# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
BLIND GUARDIAN yeni albümünün ilk single’ını sundu
04.12.2021

Deliver Us From Evil.

BLIND GUARDIAN hazırlıkları tamamlanan yeni albümünden “Deliver Us From Evil” adlı şarkıyı yayınladı.

Hansi Kürsch 2019 sonunda yaptığı açıklamada grubun yeni albümü için aşağı yukarı bir tarih vermiş ve yeni albümün kaydının 2020 sonbaharı civarında tamamlanmasının olası bir hedef olduğunu belirtmişti. Grup bu hedefi tutturmuş ve yeni bir albüm kaydı için Eylül 2020′de stüdyoya girmişti. Hansi Kürsch yaptığı açıklamada yeni BLIND GUARDIAN albümünün “çok agresif” ve “çok karanlık” olacağını ifade etmişti.

Çok çok uzun zamandır yaptığımız en ateşli, en yoğun albüm. Her anlamda bir roller-coaster’a binmek gibi ve dinleyiciyi sarsacak, harekete geçirecek pek çok şey barındırıyor. İnsanların yorumlarını çok merak ediyorum. Bence çok, çok güçlü bir albüm ve pek çok kişiyi şaşırtacağına eminim. Çok agresif, çok karanlık, çok öfkeli bir albüm. Son derece akılda kalıcı ve pozitif hislerle dolu, ancak bir yandan da çok çiğ bir enerjiyle karşılaşacağınızı söyleyebilirim.

Bir süre önce Wacken festivalinin sanal versiyonu için sahne alan BLIND GUARDIAN’ın performansından 3 şarkılık bir video yayınlandı. Bu 3 şarkı içerisinde grubun henüz kaydetmediği yeni şarkısı “Violent Shadows” da ilk kez görücüye çıkmıştı.

Son olarak 1 Kasım 2019′da uzun zamandır beklenen orkestral albümü “Legacy of the Dark Lands“i çıkaran BLIND GUARDIAN, gerçek anlamda son stüdyo albümü “Beyond the Red Mirror“ı ise 2015′te piyasaya sunmuştu. Albüm, “Imaginations from the Other Side”da başlayan hikâyeyi devam ettiren konsept bir çalışmaydı.

  Yorum alanı

“BLIND GUARDIAN yeni albümünün ilk single’ını sundu” yazısına 7 yorum var

 1. GENCALPSON says:

  Lütfen eskiye dönüş olsun bıktım orkestral zımbırtılardan artık ;((

 2. Twat says:

  Şarkı çok güzel olmuş, en eski albümlerde -bilhassa tales from the twilight world’de filan- olsa sırıtmaz. Epey eski usül bir şarkı yapmışlar valla, speed thrash karışık çok dinamik bir BG parçası olmuş.

  Ayrıca Hansi’nin sesi geri gelmiş resmen. Gerek harsh kısımlar gerek yüksek oktavlar 90′ları aratmıyor. Aşağı yukarı son 10 yıldır böyle bir canlı performans duymuyordum adamdan.

 3. Twat says:

  Ben bu adamlara güveniyorum, alman boş yapmaz. Keza geçen sene yayınlanan şarkı violent shadows da epey iyi ve umut vericiydi. Pek beğenilmeyen son albüm için “değişik, progresif ve girift yapıda parçalar olacak” gibi şeyler demişlerdi, o da doğru çıktı.

  Bence klasik işleri kadar olmasa da en azından 2002-2010 dönemini de seven benim gibileri hayal kırıklığına uğratmayacak bir iş çıkacak. Hatta violent shadows’tan yola çıkarak a twist in the myth ve a night at the opera harmanı bir şey gelebilir.

 4. bilmez kişi says:

  Ne yapılacaksa agresif gibi, karanlık gibi değil gerçekten yapılsın artık. Violent şarkısında gerçekten epik ruh var, böyle dolu dizgin çıkın yola zaten özlediğimiz destanı yazarsınız, allayıp pullamaya gerek yok.

 5. deadhouse says:

  Grubu dinlemiyorum da böylesine bir açıklamayı, bu kadar devasa bir grup da yapıyorsa işimiz yaş. Testament de gelmiş geçmiş en sert albümümüz demişti ve üzerine bir güzel de sıçmıştı. 40 yıllık grupların yaptığı çocukça açıklamalara bak. Hayır PR’a ihtiyacınız yok ki. Paraya pula, şöhrete doymuşsunuz bu nedir yani. Bu furyayı 700 rif açıklamasıyla Metallica yaydı sanırım.

 6. metetutar says:

  Güzel bir albüm üstüne de İstanbul konseri ne de güzel olur.

 7. Kıvanç says:

  Sevdim şimdilik. Eskiye dönüşün kokusu var.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.