# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
SADUS dağıldı
05.04.2021

Çıkması planlanan albüm de iptal edildi.

Kurucuları arasında Steve DiGiorgio da bulunan teknik thrash metal efsanesi SADUS, son albümü “Out For Blood“dan 11 yıl aradan sonra yeni albüm haberini 2017′de vermiş ve albümü desteklemek için bir crowd funding kampanyası başlatmıştı.

Aradan geçen 4 yılda işler SADUS’un istediği gibi gitmemiş olacak ki grup dağıldığını ve çıkması planlanan yeni albümün de çıkmayacağını açıkladı. Kampanyaya destek olan sevenlerinin paralarının iade edileceğini belirten vokalist/gitarist Darren Travis, herkese teşekkür ederek SADUS’a dair her şeyin fişinin çekildiğini söyledi. SADUS özellikle ilk dört albümü “Illusions“, “Swallowed in Black”, “A Vision of Misery” ve “Elements of Anger” ile death metal/thrash metal harmanının en sofistike örneklerinden bazılarını sunarak pek çok gruba ilham vermiş, son olarak da 2006 yılında “Out for Blood” albümünü çıkarmıştı.

  Yorum alanı

“SADUS dağıldı” yazısına 6 yorum var

 1. Sadus diyince aklıma özellikle Smackdown, Cursed ve biraz In the Name of’da bulunan hayvani güzel bass motifleri gelir ilk, Steve olmazsa bi anlamı olmaz grubun.
  Şu iki tadımlık zaten baya olmamış ama bekleyelim bakalım.

 2. Raddor says:

  Seydıs diye okunduğunu öğrendiğimde bir daha eski etkiyi alamadım bu gruptan. Halbuki direkt “SADUS!” demenin thrash vari keskinliği ne de güzeldi. Peki ya ‘Enayleydır’ı “ANNİHİLATÖR!” sandığım o güzel günler? Şükür ki Abbath ‘Eyboğt’ diye okunmuyor.

 3. Berca B. says:

  Yani DiGiorgio’suz Sadus da Hetfield’sız Metallica gibi olacaktı zaten. Böyle durumlarda bu şekilde yorumlar yapmam normalde ama bu kez gerçekten DiGiorgio’suz albüm yapmayıp dağılmaları doğru olmuş.

  enemyofgod

  @Berca B., Katılıyorum.

 4. Rzeczom says:

  insanların hevesleri kursağında kalmış desenize. üzücü oluş ama en azından insanların paraları iade edilecek.

 5. Jonni says:

  Safety in Numbers dinlediğim aynı anda hem en tuhaf hem de en iyi Extreme Metal şarkılarından biriydi. Rip Sadus

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.