# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Tartışma
GRUP ÖNERME, SORMA, BİLGİ PAYLAŞIM ORTAMI
| 27.01.2011

Metal paylaştıkça güzel.

Uzun süreli okurlarımızdan like fire’ın “Çok muhteşem gruplar biliyorum ama bunları insanlara önerecek bir platform bulamıyorum” yorumuyla yürürlüğe koyduğumuz bu başlık, metalin olmazsa olmazı “Şu grubu dinlemen lazım” olayının vücut bulacağı bir yer olarak düşünüldü. YouTube, myspace veya o tarz link’ler vererek, “Bakın şu tarzı seviyorsanız köpeği olacaksınız” diyerek, duyup da önerme gereği duyduğunuz grupları burada milyonlarla paylaşabilir, ülke insanının metal konusundaki dağarcığına katkıda bulunabilirsiniz.

Bakalım daha neler duyacağız.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“GRUP ÖNERME, SORMA, BİLGİ PAYLAŞIM ORTAMI” yazısına 5,849 yorum var

 1. Rashid says:

  Black Metal sevenlerin mutlaka dinlemesi gereken bir split:

  https://ladlo.bandcamp.com/album/b-a-verfallen-hyrgal-split

  3 Fransız grubunun şarkılarından oluşuyor. Bu Bâ’a ve Verfallen gruplarının ilk albümleri genel anlamd, Hyrgal’ın ise geçen yıl çıkmış bir albümü var ki, onu da tavsiye ederim.

 2. Black Thunder says:

  Ahmet-ağabey-AliceinChains-RainierFog-kritiği-yazacak-mısın?

  Ahmet Saraçoğlu

  @Black Thunder, grubun tüm albümlerini dinledim ama albümlerdeki müzikler haricinde gruba dair detaylı bilgim yok. Ayrıca grunge konusundaki bilgim de sınırlı. Dolayısıyla çok duygusuz ve düz bir yazı olacağı için yazmayı düşünmüyorum.

 3. kujeste says:

  old man gloom’un ve cave in’in kazada ölen gitarcılarının ailesi için düzenledikleri etkinlikte çalmayan kalmamış. Pelican da var Zozobra da var. lakin ki Celestial adıyla Isis çıkıp 5 şarkılık bir playlist çalmış. gözlerim yaşardı, tüylerim diken diken oldu ya lan.

  https://youtu.be/Jh52bVgkxKE?t=10536

 4. FIRAT TALE says:

  Soulfly yeni albumu yayinlamis, cayir cayir

 5. Koralp says:

  Bugün İzmir’de Amken’in konseri vardı. Muhtemelen çoğu kişi isimlerini ilk defa duyacak ama bu genç grubun İzmir’e 3. gelişi ve benim 2. izleyişim. Yunanistan’dan çıkan şahane thrash metal gruplarından birisi, ve böyle devam ederlerse Bio-Cancer ile beraber piyasayı yaracaklar gibi görünüyor. Son 5 senedir büyüğünden küçüğüne yaklaşık (yerli yabancı toplam) 20-25 grup görmüş biri olarak söylemeyelim ki bu adamlar en iyi konser performansı yapan grup. Geçen sene yine İzmir’de Suicidal Angels ile beraber çıktıklarında, SA’dan daha iyi performans sergilemişlerdi diyeyim siz anlayın. Bugünkü konserde bütün şarkılarını ezbere bilerek gittim, aldığım haz tarif edilmezdi.

  Aşağıya linki bırakayım, thrash severler kendini bu gruptan mahrum bırakmasın. Kıvanç abi önderliğinde İzmir Attack olduğu ve Arcan abi ansızın çıkıp inisiyatif aldığı sürece uzun yıllar İzmir’de çok güzel konserlere tanıklık edip, çok kaliteli gruplar keşfedeceğiz gibi duruyor.

  https://youtu.be/upYoBgQrhnI

 6. Haftanın kritik programı:

  Ptesi
  GAMA BOMB – Speed Between the Lines

  Salı
  SHINING – Animal

  Çarş
  HATESPHERE – Reduced to Flesh

  Perş
  SOULFLY – Ritual

  Cuma
  GOROD – Æthra

  Ctesi
  BURIAL INVOCATION – Abiogenesis

  Pazar
  AGRYPNIE – Genzgaenger

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.