# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
PANTERA’nın Almanya ve Avusturya’daki festival performansları Phil Anselmo’nun 7 yıl önceki “White power” olayından dolayı iptal edildi
25.01.2023

“Gelen tepkiler üzerine.”

Sahnelere dönen ve pek çok ülkede konserler vermeye başlayan PANTERA’nın daha önceden duyurulan Rock Am Ring ve Rock Im Park performansları, çeşitli çevrelerden gelen “ırkçılık” tepkileri üzerine iptal edildi.

Gelen tepkilerin Phil Anselmo’nun Ocak 2016′daki Dimebash performansı sırasındaki “White power” nidasından kaynaklı olduğu öğrenildi.

  Yorum alanı

“PANTERA’nın Almanya ve Avusturya’daki festival performansları Phil Anselmo’nun 7 yıl önceki “White power” olayından dolayı iptal edildi” yazısına 143 yorum var

 1. deadhouse says:

  Herkes hak ettiğini yaşıyor. İnsanlar için zerre üzülmüyorum. Başlarına gelenler, olup bitenler zerre umurumda değil. Her türlü vasatlığı, köleliği hak ediyorlar. Umarım açlık, sömürü, yozlaşmışlık, zihin ve zihniyet fukaralığı yayılmaya devam eder.

  Artık evanjelistler gibi tek dileğim büyük bir yıkım.

  In White

  @deadhouse, Euronymous sen misin?

  lammoth

  @deadhouse, abi neden seninle aynı dönemlerde neredeyse birebir aynı şeyleri düşünüyoruz acaba? Bunun ciddi şekilde araştırılması lazım. Çoğu konuda alttaki yorumlara bakarken “deadhouse brom benim yerime yazmıştır şimdi” diye düşünüyorum ve bu neredeyse %90 tutuyor. Cansın.

  deadhouse

  @lammoth, Kalplerimiz bir lammoth kardeşim.

  berk

  @deadhouse, kusura bakmayın ama şu haberin altına, hayatınızın hiçbir döneminde azınlıktan sayılmamış, kafası karışık bir ergen ya da ayrıcalıklı bir boomer gibi yazıyorsunuz. 1930 Almanyasında bir Yahudi olsaydınız bunların hiçbirini yazamazdınız. Soyadınız Marx, Einstein, Oppenheimer olsaydı bile… Kıyamet beklentinizin de fakir fukarayı Libya’ya savaşa çağırıp kendisi bir adada iki hafta geçiremeyen Yusuf Güney popülizminden daha samimi olduğunu düşünmüyorum. Tamam siz en Nazisiniz, Nazi olmak harika bir şey, kapitalizm gitmedikçe Nazilik gitmeyecek; e o da gitmeyeceğine göre, toptan yıkımı Nietzsche’nin Dionysos’u bekleyişi gibi bekliyorsunuz. Çok cool’sunuz. Tebrikler. Hail white power.

  deadhouse

  @berk, O kadar küstahça, saçma ve birbirinden alakasız şeyler yazmışsın ki sinirlenemedim bile.

 2. Berca B. says:

  Hakkaten sıktı bu muhabbet. Bırakın insanların hata yapma, hatasını gerçekten anlama ve ikinci bi şansa sahip olma fırsatı olsun. Tekrar eden bir durum varsa veya kişi özür dilemeyip söylediklerinde ısrar ediyorsa o zaman cancel edersiniz de bu tek seferde silme olayının boku çıktı artık.

  Şimdi haklı olarak “ee geçmişte de yapmış” diyenler olacaktır ama her zamanın hassasiyetleri farklı işte. Şu an yapılsa büyük tepkiyle karşılaşılacak espriler geçmişte televizyonlarda rahatlıkla yapılabiliyordu mesela. Hangi hassasiyetlerin ne zaman artacağını kim nasıl bilebilir? Belki şu anda hepimizin rahat rahat söylediği bazı sözler, gelecekte başımıza bela açacak. Örneğin 20 yıl sonra konfederasyon bayrağı Amerikan bağımsızlık anlayışına bir tehdit olarak algılanırsa, Pantera’yı tarihten silmeye çalışmak büyük bir saçmalık olmayacak mı?

  Ayrıca her konuyu tek taraflı donelerle ele almak da günümüzün en büyük saçmalıklarından Gerçekten ırkçı hislerle White Power diye bağırıyorsa, o zaman adamın kadrosunu bizzat kendi kurduğu grubunda Latinlerin olması gerçeğini nereye koyacağız? Veya olayın ardından Anselmo’yu gerçekten tanıyan zencilerin adamla ilgili pozitif görüşler bildirmelerini? Belki gerçekten şaka yapıyordu, belki gerçekten ırkçıydı, demek istediğim eldeki tüm bilgileri beraber ele alınca niyet okumanın imkansız olduğu. Böyle bir durumda da adam özür diliyorsa, hatasında ısrar etmiyorsa bir zahmet hayatımıza devam edelim, bu da tatsız bir anı olarak geçmişte kalsın. Bu cancel etme merakının koleyzumda KAN İSTİYORUZ KANN diye bağırmaktan bir farkı kalmadı bence.

  Yiğit

  @Berca B., abi Nazi selamı vermek ile kıyasladığın şeyler arasında sence de büyük bir alakasızlık yok mu?

  İnsanlık tarihinin en büyük, en kara olaylarından birinden bahsediyoruz. Yıllar önce de böyleydi, yıllar sonra da böyle olacak. Dünyanın birçok yerinde suç bir olay, şakasına dahi olsa nazi selamı veremiyorsun. Konfederasyon bayrağı falan filan çok alakasız bu konuyla.

  O zaman şu açıdan da bakalım olaya. Nazi selamı vermenin bile affı olacaksa neyin gerçekten affı olmayacak? Her yapılana göz yumup, herkese ikinci bir şans mı verilecek?

  Artık bazı şeylerin sesli olarak savunulmaması gerekiyor. White Power’mış, Nazi selamıymış. Bitti artık. Bunların savunulmasının izahı bile yok. Beyazların ve nazilerin yıllarca neler yaptıkları ortada. Bu tarz şeylerin sesli bir şekilde savunulması bile cancel edilemeyecekse tamamen anarşist ve kuralsız bir düzene geçmek gerekir anca.

  Berca B.

  @Yiğit, @Rust in Peace.

  Valla bana bu videoda pek ırkçı gibi gelmedi: https://www.youtube.com/watch?v=52Vkbf-z8eg&ab_channel=AndrewHaugRadio 

  Kaldı ki siyahi müzisyenlerin domine ettiği bir yer olan New Orleans’lı olup, her tür müzikle bu kadar ilgili bir adamın da ırkçı olması bana çok mümkün gelmiyor, bu video da bunun bi nevi kanıtı gibi. 

  BUNA RAĞMEN adamı bizzat tanımadığım için kesin bir yargıda bulunmuyorum. Benim bu konuda gördüğüm sorun da bu zaten, herkes bizzat tanımadığı biriyle ilgili tek bir olay üzerinden kesin yargılara atlamaya çok meraklı. Bir şeye inanmak istiyorsa tüm karşıt doneleri reddediyor veya tembellikten hiçbir şeyi araştırmaya zahmet etmiyor. Ben de diyorum ki adamı bizzat tanımıyorsak ve elimizde birbiriyle çok çelişen görüntüler varsa, kesin bir yargıya varmak imkansız. Böyle bir durumda da adam yaptığının yanlış olduğunu söylüyorsa, özür diliyorsa, uzatmanın ve bu olayı yıllar sonra da ısıtıp servis etmenin ne manası var? Hayat devam ediyor gençler, salın gitsin artık.

  Tekrar söylüyorum, hiçbir şeyi savunmuyorum ama karşımızda da -bence Rust in Peace’in söylediğinin aksine- içtenlikle özür dileyen ve hatasının farkında olan bir adam var. E daha napalım artık öldürelim mi adamı? Adamı her gittiği yerde kovalamak da çok saçma değil mi? Aynı düşünmek zorunda değiliz ama bu olaya bu kadar radikal yaklaşan arkadaşlara da hiç hata yapmadıkları kusursuz hayatlarında başarılar dilerim.

  Yiğit

  @Berca B., yani adamı yargılamıyoruz burada. Gerçekten ırkçı veya değil bilemeyiz. Konu da bu değil zaten.

  Ancak adam nazi selamı verdi mi, verdi. Almanya’da konserinin iptal olması makul mu, makul. Olay bu kadar.

  Gittiği her yerden kovalanmıyor veya adamı öldürmeye çalışmıyoruz. Hatasız bir insan asla değilim ama nazi selamı vermişliğim yok. Vermiş olsaydım da Almanya’daki konserimin iptal edilmesini anlardım.

  Kesin yargı belirtildiğini de düşünmüyorum. Kimse ”nazici orospu çocu” demedi gördüğüm kadarıyla.

  Bakın cancel culture eleştirmek nasıl olur. Lars von Trier zamanında ”Hitler’i anlıyorum” demişti ve bu yüzden linç edilmişti. Bu sözde hiçbir şey yok. Ben de bu yüzden Trier’i cancel’layan kitleye saldırmıştım. Böyle bir olayda linçlenecek bir şey yok ve sjw veya woke gibi kültürlerin ne kadar aptalca yıkıma yol açabileceğinin ufak çaplı bir örneğiydi. Ancak Anselmo örneğinde adam Nazi selamı veriyor ya. Bu yüzden cancel culture’a laf etmeye ne gerek var? Yani nazi selamı vermiş bir adamın konserinin iptal edilmesini anlayışla karşıladık diye bunlara gerek yok. New Orleans örneğin tamamen ”benim kürt arkadaşlarım da var” minvalinde bir şey herhalde.

  Ne yani abi Nazi selamı vermiş birisi sırf siyahi müzisyenlerin olduğu bölgeden geliyor diye görmezden mi gelinsin? Kaldı ki tekrarlıyorum olay şu anda sadece iki ülkedeki konser iptali.

  Demek istediklerini anlıyorum. Fütursuzca linç edilmesindense ne olursa olsun o kişinin anlaşılmaya çalışılmasını diliyorsun ve oldukça hak veriyorum. Ancak bu konuşma ve olay özelinde fazlaca iyi niyetlisin bence. ”hata yapmadıkları hayatlar” falan da konuyu saptıran safsatalar bana kalırsa.

  Yiğit

  @Yiğit, bunları kötü niyetle algılamazsın umarım. Sağduyulu ve aklı başında sevdiğim bir abimsin.

  Rust in Peace.

  @Berca B., Olay şaka falan değil ya dalga mı geçiyorsunuz? Adamın 2 tane white power dediği ve nazi selamı çaktığı videosu var. Arada da 15 yıl var, sürekli yaptığı bir şey yani bu. Nazi selamını rutin haline getirdiğini söyleyen de çok kişi var.Bir zahmet Almanya’da Avusturya’da protesto edilsin. Hitler, nazi yüzünden bir zamanlar tüm itibarı yerle bir olmuş ülkeler buraları, muhabbetinin açılmasını bile sevmiyorlar. Siz de ayık gezdiği zaman olmayan ve ne zaman nazi selamı çakacağı belli olmayan bir adam oralarda çalsın, niye cancellıyorlar ki diyorsunuz.
  Irkçılık dünyadaki tüm ırklardan nefret etmek olmuyor. Ya da adam ırkçı diye hiç başka ırktan arkadaşı olmayacak diye bir şey de yok. Tam şeye benziyor bu, bizim ülkede ırkçı ırkçı konuşup sonra yaaa benim de kürt arkadaşlarım var diyenlere.
  Bu arada dediğim gibi özür falan yok anselmo tarafından, ilk başta özür dilemeyeceğim dedi, beyaz şarap falan diye yalan söyleyip kıvırmaya çalıştı. O özür gerçek falan değil ve dediğim gibi bu olayın aynısı 15 yıl önce yaşanıyorsa kimse inanmaz onun o gece sahnede içilen beyaz şarapla ilgili bir şaka olduğuna.
  Adam milyonlarca insanı katletmiş bir oluşumun sembolünü defalarca (şakasız olarak) kullanıyor ve ondan sonra görmezden gelinmesi bekleniyor o olayların yaşandığı coğrayada, ve karşıtlara kan istiyor deniliyor. Cancel olayı da yok zaten, o iki ülke dışında hiçbir yerde tepki görmediler.
  SoAD’ın Azerbaycan’da konser vermesinde hiç sıkıntı yok, Soad Azerbaycan’da konser vermeye karar verse, Azeri Türkleri tepki gösterse haksız olurlar derseniz samimiyetinize inanırım.

  Yiğit

  @Rust in Peace., hayır anselmo ırkçı değil, şarap için öyle dedi. Senin gibi sjwler dünyanın anasını sikecek. Amerika Irak’a saldırırken neredeydin!??

  Raddor

  @Berca B., sayende böyle ciddi meselelerde yorum yapmama gerek kalmıyor. “Berca gelip en sağduyulu yorumu yazacak zaten” diyorum.

  deadhouse

  @Berca B., Bunların konser yasaklayan siyasal islamcılardan farkları yok.

 3. In White says:

  20 doların üzerindeki Andrew Jackson’ı da çıkarsanıza. Herifin zenci köleleri, köle tacirliği ve ırkçılığı ortada. Gücünüz metalcilere mi yetiyor.

  demonizer

  @In White, Konseri iptal ettiren bu tarz antifasist organizasyonlarin gucu oraya yetse onu da yapar zaten, karsi cikmadigindna degil.

  In White

  @demonizer, Ben şu antifaşistlerden bir kere duymadım 20 doların üstünde niye zenci ve kızılderili düşmanı köle taciri Andrew Jackson var dediklerini. Metal müzik zaten kötü bir dönemden geçiyor, yeni neslin metale ilgisi çok düşük. Üstüne böyle, yok sen niye elini havaya kaldırdın ahanda faşizm muhabbetine metal gruplarını yasaklatmak, konser iptal etmek ve bazı metalcilerin bu yasaklamaları veya iptalleri desteklemesi üzücü.

  Demonizer

  @In White, takip ediyor musun bu organizasyonlari? Neler yaptiklarini sadece magazinel mi biliyorsun? Hic yurt disinda irkcilik ilgili birsey yasadin mi (belki Türkiye‘de hatta?) Bilmiyorsan ögren…Almanya‘da evleri yakilan insanlara da sorabilirsin…

  In White

  @Demonizer, Hocam buna uzun cevaplar yazabilirim lakin burası bir “metal” sitesi. Haber olan konunun özünden uzaklaşmak niyetinde değilim. Kısaca düşüncemi yazdım, siz de düşüncenizi yazdınız, konu kapandı

  deadhouse

  @In White, Tarihi yazanlar ve sistemin uygulayıcıları kimi isterse onu kötüler. Terör devleti ABD’nin Afganistan, Irak işgallerini savunan ABD’li müzisyenler Almanya’da orada burada her yerde konser verebiliyor. Ama yok bir tek kırmızı çizgileri Naziler. Milyonlarca sivil insanı katleden siyasi önderleri savunan ünlü tayfası dokunulmaz.

  Hoş bence kimsenin konseri yasaklanmamalı. Adli suç işlemişse zaten dava açılır, cezasını çeker.

  Bunun dışında konser yasaklamak çağdışılık ve kötü niyet sadece.

 4. Ugur says:

  Avusturya ve “ırkçılık tepkileri”

  Simülasyonda yaşadığımız her geçen gün daha da belli oluyor.

  deadhouse

  @Ugur, Avusturyalıların ne bok olduğunu büyük Avusturyalı film yapımcısı Ulrich Seidl’ın belgeselinden görebiliriz. Önce kendi insanlarını eğitsinler amk. Sonra müzik gruplarına geçebilirler.

  https://m.imdb.com/title/tt3962828/

  Şiddetle tavsiyedir.

  eatthegun

  @deadhouse, Bu nasıl bir mantık abi. Bu genellemelerin adamların yaptığından ne farkı var. Türkiye’de de bundan çok daha rahatsız edici toplumun gerçeklerini gösteren filmler var hatta ona da gerek yok aç bir haberlere bak yeterli. Bizim ne bok olduğumuz da belli mi oluyor şimdi bunlardan? Almanya şöyle kötü, Avusturya böyle kötü diye laf yapacağınıza dönün kendi ülkenize bakın, sanki burada herkes çok eğitimli her şey süper de cancel culture, Avrupa’nın şöyle böyle olması falan kaldı. Avrupada yaşayan Türkler ağlamıyor yahu böyle.

  deadhouse

  @eatthegun, Ben hiçbir ülkeyi savunmuyorum senin gibi. Avusturya veya Türkiye sikimde değil. Ortalama olarak hayata bakış açısı ve cehalet dünyanın çok büyük bölümünde, neredeyse her yerinde aynı seyrediyor.

  Burada kendi ülkesi hakkında mükemmel bir belgesel çekmiş bir sanatçı var. Sen neyden söz ediyorsun?

  Türkiye hakkında belgesel çektiklerinde Türkiye’yi mi savunduk. Konu Avusturya olduğu için Avusturya’yı örnek verdim.

  Ağlama mağlama benim yapabileceğim şeyler değil. Tanımadığın insanlar hakkında önyargılı olumsuz yargılamalarda bulunma.

  eatthegun

  @deadhouse, Sitede her fırsatta her şey ve özellikle Almanya Avrupa vs hakkında olumsuz yorum yapan ahkam kesen ben değilim, sadece bu yorumundan dolayı söylenmiş bir şey değil, onyargi ile alakası yok ne yazdıysan ona ithafen söyledim. Benim herhangi bi ülkeyi savunduğum da yok, durumun ne kadar gerçek dışı olduğundan bahsediyorum. Son cümlen ise gerçekten çok ironik. İyi ki tanımıyorum zaten aman.

  deadhouse

  @eatthegun, Her konuda zırcahil gibi Batı götü yalayan çok fazla insan olduğu için ülkemizde, Avrupa ve Amerika aleyhinde sözler söylediğim doğrudur.

  Yurdum insanı araştırmayı, okumayı sevmez. Anaakım medyanın ve popüler kültürün kölesidir. Tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi. Beni tanımadığın için Türkiye aleyhinde nasıl konuştuğumu bilmemen de normal.

  İyi ki tanımıyorsan neden benim yorumunun altına cevap yazıyorsun. Negatif duygular beslediğim kişiye cevap yazacak biri değilim. Ondan söyledim.

  Ben buradaki insanların büyük çoğunluğuna olumlu duygular besliyorum. Çoğuyla da tanışmak isterdim. Senin kullanıcı adını ilk kez görüyorum yanlış anlama.

  Merdomerdo

  @Ugur, +1 Bu konularda Avusturyalılar ve Almanlar kadar iki yüzlü bir toplum daha yok. Önce kendi ülkelerinde yükselen ırkçılığa bir çözüm bulsunlar. Sikleri ancak Phil Anselmo gibilere kalkıyor.

  İsrail bile aştı bu mevzuları.

 5. Raddor says:

  7 yıl önce bu olay ilk patladığında Anselmo’yu savunan bir yorum yapmıştım. “Şaka yapmış işte. Nazilik, Metal’de kendine fazla yer bulan bir konu. Metal de zaten görmek istemediklerimizi yüzümüze çarpan karanlık bir sanat.” demek istemiş, bu camiada bu meselenin böyle büyütülmesine şaşırmıştım.

  http://www.pasifagresif.com/2016/02/phil-anselmo-sahnede-nazi-selami-verip-irkci-slogan-atti/comment-page-1/#comment-423691

  Belki yanlıştı bunu savunmam. Belki meselenin ciddiyetini kavrayamıyordum.

  Ben Nazizm’i Medal of Honor’la tanıdım. Indiana Jones filmleriyle bildim. Nazizm benim için Star Wars’taki Imperial’ların üniformasına ilham olmuş, Hollywood’un havalı kötü adamları, oyun dünyasında beni eğlendiren düşmanlarımdı.

  Müzik dinlemeye başladım. Naziler burada da vardı. Kötülükleri müziğin kötücülüğünü besliyordu. Havalıydı. Eşyaları bile havalıydı .mına koduklarımın. En sevdiğim, idolüm Lemmy -ki kendisi Nazizm ideolojisine en uzak adamlardan biri bile bunların eşyalarını topluyordu takıntılı gibi. Hele o gamalı haç. Ne seksi bir semboldü ama öyle.

  Nazizm’in korkunç bir ideoloji olmasının yanında “geek” bir yönü de var yani. Ve bunu batı yarattı. Eğer ünlü olsaydım ve bir gün sahnede Nazi selamı verme salaklığına düşseydim benimki geek’liğine olurdu. Bunlar Return to Castle of Wolfenstein’da yaratık yapmıyor muydu olm??

  Anselmo’yu da öyle düşündüm. O da epey geek bir adamdır bakmayın. The Beatles falan dinler nörd nörd. Nazizm’in ciddiyetini anlayabilecek kapasiteden uzak, Allahın Lousianalı cahili. Hödüklüğüne sahnede arada yapıyordu işte. Ciddi ciddi ırkçı değil. En fazla sen-ben kadar. Yazık oldu Süleyman Efendi’ye.

  İyi bilirdik. :D

  Berca B.

  @Raddor, valla açıkçası ben de böyle düşünüyorum. Ciddi ciddi değil de bi nevi parodi olarak yaptığını düşünüyorum. Hatta biraz daha ileri gidersem -cancel geliyor-, satanist takılan grupların sahne şovlarından veya Steel Panther’den çok da farklı gelmemişti, hala da gelmiyor. Ama Nazizm konusu günümüzde çok daha fazla ciddiye alınan bir şey olduğu için büyük tepki alınca yaptığının hata olduğunu anlayıp özür diledi diye düşünmüştüm. Ne ironiktir ki bundan 500 yıl önce benzer bir durum yaşansaydı, hayatları cancel edilen Anselmo değil satanist gruplar olacaktı. Her zamanın şartı farklı işte.

  Sen de benim dile getiremediklerimi söylemişsin Raddor. Aslında güçlerimizi birleştirsek acayip bir şey ortaya çıkaracağız hahaha.

  Raddor

  @Berca B., Xavi – Iniesta gibiyiz haha. Harbiden kendi görüşümde eksik kalan yerler tamamlanıyor. Benim aradığım kelime de “parodi”ydi. Sayende geldi aklıma.

  Evet vallahi ben de yedi yıl önce izlediğimde parodi gibi hissetmiştim. Nedeni çok açık. Gerçek ırkçılık sessizdir, bağıra çağıra yapılmaz. Hiç kimse o kadar salak değil. Hitler bile haykırarak “Yahudilerin hepsini öldürüyoruz” demedi.

  https://youtu.be/QjxtLJFG42U?t=124

  Phil ezelden beri sert gözükme kompleksi olan bir adamdı. Bu adam bir gün yanlışlıkla karınca öldürdüğü için ağlayıp, ertesi gün bir köpeği tekmeleyebilir. Duygusal olarak dengesiz ve bunun farkında. Kafayı dazlaması, vücut geliştirme, fcuk Alternative tişörtleri, UNSCARRED… Lemmy de diyordu Asshole gibi gözükmeye çalışıyor diye. Bu White Power hödüklükleri de onun parçası işte.

  Şurada rol yapıyorlar ama Phil’in gündelik hali de böyle, yapmacık, sert adam pozları.

  https://youtu.be/6fBHyNf77Lg

  Berca B.

  @Raddor, hahahaha şu son video müthiş bişi ya. Bence bu video bile adamın sert adam rolleri kesmekte ne kadar iyi olduğunun kanıtı. Ama son yıllarda bu rolden biraz bıktı herhalde ki kedili taytıyla ortamlara çıkıyor, millete olur olmadık öpücük dağıtıyor hahaha.

  Neyse bu mevzuyu da böyle komikli videolarla bitirelim. Diğer arkadaşlar da olayı kişisel almasın, sadece fikirlerimizi düşündüklerimizi ortaya atıyoruz. Herkes kendine iyi baksın.

 6. Melkor says:

  Cancel kültürün ne saçma bir cadı avına dönüştüğü herkesin malumu. Fakat ırkçıyla da empati kurulmaz. Bir hatadır yapmış, kendini düzeltme şansı, latin arkadaşları varmış falan denmez.
  İşe duygusallıktan arınıp sevdiğiniz metal figürlerinin birer dalyarak olduğunu kabul etmekle başlayabilirsiniz. Ortada belli aralıklarla white power diye bağıran, nazi işareti yapan biri var. Sonra saçma konser iptallerini konuşalım. Orası kolay halledilir.

  Berca B.

  @Melkor, ya işte bu tarz bir tavra gerek yok be abi. Tam olarak bu kadar kesin tavırdan ve aksi herhangi bir şeyi DİREKT reddetmekten bahsediyordum. Sadece senin düşündüğünün kesin doğru ve diğer her şeyin yanlış olduğu bir dünyanın mümkün olduğunu düşünmüyorum.

  Melkor

  @Berca B., Farkındaysan tek bir tarafa yönelik tavrım yok. Siyah-beyaz masal karakterleri değiliz, hayat da öyle işlemiyor. Konser iptal ettirmek çoğunlukla gerizekalı bir harekettir. Fakat faşizm ondan da önce direkt reddedilmesi gereken ve ifade özgürlüğü diye yumuşatılacak şey değil. Evet ortada şımarık, sesi çok çıkan, manyaklaşan sjw/woke tayfa var. Ama diğer taraf ondan daha kötü. Dediğim gibi ortada nazi işareti yapan bir denyo varken, konser iptaline bla bla yapmak aşırı yapmacık bir tepki.

 7. alican kina says:

  Güzel bir haber diğer festivaller de umarım örnek alıp aynı yolu izler. Metal basın camiasının da turneyi promote etmemesi lazım

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.