# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
MEGADETH yeni klibini sundu
22.07.2022

Night Stalkers.

Son albümü “Dystopia“yı 2016′da çıkaran MEGADETH yeni albümü ”The Sick, The Dying And The Dead“i 2 Eylül’de çıkarıyor.

Detaylar şöyle.

1. The Sick, The Dying… and the Dead!
2. Life in Hell
3. Night Stalkers
4. Dogs of Chernobyl
5. Sacrifice
6. Junkie
7. Psychopathy
8. Killing Time
9. Soldier On!
10. Célebutante
11. Mission to Mars
12. We’ll be Back
13. Police Truck
14. This Planet’s on Fire (Burn in Hell)

Albümden Ice T.’nin konuk olduğu “Night Stalkers” yayınlandı.

İlk single “We’ll be Back”in klibi yayınlandı.

Hatırlanacağı üzere David Ellefson tarafından kaydedilen ancak video skandalından sonra silinen basların Steve DiGiorgio tarafından tekrardan kaydedildiğini açıklanmıştı.

Mustaine Aralık ayı sonunda albümde yer alan şarkılardan “Life in Hell”den bir tadımlığını sunmuştu.

MEGADETH yeni albümüne dair ilk sinyalleri 2017 yazında vermişti. Dave Mustaine, yaptığı açıklamada grubun Kasım 2018 gibi stüdyoya gireceğini ve yeni fikirler üzerinde çalışmaya başlayacağını duyurmuştu. Bildiğimiz gibi bu program biraz sarktı, zira grup 2018′de daha şarkılarını yazmakla meşguldü. Ardından Dave Mustaine’in kanser tedavisi, iyileşmesi ve başka bir dolu şeyin ardından MEGADETH yeni albüm kaydına geçtiğimiz yıl başlamıştı. Mustaine birkaç yıl önceki açıklamasında yeni albüm için 18 şarkı kaydettiklerini ve şarkıların “Rust in Peace” ve “Countdown to Extinction“, hatta “Peace Sells…” kalibresinde olduğunu ifade etmişti.

Sonraki bir açıklamada David Ellefson da yeni MEGADETH albümünün çılgınlık düzeyinde progresif olacağını ve icra açısından “Rust in Peace”teki şarkılardan daha zor çalınan rifler barındıracağını söylemişti. Ellefson Ağustos 2020′de de Dirk Verbeuren’le birlikte 11 gün boyunca stüdyoya kapanmış ve ikili şarkılar üzerinde çalışmıştı.

Mustaine’in Ağustos ayında paylaştığı bir videoda albümdeki yırtıcı riflerden biri yer alıyordu. Aşağıdaki videonun son 6 saniyesinden duyulabilir.

Mustaine Temmuz sonunda da albüme adını veren şarkıdan ilk notaları paylaşmıştı.

Mustaine de 2018′de yaptığı bir açıklamada, yeni albümün bugüne kadarki en ekstrem MEGADETH şarkılarından bazılarını içereceğini ve daha önce yapmadıkları şeyler yapacaklarını açıklamıştı. Blast beat içermesi beklenen ilk MEGADETH albümü olması beklenen çalışmadan ilk tadımlık da geldi. Videoda Dirk Verbeuren gerçekten de şarkıya blast beat ile başlıyor.

Mustaine açıklamasında Dirk Verbeuren’in albüm için yazdığı davulların inanılmaz olduğunu, hatta kendisini daha iyi bir gitarist yaptığını söylemişti. Yeni albüm Verbeuren’in grupla ilk kaydı olacak.

  Yorum alanı

“MEGADETH yeni klibini sundu” yazısına 166 yorum var

 1. Ağzımda kekremsi bir tat peydahlandı Night Stalkers’ı dinleyince. Megadeth’in de Metallica’nın “Death Magnetic” ve “Hardwired…”da yaşadığı “kendi kendi edit’leyememe/kırpamama” sorunundan muzdarip olduğunu hissettim. Öne çıkan bu kadar az fikrin olduğu bir şarkının 7 dakika sürmesine, olduğundan büyük bir şey gibi gösterilmeye çalışılmasına hiç gerek yok. Rifleri özel kılan bir şey yok ama çok tekrar ediyorlar. Aralara giren akustik gitar, çıplak bas kısmı gibi anlar da değişken şarkı yapısından ziyade “onu da koyalım bunu da ekleyelim” gibi bir hava yaratmış bana kalırsa. İlk şarkıdaki olumlu hislerin hiçbirini yaşayamadım bu şarkıda. Çok şey içeriyor ama pek bir şey yapmıyor şeklinde özetleyebilirim kendi adıma.

 2. Çok acayip işsiz insanlar var dünyada. Adam Night Stalkers’da Ice T.’nin söylediği bölümünü şarkıdan çıkarmış, “Ice T.’siz versiyon” diye YouTube’a koymuş. Cidden…

 3. Bora says:

  Bir Metallica şarkısında araya karışan rapçi belirse ortaya çıkacak gürültüyü bir an için düşünmek bile eğlenceli:) şarkı da hakikaten fazla beklemiş çorba.

  Paul Pogba'nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü

  @Bora, Gözlemlerime göre Megadethciler Metallicacılara göre daha açık fikirli oluyor. Megadeth de tıpkı Metallica’nın Load-Reload’ı gibi Risk albümünde Hard Rock/Alternative Rocklaştı ama Metallica kadar tepki toplamadı.

 4. Yenal says:

  Rap ile metal camiası genelde çok iyi anlaşamaz ama Mustaine ve Ice t yakın arkadaşlarmış yani iyi anlaşan iki dost.Yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla öyleymiş.Ben ice t 80 lerin sonundan beridir dinliyorum.Yabana atılır birisi değildir.Rapçi denilince bir küçümsenir ha şu anda rap dinlenilir mi hayır.Ben babalardan bahsediyorum.Kodun mu oturtan cinsten.Son of Bazerk,Public Enemy,Ice T(Body Count)..bu liste böyle gider.Bir çoğunun bildiğiyle alakası yoktur.Bilinenler populer(listelerden inmeyenler) olanlar pamuk şekerdir.Body Count ilk albümlerinden dinlemeye başlayın çok kalitelidir.Ben müzik müziktir diyorum rap(oldschool),Metal,caz,Klasik müzik…ne varsa hepicini seviyorum.😊👍

  Paul Pogba'nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü

  @Yenal, Şahsen Oldschool ve Gangsta Rap’i acayip severim. N.W.A, Ice T, Dr. Dre, 2pac, Snoop Dogg… Gangsta Rap de en az Black Metal gibi net, agresif, kodu mu oturtan bir müzik ve ben bunu çok seviyorum. Bunun yanında Ceza ve Sagopa’nın ilk işleri de şapka çıkarılacak cinsten. Arada Fuat, Kayra, Sorgu. Dr Fuchs… Bu müzikte oldschool işlere gerçekten çok saygı duyuyorum ama şu yeni nesil Trap ve Keko Rap’in Allah belasını versin. Rapcilerin kendi arasında da böyle bir oldschool vs Trap soundu bölünmesi var. Ben kendime Rapci diyemem ama kesinlikle oldschool tarafındayım. Bu yeni sound Rap müziğin de ağzına sıçtı afedersin. Kemik kitle de buna tepkili işte. Şu an Joker ve Norm Ender eski soundu savunuyorlar ama şu an duyduğunuz o Rap şarkılarının çoğu 5 para etmez Trap veya Keko Rap bozması sikko sikko şarkılar. O yüzden hiçbir metalcinin de koskoca köklü Rap müziği günümüzdeki Trap etkili sikko şeyler sanmasını istemem, çünkü gerçek Rap bu değil.

  Bu sitede Rap’e en yakın kişi ben olabilirim. Fazla dinlerim gerçekten. Bu yüzden Ice-T konuklu bu yeni Megadeth şarkısını tuttum. Koçum Megadeth.

  Merdomerdo

  @Paul Pogba’nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü, 15 yıl önce metal dinleyenler rapi toptan reddederdi. Şimdi bu tavır 90′lar (hatta 2000′ler) rapini güzelleyip trap, mumble rap gibi görece yeni janralara laf etmeye evrildi. İsteyen istediğini dinlesin aga, rapçilerden duyuyor muyuz “abi yeni nesil deathcore dinliyor, halbuki asıl metal testament’tir” tarzı lafları?

  Paul Pogba'nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü

  @Merdomerdo, Aga isteyen istediğini tabii dinler ona ne hacet. İsteyen Khontkar dinler isteyen Ben Keko pardon Ben Fero dinler. Ben Rap müzik üzerine genel bir düşüncemi yazdım. Benim düşüncemde olan insanlar da en az Rap müzik dinleyenlerin yarısı kadar. Genelde benim gibi eski topraklar oldschool sevdalıları oluyor, onların sitesinde bir ara takılmıştım çünkü oradan biliyorum. Trap’e hayran olan kesimin yanında, Trap’e ana bacı söven bir kesim de var (genelde eski kuşak). Yukarıda da dediğim gibi adamlar da kendi içinde ikiye ayrılmış durumda, ssürekli didişirler. Ben genel düşüncemi ve hangi tarafa daha yakın olduğumu yazdım, yoksa kimin ne dinlediği beni bağlamaz.

  Buradan bir itirafta bulunayım. Aslında önceden Rap dinlerdim, metale daha sonradan bulaştım. Hoş ona da bir bulaştım, pir bulaştım hala çıkamadım hahaha.

  Yenal

  @Paul Pogba’nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü, 80 lerde ve 90 ortalarına kadar herşey güzel gidiyordu sonra baktım rap rotasından kaymaya başladı.Sonra yavaş yavaş metal müziğe karşı ilgim artmaya başladı.Clawfinger,Biohazard ,Rage Against the Machine gibi gruplar dinlemeye başladım.İlk başlarda Mc Hammer,Vanilla ice dinliyordum ne yalan söyleyeyim😊.Halen bazen dinliyorum özellikle Mc Hammerı.Metale ilk ciddi olarak başlamam Overkill ile oldu.Hoşuma gitti.Adamın vokali ben i sardı.Ritmler sürükleyiciydi.Deli gibi söylüyordu.Metallicayı overkill i çok sevmemden kaynaklı olabilir ilk dört albümü hariç çok dinleyemedim.Leş Thrash i dinleyince bana rock gibi geldi yani fazla melodikti.Şu an da NWA,Public Enemy bazen Run Dmc,Beastie boys gibi gruplar dinliyorum.Metalle rap beraber gidiyor işte.Bunları niye anlattın dersen içimden geldi yazayım dedim.

  Paul Pogba'nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü

  @Yenal, Ne güzel oo sen benden de eski toprakmışsın. Bende 2000′lerin başında yerli takıldım Ceza, Fuat, Nefret, Dr Fuchs vs… Hala metal kadar sık olmasa da N.w.A, Dr Dre, Snoop Dogg, Beastie Boys, Run DMC felan arada oldschool takılıyoruz öyle. Bence kesinlikle Metal ile Rap kardeş olmalıydı, araya maalesef nifak tohumları ekildi. İkisi de aynı başkaldırı kültürü, aynı isyan, aynı nefret. Bence artık savaşmayalım sevişelim :(

  Yenal

  @Paul Pogba’nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü, 👍😊

  deadhouse

  @Yenal, Ice Cube’un olduğu yerde Ice T. havadır, cıvadır.

  Yenal

  @deadhouse, NWA,ice Cube, Dr Dre, Chuck D…daha bir çoğunu sayabilirim.Aslında bu mziklerin temellerini atan kıymetli sanatçı abilerimizden biriside James Brown dır. Sonuçta metal de rap te başkaldırı müziğidir. Biohazard, Clawfinger, Downset… Bunlarıda dinliyorum.Resim çizerken gaz veriyor ilham veriyor.

  deadhouse

  @Yenal, En iyisini yapıyorsun. Müzik yobazlığı iyi bir şey değil. Hoşuna gitse de “bu ayak takımı müziği ama” diye küçümseyip söz konusu müzik türünü dinlemeyen insanlar var.

 5. mustaineisgod says:

  Night Stalkers gerçekten kötü olmuş. Naptın Dave kendine gel :(( Ne yalan söyleyeyim rap düeti beni de çok heyecanlandırmıştı ama beklediğimi alamadım maalesef.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.