# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
AT THE GATES’ten yeni albüm detayları
01.04.2021

“Özgürleşmiş ve maceracı bir AT THE GATES.”

Son albümü “To Drink From the Night Itself“i 2018′de çıkaran AT THE GATES yeni albüm detaylarını duyurdu.

Albüm 2 Temmuz’da çıkıyor ve adı da “The Nightmare of Being“. Vokalist Tomas Lindberg, albümün genel itibarıyla pesimizme, pesimist düşünürlerin fikirlerine odaklandığını ifade etmiş. Tompa, konuyla ilgili olarak “Tema olarak pesimizme giriş niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Çok karanlık, ancak negatif bir albüm değil” şeklinde konuşmuş. Grp ayrıca yeni albümün “özgürleşmiş ve maceracı bir AT THE GATES sunacağını” ve “grubun bu güne kadarki en cesur ve büyüleyici anlarından bazılarını barındıracağını” da belirtmiş.

1. Spectre of Extinction
2. The Paradox
3. The Nightmare of Being
4. Garden of Cyrus
5. Touched by the White Hands of Death
6. The Fall into Time
7. Cult of Salvation
8. The Abstract Enthroned
9. Cosmic Pessimism
10. Eternal Winter of Reason

Tompa, bir süre önce albümle ilgili yorumunda insanların yeni albüme nasıl tepki vereceğini çok merak ettiğini ve albümün çıkmasını iple çektiği ifade etmişti. Tompa’ya göre albümde 5-6 klasik AT THE GATES şarkısının yanı sıra, daha önce bir AT THE GATES albümünde duyulmamış enteresan şeyler de varmış. AT THE GATES dinleyicilerinin çok yönlü bir albüm duymaya hazır olması gerektiğini vurgulayan Tompa, yeni albümü “hâlâ death metal, ama evrime uğramış şekilde” olarak özetlemişti.

  Yorum alanı

“AT THE GATES’ten yeni albüm detayları” yazısına 69 yorum var

 1. Murad says:

  Gözünü seveyim adam gibi sound bulun

 2. Melkor says:

  Bu ne acele

  Mardukcan Belphegorgil

  @Melkor, ölcekler aq dede oldular

 3. Mardukcan Belphegorgil says:

  helehüleheklehülehjhljkhigf,ğjlşf,gu

 4. Salata says:

  Gıcır gıcır temiz sound üzerine tompa vokaline razıyım yeterki son albümdeki mikrofonları süngerle kaplamış gibi gelen sound olmasın

  Exorsexist

  @Salata, kesinlikle, Son albümdeki prodüksiyon başarısızlık abidesiydi.

 5. ayı_yorgo says:

  2018 nasıl muhteşem bir yılsa “dinleyemedim, arada kaynadı” dediğimiz albümler başka yıllara serpiştirilseydi hepsi ayrı ayrı aoty olurdu. To Drink From the Night Itself şahsen öyleydi. Judas Priest, Rivers Of Nihil, Slugdge, Horrendous, Kriegsmaschine ve daha nicelerini dinlemekten ilgilenememiştim. Ne büyük haksızlık etmişim böyle mükemmel bir albüme. 2021′in muhteşem bir yıl olmasını mı dilesem, 2021′in “at the gates için muhteşem bir yıl olmasını” dilesem bilemedim. Umarım tekrar arada kaynamazlar :D

 6. At the Gates tam geri döndü de Carcass’ın geri dönüşten sonra 7 yıl albüm çıkarmaması da 2. bir mini geri dönüş olacak. 7 yıl baya uzun süre.

  İlker

  @Ahmet Saraçoğlu, Atheist de kaynadı gitti arada resmen.

 7. Melkor says:

  Tompa son albümdeki gibi çok karanlık sözler yazmaz umarım. Sounddan şikayetçi değildim. 90lar yapalım derken şarkıların atmosferini boğmasınlar, davulları net duyalım tabi.

 8. ismail vilehand says:

  To Drink From the Night Itself > At War with Reality

  Harper Lewis

  @ismail vilehand, Pek çok kişi aksini düşünüyor ama ben de To Drink From the Night Itself’i daha çok seviyorum.

 9. Boba Fett says:

  Madem sıradan işler yapmaya devam edecektiniz ne diye 95′den sonra grubu kapattınız?

 10. Melkor says:

  Yine uzun isimli bi atg albümü geliyo galiba
  https://www.instagram.com/p/CDGOfIrJP1C/?igshid=yj3vtleoa2ta

 11. riser says:

  hemen sallayalım bi’şeyler:

  hate boundaries of mechanical time beasts.

 12. killyourselfchuck says:

  HBOMTB:

  Heavy Bullshit of My Tears Bone

  Hunger by Other Men’s Torture Bring

  Hit Back of my Tomorrow Barrow

  Half Build Over Must Take Blood

  Helena Likes To Suck Big Co- dur, bu o değildi.

 13. enemyofgod says:

  TDFTNI ile aynı sayıda kelimeye sahip HBOMTB

 14. Melkor says:

  Tompa havuzun içinde bile şapkayla duruyor. Akvaryum tipi silikonla kafasına mı yapıştırdı anlamadım ki ahah

  http://www.instagram.com/p/CDrDMOSpgG5/?igshid=1q4duj1byestx

  kaziklubey

  @Melkor, ali ece ve bere ilişkisi v2

  Exorsexist

  @Melkor, Tom G. Warrior’un beresiyle aynı. Yaz, kış demeden inatla takıyor.

 15. enemyofgod says:

  TNOB diye bir şey paylaştılar şimdi de
  Yeni single’ın baş harfleri???
  https://www.instagram.com/p/CEpTU6OJNcb/?igshid=3by9rnibkrf4

 16. chuck says:

  @enemyofgod, instagram yorumlarından bir tanesi: The Night of Blastbeats.

 17. Opethsevenbiri says:

  Ohoo ben single yakında gelir DT ile aşık atarlar diyordum ama paşalar girmemişler daha stüdyoya. Son albümden iyi olur umarım. Özellikle kayıt bakımından.

 18. Dunedain says:

  Bence geri döndükten sonra yaptıkları 2 albüm de öyle aşırı iyi değildi. Tdfni berbat prodüksiyonuna rağmen iyiydi ama terminal spirit disease ayarında şarkı sayısı azdı.

 19. Şu açıklamayı Tompa dışında biri yapsa kendimi iyice deli deli yapar, yerlere atıp dövünürüm ama Tompa’ya güvenim sonsuz. Hayırlısı diyelim.

 20. Melkor says:

  5-6 klasik atg şarkısı + deneysel şeyler tadından yenmez. Harbiden tompa ve müzik zevkine güvenimiz sonsuz.

 21. Boba Fett says:

  Darwin konseptli bir Melodik Death Metal albümü geliyor.

 22. Opethsevenbiri says:

  Herkes nefret edicek ben bayılıcam muhtemelen.

 23. ismail vilehand says:

  The Haunted deneysel işlere girdiğinde grupta sesi ve tarzıyla bu işlere şahane uyan bir adam vardı, ucuz yırttılar. Şahsen The Dead Eye, Versus ve Unseen üçlemesini gayet seviyorum.

  Ancak ATG ile öyle deneysel, clean vokalli işlere girerlerse bu işin sonu korkunç olur. O kapıları yıkarlar uyandırayım. Hiç Tompalık işler değil bunlar.

  https://youtu.be/JAKIY3fom-A

  Melkor

  @ismail vilehand, Deneysel diyince akla niyeyse clean vokal geliyo. Belki yaylıların daha çok yedirildiği bi şarkı olacak. Bakalım görücez.

  ismail vilehand

  @Melkor, direkt olarak clean vokali kastedmediğim belli olsun diye araya virgül koymuştum aslında. Gerçi ATG müziğine clean vokalsiz teknik/prog tatlar katmak bile ne kadar uyar tartışılır. Bu arada yaylılara itirazım yok.

  The Haunted örneğini benim nezdimde sınavı geçtiği için verdim. Peter Dolving bu tür işlerde tam bir joker vokalist. Tompa tam tersine old school, hunharca gırtlak yırtan bir ekstrem müzik adamı. Tompa’yı deneysel bişeylerde hayal etmek bile içimi daraltıyor. “Björlerlendiniz!” diye Tool etkili şarkılar gelirse benzin döker en sevdiğim ATG tişörtümü yakarım.

  Melkor

  @ismail vilehand, Virgülü gördüm. Senin yazdığının üzerinden genel bi şey söyledim. Benim de bazen aklıma öyle geldiği oluyo. Deneysel bir şeyler yapıcaz diye çıkan grupların çoğu ishal sıçtığı için insan bi daralıyo ama atg için geçerli değil bence. Hepimiz biliyoruz atg birden bire tool etkili şarkı yapacak kadar aptal bi grup değil. 5 klasik atg şarkısı yazarken bi iki tane de bi şeyler denemelerinde bi sakınca yok gibi.

  ismail vilehand

  @Melkor, Tool ve “Björlerlendiniz!” kısmı The Haunted – Unseen albümüne göndermeydi. Tompa’nın olduğu ortamda öyle şeyler olmaz, olmamalı.

  Dysplasia

  @ismail vilehand, Tompa’nın cleanini duyduğumuz bir proje falan var mı hiç hatırlamıyorum şu an ama o şarkılara yaylı sokulmasındansa cleane razıyım ben. Yaylı sokulan bir metal şarkısı büyük ihtimalle yavşak bir şey oluyor.
  Bence klavye falan ekleyip Dark Tranquillity çizgisine meyledecekler.

  ismail vilehand

  @Dysplasia, ATG daha önce The Red in the Sky Is Ours, Terminal Spirit Disease ve To Drink From the Night Itself albümlerinde yaylıları kullandı ve hiç rahatsız olmadığım için itiraz etmem dedim yoksa kim siker yaylıları, cidden gereksiz bence de.

  Dysplasia

  @ismail vilehand, tabii ki the swarm’un girişi falan efsane de ‘hala death metal’ dedirtecek bir yaylı kullanımına kafam girsin çoğafedersiniz. gitar müziğinde saksofona hastayım, kafamda AtG ile birleştiremesem de . Belki de ballad falan yapmaya başlarlar.
  AtG’yi olduğu haliyle sevsem de bu müzikal anlayışın bir yerde boğulmaması, çıkar yol olarak farklı unsurlara el atmaması hayalperestlik olurdu. AtG neylerse güzel eyler diyip, bekleyip görücez.

  Melkor

  @Dysplasia, Son albümde yaylıları çiçek gibi kullandılar. Bence metalde klavye ve elektronik öğeler artık gına getiriyor.

  unanimated

  @ismail vilehand, yaylılar ve saksafon kesin olacak.önceki albümdeki yaylılar falan gayet başarılıydı bence. Umarım clean vokal olaylarına girmezler.

  ismail vilehand

  @unanimated, katılıyorum. Clean vokal olmasın da, ne olursa olsun bir derece göz yumulabilir.

  Bu arada saksafonun hastasıyız. Her iki anlamda.

  Melkor

  @unanimated, At war with realityde çok kısa clean yaptığını hatırlıyorum. Bana da clean yapmaz gibi geliyor. Yaparsa cidden çok şaşırtıcı olur.

 24. koca says:

  Stålhammar’ın Bombs of Hades’teki crust denemelerinin At the Gates’e yansıyacağı tahminindeyim. Fava atılacak kadar olmasa da tutar mı tutar yani…

 25. Boba Fett says:

  Yeni Ulver mi, yeni Ulver mi geliyor?

 26. All2 says:

  Orijinal açıklamayı okumadım ancak,
  “hâlâ death metal, ama evrime uğramış şekilde”
  lafından baya pislik, belki biraz Grindcore/Black metal tarzında işler bekliyorum ben

  Rzeczom

  @All2, DT ya da IF gibi bir evrimleşme olmasında ne oluyorsa olsun.

  umarım dediğin gibi black metale göz kırparlar. hatta arada şöyle 3-4 şarkılık bir melodeath-grindcore EP çıkarsalar tadından yenmez.

  Boba Fett

  @All2, Sanki herkes gönlünden geçeni söylüyormuş gibi hissediyorum. Eğer öyle bir şey yapacak olsalar bence açıklama yapmazlardı, ben bağyanlı senfonik tatlar bekliyorum.

  All2

  @Boba Fett, My Heart Will Go On (Cover)

  Opethsevenbiri

  @All2, ”Evrim” kelimesi biraz daha modern müziği çağrıştırıyor bende de. Elektronikli, klavyeli bir şeyler gelecek gibi hissediyorum ben de.

 27. enemyofgod says:

  Son albüm zaten hem eskiyi anıyor hem de çok yeni şeyler katıyordu, Mirror Black bunun habercisiydi. Bakalım ne olacak, benim beklentim tam, ATG bir şeyler deniyorsa iyi sonuç çıkar.

 28. deadhouse says:

  Hala death metal ama’nın benzer örnekleri 20 yıldır var. Hala rock ama’lara mesela, çok şahit olduk. Bunun sonucu bellidir: Elektronik müzik.

 29. Salata says:

  Belki böyle Disfear gibin kasarlar ha olmaz mı ki …

  ismail vilehand

  @Salata, ağzından bal damlıyor ama olmaz.

  Salata

  @ismail vilehand, :(

 30. unanimated says:

  Yeni albümün adı the nightmare of being. Albüm kapağı ve diğer detaylar da yayınlandı. Bence önceki albümden çok daha güzel şeyler bekliyor bizleri

 31. Melkor says:

  Atg albümleri beni hep çok heyecanlandırıyo ya. bi kaç şarkıda black metale de kaymış olabilirler. komple saksafon ve yaylı da döşemiş olabilirler. Ne çıkacak çok merak ediyorum. Nolur bu maceracılığın sonu iyi bitsin.

 32. koca says:

  “Varolmanın Dayanılmaz Kabusu” tadında bir haber başlığı beklerdim; Saraçoğlu Bey biraz paslanıyor herhalde?:)

 33. Boba Fett says:

  Albümün kapağına bakarak nasıl bir şey olacağını tahmin etmeye çalışıyorum ama işin içinden çıkılmıyor.

 34. Dysplasia says:

  Kadın vokal diyorum ben.

 35. Noumena says:

  Cosmic Pessimism’den umutluyum ben. Eminim çok iyi birşeyler gelecek hissediyorum..Umarım yanılmam

 36. enemyofgod says:

  Şu albümün muhtemelen tek kötü tarafı Temmuz’da çıkacak olması. Yaz sıcağında nasıl At The Gates moduna gireceğim bilemiyorum. Tabi İsveç 4 mevsim soğuk olduğu için onlara uygun.

  Boba Fett

  @enemyofgod, Belki neon ışıklar, 80′ler ve retroelektronik bir albüm gelecektir.

  enemyofgod

  @Boba Fett, ATG ne yapsa bana okey.

  Ben black metal etkileşimli, bol yaylı orkestralı hafif epik duygusal ama sert şeyler bekliyorum. Başka bir şey olursa da (clean vokal, klavye) kefilim yeter ki iyi olsun(olacak).

  Boba Fett

  @enemyofgod, clean vokal pek gitmez bence, biraz daha prog bir iş olursa yaptıkları müziğin üzerine dadından yenmez. Kadın vokal falan bunlar da bence gereksiz.

 37. Ece says:

  ”Pesimizm, çok karanlık” kelimeleri heyecanı artırıyor bünyemde. Beklentimi çok yüksek tutmaya başladım, umarım yanılmam.

 38. Backbone says:

  Benim gözümde:

  Slaughter of the soul = At war with reality = To drink from the night itself

  Bu seviyeyi korusalar yeter.

 39. Opethsevenbiri says:

  Bence sound değişimi konusunda çok gereksiz bir beklentiye giriliyor şu an. Ellisine gelmiş adamlar bu saatten sonra müziğimizi evrilttik diyorsa yüksek ihtimal elektronik mevzubahistir. Olumsuz manada demiyorum bu arada heyecanlıyım ben.

 40. Merdomerdo says:

  Korkuyorum, 2021 yılının hayal kırıklığına At the Gates yazmaktan korkuyorum.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.