzisyenlersiniz, şu sıkıcı albümleri yapmaktan çok keyif aldığınızı sanmıyorum, alıyorsanız da eminim daha da keyif alacak işler vardır kafanızda ya yapın amk ne kaybedersiniz?! Yap kızılderilerin katledilişini anlatan, yer yer yerel çalgılara ve yerel seslere yer veren progresif thrash metal bi şey biz de vay amk diyelim adamlar bu yaşında bile müziğine bir şeyler boyuyorlar. Yap bir hard rock albümü ne bileyim ya da ne sikim istiyorsanız yeter ki tutkuyla yapın bir şey…

  deadhouse

  @Boba Fett, Bunlarda tutku ne arar hocam. Dream Theater gibi memurluğa bağladılar. Biz Testament’ız ne yapsak dinlerler kafasındalar. Onlara o iş öyle değil demek istiyorum.

  Gazapkulu

  @deadhouse, 50′lerine 60′larına varmış adamlardan 20-30 yaşın heyecanını,tutkusunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor bana. Adamlar belli ki klasik thrash çizgisinden devam etmek istiyor.Onları tatmin eden belli bir dinleyici kitleleri var demekki.

  Gazapkulu

  @deadhouse, 50′lerine 60′larına varmış adamlardan 20-30 yaşın heyecanını,tutkusunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor bana. Adamlar belli ki klasik thrash çizgisinden devam etmek istiyor.Onları memnun eden belli bir dinleyici kitleleri var demekki.

  Gazapkulu

  @Boba Fett, Keşke farklı şeyler deneseler. Alex Skolnick gibi caz olayına hakim bir gitaristin varken denememek saçma gerçekten.
  Ama deneyip sıçtığında,hatta aksine gayet iyi işler yaptığında bile yerin dibine sokan büyük de bir kitle var. Metallica ve Megadeth yaşadı bunları.

 21. Raddor says:

  Aslında sadece Titans of Creation sıkıcı bir albümdü. Bir önceki Brotherhood of the Snake çok güzeldi. Ondan öncekiler zaten Valhalla seviyesinde işlerdi. O albümleri yaptıkları için kutsanacaklar. Yani hala bir ihtimal var. Gelecek albüm Testament’ın pilinin bitip bitmediğini gösterecek. Tamam mı devam mı işi olacak bir nevi benim için.

  Boba Fett

  @Raddor, 6 – 7, sevenini tatmin eden ama hiçbir heyecan barındırmayan bir albüm olacak %96 falan.

  Bu adamların müzisyenliğine deadhouse hocamın bilgi birikimi ve öfkesini katsak işte o zaman 10 numara iş çıkar çünkü bence bu müziğin büyük bir bölümü %94′ü isyan, anarşi, heyecan ve adrenalindir. Dünya yanıyor, o lirikalitenin anasını sikeceksin, kağıda şarkıyı yazarken kağıt kanayacak amk, barut kokacak, böyle müzik yapıp hiç mi dünyayı takip etmiyorsunuz? Öfke damarlarından müziğe akacak, dünyanın kötülerinin anasını sikeceksin!

  Ben de boş boş konuşuyorum işte, yıl olmuş 2024 ne elitist olabilmiş ne de raw haliyle kaliteli işler çıkaran bir tür olabilmiş, herkes ekmeğinin peşinde, bir ara Türkiye’ye gelmeye tırsıyordu bazısı, çok şey beklememek lazım.

  Raddor

  @Boba Fett, insan yaşlandıkça daha az öfkeli ve umursamaz oluyor. Ergenlikte saçının tek telinin gittiği yöne bile saatlerce uğraşabilecekken, yaşlandıkça giydiğin çorapların aynı eş olup olmadığı bile umruna gelmiyor.

  Testament’ın yaş ortalaması 60′ı geçti. Dünyanın geneline göre yaşam şartları da çok kaliteli. Tüm bunlara bakınca gerçekten öfkeli bir iş yapmaları zor. Ancak taklit edebilirler, o da his vermez.

  Bakalım ne s*k yiyecekler? :)

  ismail vilehand

  @Raddor, “insan yaşlandıkça daha az öfkeli ve umursamaz oluyor.”

  Hayır.

  Raddor

  @ismail vilehand, abi şunu demek istedim. İnsan yaşlandıkça çevresiyle daha az muhattap oluyor, olaylara daha az atlıyor ve “dünyayı ben mi kurtaracam, kim ne bok yerse yesin” modunda oluyor.

  İnsan yaşlandıkça daha öfkeli olabilir ama bu Metal’de aradığımız öfke değil, Rock müziğin konusu olan içsel öfke. 60 yaşında biri içsel buhranlarından şahane bir Rock parçası yazabilir ama “gözünüzü açın, dünyada neler oluyor, allah kahretsin bu düzeni” şeklinde bir öfkeyi gençliğinde olduğu gibi bulamaz.

  Boba Fett

  @Raddor, bu müziğe bence böyle bir şey lazım. Belki aşırı anlam yüklediğimden midir bilmiyorum, kafa dağıtmak için değil de o içindeki öfkeyi, isyanı müzikte özellikle ben bu müzikte hissetmek istiyorum. Açıp 30 yıl önceyi dinleyince hissediyorsam problemin benle alakası olmasa gerek.

  deadhouse

  @Boba Fett, Estağfurullah hocam. Yorumunda haklısın ama bence şaşırmaman gerek. Ben anaakım metal gruplarının pop müzik şarkıcılarından zerre farkı olmadığını düşünüyorum kişilik ve karakter olarak. Pedofili adasında çocuk istismarı yapılması veyahut dünyanın bir başka yerinde 0-5 yaş arası çocukların 200 parçaya ayrılması onların ilgi alanına girmiyor. Onların yaşam şartları çok kaliteli. Onları ilgilendirmez.

  Boba Fett

  @deadhouse, hocam senin bu dünyaya bir thrash metal borcun var.

  Raddor

  @Boba Fett, öfkeli politik Thrash isteyene AI’dan yaptım. Bundan sonra böyle, AI’ya kaldık. :)

  https://voca.ro/1ckTNyDT1O48

  Dysplasia

  @Raddor, Ben de anlamıyorum bok varmış gibi Kreator ve Testament gömme yarışına girildi sitede. Memur falan ne alakaysa. İkisi de bir albümlük ortalama iş çıkardılar altı üstü ki müthiş şarkılar da var gayet. Zaten bence Titans gayet de güzel bir albüm.

  Raddor

  @Dysplasia, her bir sonraki iş bir öncekinin altında olduğu için ister istemez şimdiden, sonra çıkacak 5 kötü albümü hesaplıyorsun kafadan. O yüzden vaziyet kötüymüş gibi bir his geliyor insana.

  eatthegun

  @Raddor, dark roots of earth ayarında bir şey gelirse kendimi parçalarım ama hiç sanmıyorum 3 albümlük kontrat da geldiğine göre memur metale devam

  Raddor

  @eatthegun, İngiltere milli takımı gibiler. Kadro kalitesiyle ortaya çıkan iş birbirini tutmuyor. Umarım bu sefer gol olur (İngiltere değil tabi Testament atsın)

  Boba Fett

  @Raddor, İngiltere güzel bir örnek olmuş ya da Paris, yanlış anlaşılmasın bok gibi müzik demiyorum fakat o arana ruh yok. Diğer gruplarda da pek yok bu.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.