# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
DREAM THEATER yeni albüm kaydında
12.02.2021

Üretken tiyatro.

Son albümü “Distance Over Time“ı 2019′da çıkaran DREAM THEATER’da gitarist John Petrucci, yeni albüm yazımına sonbaharda başlayacaklarını Ağustos 2020′de açıklamıştı.

Davulcu Mike Mangini, yakın zamandaki açıklamasında albümün davul kayıtlarına başladığını duyurdu. Hayırlısı diyelim.

  Yorum alanı

“DREAM THEATER yeni albüm kaydında” yazısına 16 yorum var

 1. İnanılmaz bir pantolon gerçekten.

  Retrokafa

  @Ahmet Saraçoğlu, avladığı herşeyin derisinden bir parça eklemiş

  Boba Fett

  @Retrokafa, Çok güldüm buna, keşke para olsa da giysek. Memur gibi albüm yaptıklarına katılsam da ben dinlerken epey keyif alıyorum, yeni grup keşfetmekten pek haz etmediğim için de olabilir tabi, DT etkilenimli bir grubu dinlemektense DT’nin yeni albümünü dinlemek daha keyifli oluyor ya da Death etkilenimli, 90′lar old school etkilenimli bir iş yerine orcinallerini dinlemeyi tercih ediyorum.

  Ahura_Mazda

  @Ahmet Saraçoğlu, pantolon hiç zorlamadan haberin önüne geçiyor.

 2. TanSolo says:

  Ulan yeter be biraz mola verin baydınız her seferinde biraz daha rujsuz bir müzik yapıyorsunuz durun ulan durun

  unanimated

  @TanSolo, aynısını yazmaya gelmiştim

 3. Erhan Yiğit says:

  Son, güzel ve en kabul edilebilir albümlerini 2003 yılında yani bundan 18 yıl önce çıkardılar hatta onu bile beğenmeyen dinleyiciler oldu. Systematic Chaos’tan Distance Over Time’ye kadar olan bütün albümlerdeki en iyi şarkıları şöyle bir toplasak 16-18 şarkı ediyor yani bir toplama albüm… Ve hiç birini Home’a veya ne bileyim Pull me Under’a değişmem.

  Mike Portnoy gerçekten de çok yerinde bir karar vererek gruptan ayrılmış (bkz: Jasper Strömblad) Yerine gelen Mike Mangini azmanı da bildiğiniz şov peşinde. Tamam iyi davulcu bunu herkes kabul eder ama bir tane bile ”Offfff” diyebileceğim bir partisyonu yok şarkılarda. Metalcore gruplarında çalsa daha iyi

  Yukarıda ruhsuz diyen arkadaş olayı o kadar güzel özetlemiş ki bu yazdıklarımın toplamı oraya çıkıyor.

  Bi de şu soğuk, anlamsız, metalcore sound’undan vazgeçip adam akıllı bir ton bulmaları ümidiyle. Yapın şunu artık.

  Yiğit

  @Erhan Yiğit, ilk paragrafı okuyunca ”sonuna kadar katılıyorum diyecektim ama Portnoy kısmında katılmıyorum. Zaten Portnoy’un oyun bahçesine dönmüştü. Portnoy bey kendi beğendiği grupların mzüiklerini yapıyordu bir nevi. Progçuluk istese progçuluk oynuyor, metallicacılık istese metallicacılık oynuyordu. Etkilendikleri müzikleri yapmaktan öteye gidememişlerdi.

  Gittikten sonra çıkan 2 albüm gayet güzeldi. Portnoy evet DT’nin en büyük ismiydi ama artık gitmesi gerekiyordu. Sonrasında ise otomatiğe bağladılar yine ve nitelikleri azaldı artık bu adamların. Yeni LTE single’ından da görülüyor bu durum.

  Bu bence çoğu prog grubunun sonu. İster istemez mastürbasyona dönüyor artık. İcra edenler virtüoz seviyesinde oluyorlar ama her insanın müzikal niteliği de bir yere kadar gidiyor, o yerden sonra da ruhsuz bir mastürbasyon kalıyor. Prog rock ve metal ciddi teknik gerektirse de güzel bir prog albümü yapmak teknikten geçmiyor. Evet Dance of Eternity’de 15461265 kez time signature değişiyor ama hakikaten güzel şarkı olduğu için seviyoruz. Nitelik olarak güzel olan işlerin üzerine ”aa bak bu 9/8miş, burası poliritmikmiş” diyip hayranlığımızı arttırıyoruz.

  Neyse geç oldu ben yatayım en iyisi. Yeni albümü de muhtemelen hiç dinlemeyecem

 4. ismail vilehand says:

  Bence Jordan Rudess’dan daha iyi klavye virtüözü:

  https://youtu.be/JLBCx3fYabk

  unanimated

  @ismail vilehand, kesinlikle katılıyorum gerçek bir virtüöz bu adam hem vokal de yapıyor

  unanimated

  https://youtu.be/lptGqL-O_Bw ölü salih’i de unutmayalım

  Rzeczom

  @unanimated, albümde zaten en son türkiye’ye geldiklerinde kuliste tanıştıkları ölü salih (dead S.) ile birlikte feat olduğuna dair stüdyo dedikoduları dolaşıyor.

  ölü salih reisin ismi biraz repçi mahlasını adlandırdığından konuk müzisyenler listesinde anonim olarak geçmesi muhtemel ama biz onu tarzını duyduğumuz gibi tanırız.

  unanimated

  @Rzeczom, umarım Mustafa tilki de telifleri alır ve hak yerini bulur. Ölü salih bir gün vahit the mad ile de feat yapmalı

  Yiğit

  @ismail vilehand, açmadan emindim hangi video olduğuna. Yıllardır hayran hayran dinliyorum. Sıfır şaka cidden bu adamı inanılmaz beğeniyorum

  ismail vilehand

  @Yiğit, Deli Vahit, Lapsekili Tayfur, Kobra Murat, Semih Finini gibi adamlar bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en önemli sanatçılardan bazılarıdır.

  Pandemi yüzünden geçim sıkıntısı çektiğim için gizli pavyon ve meyhanelerde illegal DJ’lik yapıyorum, en çok bu isimlerin şarkıları istek yapılıyor.

 5. deadhouse says:

  Memurlar.net’de göremedim haberi, PA yetişti sağ olsun. Onlar da bugün yarın haberi girerler.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.