# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
AVENGED SEVENFOLD yeni klibini sundu
25.09.2023

Die Barbie.

AVENGED SEVENFOLD yeni albümü “Life Is But a Dream…“i 2 Haziran’da çıkarmıştı.

Detaylar şöyle.

01. Game Over
02. Mattel
03. Nobody
04. We Love You
05. Cosmic
06. Beautiful Morning
07. Easier
08. G
09. (O)rdinary
10. (D)eath
11. Life Is But A Dream…

“Mattel” klibi yayında.

“We Love You” yayınlandı.

İlk single “Nobody” de şöyleydi.

  Yorum alanı

“AVENGED SEVENFOLD yeni klibini sundu” yazısına 62 yorum var

 1. Opethsevenbiri says:

  The Stage gerçekten güzeldi eğer üstüne koyarlarsa çok iyi bir albüm olur. Bu üstüne koyarlarsa lafını her kullandığımda hayal kırıklığına uğruyorum.

  Sinan Ceylan

  @Opethsevenbiri, The Stage benim için ses kalitesi olarak da tatminkar bir albümdü. Mastering işini Bob Ludwig yapmıştı (hikayesi şurada: https://www.metal-fi.com/interview-bob-ludwig-gateway-mastering-studios/). Umarım eklektik ve vahşi olcaz derken bu titizlikten ödün vermezler.

 2. Murad says:

  Özlettiler kendilerini

 3. Burak says:

  Ben bu kadar çakma grup görmedim

  Twat

  @Burak, neredeyse bütün şarkılarının bir yerlerden aparma olduğu bir albümleri vardı. 2011 civarı bi bakam şunlara hele nice gruptur diye ilk kez dinlerken çok şaşırmıştım. Hangi albümleriydi hatırlamıyorum Death’in Spirit Crusher’daki meşhur riffini arakladıkları şarkının olduğu albüm işte, aramaya üşendim.

  Dinlerken “bu şarkı overkill, burası sepultura, aha metallica” diye diye dinlemiştim. Seek and Destroy’un en son rifini ana melodi yaptıkları şarkıları bile var. Zannedersem daha sonra youtube’da da bir ton video çıktı böyle karşılaştırma yaptıkları. Hatta logolarını bile direkt Overkill’den almışlar. Fanları kızacak ama kanımca dümdüz emek hırsızı bi grup.

  crowkiller

  @Twat, bahsettiğin album hail to the king, krallara saygı adı altında baba grupların şarkılarını coverlamak yerine onların tarzlarında şarkılar yazdıkları bir albümdü

  Twat

  @crowkiller, yok o değilmiş ya, şimdi baktım Waking the Fallen‘mış dediğim albüm. Spirit Crusher’a benzeyen şarkı da Unholy Confessions’mış hatta. Zaten dediğim gibi 2011 civarı dinlemiştim, hail to the kimg 2013’te çıkmış.

  Burak

  @Twat, Aynen. Sadece şarkıları araklasalar iyi. giyim, çalım hatta hatta videolarında bile var çakmalık. Şapka altına bandana (Axl Rose), Tabut üzerinde gitar tutuşu bile aynı olup solo partı çalmak (Slash – November Rain), yine vokalin yer yer Phil Anselmo’yu taklit etmesi. Galiba grupta en işe yarar eleman davulcuları Brooks Wackerman. O da zaten Bad Religion’dan geldi. Şahsen arakları değil de orijinallerini dinlerim. Ama şunun da hakkını vermek lazım Nightmare albümü güzeldi.

  @crowkiller Benim gözümde Hail to the King albümü büyük grupların popüler parçaları üzerinden prim kastıkları bir albüm. Zira Machine Head’den Robb Flynn bile “la olm tebrik ederim Metallica, Guns n’ Roses, Megadeth ve AC/DC parçalarını iyi coverlamışsınız hee” diye tepki vermişti.

  Sevgiler :)

 4. devoankara says:

  Hail to The King ile alakası olmadığı sürece her şeylerini dinleyebilirim. Canlarım benim çok özledim

 5. Rust in Peace. says:

  Bu adamın sesine tahammül edemiyorum. Güzel bir sesi var ona bir şey diyemem ama hiç bana göre değil

 6. deadhouse says:

  Son albümleri muhteşemdi. O ayarda bir albüm gelirse harika olur. Çoğunluğun aksine Hail to the King’i de çok beğenirim. Gören sanacak her gün özgün bir albüm, her gün özgün bir grup çıkıyor.

 7. Fatih says:

  fanı değilim ama severim grubu,merakla bekliyorum beklentileri karşılayabilecek dediklerini yapabilecek potansiyellerini ben görüyorum.

 8. Opethsevenbiri says:

  Ergenlikte Waking the Fallen ve City of Evil’ı çok dinlemiş ancak ortalarda yaptıkları albümlere mesafeli olan The Stage’e ise bayılan biriyim. Şarkı müthiş olmasa da gittikleri Avantgarde yol açısından beğendim.

 9. Candaş says:

  Albert Camus’nün bir kitabı ele alınarak varoluş sancısı üzerine konsept albümü olduğu yazıyordu bazı sitelerde. Şarkıyı çok beğenmedim ama böyle sanatsal ve felsefi işlere girmesi çok sevindiriyor beni merak ediyorum nasıl bir iş çıkacak

  deadhouse

  @Candaş, Bu konuda müzik tarihinin zirvesi. Çok iyi yapılmışı var. Üzerine çıkamazlar. :)

  https://youtu.be/SdbLqOXmJ04

 10. TanSolo says:

  Sevenler kusura bakmasın ama bence bu grup bu kadar deneysel yönlere gidebilecek vizyona ve kabiliyete sahip değil. Oldukça başarısız buldum. Vokaller çok kötü ve gitar solosu şarkıdan çok alakasız.

  enemyofgod

  @TanSolo, içtenlikle katıldığım bir yorum.

  asil

  @TanSolo, ben gitar solosunu çok beğendim.

  TanSolo

  @asil, abi bilmem kaçıncı kez şarkıyı dinliyorum ve fikrim pozitife daha yakın bir hal alsa da çok değişmedi. Beste güzel solo da güzel ama birbirleri için yaratılmamışlar. Solo şarkıya hiç ama hiç yakışmıyor.

 11. eatthegun says:

  Bu adamın vokallerine ne olmuş?

  ismail vilehand

  @eatthegun, günde iki paket Touch Blue içen Lokman dayımın sesine dönmüş.

  eatthegun

  @ismail vilehand, Hahahah abi harbiden. Şarkının sonunu bile getiremedim. Bu kadar mainstream büyük bir sürü grubun bu tarz işleri nasıl oldu bu diyip yayınlayabildiklerini aklım almıyor valla.

  rancid

  @eatthegun, 2018de viral enfeksiyon sonrası bir büyük ameliyat daha geçirmiş. sonucu da bu sanırım

 12. Şarkı kötü değil de ne yapmaya çalıştıklarını pek anlamadım.

 13. crowkiller says:

  bu sefer de swans’dan bir şeyler araklamışlar gibi geldi

  https://www.youtube.com/watch?v=6qDq9eGUmMI&ab_channel=SWANS

  deadhouse

  @crowkiller, Swans’dan herkes etkilenir o ayrı. Fakat bu grup da ne yaparsa yapsın arakçılıkla suçlanıyor. Bence ortada arak filan yok. Gayet üst seviye, kaliteli bir şarkı bence.

 14. Backbone says:

  O ikinci şarkı nası bi şey lan. Bi tık viyırdo.

 15. U.T. says:

  Hayatını prog müziğe veren bana ne dinledim lan ben şimdi dedirten ilginç bir şarkı.

 16. ismail vilehand says:

  “We Love You” cidden hayatımda dinlediğim en enteresan şarkılardan biri oldu. The Dillinger Escape Plan, Ministry ve Prong gruba özel ortak beste yapıp vermiş gibi. Dinledikçe sarıyor.

 17. Bora says:

  Sırf seçim sonuçlarından darlanıp sığınmaya yer aradım, elim buraya gitti. Şu an ne dinlesem 10 veririm, dinlemeden verdim 10.

 18. Candaş says:

  Eğer hali hazırda planlanmış bir şey yoksa çıktığında bu albümün kritiğini yazmaya talibim Ahmet Ağabey, uygun mudur?

 19. Spacedementia says:

  Avenged Sevenfold’un en “mindfuck” albümü olabilir. Bence inanılmaz bir içerik ve müzikalite yatıyor burada. Dinlediğim en iyi Avant-garde işlerden biri sanırım. Dinledikçe farkına varmaya çalışacağım ne derinlikte olduğunu artık.

 20. deadhouse says:

  Rutracker’dan Flac versiyonunu indirdik, meraklar içerisindeyim.

 21. deadhouse says:

  Oha oha! Bu ne lan! İlk dinlemede söyleyebileceklerim: Son zamanlarda dinlediğim en iyi albümlerden. İlk dinlemede kafayı yedirten az albüm olmuştur bana. Bu nasıl prodüksiyon, bu nasıl bütünlük, bu nasıl ahenk, bu nasıl müzisyenlik. Olağanüstü besteler!

  Duyu organlarımdan biri olan kulağım orgazm oldu.

 22. deadhouse says:

  Komplike, Fransızca bir sözcüktür. Oxford sözlüğünde şöyle tanımlanır: Öğelerinin ya da gerekli işlemlerinin sayısının çokluğu, çeşitliliği nedeniyle anlaşılması, yapılması zor olan (şey)

  İşte tam olarak böyle bir albüm Life is But a Dream. Müzik matematikse eğer, Avenged Sevenfold bu albümle en yüksek notu almış, en zor problemleri çözmüştür.

  Yılın albümü. 10.

 23. ismail vilehand says:

  Avenged Sevenfold bu albümle ne yapmak, nereye varmak istemektedir?

  Bunca yıllık hayatımda yüzbin milyon albüm dinledim, uzak ara bu hayatımda dinlediğim en acayip albüm.

  Bu acayipliği henüz olumlu/olumsuz bir yere oturtamadım ama cidden manyak gibi albüm. Bonzai içip mantar yemişler kesin. Kafalar bi milyon.

  Dinledikçe oturur ama ben işin olumlu tarafına daha yakınım şimdilik. Sikinize sağlık koçolar, temiz delirmişsiniz.

 24. ismail vilehand says:

  “(O)rdinary” bildiğin “Daft Punk” şarkısı. Hatta “Daft Punk” tarafından yapılmamış dünyanın en iyi “Daft Punk” şarkısı. İnanılmaz güzel. Zevkten perişan oldum.

  deadhouse

  @ismail vilehand, Aklıma direkt Get Lucky geldi. Ne yalan söyleyeyim ben de zevkten eridim. Övgülerimi daha da genişletiyorum albüm için.

  Hayatımda dinlediğim en iyi albümlerden biri. Her şarkıyı binlerce kez dinlemek istiyorum.

  Yiğit

  @ismail vilehand, bana daha çok Jordan Rudess Avenged Sevenfold’a katılmış gibi geldi.

 25. Yiğit says:

  Bu arkadaşlardan tam olarak hangisi kendini Gildenlöw sanıyor?

  Sıkıcı. Zaten bu grubu hep sıkıcı bulmuşumdur da yorumlara aldanıp dinleyeyim dedim. Benden uzak allaha yakın bir grup.

 26. TanSolo says:

  Ne kadar beğendim emin değilim ama böyle popüler bir metal grubunun alışıla gelmiş yapıdan çekinmeden çıkabilmiş olması mutluluk verici.

  Ayrıca davullar ne kadar lezzetli amk.

 27. Tuna says:

  Resmen Dream Theater olmuşlar. Çok beğendim.

 28. bonominus says:

  40 yıl düşünsem böyle bir albüm yapacakları aklıma gelmezdi. Artık Mısır’daki sağır sultanın dahi çözdüğü bir tarzları varken böyle bir albüm yapmak hakikaten cesaret ister. Yeminle aşka geldim lan.

  Cosmic ve Beautiful Morning hayatlarında yaptıkları en iyi şarkılar olabilir.

  (O)rdinary – Daft Punk ilişkisi bir yana albüm Game Over ile açıldığında ilk aklımdan geçen “System of A Down la bu” oldu.

  Albüme puanım 9/10 ama G ve (O)rdinary’e alışırsam 10/10 olabilir.

 29. Raddor says:

  Mr. Bungle dinlemişler.

  Raddor

  Revolvermag 2023 :

  It’s no secret that the Avenged dudes worship at the feet of Patton, especially his everything-but-the-kitchen-sink avant-metal band Mr. Bungle, and “We Love You” channels the frenetic, delirious no-rules mania of that project brilliantly here. There’re droning chanting sections, Slayer-esque thrash parts, schmaltzy crooning, weird electronic swells, guitar pyrotechnics, acoustic strums, woo-woo backing vocals, slide fucking guitar and in-your-face commentary on our “more is more” culture.

  2019 :

  A huge fan of the band, Avenged Sevenfold’s M. Shadows was not into California at all when he first heard it. But over time, the record — which would prove to be Mr. Bungle’s last — won him over. In 2017, A7X even recorded a cover of the album’s “Retrovertigo,” which you can hear below. “We’re massive fans of Mr. Bungle,” Shadows commented at the time.

  Sonuç : Süper bir olay !

  Raddor’dan bir güzellik : Şu manyaklığı dinlemeden hayatınıza devam etmeyin. We Love You’yla da benzerlikleri var.

  https://youtu.be/8YEtHy9iEmg

 30. Koralp says:

  Sonunda bu sitede A7X’in de hakkı verildi. Hepinizi seviyorum.

 31. Zeitgeist says:

  Avenged Sevenfold’un popülerliğindeki bi grubun (Hail to the King nerdeyse yarım milyar dinlenme almış spotify’de) her şeyi siktir edip böyle bir albümü yapması gerçekten sağlam taşşak gerektirecek bir şey. Piyasa çekilen en güzel orta parmaklardan biri.

 32. Emre Görür says:

  Çerez niyetine zevkle tüketilebilecek bir albüm, lakin karaktersiz, popülist bir grup olduklarına dair yargım en ufak şekilde değişmedi. Yine “biraz da şunlar gibi olalım” deyip durmuşlar beste aşamasında. Üşenmesem şarkı şarkı taklit ettikleri grupların listesini çıkarırım, fakat gel gör ki mantar sezonu geldi! Dağ bayır beni bekler.

  TanSolo

  @Emre Görür, abi biliyorsan Beautiful Morning’in nakaratının nereden arak olduğunu söyle lütfen. Bİr türlü nereden tanıdığımı çıkartamadım.

  eatthegun

  @TanSolo, Drowning Pool – Tear Away’in nakaratına çok benziyor. En son kaç yıl önce dinlediğimi bile hatırlamıyorum ama direkt bunu hatırlattı o kadar benzettim ben hahah

  TanSolo

  @eatthegun, Drowning Pool hayatımda dinlemediğim bir grup sanırım. Benim kast ettiğim şarkıyı @Raddor bulmuş.

  Raddor

  @TanSolo, ula iki saattir düşünüyorum kafayı yiyecektim öyle tanıdık geliyordu ki; buldum sonunda. Şundan arak:

  Alice in Chains – All Secrets Known

  https://youtu.be/JZ3zmu0l7zE

  En sevdiğim AIC şarkılarından biridir.

  TanSolo

  @Raddor, EVET AMK EVET! Sonunda huzura kavuştum. Albümü ilk kez dinlediğimden beri gittikçe kafamı daha çok kurcalar hale gelmişti, sağ ol. Millet Them Bones yazıp durmuş, ona da benziyor ama yeni dönem AiC’den olduğunu seziyordum.

  Ben de All Secrets Known’u çok severim. Hem çok romantik hem de çok ezici tınlayan bir riff’i var.

 33. deadhouse says:

  Naram-Sin, M.Ö 22. yüzyıl, Ben Tanrıyım!
  Hallac-ı Mansur, 9. yüzyıl, Ben Tanrıyım!
  Nesimi, 14. yüzyıl, Ben Tanrıyım!
  Michael Keene, 2012, Ben Tanrıyım!
  M.Shadows, 2023, Ben Tanrıyım!

 34. ismail vilehand says:

  Mükemmel albüm cidden. Adamlar kafayı sıyırmış.

  Dümdüz heavy metal yapsalardı yine satış rakamları değişmezdi ama adamlar delirmeyi seçmişler. Ter temiz manyaklık.

 35. Candaş says:

  Bu albüm yeteri kadar ilgi görmüyor :(

  deadhouse

  @Candaş, Bazı eserlerin değeri geç anlaşılır. Hakim müzikal anlayışın epey dışına çıktılar. Hem klasik Avenged fanları beğenmedi hem de Avenged fanı olmayan kişiler benimseyemedi.

 36. Candaş says:

  Agresif Musiki programında The Stage ve Life is but a dream programı olmazsa küstüm :(

 37. Noumena says:

  Günah çıkarmaya geldim:

  A7X’in azılı hayranlarından biriyim ve her albümlerini (neredeyse) bir şekilde çok seven biri olarak sırf burada okuduğum yorumlardan tırsarak son albümü dinlememiştim ta ki bu haftanın başına kadar…

  Albüm gruptan duymayı beklediğim bir albüm değil açıkçası ama şeytan tüyü var sanki, çok beğendim açıkçası. Albümü dinlerken aklıma gelen gruplar, SoaD, Dream Theater, Dillinger Escape Plan, Rammstein, Pain of Salvation, Code Orange, Daft Punk, Muse… ama bunların hiçbirine de benzemiyor aslında!

  Dev iş olduğunu düşünüyorum 9/10

  deadhouse

  @Noumena, Doğru yolu bulmuşsun!

  Sıradaki arkadaşları bekliyoruz.

  Noumena

  @deadhouse, Sezar’ın hakkı Sezar’a

  Yukarda saydığım ve belki de unuttuğum birçok gruptan esintiler taşıyıp da bu kadar özgün, komplike ancak steril bir prodüksiyon oluşturmak her grubun harcı değil. Ben asıl bundan sonraki adımı merak ediyorum şimdiden.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.