# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
ARCHSPIRE’dan bas playthrough videosu
17.10.2021

Drone Corpse Aviator.

Son albümü “Relentless Mutation“ı 2017′de çıkaran Kanadalı teknik death metal grubu ARCHSPIRE yeni albümü “Bleed the Future”ı 29 Ekim’de çıkarıyor.

Detaylar şöyle.

01. Drone Corpse Aviator (3:46)
02. Golden Mouth Of Ruin (4:05)
03. Abandon The Linear (4:36)
04. Bleed The Future (3:48)
05. Drain Of Incarnation (4:20)
06. Acrid Canon (4:09)
07. Reverie On The Onyx (3:47)
08. A.U.M. (3:04)

Üçüncü single, açılış şarkısı “Drone Corpse Aviator”ın bas playthrough videosu yayınlandı.

Şarkını klibi de şöyle.

Albüme adını veren şarkı da şöyle.

“Golden Mouth of Ruin” klibi yayında.

  Yorum alanı

“ARCHSPIRE’dan bas playthrough videosu” yazısına 23 yorum var

 1. firsthumanbeing says:

  ay olabilir mi öyle bişey? lütfen olsun çünkü

 2. Börbır says:

  Umarım makineli silahlar yeni albümün davul kaydında kullanılmıyordur. Daha fazla hızı kafam kaldıramayabilir

 3. enemyofgod says:

  Vokalist dedikleri anlaşılacak hızda söylerse ben hazırım.

 4. İlker says:

  Denver’a iniş yapmışlar. Bomba bi iş gelir umarım

 5. Erhan says:

  Kapağında yine Eliran Kantor imzası olacakmış. @Börbır muhtemelen kullanacaklar çünkü grup üyeleri ellerinde tüfekler ile fotoğraf çektirmişler :D

 6. trivago says:

  adamlar maganda çıktı rıza baba

 7. Marvin Yanbasanyan says:

  Single baya vasat ya. Relentless’ta olsa açık ara albümün en kötü parçası olurmuş. Kitlesinin beklentisi epey yüksek, hayal kırıklığı yaşatmazlar umarım

 8. Erhan says:

  Single ilk çıktığında hype oranım aşırı yüksek olduğu için bayılmıştım. Bir değişiklik yok şarkı hala müthiş.

  Relentless Mutation’ın sound’u çok yapaydı bu sefer biraz daha çiğ geliyor kulağa. Umarım az da olsa üstüne çıkabilirler ama çıkmasalar da olur. Relentless Mutation 2′ye de razıyım ben.

 9. enemyofgod says:

  Klasik archspire makineli tüfek anlar olsa bile Relentless çizgisinden daha olgun bir şarkı bence. Sonraki single’larda daha heyecanlı işler bekliyorum, beklentimi çok da yükseltmiyorum.

 10. ayı_yorgo says:

  Singleyi çok beğendim. Uzun zamandır hiç bir albüm için bu kadar heyecanlanmadım desem yeridir. Relentless Mutation ın çok çok üstünde bir albüm gelecekmiş ve hayal kırıklığına kesinlikle uğratmayacakmış gibi geliyor.

 11. trombosit says:

  bu adamlara tapıyorum..

 12. Zenon says:

  Krallar 2020lerin tartışmasız yıldızı

 13. trombosit says:

  beklenti falan yok herhangi bişey çıkarsınlar yeter..

 14. trombosit says:

  https://www.youtube.com/watch?v=3NVkGvWU300

  bu gruba computer assisted vs diyenlere gelsin.

 15. enemyofgod says:

  Relentless Mutation’dan çok daha olgun, daha melodik bir albüm geliyor ve ben çok mutluyum. Çünkü Relentles Mutation 2 yapmaları daha kötü olurdu.

 16. Marvin Yanbasanyan says:

  İkinci single’ı dinlerken 1.30′daki ese kadarki bölümü “baba nedir bu üst tel sevdası” ve “tobias’ın da 8 telliye geçmesi yaramamış gruba” demekle geçti. Es sonrasındaki riff zbam diye girince “ha şöyle ya” dedim, keyfim yerine geldi. Düzenleme noktasında Dean yine standart yazımına başvurmuş, ekstra bi olay yok, belli ki buraya pek kafa yormayı düşünmüyo grup. Halbuki relentless’ta eksik olan en önemli nokta buydu bana göre, hiç üzerine gitmemişler. Yine de ilk single’ın aksine beğendim 2. single’ı. Single’lar çıkmadan önce devasa olan beklentim single’larla dizginlendi. İster istemez relentless’la karşılaştırıyorum ve daha iyi olmayacakmış gibi geliyor.

 17. Erhan says:

  Archspire’ı seviyorum.

 18. enemyofgod says:

  Helal çocuklara.

 19. All2 says:

  Yeni klip çok iyi

 20. Erhan says:

  Yayınlanan 3 single’ın 3′ü de birbirinden güzel gerçekten. Albüm kapağından sound’una kadar harika bir albüm olacak gibi. Geriye kalan 4 şarkı da single’larin kalibresinde olursa ilk 10′uma rahat girer bu albüm.

 21. enemyofgod says:

  Büyük konuşmak istemiyorum ama bu albüm Relentless Mutation’dan daha güzel olacak gibi.

 22. Müzikte akılda kalıcık-teknik fonksiyonu çiz deseler x’e teknik, y’ya akılda kalıcılık deyip kabaca azalan bi logaritmik fonksiyon çizerdim. Ama bunu archspire için çiz deseler bu sefer artan bi üstel fonksiyon çizerdim. Bunu dünya üzerinde diyebileceğim tek grup sanırım bu adamlar. Tekniğin dozu arttıkça nası daha akılda kalıcı oluyolar bunu anlamak benim idrak eşiğimi aşıyor.

  Normalde bağımlı gibi sarıp sarıp dinlemem lazım bu albümü ama ff öyle bir şey yapmış ki bırak başka bir şey dinlemeyi, işimi yapmama bile müsade etmiyor. Şu an sadece 5-6 kere döndürebildim bunu. Müthiş albüm. Çıkan ilk single golden mouth açık ara albümün en vasat parçasıymış, onun haricinde fazlasıyla tatmin etti beni bu albüm. Bir de kapanış parçasının başındaki skit hayatımda duyduğum en kötü fikirlerden biri. Yani niye yapmışlar anlamadım, “gerçek death metal bu değil” kafasıyla taşak geçmek için mi ya da “sikip atıyoruz baba we are the danger” demek için mi bilmiyorum. Tabii birkaç saniyelik zırvalık yüzünden albümden azametinden bir şey kaybetmiyo. Yer yer klasik müzik etkilenimini arşa çıkarmışlar, ki oralarda zevkten bayılıyorum. Ayrıca clean section’lar da inanılmaz tatlı, sadece bu şekil cleanlerle albüm yapsalar yine sabaha kadar dinlerim. Baya baya relentless’a rakip olduğunu düşünmekle beraber şu aşamada etraflıca bir relentless mukayesesine girmiyorum, demlendikçe zihnimde kendini konumlayacaktır.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.