# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
TESTAMENT yeni albüm kaydına başladı
15.05.2024

Yeni albüm de “Titans of Creation” gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu bir çalışma olacakmış.

Son albümü “Titans of Creation“ı 2020′de çıkaran TESTAMENT, Haziran ayında yaptığı açıklamada tüm diskografi haklarının Nuclear Blast tarafından satın alındığını ve şirketle 3 albümlük yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu. Eric Peterson da bu albümlerden ilkinde yer alacak şarkılar üzerinde çalıştıklarını, yeni davulcu Chris Dovas‘la birlikte 4 şarkı için demo kayıtlar yaptıklarını açıklamıştı. Steve DiGiorgio’nun Nisan başındaki açıklamasına göreyse grup kayda girmeye hazırlanıyordu.

Yeni açıklamaya göre, bu yıl sonu ya da 2025 başlarında yayınlanması beklenen albümün kaydına da başlanmış ve yakın zamanda davul kaydı üzerinde çalışıyorlarmış.

Güncel grup fotoğrafı olmadığından eskisi verelim.

Mart 2021′de de vokalist Chuck Billy, gitarist Eric Peterson’ın yeni şarkılar üzerinde çalıştığını ve albümün 2022′de çıkacağını açıklamıştı. Ancak bildiğimiz üzere böyle bir şey olmadı. Yine de çalışmalar sürüyor. Hatta Billy daha önceki bir açıklamasında da yeni albümle ilgili olarak “‘Titans of Creation’ gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu” bir albüm çıkaracaklarını ifade etmişti.

Son albümden klip verelim.

  Yorum alanı

“TESTAMENT yeni albüm kaydına başladı” yazısına 45 yorum var

 1. Şaka tabii ama bir taytınz daha kaldıramaz bünyem.

  Hannemania

  @Ahmet Saraçoğlu, uzun bir süre doygunluk yaşatacağı su götürmez bir gerçek. Hazır kanallar açık, bırak aksın.

 2. deadhouse says:

  Yıldızlar topluluğu ama bomboş albümler yapıyorlar.

 3. Boba Fett says:

  Gordon Ramsey, Thomas Keller, Ferran Adria, Marco Pierre White falan toplanıp herkes çok seviyor diye menemen yapıyor.

  Yiğit

  @Boba Fett, ahahaha aynen öyle valla şu kadronun tırt bir albüm yapması fizik kurallarına aykırı esasında

  enemyofgod

  @Boba Fett, ahahahahahahahah, çok güldüm durumu çok güzel özetlemişsin.

  deadhouse

  @Boba Fett, Hiçbirini tanımıyordum. Google’lamak zorunda kaldım. Vay be millet gastronomi konusunda bayağı kendini geliştirmiş. Biz kelle, büryan, bumbar, çiğköfte, ciğer kebabı dışına çıkamamışız.

  Karlos

  @Boba Fett, hahahahaha epik bir yorum olmuş kardişim 🤪😀😀

  koca

  @Boba Fett, süper yorum!:) masterchef sevdalısı metalcilere selam olsun.

 4. Erhan Yiğit says:

  Valla ben titans’i çok beğenmiştim. Bunda testament fanboyu olmamin etkisi de var elbet ama Titans’a birazcık fazla yüklenmiyor musunuz acaba sayın PA topluluğu :(

  Yeni gelen albüm muhtemelen Brotherhood of the snake ayarinda olacak. Aha yazdım buraya.

  Boba Fett

  @Erhan Yiğit, Ben de Megadeth’in 2000 sonrası işlerini seviyorum, Testament türün sevenleri için güzel işler yapıyor zaten ama böyle büyük isimlerin iyi bir albüm yapması yetmiyor bence, ben bu arkadaşlardan büyük işler bekliyorum. Bence eleştiriler de bundan kaynaklı.

  Yukarıda örneğini verdiğim gibi menemen güzeldir, iyi menemen lezzetlidir ama o kadro toplanmışsa menemen kesmez, Dali’nin çöp adam çizmesi, Naim Süleymanoğlunun 3 kg kaldırması, Dwayne Johnson kaliteli filmlerde oynaması gibi… insanlar farklı bir şey bekliyor. He bence gelecek albüm hayran kitlesini memnun edecektir bundan da şüphem yok.

  Dysplasia

  @Erhan Yiğit, Sene sonu listeme bile girmişti. The Healers’ın hastasıyım.

 5. Raddor says:

  Eric Peterson artık tek başına albüm yazamıyor diye düşünüyorum. The Gathering de ona ait ama o zamandan beri de adamda fikirler tükendi herhalde. Solo projesini de gördük. Geçen albümde güzel olan iki beste de Skolnick imzalıydı. Efsane kadro falan diyoruz ama anladığım kadarıyla diğerleri sadece çalıp kenara çekiliyor.

 6. Serkan says:

  Dark Roots of Earth’ten sonraki iki albüm de ruhsuz ve sıradandı. Pek sevinemedim bu habere o yüzden.

  Erhan

  @Serkan, Titans’a toplanıp laf ediyorlar diyecek bir şey yok ama tutup da Brotherhood of the Snake gibi son 10 yılın en iyi 3 thrash metal albümünden birine de ruhsuz diyorsan adamlar daha ne yapsın. Stronghold, The Pale King ve Neptune’s Spear gibi bundan 20 yıl sonra klasik sayılabilecek kadar iyi şarkılar var lan allahtan kork amk.

  ismail vilehand

  @Serkan, Dark Roots of Earth cidden son kusursuz denebilecek Testament albümüydü. Sonrasında fena cortladılar.

  Ahmet Saraçoğlu

  @ismail vilehand, The Gathering falan dururken Dark Roots’a ekmek veresim gelmiyor benim, bir şekilde alışamadım o albüme.

  ismail vilehand

  @Ahmet Saraçoğlu, The Gathering, Low sonrası dönemin zirvesi zaten.

  Bence son 20 yılda çıkardıkları dört albümün içinde uzak ara en iyisi Dark Roots of Earth. Hatta diğer üçünün toplamından bile daha iyi bir albüm.

  Salata

  @ismail vilehand, Peki İsmail beyin albümden en sevdiği parça True American Hate midir? Benim öyle olunca merak ettim hahahah. Şahsımca Testament’in uzun süredir yaptığı en iyi 5 parça Dark Roots’da (İlk 4 şarkı ve Throne of Thorns) ama albümün geri kalanı beni o kadar bayıyor ki şarkıların sonunu getiremiyorum

  ismail vilehand

  @Salata, o albümdeki Skolnick performasına tapıyorum desem yeridir. Sololar inanılmaz. Gitar solosu düşkünü bir adam değilim ama Skolnick sonsuza kadar solo atsa itiraz etmem, köpek gibi dinlerim. Aşırı seviyorum adamı.

  Bu arada evet, “True American Hate” o albümdeki en sevdiğim şarkı. Doğru tahmin etmişsin. Aynı şekilde “Native Blood” da mükemmel bir şarkı. O yıllar single olarak bu iki şarkıyı seçmeleri kusursuz bir tercih.

  Salata

  @ismail vilehand, Skolnick kesinlikle özellikle o albümü bir kaç seviye yukarı çıkarıyor lead çaldığı her saniye, ultimate melodik thrash metal gitaristi gibi herif :D

  Dysplasia

  @Salata, cazcı adamın hali bir başka.

  Erhan

  @Ahmet Saraçoğlu, Demonic ve The Gathering en az dinlediğim iki Testament albümü olabilir. The Gathering hayvan üstü bir albüm onu kabul ediyorum ama ben Testament’in 2000 sonrası yaptığı albümleri daha çok severim. Tabii 80lerde çıkardığı başyapıtları saymadan diyorum bunları orası ayrı.

  Dysplasia

  @Erhan, the gathering için ‘gelmiş geçmiş en iyi thrash albümüdür’ dense itiraz etmem.

  Erhan Yiğit

  @Dysplasia, en iyi değil de en iyi ikinci deseler ben de itiraz etmem aslında ya

 7. koca says:

  “Şimdiye kadar yaptıkları en sert albüm” de olacak mıymış?

  Kürşat

  @koca, HAH! Konuşun hocam!

 8. Vikernes says:

  Yeni albüm çıksa ne olacak, ruh lazım ruh! Eskiden öyle miydi?

 9. Memo says:

  Son 2 albümün ortalaması gibi bir şey çıkar diye düşünüyorum. Çok beklentiye girmeden beklemekteyim albümü. Ya da şöyle bir şey olacak, son albümde çok eleştiri aldıkları için bu kez harbiden teker teker hepsi yardıracak.

 10. barzoman says:

  bu yeni sound yeni kafalar 80lerin gruplarının içinden geçiyor dinlenecek bişey yo 2000 sonrası.

 11. Boba Fett says:

  “‘Titans of Creation’ gibi her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu bir albüm”.

  Her şarkı ayrı ayrı güçlüymüş.

 12. Nuada says:

  Adamalarin 2000 li yıllarda albümleri toplasan bi “the legacy” veya “New order” etmez.

 13. eatthegun says:

  83′lüler ama güçlü değiller….

 14. Boba Fett says:

  12 senelik sözleşme, emekliliklerini yapmışlar diyebiliriz.

 15. deadhouse says:

  Memur oldu bunlar da iyice.

 16. Candaş says:

  Titans gibi Her şarkının ayrı ayrı güçlü olduğu? Bir saniye, ne?

 17. EmptyWords says:

  Chuck Billy: Beni seeeev

 18. Barış says:

  Beklentiler çok yüksek. Legacy ya da hew order dan sonra seviyeyi oralara getirmek bu tip grupların üzerinde büyük baskı. Akılda kalıcı melodi bulamıyorlar belki de ruhlarını kaybetmişlerdir. Fena albüm değil ama bir practice what you preach ya da legacy hiç değil.. yılların hatrına dinlenir mi dinlenir.. adamlar yaşlandı artık legacy 40 yıl önceydi.. herşey değişti.. Erdoğan geldi, mülteciler geldi,akmar bitti, cd kaset bitti, saçlar ağardı… E bu da iyi, tebrik etmek lazım adamları

  Yenal

  @Barış, Heyecan,hissetmek…Bu duygular zamanla köreliyor maalesef.Teknik gelişse de aynı hissi vermiyor.

 19. Seyfettin Dursun says:

  Boooooooring!

 20. Boba Fett says:

  İç işlerini pek anlamıyorum, bilmiyorum fakat yaşınızı başınızı almış ayrı ayrı çok iyi müzisyenlersiniz, şu sıkıcı albümleri yapmaktan çok keyif aldığınızı sanmıyorum, alıyorsanız da eminim daha da keyif alacak işler vardır kafanızda ya yapın amk ne kaybedersiniz?! Yap kızılderilerin katledilişini anlatan, yer yer yerel çalgılara ve yerel seslere yer veren progresif thrash metal bi şey biz de vay amk diyelim adamlar bu yaşında bile müziğine bir şeyler boyuyorlar. Yap bir hard rock albümü ne bileyim ya da ne sikim istiyorsanız yeter ki tutkuyla yapın bir şey…

  deadhouse

  @Boba Fett, Bunlarda tutku ne arar hocam. Dream Theater gibi memurluğa bağladılar. Biz Testament’ız ne yapsak dinlerler kafasındalar. Onlara o iş öyle değil demek istiyorum.

  Gazapkulu

  @deadhouse, 50′lerine 60′larına varmış adamlardan 20-30 yaşın heyecanını,tutkusunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor bana. Adamlar belli ki klasik thrash çizgisinden devam etmek istiyor.Onları tatmin eden belli bir dinleyici kitleleri var demekki.

  Gazapkulu

  @deadhouse, 50′lerine 60′larına varmış adamlardan 20-30 yaşın heyecanını,tutkusunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor bana. Adamlar belli ki klasik thrash çizgisinden devam etmek istiyor.Onları memnun eden belli bir dinleyici kitleleri var demekki.

  Gazapkulu

  @Boba Fett, Keşke farklı şeyler deneseler. Alex Skolnick gibi caz olayına hakim bir gitaristin varken denememek saçma gerçekten.
  Ama deneyip sıçtığında,hatta aksine gayet iyi işler yaptığında bile yerin dibine sokan büyük de bir kitle var. Metallica ve Megadeth yaşadı bunları.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.