# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
MISÞYRMING yeni albüm detaylarını sundu
02.12.2022

Með hamri.

İzlandalı black metal grubu MISÞYRMING “Çekiçle” anlamına gelen yeni albümü “Með hamri“yi 16 Aralık’ta çıkarıyor.

Detaylar şöyle.

1. Með hamri
2. Með harmi
3. Engin miskunn
4. Engin vorkunn
5. Blóðhefnd
6. Aftaka

Teaser da var.

  Yorum alanı

“MISÞYRMING yeni albüm detaylarını sundu” yazısına 67 yorum var

 1. trivago says:

  algleymi ile çıtayı çok yükseltmişlerdi yeni albümle onu geçerlerse dSo’nun mgla’nın yanına koyabiliriz bu abileri. bakalım.

 2. fuin says:

  Süper haber. Algleymi ayarında bir albüm gelirse yine ortalık yanar.

 3. Drochshaol says:

  Mükemmel haber yıl bitmeden bomba bir albüm daha gelecek. Black metal adına güzel bir yıldı bence. Yıl sonu liste yapmak çok zor olacak.

 4. Yiğit says:

  Ne denebilir ki, müthiş haber. Beklenti yüksek.

 5. Erhan says:

  GAEREA’ya sene sonu şampiyonu demiştik. Kramponlari geri giysinler, zorlu bir maç bekliyor GAEREA’yı.

  Acayip keyiflendim.

 6. Ali Osman says:

  HOBAAAAAA

 7. arple says:

  Harika haber. Algeymi’yi geçerlerse yılın albümü olabilir

 8. owlbos says:

  Bu yıl müzik adına aldığım en güzel haber bu sanırım.

  owlbos

  @owlbos, bir de ilk albümün hakkı yeniyor gibi geliyor bana ki taş gibi albumdur o da. Şahsen ben mukemmeliklerinde ayrım yapamıyorum

  owlbos

  @owlbos, bu yıl metale doymam için son şansım bu album. beklenti bu kadar yüksek.

 9. Erutururu says:

  Off ki ne off… Tam da mevsimi valla, ne güzel dinlenir.

 10. Yorumlara bakınca görülüyor ki Misþyrming tür fark etmeksizin uzun zamandır site eşrafını en çok heyecanlandıran gruplardan biri.

  Neden? Çünkü Algleymi.

  Erhan

  @Ahmet Saraçoğlu, Algleymi en çok sevdiğim Bm albümü. Algleymi’yi geçeceklerini zannetmiyorum ama o ayarda bir şeyle gelseler taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmam.

 11. Noumena says:

  Şimdi Odraza düşünsün :D

 12. deadhouse says:

  O zaman;

  Misþyrming siker!

 13. mandrake says:

  Yıl içerisinde bir ümit Kriegsmaschine veya Mgła atağı bekliyordum ama bu tam sürpriz oldu. Eşdeğer etkiyi yaratacaklarına şüphem yok. Müthiş haber.

  arple

  @mandrake, aynen ben de bekliyordum. 2019′dan beri 3 sene geçmiş zamanı geldi aslında

 14. Alondate says:

  Og er haustið líður undir lok, bu sarkiyi kac kere dinledim hatirlamiyorum. Gruba dair bilgi edinmek isteyen bu sarkiya baksin muhakkak.

 15. esat says:

  ben adını daha geniş kitlelere duyurmaları için ingilizce albüm bekliyordum ama albüm adına bakılırsa gene izlandaca. ha ingilizce olup ne yarrak kürek albümler var o ayrı. nolursa olsun dinleyeceğiz

 16. Aim says:

  “MISÞYRMING mutlaka Türkiye’ye gelecektir. Onu getiren organizatör ne güzel organizatör, o organizasyon ne güzel organizasyondur.” (Müsned; c.3, s.420)

 17. Aykut taştan says:

  ” işte o haber verilip göründüğünde gökyüzünden alevler yağıp yeryüzü buz kesecektır” elkafir666 haram6

 18. Yiğit says:

  Yok etmeye geliyorlar. Bu yıl şimdiye kadar beni en heyecanlandıran albüm bu.

 19. Aykut taştan says:

  Gözümde Algleymiyle arşa çıkmışlardı, bu yeni albümle neolucak pek kestiremiyorum. Sabatan beri dini bütün eş dost akraba hepsine cuma mesaji olarak teaseri gönderiyorum. Şaka bir yanada teaserdaki albümden kesitleri yerleştirip üzerinede testere kıvamında kamofle etmişler ama deli şeyler geliyor gibi duruyor. Beni son zamanlarda çok heyecanlandıran the spirit, Uada, Drudkh,DSO ve bu gruptan yeni yıla girmeden albüm gelmesi ballıkaymak oldu.

 20. Aykut taştan says:

  Ahh yine ben la çok heyecan yaptım yeminle. Hayatımdaki ilkdefa osuruktan geçen bir dünya kupasının üzerine müzemmel bir haber oldu bu albüm. Bu kadar tişkir ederim yarışmacı arkadaşlara.

 21. Dysplasia says:

  çekiç ile
  pişmanlık ile
  merhamet yok
  acıma yok
  kan davası(?)
  infaz

  şarkı isimlerinden hikaye oluşturmuşlar.

 22. Erutururu says:

  Kapaktan DsO tadı aldım, bu çok güzel bişey.

 23. Erhan says:

  Black metalin aydınlık yüzü 2022′ye damga vurmaya geliyor.

  MISÞYRMING sikecek ve biz de izleyeceğiz.

 24. Erhan says:

  MISÞYRMING vs GAEREA > Brezilya vs Arjantin

  deadhouse

  @Erhan, Misþyrming vs Gaerea > Brezilya vs Türkiye

  TanSolo

  @deadhouse, teşekkürler.

 25. dust says:

  albüm ismi, teaser’la birlikte yayınladıkları açıklama ve kapak bana daha çok ilk albüme yakın duran bir şey olacakmış izlenimi verdi. bir de youtube’da med hamri’nin konser kaydı var, o şarkı da bence algleymi’nin geneline kıyasla biraz daha karanlık duruyor (ki iki albümü de çok sevmeme rağmen bunun hoşuma gittiğini söylemem lazım). beklenti cidden çok yüksek.

 26. Erhan says:

  Albüm yayınlanmadı?

  Ali Osman

  @Erhan, gece 5′e kadar bekledim şimdi yayınladılar amk

  Erhan

  @Ali Osman, aLLAHIM GELMİŞ ŞÜKÜRLER OLSUN

 27. Erhan says:

  Albüm çıktı çıkalı akşamdan 2 kilo kokoyu çekip takılmaya gitmiş cengiz kurtoglu gibiyim. Bizler bu dünyaya eğlenmeye geldik.

  Ömer Hayyam gibi bir yandan allaha sukrediyor diğer yandan ana bacı küfür ediyorum. Misthyrming gibi götünüzü sikeyim sizin kafam koptu 2 saattir.

 28. Koralp says:

  Bok gibi albüm.

  TanSolo

  @Koralp, NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE????????????

  owlbos

  @Koralp, hiç katılamayacağım.

 29. dust says:

  Ne ilk albümün tekinsiz havası ne de Algleymi’nin epik atmosferi var, onlara kıyasla çok dümdüz kalmış. Kendi başına değerlendirince kötü değil belki ama insan MisÞyrming’den daha fazlasını bekliyor. Biraz hayal kırıklığına uğrattı.

 30. Dell says:

  Beklentimin cok altinda kaldi. Kotu diyemem daha saldirgan sarkilar var ama bir onceki albumun uzaginda.

 31. arple says:

  2-3 defa döndürdüm. 2. ve 4. şarkılar baya sardı ama bunlar değişir zamanla dinledikçe. Ben içine girmek konusunda umutluyum albümün

 32. Emre Görür says:

  Eleman bildiğin Manowar’cu olmuş!

  “You know, I only discovered MANOWAR about two years ago. Somehow, they were totally off my radar. It was my bandmate Tómas who introduced me to this concept of applying MANOWAR values to your own life. Say you have a problem or something that’s bothering you, then you should always ask yourself: ‘Is this true metal?’ If the answer is no, then you can say, ‘Fuck it’ and just ignore it. Like, if somebody is condemning you or being hurtful and it’s not based on anything rational – fuck them. But if it’s constructive criticism in the spirit of true metal, then perhaps you should take it seriously. This might sound naïve on the surface, but I think there’s a certain beauty to its straight-to-the-point simplicity. There’s no need to complicate matters.”

  http://www.bardomethodology.com/articles/2022/12/15/misthyrming-med-hamri-interview/

  owlbos

  @Emre Görür, Bende diyorum bu 80ler metaline öykünmelerinin kaynağı ne? Bu bilgi için teşekkürler.

  Albüme sitede şuana kadar pek iyi yorumlar gelmemiş, adam akilli bir tur bile dinlemedim ancak kötü yorumlara katılamayacağıma eminim. Tamamen beklenti meselesi.

 33. Yılın en büyük hayal kırıklıklarından biri. Patlayan, mest eden tek bir an bulamadım.

 34. Dysplasia says:

  Harbi bu ne ya.

 35. Noumena says:

  Yıl sonu yıl sonu üzdü beni de.
  Halbuki sıfır beklenti ile dinlemeye başlamıştım albümü (bunu aşık olduğum albümlerden sonra çıkacak olan albümlere hep yaparım) Ona rağmen çok lineer, dümdüz ilerleyen şarkılar buldum. Algleymi hala çok daha görkemli. Yine de dinlemelere devam.

 36. Ali Osman says:

  Albüm iyi/kötü yorumunda bulunmayacağım ancak benim için hayal kırıklığı maalesef.

 37. Ş. Yıldırım says:

  Aslında albümün hızlı girişi hoşuma gitmişti, geri kalanı da çok kötü değil ama adını koyamadığım bir “oyalanma” hali var albümde. Bomboş melodiler o kadar uzun sürüyor ki, bir yerden sonra dikkati dağılıyor müzikten kopup başka şeyler düşünmeye filan başlıyor insan.
  Sağlık olsun, bence hala daha taş gibi grup

 38. Rust in Peace. says:

  Algleymi çok dinlediğim bir albüm değil ama ona rağmen şu albümü biraz dinleyince o albümün yanından geçemeyeceğini anladım. Algleymi’yi üstünkörü dinleseniz bile karşınızda duran şeyin sıradan olmadığını anlıyorsunuz. Bu albümde hoşuma giden olaylar olsa da(ilk şarkıda çığlıklı kahkaha kısmı) Meg Svipur á Lofti 4.37′deki gibi vay ananı sikim dedirten anlar yok.

 39. fuin says:

  Çoğu kişinin söylediği gibi önceki iki albümün yanından geçebilecek bir albüm değil. Belki tam anlayamamışımdır diye sürekli çevirip tekrar dinliyorum albümü ama ondan fazla kez dinlememe rağmen hala fikrim değişmedi. Hayal kırıklığı maalesef.

 40. Yiğit says:

  Albümün niteliğine bir şey demiyorum ancak benim için de sağlam hayal kırıklığı oldu. Algleymi’deki “özel bir şeyler” hissini bunda hiç alamadım.

 41. deadhouse says:

  Kesinlikle kötü değil. Biz ne kötü albümler gördük. Ama işte iyi de denemez. Hayal kırıklığı olduğu fikrine katılıyorum. En fazla o da zorlarsak 6.

 42. Erhan says:

  Hayal kırıklığı olarak anılan albümleri bile çoğu black metal grubunun hayallerini süsleyecek kadar iyi. Bir Algleymi olmadığı ortada ama o kadar da gömmeye gerek yok.

  Kaya gibi Black metal yapmaya karar vermiş abilerim bu sefer.

  Canoir

  @Erhan, albümü ilk dinlediğimde olumsuz yorumlar alacağını tahmin etmiştim ama bu kadar gömüleceğini düşünmemiştim. Birebir katılıyorum bu yoruma

  deadhouse

  @Erhan, Kesinlikle öyle Erhan kardeşim ancak bu adamlar çıtayı öyle bir yükseltti ki bu albüm maalesef önceki işlerine göre epey sönük kalıyor.

  Erhan

  @deadhouse, Domino taşı misali gömen gömene, neredeyse kendimden de şüphe duyacak hale geldim. Albümü 9uncu kez dinliyorum şu an ve çok çok iyi olduğunu düşünüyorum.

  Algleymi çok farklı ve çok başarılı bir denemeydi. İkincisinin geleceğinin nereden çıkardı bu millet onu anlamadım.

 43. TanSolo says:

  -5 derecede sağnak kar yağışı eşliğinde çıktığım yolculukta çok güzel yarenlik etti bana. Sırtında baltasıyla gezen Icelandic savaşçı gibi hissettim. Ondan iyi bundan kötü demek istemiyorum, daha dark ambient yollara yelken açıp rafineleşmeleri hoşuma gitti.

 44. Hem adınızı yazamıyorum hem beklentimi ziktiniz attınız. Mgla konseri sonrası olacak şey mi bu? Kesin akşam Arjantin de yenilecek. Hayatta 2 saat güzel bir şey yaşadık ya hemen diyetini ödetin aq.

 45. owlbos says:

  Bu albüm hakkında tek bir kelime kurcak olsam kesinlikle “sinematik” olurdu. Bazı anlarda Funeral Mist’i hatırlatıyor. (Sadece bazı anlarda) Tırmanıp tırmanıp hiç bir yere varmama hissi veren anlar var. Bunları dinledikçe anlamlandiracigimi düşünüyorum.

  Grubu kutluyorum. Algleymi’nin izinden yürümek yerine daha cesur bir albüme imza attığı için. Dün düz gibi görünen ama kendine has izlandik havasını sonuna kadar yansıtan bir işe imza atmışlar.

  owlbos

  @owlbos, Bu albümü beğenmeyen arkadaşlar sanırım black metali sadece kundak yapma anına arka fon müziği sanıyorlar. Yok yani öyle sanıyorsan o da olur bu albümden.

  Tabii ki şaka yapıyorum, her türlü yoruma saygım sonsuz ama bende bir 7.5/10′u var şuan için (4. turdayım)

  daud

  @owlbos, Funeral Mist konusuna katılıyorum, özellikle ilk dönemlerini hatırlattı bana.

 46. Erhan says:

  Albüme adını veren şarkı: Son zamanlarda çıkmış açık ara en iyi bm şarkısı.

  owlbos

  @Erhan, Gerçekten her boktan anlıyorsun Erhancığım. Seviliyorsun. <3

  Erhan

  @owlbos, jdhahdhwhshhaha

  owlbos

  @Erhan, En solid şarkı Engin Vorkunn bana göre.

 47. Noumena says:

  Biraz da Aftaka’yı övebilir miyiz zira albümün net bir şekilde en iyi şarkısı

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.