# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Tartışma
Masa başında kazanılan maçlar, iddaa baronları ve daha fazlası…
| 17.03.2021

VAR odası.

Site kitlemiz içerisinde futbola meraklı insan sayısının çokluğundan, sadece bu konuya ayrılmış bir başlık açmanın gerekli olduğunu düşündük.

Bundan böyle tuttuğunuz takımla ilgili övgü ve şikâyetlerinizi buraya yazabilir, oynadığınız kuponları burada paylaşabilirsiniz.

Böylece hem konuyla ilgilenenler tüm bu muhabbetleri tek bir yerde bulabilir hem de Serbest Kürsü kısmı daha genel muhabbetler için kullanılabilir.

Şimdiden herkese keyifli muhabbetler.

  Yorum alanı

“Masa başında kazanılan maçlar, iddaa baronları ve daha fazlası…” yazısına 347 yorum var

 1. Cem says:

  R.I.P. Football 1869-2021

 2. çaksu says:

  Bu b*şkanlar kulüplerini alıp Amerika’ya falan taşınsınlar. Orda daha çok para vardır.

 3. Yiğit says:

  Yeni lige göre eski şampiyonlar ligi şampiyonları revize edilirse 2008 şampiyonu fener oluyor shsdksfjh
  https://twitter.com/AkanjiSZN/status/1384134492109955080/photo/1

  Emre Görür

  @Yiğit, Ekşi’den:
  “O dediğiniz olay ancak kuantum evreninde teorik olarak olabilir. Siz gözlemlediğiniz an Fener 2. olur amk.”

  enemyofgod

  @Emre Görür, Ahahhahahaha çok doğru.

  Yiğit

  @Emre Görür, puhahahaha çok iyi. Şaka maka bir bu sene şampiyonluk ve cl’ye gitme şansımız oldu onda da cl diye bir şey kalmadı amk… (bkz: Fener ile Allah arasında bir türlü bitmek bilmeyen husus)

 4. çaksu says:

  Bruno Fernandes göte göt demiş. Kırık İngilizcesiyle. İkonik bi slogan olacak bu haha.

  https://preview.redd.it/ihwt5cp9r4u61.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=fde1e652e794b1ea98a83bf2652fe67e2b807e38

  Klopp (bikaç yıl önce bu mezvu için “bollocks” demişliği var) başta olmak üzere satılmış kulüpler bünyesindeki insanlardan daha fazla tepki bekliyorum.

  deadhouse

  @çaksu, Ben bu aşırı tepkiyi, yöneticiler ve futbolcular nezdinde samimiyetsiz buluyorum. Yıllık 20 milyon kazanan topçu futbolu öldürmeyin diyor. 100 milyon dolarlık oyuncu transferi yapan takım bu projeye karşıyız diyor. Futbolun kapital hale gelmesi 25 yılı buluyor. Benim için değişen bir şey yok. Endüstrileşmiş bir sektör evrimini tamamlamış olacak. Ha az ha çok. Yerel ligler ölecek diyenlere de katılmıyorum. Yerel ligler zaten ölü. Alt ligler ölmez. Endüstri oralara 2 3 lig dışında uğramadı. Erokspor, Yomraspor cephesinde, Lincoln City, Harrogate Town cephesinde değişen bir şey olmayacak. Fakat 5 lig dışındaki 1. ligler zaten ölmüştü. 5 lige oyuncu yetiştirmekten başka bir ehemmiyetleri kalmamıştı. Şimdi ise kesinkes görevleri bu olacak. Dünya değişiyor. Her alanda değişiyor, futbolda da değişecek. Sen Liverpool taraftarısın. Süper Lig kurulmadan önceki Liverpool halkın mı takımıydı? On milyonlarca euro alan ultra lüks hayatlar yaşayan oyuncuların takımı Liverpool. Dünden beri Perez’i şeytanlaştırmaya çalışıyorlar. Üç maymunu oynuyor herkes. Şu ana kadar her şey adaletliydi, futbol ruhu zirvedeydi bizim mi haberimiz yok. Ben en son futbol ruhunu 2002 dünya kupasında aldım. Eskilere göre ise 90′lardan itibaren futbol ruhunu kaybetmeye başladı. Çünkü işin içine para girdi. Mevcut dünya düzeninde bir şeyin içine para gidiyorsa o şey yavaş yavaş çürür, ruhsuzlaşır, meta halini alır.

  Yiğit

  @deadhouse, Uefa’nın açıkladığı yeni sisteme tepki göstermeyenler nedense şimdi futbolun bittiğini iddia ediyor. 2009′dan bu yana zaten Real, Barça ve Bayern dışında 3 şampiyonluk çıktı hepi topu. Bunların 2 tanesinde de Bayern final oynadı. Bu üç kulübe anca parayı basan arap ve rus milyarderler kafa tutabiliyor. Mbappe’ye Neymar’a 400M euro veren takım yeni oluşuma katılmıyormuş :)

  Uefa ve fifa yıllarca futbolu sikti zaten. Üstüne yolsuzlukları ve şerefsizlikleri de tuzu biberi oldu. Daha da üstüne yeni cl planını açıkladılar. Pastada en büyük payın uefa’da olması bana saçma geliyordu açıkçası, irfantinoların platinilerin yıllarca kralı olduğu oluşumdan otorite falan olmaz. O muhteşem “financial fair play” olayına girmiyorum bile.

  Ha süper ligin de daha nasıl olacağı belli değil ama peri masalları iyice suya düştü. Eleştirmek için sistemin detaylarını iyice öğrenmek lazım. Ancak demek istediğim şu anda da zaten mini bir süper lig var. Para direkt kulüplere gidecek artık.

  Dediğin gibi Hollanda ve Portekiz gibi ülkeler anca 40 yılda bir başarı gösteriyorlar.

  deadhouse

  @Yiğit, Kesinlikle öyle. 222 milyon euro’ya oyuncu transfer ediyorum ama Süper Lige karşıyım, komedi resmen. En son Porto tarihi bir başarı göstermişti. O yıldan beri zaten her şey 8 10 takımın tekelinde. 2. sınıf bir takım için CL’yi almak imakansızdan öte oldu.

  Yiğit

  @deadhouse, evet dediğim gibi hatta 8-10 takım değil 3 takım özelinde dönüyor artık.
  Liverpool’un bile kupa alması büyük olaydı esasında. 4-0lık maç olmasa yine Barça’ya gidiyordu şampiyonluk. Bu üçlü ya şampiyon oluyor ya da şampiyona eleniyor. Devran komple başka bir üçlüye dönecek, yoksa başka sürpriz bir takımın aradan sıyrılması çok zor. Ben artık futbola takımlar olarak değil futbolcular olarak bakıyorum. İyi top oynayan ve büyüleyen topçular illa olacak ve onlar her koşulda zevk veriyor. Sevdiğim adam kimdeyse onu tutarım ben. Messi’nin yerine kimi koyacağıma karar veremedim bir tek.

  çaksu

  @deadhouse, Futbolun metalaşması hep azar azar dürterdi hepimizi. Zamana yayılan, seyrelmiş, dağınık bi tepki vardı alttan alta. Odaklandı bir anda. Bence güzel bişey. Bi sınırımızın olması. “Yok artık mk” denmesi.

  Olan düzende pratikte sık görülmese de her zaman bi ihtimal var underdog takımın bişeyler başarması için. Önüne sistematik/sistemin içine yedirilmiş şekilde çekilen bi set yok. Leicester EPL’yi, Porto ŞL’yi alabiliyor. GS çeyrek final, Roma, Lyon yarı final oynayabiliyorlar.

  Post-Abramovich devri satın almalar istisna, dev dediklerimizin çoğu organik şekilde büyümüş takımlar. Tarihiyle, kültürüyle, iyi yönetilerek, üstüne koyarak, ruh yaratarak.. İnsanların gönül bağı, desteği en altta temelde hep.

  Velhasıl; ruhsuzlaşma/kapitalizasyon süreci zaten vardı; ama iyice bokunu çıkarıyolar bu şekilde. İnsanların “vuehh mk yok artık siktirin gidin” demesi normal ve sağlıklı bence.

  çaksu

  @deadhouse, He tabi milyoner futbolcuların açıklamalarını samiyetsiz bulmana çok bişey diyemem. Tercih. Ama objektif olarak da bu sunulan sistemin futbolun ruhuna/insanların gönül bağına zarar verecek bi düzen olduğunu düşünüyorum, o yüzden konumundan bağımsız buna karşı yönde fikir söyleyen insanların samimiyeti konusunda yorum yapmamayı seçiyorum ben. :) Belki de samimilerdir.

  Fırsatım olsa ben de futbol oynayıp milyonlar kazanmayı reddetmezdim. O konumdayım diye düzenle ilgili samimi bi fikrim, tepkim olamaz mıydı.. bence olabilirdi.

  deadhouse

  @çaksu, Bence olmaması gerekir. Eğer ahlak, etik, adalet gibi kavramlara inanıyorsak olmaması gerekir. Futbolcunun yaptığı işin değerinin aylık maksimum 20 bin dolar olması gerektiğini söyleyecek halim yok, ütopik yaklaşımlara gerek yok. Yine de sence yüz binlerce insanın emeğinin aylık elde ettiği parayı 2 haftada (mevcut düzen gereği) elde eden insanın ruhtan bshsetmesi abes gelmiyor mu? Beni ilgilendirmez. İsteyen istediğini samimi bulmakta özgür, isteyen istediği ideolojiye inanmak özgür. Benim samimiyet anlayışıma uymuyor. Dünyayı değiştirecek değilim, ancak haftada gereksiz şekilde 400 bin pound kazanan biri bir zahmet ruhtan bahsetmesin. Yanlış doğru olabilirim kimilerine göre. Benim düşüncem bu. Servet düşmanı olarak algılanabilirim, evet servet düşmanıyım. Mirasa bile inanmıyorum. :)

  çaksu

  @deadhouse, Senle birbirimize dokunursak saf enerjiye dönüşerek ikimiz de yok olacağız bence (dil çıkaran gülücük)

  Var ol abi.

  Ben çok tabiata ya da herhangi bir değere aykırı görmüyorum sanırım, bi insanın sapık paralar kazanmasını. 100 yıldan fazladır gelişen ve sürekli insanları peşinden sürükleyen bi oyun var. Onunla ilgili şeylerin değeri de sürekli artıyor. Güzel vücudun, güzel sesin, deha seviyesinde zekanın vs değerinin çok uçuk olması gibi.

  Hayvanız sonuçta. Tüm isteğimiz yiyip içip sikişmek, biraz da oynayıp gülmek heyecanlanmak. Kozmik adalete inanmadığımdan pesimist miyim, keyfe sahip olabilen keyfini sürsün diye düşündüğümden optimist miyim karar veremedim. Nihilizm ve taoizm arasında salınarak diverge ediyorum.

  Top fırlatanların kazandığının yarısı aç çıplak insanlara gitsin isterdim ben de. Veren de var belki. Herkesin kendi bileceği iş. Ben de kimi zaman gördüğüme veriyorum. Kimi zaman görmezden geliyorum, niye bilmiyorum.

  Net bi savda bulunabildim mi onu da bilmiyorum şu an. Heraldi bulunamadım. Bulun beni imdat!

  O da bişey mi ben mülkiyete bile inanmıyorum, peh!

  :)

  (ben biraz uyuyayım)

  deadhouse

  @çaksu, Kimsenin hayat görüşünü sorguladığım yok, haddim de değil. Yeryüzündeki paranın % 90′ı % 1′de zaten. O konulara girmeyelim şimdi. Aslında sinirlenmemiz gereken çok şey var. Nasıl dayanabiliyoruz aklım almıyor. Cennet koylara göz göre göre oteller dikiyorlar, senin, benim, herkesin oralar. Ama birileri gelip el koyuyor, burayı sattım ve başkasının mülkü orası, oraya giremezsin diyor. Delirmek için daha nasıl bir neden olabilir ki. Fakat dediğin gibi hayvani yönümüz ağır basıyor, hayatta kalmaya çalışıyoruz, her şeye eyvallah diyoruz. Kehanet olarak algılama ama bir gün götümüzde öyle bir patlayacak ki bu durum, ne hayatta kalma isteği, ne eyvallah çekebilecek durumda olacağız. O zaman da çok geç kalmış olacağız. The Wild Bunch filmindeki kovboylar gibi sikerim hayatta kalmayı da deyip otorite ve güç karşısında savaşacağız. Fakat sonumuz filmin sonundaki gibi olacak. İzlemişsindir, harika bir film. En sevdiğim Western filmidir.

  çaksu

  @deadhouse, Hmm izlememiştim. İzlerim o zaman, eyvallah.

  Yani manyak top oynadığı ya da acayip güzel olduğun için dev paralar kazananlar pek batmıyor bana. Benim de o kadar para eden bi kabiliyetim, özelliğim olsa kullanırdım heraldi.

  Da harcayabileceğinden çok daha fazlasını kazanmak için, direk şekilde insanların ve gezegenin ebesini belleyenlere kayıtsız değilim tabi ki. Düzenli şekilde dellenirim.

  Zaten bu puşt kulüp sahipleri de bu kategoriye giriyor biraz. Kara tapıyor ve öldürsen dönmüyorlar dinlerinden.

  İki günde ne yazdım, tutarlı bişey oldu mu bilmiyorum.. Sanmıyorum haha. Neyse kelimeler uyuşmadı diye yok olacak değilim. Gerçi olsam da canıma minnet. Eheh. En büyük hayalimdir. Gelecek planlarım arasında en tepede.

 5. Emre Görür says:

  Zamanla kısmen aşınsa da sporda ABD sisteminin şaşırtıcı bir üstünlüğü var. Şaşırtıcı çünkü Merkez Bankası’nın bile devlete ait olmadığı, orman kanunları (liberalizm) üzerine kurulu bir ekonomik yapıya sahip olmasına rağmen spor alanında oldukça “demokratikler”. İstersen 3 kez atletizmde olimpiyad şampiyonu ol, 4.ye katılabilmek için ulusal müsabakalarda gerekli dereceleri elde etmen gerekir. Kulüp bazında da öyle kafana göre para harcayamazsın. Bu da sistemi dinamik tutar. Alttan gelen gencin önü açık tutulur, fakir-zengin kulüp ayrımı fazla bir önem taşımadığı için gelecek planlamasını başarılı şekilde yapan bir kulüp birkaç yıl içinde dipten zirveye çıkabilir.
  Futbol Avrupalıların hegemonyasında olduğu için orada durum gayet kötü. Olay tamamen sermaye kontrolünde. Çok büyük sermaye yatırımı olmadan dipteki bir takımın üst sıralarda yer alması imkansıza yakın. Bütün bunlar yetmezmiş gibi şimdi bir de büyük takımlar Avrupa Süper Ligi’ni kuruyor. Bütün kazanç onlara gidecek. Yerel ligler tamamen anlamsızlaşacak. Alt tarafı 1 yıllık pandemi ama mevcut dünya düzenini ciddi şekilde sarsıyor.

  deadhouse

  @Emre Görür, 300 milyon dolarlık kontratlardan ve 10 bin dolarlık Nba maç biletleri dışında tamamen katılıyorum.

 6. Aykut taştan says:

  Avrupa süper ligiyle ilgili Fifa başkanı açıklama yaptı resmen çocuğu koydu. Avrupa super ligindeki takimları şampiyon liginden avrupa liginden men edip. Avrupa super ligindeki oyuncuları kendi milli takimlarında oynamarınada izin vermeyecek. Ortalığı kan götürücek anlaşılan…

  Yiğit

  @Aykut taştan, bence oynatmazlarsa kendileri kaybeder. Euro 2020 izleyeceğim ama Belçika’da De Bruyne falan olmayacak aynen :) Belçika vatandaşı izlemez lan. Dünya kupası yapılıyor ama fifa Messi, Ronaldo gibi oyuncuların gelmesini yasaklıyor :)

  deadhouse

  @Yiğit, Kör dövüşü. Karşılıklı blöf. Paşa paşa oynatacaklar, liglerinde de oynayacaklar. Kimse paranın önünde duramaz. Hiç olmazsa binlerce yıldır tarih bize bunu gösterdi. Yeterince kanıta sahibiz.

  Aykut taştan

  @Yiğit, valla fifa başgan emminin yaptığı açıklamayı diyorum. Yoksa bende senin gibi düşünüyorum. Adamı mikerler. Bekleyip görecez bakalım. Neler olacak daha. Gerçi bu avrupa süper ligi maçları olursa neye göre kime göre maç yapacaklar habgi kurallara göre yada hangi hakemler bu bünyede yer alacak. İkı ucu boklu değnek.

 7. İşten güçten Avrupa Süper Ligi konusunda yorum yapamamıştım, bugün yaparım diyordum ama daha fırsat olmadan dağıldı proje. Hayırsız bir şeydi, doğamadan bitti neyse ki.

  çaksu

  @Ahmet Saraçoğlu, https://twitter.com/TheSpursExpress/status/1384575822334504962

  Ahmet Saraçoğlu

  @çaksu, ahaha

  Dünyanın en büyük fail’i oldu tüm mevzu. Az önce Milan ve Juve de çıktı. Daha 2 gün önce ültimatomlar, restler, her bir şey havada uçuşuyordu, Perez 2 günde deli deli yaptı kendini.

  Ahmet Saraçoğlu

  @çaksu, Bir de şu var:

  “If Bayern and PSG doesn’t join the ESL then we’ll create our own Bayern and PSG.” – Fiorentino Perez

  çaksu

  @Ahmet Saraçoğlu, Eheh. İşte bu puştlara arada hatırlatmak lazım. Üstümüze basıp yükseliyosun, altında kımıldarsak dengen bozulur, devrilebilirsin diye.

  Bizim Liverpool’un “sahibi”, Liverpool kelimesinin telif hakkını almaya çalışmıştı yok böyle bi edepsizlik. Bu arada bilmeyen varsa, şehrin adı da Liverpool haha. Az bile şu an gördüğü tepki. Beter olsun.

 8. deadhouse says:

  Eğer futbolcular haftalık 500 bin pound alacaksa, 150 milyon eurolara oyuncu transferi yapılacaksa, Şampiyonlar, Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacaksa, Konferans Ligi rezilliği uygulanacaksa, Avrupa Süper Ligi projesi “dürüst” bir projedir. Perez de yalancı değildir. Üç maymunu oynayan, sözde futbol ruhunu korumak isteyen kişiler de sahtekardır. Bence nabız yokladılar. Süper lig projesi er ya da geç uygulanması zorunlu bir projedir. 150 milyona oyuncu transfer eden takım CL şampiyonu olunca 120 milyon euro kazanıyor. 10 milyon euro harcayan takım yarı finale çıkınca 100 milyona yakın para kazanıyor. Böyle sistem olmaz. Avrupalılar kapitalizmi Amerika’dan öğrensin. Kusursuz bir spor organizasyonu var orada. Avrupalının kafası karışık. Ne % 100 kapitalist olabiliyorlar, ne eşitlikçi bir anlayışa sahip olabiliyorlar. Zaten kıta olarak 100 yıldır Amerika olmaya çalışan, ama olamayan bir zihniyete sahipler.

 9. deadhouse says:

  2020 2021 futbol sezonunu Galatasaray adına heba eden teknik direktörü bulunuz. Baş harfi F.

 10. Yiğit says:

  Gerzek Türk taraftara dönüşmek istemiyorum ama geçen maç Vida’nın eline çarpan top ve bu maçta verilen penaltı gerçekten rezalet ötesi kararlar.

  deadhouse

  @Yiğit, İkili averajda sizden öndeler. Tüm maçlarınızı alsanız bile Beşiktaş’ın en az 4 puan kaybetmesini bekleyeceksiniz. İmkansız değil, ama çok zor.

 11. deadhouse says:

  Fener ilk yarı 9′u isabetli 15 şut çekti, 3 gol attı. Vay be. Şampiyon olurlarsa büyük başarı olur. (Emre B. için)

  Yiğit

  @deadhouse, kalede harun olunca takım mecbur böyle oynuyor. 3 gol falan atmazsak maç kazanmamız zor. Beşiktaş pek de iç açıcı oynamıyor. Son 2 maçta daha bile fazla puan kaybedebilirlerdi. Bir de Galatasaray derbisi oynayacaklar. Tüm maçları kazandığımız sürece rahat şampiyonuz diye düşünüyorum ama Harun hiç güven vermiyor.

 12. deadhouse says:

  Burak ne yaptı ya. O değil de Ligue 1 çok keyifli bu sene.

 13. deadhouse says:

  Real 1, Hatay Var. Yarın da Gs H0, Bjk H0.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, RM-C maçı 0-0 bitse de 4-1 falan bitse de şaşırtmayacak bir maç.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, dün oynadığım tek kupon.

  https://nsn.page.link/YVw8U

  deadhouse

  @Ahmet Saraçoğlu, Çok güzel kuponmuş. Real’e fazla güvendim, aslında ideal olan 0′mış. Bugün Gs ve Bjk alır, Kayseri Var biter diye düşünüyorum.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, Real’in dünkü maçtan önceki son 4 maçının 3′ü 0-0 bitmiş, ondan gaz aldım ben de.

 14. Werner tam bir kazmasın aga sen. Çöp dolu bir balonsun.

  Yiğit

  @Ahmet Saraçoğlu, her chelsea maçı/özeti izlediğimde top ayağına geldiği anda direkt bunu söylüyorum.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Yiğit, dünkü maçın 20. dakikasına kadar o kadar saçmaladı ki bir yerden sonra takım arkadaşlarının “bu atamaz” diye ona vermediğini hissettim resmen. Boştayken bile vermediler bazı pozisyonlarda.

 15. Yiğit says:

  Real rezil oynadı. İkinci yarı çok sıkıcıydı. Tuchel ile birlikte Chelsea çok iyi kıvam aldı ama gerek Werner kazması gerekse de tecrübesizlik ikinci golü getirmedi.

  İkinci maç kesinlikle Giroud bir şekilde oynamalı. Taş gibi pivot forvet, gerekirse Werner kadar kaçırsın yine daha çok iş görür her türlü.
  Pulusic ve Mount çok beğensem de rakip Real ise Ziyech oynamalı :D.
  Kante’ye ise ne desek az. Bir yerden de çıkma be kardeşim. Seken her top büyülü bir şekilde bu adamın önüne düşüyor. Kontraya da çıkıyor, Werner’den daha iyi dribbling bile atıyor. Son dakikaya kadar sahanın her yerinde koşuyor. Resmen öp başına koy.

  Umarım Chelsea turu geçer. Real bu futbolla bile tur atlarsa CL büyüsü var adamlarda artık emin olabiliriz.

  çaksu

  @Yiğit, Zaten Real ile Allah arasında bi şeyler var gibi.

  İlk 30 dk Çelsi fark açabilirdi hakkaten. Bizim Real deplasmanının aynısının tersi oldu. Bu sefer savunmayı öne alıp iyi pres yapamayan ve 3 dk. da bir karpuz gibi açılan Real, çatır çutur oynayan da Çelsi idi.

  Benzema müthiş golüyle Real’i uyandırdı ve maçta tuttu. Devre arası Zido stoperlere “döndürmeyin” emri vermiş. 3. bölge girişi top kime geldiyse hızlı ve etkili baskı yaptı bi tanesi, döndürmediler çoğu zaman. Maçı da kitlediler çoğunlukla.

  Maçın yıldızı drenajdan sorumlu mühendisler.

  (Komplo teorisi) Kante endosimbiyotik bi şekilde bi kaç insanı absorbe etti. Onların ürettiği enerjiyi de kullanıyor. Kayıp ilanları incelenmeli.

 16. GS-Konya: 1 1,5 üst
  Rize-BJK: 2 2,5 üst
  PSG-City: İçimden geçen alt olması ama güzel maç istediğimden KG ve alternatif çılgınlık olarak da Skor 2-2 diyorum.

 17. Ugur says:

  PSG-City maçı baya zevkli geçiyor, dün sıkıntıdan patlamıştık.

 18. deadhouse says:

  Adam ilk senesinde (S.Y) F.T’nin ilk 10 yılında beceremediği iticilik katsayısına ulaştı. İnanılmaz başarılı. Bu kadroyla Bjk’yi şampiyon yapacak. O ayrı konu. Ama keşke ülke futbolunda “aranmayan, özlenmeyen” teknik adam profiline uzak kalmayı tercih etseydi. Şenol Güneş’i bile aratıyor. Birkaç sene sonra sahaya inip adam döver.

 19. Yiğit says:

  Sergen hocaya helal olsun valla. Forvetsiz takımda Gökhan Töre gibi dip çizgi oyuncusunu ileri uca koyup gol attırıyor bu kazmaya. Puşt Emre’nin Fener’inden ümitliydim ama son iki maçta beşiktaş iyiydi. Bir daha Sivas maçındaki gibi oynamazlarsa şampiyonlar.

  PSG’ye de kafam girsin. İlk yarı bu kadar iyi oynanıp ikinci yarı böylesine bir kontrast yakalamak kolay iş değil. Biraz şanstan bir gol+frikik yediler ama zaten ikinci yarı bok gibi oynadılar. İlk yarı ikiyi atacaklardı. Felaket top kaybettiler. Allahtan 3-1 olmadı da diğer maçta çekişme sürecek.

  Sınavlar da bitti, karantina da geliyor, şimdi ben bir hafta bu maçı nasıl bekleyecem amk…

 20. Aykut taştan says:

  Helal olsun Alanya ya. Feneri parça pinçik etti resmen. Fener zor yırtti paçayı. Yatsın kalksın bu 1 puana dua etsin. Alanya çok şansızdı ya. 3 top direkten döndü. Efkanın direkten dönen topu gol olsaydı çok jenerik bir gol olurdu. Fenerde anlamadım gitti okadar sağlam kadron var. Sahaya bir değil iki onbir bile çıkartıp yine oynarsın ama nedir bu ya sabun köpüğü oldu resmen. Demekki erol hocanın gönderilmesiyle herşey bitmiyormuş.

 21. Werner her saçmaladığında kameraların gösterdiği, maskesi arkasından “ben neden oynatılmıyorum” dercesine bakan Abraham; “I hear ya brother”.

 22. deadhouse says:

  Fb’liler Gs şampiyon olacağına Bjk olsun, Başakşehir olsun diye duacıydı. Gs’liler de Fb olmasın Bjk olsun diye seviniyor. İyi ki çok küçük bir topluluk olan “kendi takımım şampiyon olmazsa, kimin şampiyon olacağı umurumda olmaz” diyen azınlıktanım. Aksi durumda berbat hissederdim. Taraftarlık bu değil.

 23. deadhouse says:

  Beşiktaş iki maçını kaybeder, Galatasaray Beşiktaş’ı 3-0 yener. Fenerbahçe de bir beraberlik daha alır. Galatasaray da 3′te 3 yapar ve şampiyon olur. Ben de bu % 1′lik ihtimal sonrası dana keserim.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, Galatasaray Beşiktaş’ı 3-0 yenerse ertesi gün siteye albüm kritiği yerine maç yazısı yazacağım. Söz veriyorum.

  Galatasaray bu sene şampiyon olursa, o zaman da bir başlık açacağım, altına gelecek ilk 20 yorumda kim hangi albümün incelemesini isterse hepsini tek tek yazacağım.

  deadhouse

  @Ahmet Saraçoğlu, Söz ağızdan çıktı artık.

 24. Güzide kazandırmaya devam ediyor.

  https://nsn.page.link/RirV1

  Güzide Arslaner

  @Ahmet Saraçoğlu, 21. yüzyıl Nimet Ablası mübarek.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Güzide Arslaner, Nimet Abla getir götürünü yapar.

  deadhouse

  @Güzide Arslaner, Gençlerbirliği’nin son 9 maçı Kg Var olmuştu. Ben de bu istatistiğe dayanarak iki kuponumda Var oynamıştım. Hiç varlık gösteremediler. Tebrikler. İstatistiğe baktınız mı bilmiyorum, eğer bu istatistiği görüp de 0-2 oynamışsanız bu sadece sezgi ile açıklanabilir bence.

 25. @deadhouse, Teşekkürler. Bunu oynamayı unutmuştum ama Ahmet’e dediğim iyi olmuş. İstatistik bakmak her zaman ilk iş. Karşılıklı ve geneldeki son maçlarındaki paternin aslında hâlâ daha büyük bir paternin bir parçası olup olmadığını görmeye çalışıyorum. Genelde yorumcuların (Nesine) ve Ahmet’in tahmininden farklı bir tahmine varıyorum (“hayır işte tam da bu sebeplerden bu maçta beklenen olmayacak”). NTV Spor ve Instagram aracılığıyla majör gelişmelerden her gün haberdarım, onları da dikkate alıyorum ama derinlikli bir futbol bilgim yok, bahis üzerine konuşuyorum.

  Düşünürken Anadolu takımına daha çok odaklanıyorum tabii. Düşenlerin belli olduğu günlerdeyiz, rakip güçlü. Ahmet’e tahminimi söylerken sadece bu aleni verilere sahiptim. Ama baksam kendimce “göreceğim” şuydu: son 9 maçı KG, ondan önceki 11 maç çoğunlukla M, birkaç tane B. Gençler’den beklenmeyen ne: galibiyet yahut golsüz yenilgi. Aynı istatistiğe dayanarak ve genelde skor oynadığım için golsüz bir yenilgi beklerdim. Oynamayı unutmasaydım bir de 0-3 oynardım.

  Bir sonraki maç Karagümrük’le. 5 maçtır galibiyeti yok, dün de fena olmuş. İki hikâyeyi üst üste koyuyorum ve az gollü beraberlik yahut Karagümrük galibiyeti diyorum.

  Ahmet’e “bence o kadar da çok tutturmuyorum, yarı yarıya falan” dedim, bunun çok yüksek bir başarı oranı olduğunu söyledi sağ olsun.

  Aneliz pınarımız bu şekilde, cümleten GG.

  deadhouse

  @Güzide Arslaner, Bahisçiler genelde istatistik üzerinden konuşur. Sizin “9 maç Kg olmuşsa bu maç gol atamadan mağlubiyet alabilir tarzı bakışınız gayet güzel bir bakış açısı. Bende bu yok. Genelin düşündüğünün aksine bahis almak aslında mantıklı. Zaten maçlar sürekli düz bitseydi bahis diye bir şey olmazdı. Mühim olan ters biten doğru maçı bulmak. Bu arada bahiste 4′te 1 oranında bile doğru tahmin yapmak iyi bir başarıdır. Yarı yarıya çok çok iyi.

 26. Gökay says:

  https://nsn.page.link/BGHAE

  Ya Villarreal, kardeşim. Umarım Perşembe günü oynayacağınız Arsenal maçı son Uefa maçınız olur.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Gökay, ah be. Baya riskli tercihmiş ama olaymış iyiymiş.

 27. Bugün berabere bitebilecek çok maç vardı ama olmadı. Olaydı iyiydi. Günün kazanımları şunlar:

  https://nsn.page.link/nzJsZ
  https://nsn.page.link/PmAbR

  Gökay

  @Ahmet Saraçoğlu, Tebrikler. 3-1 Skor çok güzel görülmüş, Güzide Hanım’ ın eseri yine galiba :)

  İddaada kupon tutturunca gelen gereksiz özgüvenle, o gelen paranın 3-5-10 ufak bir miktarıyla kontrolsüz deneysel bi kupon sıkılır ya, dün o şekilde oynadığım kupon da geldi gece ahah

  https://nsn.page.link/jL8eS

  Bu arada Şampiyonlar Liginde grup sonrası eleme maçlarında hiç uzatma izlemedik henüz. Chelsea Madrid’ in 1-1 skoruna bir denenebilir gibi bu akşam.

 28. Yiğit says:

  Şu dolu mudur kar mıdır temizlemek zor muydu arkadaş? Daha önceki maçlar da yağmurdan geçilmiyordu zaten. Ben futbolcuların it gibi sprint atışını izlemek istiyorum.

 29. deadhouse says:

  Real Madrid Manchester City finali hayırlı olsun.

 30. çaksu says:

  PSG’yi izlerken ben utandım. Buraya yakışmıyor bu oyuncu grubu. Özellikle o Kimpembe’ye kırmızı nasıl çıkmadı anlamadım.

  City defansı pinpon maçındaydı resmen. Bi 15 şut blokladılar heraldi.

 31. Twat says:

  Galatasaray’ın 2022-23 formaları -bu kadar erken nasıl oluyorsa artık- sızdırılmış:

  https://mobile.twitter.com/esvaphane/status/1389699122375143424

  Şahsen o kadar beğendim ki keşke bu sene çıksaydı. Siyah detaylar süper. Yıllardır sarı-kırmızıya siyahın beyazdan daha çok yakıştığını düşündüğüm için(1996 adrian ilie’li dönem <3) gelecek yıl mutlaka bir adet alacağım. Bu sefer arma da da siyah arka planlı. Hele şükür akık ettiler.

  Ve ayrıca hâla bir gün nike'la anlaşmamızın bitip yeniden adidas'la şu muazzam ikonik formamıza yakın bir ŞL formasının çıkacağını ümit etmekteyim:

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQlQyT8eQWRXlKby8KG27WtSjbg6Dy0a940PA&usqp=CAU

 32. Yiğit says:

  Werner o golü nasıl attı şaşırdım açıkçası. Kante’ye de helal olsun golün en az yarısı onun.

  çaksu

  @Yiğit, Timo müthiş vurdu hakkaten.

  Kante ise haksız rekabet. 2. golün de yarısı onun. 1 golü geçti.

 33. deadhouse says:

  Chelsea-Real maçının Kg’sine Canlıdan 1.85 veriyor. Banko gibi duruyor, oynayın derim

  deadhouse

  @deadhouse, Umarım Real tur atlar. İstanbul’da İngiltere Lig kupası finali izlemek istemiyorum.

  çaksu

  @deadhouse, Entropinin acıması yok. Çelsi’nin daha genç daha atletik takımı hoplaya zıplaya yendi yaşlı kurt Real’i.

  EPL takımı fizik gücü zaten ayrı bişey. Yıllar önce Arsenal’ın bile Napoli’yi fizikle dövdüğünü hatırlıyorum.

  deadhouse

  @çaksu, Finalde iki sevmediğim takım. Bari United Liverpool finali olsaydı. Bu takımların maçı seyredilmez. Maçın senaryosunu şimdiden tahmin edebiliyorum. Chelsea defans, kontra atak. City topa sahip olma, pas. Maç skoru 0-0 ya da 1-0.

  Evet EPL takımları arayı açtı son yıllarda. Avrupa Ligi de United Arsenal olabilir. Fizik gücünü iyi kullanıyorlar.

 34. Yiğit says:

  Bu Kante nasıl bir herif ya. Sildi süpürdü tüm maçı. Geride zaten Jorginho ile beraber resmen rakibin sinirini bozuyorlar, üstüne orta saha-hücum organizasyonlarında da resmen kilit rol. Her boka koşuyor. Hayır rakip orta saha da Kroos-Modric-Casemiro yani. İki golde de çok net katkısı var. Ayakta alkışlıyorum.

  Real zaten bok gibi oynadı konuşmaya bile gerek yok. Chelsea az akıllı olsa 4 atardı.

  deadhouse

  @Yiğit, O bölgede siyahiler efsane. Essien, Viera, Makalele. Her zaman sağlam oyuncular çıkarıyorlar.

  P L A G U E

  @deadhouse, davids yazmaman beni derinden üzdü.

  Yiğit

  @deadhouse, ozan tufan yazmaman beni derinden üzdü.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.