# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
TESTAMENT Dave Lombardo’nun yeni albümde çalma ihtimalinin olduğunu açıkladı
20.03.2022

“Normalde Eric şarkıları yazıyor, davullarını bilgisayarda programlıyor ve davulculara sunuyor.”

TESTAMENT Şubat ayında yaptığı açıklamayla Gene Hoglan’dan boşalan davulcu koltuğuna Dave Lombardo’yu getirdiğini açıklamış, grubun efsane albümlerinden “The Gathering“in kadrosu Alex Skolnick/James Murphy hariç yeniden buluşmuştu.

Chuck Billy birkaç gün önce verdiği bir röportajda, Dave Lombardo’nun TESTAMENT’ın yeni albümünde çalma fikrine sıcak baktığını söylediğini ifade etti. Billy şöyle konuşmuş:

“Bütün olay Eric’te (Peterson) bitiyor. Yaptığımız her şeyin başlangıç noktası Eric. Şu anda elinde pek çok rif varmış ve yeni bir albüm yazmaya hazırmış. Bu harika. Umarım Dave (Lombardo) de bu süreçte yer alır. Normalde Eric şarkıları yazıyor, davullarını bilgisayarda programlıyor ve davulculara sunuyor. “The Gathering”de ise Dave “Sen çal” diyerek olaya dâhil oldu ve birlikte çalmaya başlamaları sonucunda o albümdeki davullar ortaya çıktı. Bu sayede Eric sadece gitarlara odaklanabildi ve davulları düşünmek zorunda kalmadı. Umarım bir sonraki albümde de buna benzer bir şey olur ve ikisi birlikte çalışarak ortaya güzel bir şeyler çıkarırlar. Bence Dave de TESTAMENT’la bir albüm daha yapma fikrine sıcak bakıyor. Bu konuda boşuna ümitlenmek istemiyorum, ancak duruma göre hareket edeceğiz. Sonuçta bu daha ilişkinin başı. Bizimle olmaktan mutlu olursa ve her şey yolunda giderse, devamı da gelecektir. Bu yüzden bu süreci gün gün, turne turne düşünüyoruz. Önümüzdeki üç turnede bizimle olacağı kesin, ondan sonrasına da hep birlikte bakacağız.”

Gene Hoglan 23 Ocak’ta yaptığı açıklamada 10 yıldır baget salladığı TESTAMENT’la olan birlikteliğinin noktalandığını ve bundan sonra yola farklı projelerde, tek başına devam edeceğini açıklamıştı. Hoglan açıklamasında bunun herhangi bir sorundan kaynaklanmadığını, sadece tercihinin bu yönde olduğunu ifade etmiş ve TESTAMENT’a sonsuz başarılar dilemişti.

TESTAMENT da yaptığı açıklamada Hoglan’la aralarında en ufak bir tatsızlık olmadığını, Hoglan’ın daima ailenin bir üyesi olacağını belirtti ve en kısa zamanda yeni bir davulcuyla yola devam edeceklerini söyledi.

  Yorum alanı

“TESTAMENT Dave Lombardo’nun yeni albümde çalma ihtimalinin olduğunu açıkladı” yazısına 10 yorum var

 1. Paul Pogba'nın Bir Kolu Uzun Bir Kolu Kısa Forma Altı Tişörtü says:

  Açılın espri geliyor.

  Gene mi Hoglan?

 2. Boba Fett says:

  Testament bisnis bir grup olduğu için tatsızlık falan yaşanmaması doğaldır.

 3. Zort says:

  Farklı proje dediği Opeth’tir inşallah. Nolur lan Opeth olsun lan

 4. Zeynel says:

  Louie Clemente pls

 5. Erkan says:

  Değişen bişey olmaz diğer gruplarıyla turneler çakıştığı için bırakmak zorunda kalmış

 6. bahadır says:

  insan ne garip. grupta yer aldığın arkadasların steve digiorgio, skolnick, chuck billy falan ve sonra “ben bıraktım, farklı gruplarda tek başıma devam edeceğim.” diyor. ne garip insanlar var yahu!?

 7. Kürşat says:

  James Murphy’i de alıp karanlık ortamda çiğ etle besleyip hayvan gibi sololar attırsalar keşke

 8. ihsan says:

  yeni albümde james reyize iki şarkıda konuk solo diyorum, vur baba gathering’in hıncına, nostalgia sells :)

 9. Bir önceki davulcusu Gene Hoglan, mevcut davulcusu Dave Lombardo olan bir grup için böyle bir haber giriyor olmaktan dolayı vallahi de billahi de midemden ağzıma acı su geldi.

  “Bütün olay Eric’te bitiyor.”

  Sokarım tribinize ulan. Lombardo lan bu.

 10. Serkan says:

  E bir zahmet anasını satiim. Biz de sevinmiştik ne güzel. Meğersem tur için gelmiş sadece. Tam Testament hödüklüğünde bir hareket.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.