# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
2011 yılında yeni albümünü çıkarmayı planladığını açıklayan DOWN, aradan geçen 12 yılın ardından yeni albümünü çıkarmayı planlıyor
30.10.2023

Acele etmeyin ya.

Şu anda son olarak 2011 yılında güncellenen bir haberi okumakta olduğunuzu belirterek başlayalım. Son albümü “Down III: Over the Under”ı 16 yıl önce çıkaran DOWN’ın gitaristi Kirk Windstein grubun 2024 yılında yeni albümünü kaydedip yayınlayabileceğini açıkladı. Son albümünden bu yana 2 EP yayınlayan grup, elemanların başka projelerle haşır neşir olması sebebiyle bunca yıldır yeni bir albüm yapamamıştı.

Şimdi 2011′de habere dönelim. Vokalist Phil Anselmo, bir terslik olmazsa grubun bu sene içinde yeni albümünü piyasaya süreceğini açıklamıştı (nasıl bir terslik olduysa 13 yıldır yayınlanamadı).

Anselmo, DOWN’ın sadık bir kitlesinin olduğunu ve bu insanları daha fazla bekletmek istemediklerini, bu yüzden de gruptaki elemanlar kendi gruplarıyla olan işlerini yoluna koyar koymaz önce biraz turlayacaklarını, ardından da albüm işlerine girişeceklerini söylemişti.

  Yorum alanı

“2011 yılında yeni albümünü çıkarmayı planladığını açıklayan DOWN, aradan geçen 12 yılın ardından yeni albümünü çıkarmayı planlıyor” yazısına 7 yorum var

 1. Berker İlhan says:

  buralarada bir uğrasınlar artık

 2. sceptiquas says:

  seveni vardır heralde..

 3. hihat says:

  sevemedim karagözlüm

 4. Geçenlerde bir haberde daha olmuştu, yine oldu. O haber tarihini 2011′den 2023′e almak cidden insanı korkutuyor ahah.

 5. Berca B. says:

  Güya önce 4 EP yayınlayıp sonra albüm üzerine çalışacaklardı. Onun yerine 2 EP ve sıfır albümle koskoca 13 yıl geçti. Şu hayatta sevdiğin grupların boş sıkarak yıllar geçirmesi kadar bezdirici az şey var resmen.

 6. şeyh hulud says:

  Şu kadro Down’a doğru düzgün odaklanabilse her türlü iyi albüm yapar da yıllardır olduramıyorlar işte.

 7. eatthegun says:

  Çok iyi haber. Müthiş. Adamlara da hak vermek lazım şimdi elemanların hepsi 2011′den beri kendi gruplarıyla albüm veya solo albüm çıkarıyordu. Anselmo bin tane proje çıkardı zaten. Kötü bi albüm geleceğini düşünmüyorum ama son çıkardıkları ep’ler önceki albümlerin seviyesinde değildi bir kaç şarkı hariç. Umarım bu sene veya en geç seneye yeni bir şey duyarız. Down II’yi kaydederkendi sanırım bir ay boyunca Anselmo’nun evinde kapanıp kokain ve viski içtik kaydederken diyordu Windstein. Bence o ruhu hiç kaybetmeyen gruplardan biri.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.