# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Jon Schaffer’ın DEMONS & WIZARDS’dan grup arkadaşı Hansi Kürsch’ten Kongre Binası baskını açıklaması
11.01.2021

Beni bu mention’dan çıkarın.

Aşırı sağcı milis bir örgüt olan Oath Keepers üyesi olarak da bilinen ve Trump destekçiliğini çeşitli vesilelerle gösteren ICED EARTH kurucusu, gitaristi, bestecisi Jon Schaffer, 6 Ocak’ta gerçekleşen ve biri polis 5 kişinin hayatını kaybettiği, 50′den fazla polisin yaralandığı Amerikan Kongre Binası baskınına katılan topluluktan olduğu için FBI tarafından aranıyor (sağ üst köşede).

Baskına katılan 42 kişinin fotoğrafını yayınlayan polis, bu kişilerin bulunmasına yönelik bilgi verecek vatandaşlara 1000 Dolar ödül verileceğini açıklamıştı.

ABD demokrasi tarihinde kara bir leke olarak ifade edilen olaylara katılanlar arasında, “Camp Auschwitz” ve “6MWNE” (6 milyon yetmez) yazılı giysiler giyen, Nazi selamı veren insanlar da vardı. Schaffer’ın fotoğraflarının yayınlanmasının ardından pek çok kişi sosyal medyada bundan sonra ICED EARTH dinlemeyeceklerini ve gruba destek olmayacaklarını ifade eden yorumlar yapmıştı. Yorumlar üzerine grubun vokalisti Stu Block, her türlü görüşe saygı duyduğunu söylemiş ve Instagram hesabından bir kalp emojisi paylaşmıştı.

FBI’ın resmî olarak aradığı insanlar arasından yer alan Schaffer’a gelen tepkilerle birlikte, Schaffer’ın DEMONS & WIZARDS’dan grup arkadaşı olan BLIND GUARDIAN vokalisti Hansi Kürsch’ten de bir açıklama geldi.

Olayın şokunu yaşıyoruz ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaşıyoruz. Kurumlara ve kişilere yöneltilen her türlü şiddete tamamıyla karşıyız. Yaşananlar kapsamlı şekilde araştırılacaktır ve sorumlular adalet önünde hesap verecektir. Sürekli yeni gelişmelerin yaşandığı bu olayla ilgili olarak şu an için başka açıklama yapmak istemiyoruz.

Konuyla ilgili olarak ICED EARTH’ün geri kalan dört üyesinden de bir açıklama geldi.

“Son birkaç gündür bize desteklerini sunan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Bazılarınızın bu süreçteki sessizliğimizden dolayı endişelendiğini biliyoruz ve bunu anlıyoruz. Elimizdeki bilgileri gözden geçirmek ve bir açıklama yapmadan önce doğrular üzerinden konuşmak istedik.

Öncelikle, isyancıların 6 Ocak’ta Kongre Binasına yönelik şiddet eylemlerini kesinlikle KABUL ETMİYOR ve DESTEKLEMİYORUZ. O gün o eylemleri gerçekleştiren kim varsa, hepsinin adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. 6 Ocak’ta yaşananlardan dolayı gerçekten üzgünüz ve o gün olanlar nedeniyle acı çeken herkese sevgilerimizi ve en içten duygularımızı gönderiyoruz. O gün hayatını kaybedenler için çok üzgünüz ve yakınlarını kaybeden ailelere sabır diliyoruz. Elbette ki hiçbir söz onların acısını hafifletmeyecektir, sadece yaşadığınız bu şoku, kederi ve acıyı paylaştığımızı bilmenizi istiyoruz.

Hepinize sevgilerimizle.”

“Stu, Luke, Jake, Brent”

  Yorum alanı

“Jon Schaffer’ın DEMONS & WIZARDS’dan grup arkadaşı Hansi Kürsch’ten Kongre Binası baskını açıklaması” yazısına 81 yorum var

 1. deadhouse says:

  Haber dilindeki yanlılık hoşuma gitmedi.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, neresini yanlı bulduğunu söylersen sevinirim. Özellikle öyle olmaması için yazdım metni.

  deadhouse

  @deadhouse, “Amerikan Kongre Binası baskınına katılan güruhtan”

  Güruh kelimesi. Trump destekçisi, AntiTrumpçı vs. değilim. Olumsuz bir kelime yerine olumlu bir kelime yazılsaydı da aynı şeyi söylerdim.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, şiddete dayalı ve yasa dışı bir eylem olduğu için, siyasi görüşten bağımsız olarak “güruh” yazmıştım. Kimseye dokunmasın diye “topluluk” olarak değiştirdim.

  Boba Fett

  @Ahmet Saraçoğlu, Doğru veya yanlış varsa, doğrunun tarafında olacağız tabi, bence bir sorun yok. Gericilik, cahillik bunların karşındayız.

  formulas

  @Ahmet Saraçoğlu, güruh az bile olmuş keşke OÇları yazsaydın.

  koca

  @deadhouse, “güruh” kelimesi kendi içinde nasıl bir olumsuzluk barındırıyor anlayamadım. “Kitle,” “kalabalık,” “topluluk” anlamına gelen bir kelimeyi nasıl pejoratif alabiliriz ki?

  Ahmet Saraçoğlu

  @koca, güruh, genelde düşünülenin aksine epey olumsuz bir ifade aslında. TDK’ya göre anlamı şu:

  Değersiz, aşağı görülen, küçümsenen topluluk.

  Firat Tale

  @Ahmet Saraçoğlu, vay be ABD’de senato basan cumhuriyetcilerin duyari da kasildiysa biz kalkalim yavastan. keske degistirmeseydin Ahmet. bunlar guruh bile degil. deadhouse umarim trollsundur.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Firat Tale, işim gücüm çok bugün. Konu uzamadan, biri “ona bakarsanız antifa da” falan demeden sıyrılayım diye değiştirdim.

  deadhouse

  @Firat Tale, Birkaç paragraf yazı yazdım sonra sildim. Cevap vermeye değecek bakış açısına sahip değilsin. Bu bakış açısıyla yaşamaya devam et.

  Firat Tale

  @deadhouse, burada bir haber paylasilmis, ilk yorumu haber dilindeki yanlilik hosuma gitmedi diye yazmissin, haberi bir daha okudum acaba ben mi kacirdim diye, yaziyi yazip silmen iyi olmus, umarim bundan sonra da fikirlerini kendine saklarsin.

  formulas

  @Firat Tale, güzel söylemişsin Fırat kardeşim, ırkçılığı, naziciliği oyun sananlardan iğreniyorum.

  emredeicide

  @Firat Tale, +1

  Yiğit

  @Firat Tale, deadhouse’a yan çıkacağımı düşünmezdim ama duyar kasmamış ki. Olumlu bir kelime kullanılsaydı da aynısını söylerdim demiş adam.

  Bana kalırsa da kongre binası basmanın savunulacak ya da duyar kasılacak bir yanı yok. Haberdeki bu kelimeye takılmak bana da saçma geliyor ama deadhouse’un söyledikleri tutarsızlık içermiyor

  Alondate

  @deadhouse, İşte sitedeki favori yorumcum. Müthiş bir yorum daha.

  deadhouse

  @Alondate, Övüyor musun sövüyor musun anlamadım hocam. Sövüyorsan da canın sağ olsun. Kötü niyetli olmayan insanlara ihtiyacımız var. :)

  In White

  PA taraflı olsa ne olur olmasa ne olur. Örneğin serbest kürsünün altında “Yeter söz milletin” yazıyor, buradan yola çıkıp Menderesçi malum parti taraftarı mı diyeceğiz mesela. Önemli olan ne kadar kaliteli metal işleri var mı var, gayet kaliteli site metal açısından, esas önemli olan bu bence

  Güzide Arslaner

  @In White, Katılıyorum. İlaveten tartışma konularının konuşulduğu bölümün de başlığı “Haydi Buyrun Sohbete”. Bu da eski Ankara belediye başkanının Twitter’da sıkça kullandığı bir tabirdi. Haber metinlerini yazan Ahmet’in akıl ve mantıktan başka bir şeyin taraftarı olmadığından emin olabilir herkes.

  sheep

  buradaki sıkıntı sizin için paylaşılan haberde bunu yazan kişinin veya herhangi bir kişinin bu yorumu yapma konusunda “mutlak” bir yargıya varabilme yetisinin olup olmadığı ve yanlış yargılamalar sonucunda şu anda veya başka bir zaman farklı konuda, olaylarda herhangi bir insan grubunun, azınlığın vs mağdur olup olmaması olabilir. ki bir bakıma da hak verilebilir çünkü bu davranışın mesela birtakım insanların menfaatleri için amansızca yapılmasının birçok insan grubuna ne kadar zarar verdiğini “bir şekilde duymuşsunuzdur” hani.

  ama sınır çizilebilecek olaylarda tepki verilmesinde bir sıkıntı görmüyorum, görmemek de lazım bence. şimdi “sınırı çizmek” doğru bir şekilde olacak mı ki sorusu başta dediğimiz olaya gidiyor ama açıkçası, mesela göz korkutma amaçlı, hedeflerine hukuksuzca ulaşmak isteyen veya kaos ortamı yaratıp bundan faydalanmaya çalışmak için eline silah alan, tehdit eden ve insan öldüren kişilere terörist diyebileceğimizi düşünüyorum. aynı şekilde burada da şiddete meyilli, hukuksuz, art niyetli cahillere de bir tepki vermek istersek güruh diyebileceğimizi düşünüyorum.

  başta belirttiğim sebeplerden dolayı oluşan endişeleri tabii ki barındıralım, bunu göz önünde her zaman bulunduralım ama eğer savunulacak bir taraf yoksa bir yerde de tepki belirtebilmek, sınır çizebilmek lazım. yoksa bu işin sonunda burada kimisi gelir teröriste de “haklarını kendi sebeplerine dayandırarak arayan gruplar” der, bu kafayla hiçbir şey diyemeyiz. sosyal adaleti “ya şimdi kimseye laf söylemeyelim” olarak anlamak yanlış bence. siz böyle düşünüyorsunuz demiyorum ama yine de genel olarak bir belirtmek istedim.

  deadhouse

  @sheep, Kardeşim, sakıncası yoksa kardeşim diyeceğim.

  Bak. Kongre binasını basanlar sikimde değil. Hiçbir şekilde ideolojim onlarla uyuşmuyor. Hakeza demokratlarla vs. ne sikim varsa hayat görüşü olarak farklıyız. Ben burada kimseyi ne savunuyorum ne de sövüyorum. Madem bu kadar tepki geldi senin özelinde yazayım: Dünyada binlerce hayat görüşü, binlerce ideoloji var. Aslında temelde 3 tane var bu binler bu 3′ün alt kategorileri. Bak ne güzel kendine bir dünya kurmuşsun. O terörist, bu özgürlükçü, öbürü demokrat diye takılıyorsun ne güzel dünya. Senin gibi milyarlarca karar mercii daha var merak etme. Kime göre terörist, kime göre demokrat? Bir başkasına göre de devletler terörist olabilir, bak böyle ideolojiler de var, duydun mu bilmiyorum. Bir başkasına göre anarko-kapitalizme geçilmeli, bir başkası için monarşi hala tek iyi siyasal sistemdir. Kimisi için komünizm tek kurtuluştur, kimisi mevcut düzenin taraftarıdır. Senin teröristin başkasının kahramanı, başkasının teröristi senin kahramanın olabiliyor. Dünya böyle. Çok uzatmak istemiyorum, bak bir anda bir sürü ideoloji, bir sürü hayat görüşü belirdi değil mi? Ben sadece bir müzik sitesinde (haber dilinde) tarafsız olmanın gerekliliğini belirtmek istedim. Çünkü bu işin sonu yok bana göre. Yarın öbür gün Yılmaz Özdil ya da Yeni Şafak gibi olabilirsin. Politika böyle bir şeydir, yarın bir saldırı, yakma eylemi olur. Başlık şöyle olur: “Hain teröristler can aldı.” Gördüğün gibi sen böyle bir haberciliği destekliyorsun. Politize olmaya, “haber dilinde” değil, dışarıda, sokakta, evde, sanatta, kültürde ihtiyacımız var. Politik olarak bir misyon hedefi koymayan bir müzik sitesinde, herkesin görüşü “ortakmışcasına” yayımlanan haber içeriklerinde değil. Bu site sakinlerinin ortak bir hayat görüşü var da benim mi haberim yok. Herkes liberal ya da herkes sosyalist mi herkes muhafazakar mı ben mi bilmiyorum? Forza Livorno forumu mu burası? Gördüğün üzere böyle bir şey yok. Büyük bir hassasiyet belirtmedim. Haberde ne tür bir içerik olursa olsun tarafsız olunmalı diye yazdım. İsterlerse olmazlar. Kimsenin yakasına yapışmadım. Ayrıca Ahmet Saraçoğlu’nun yazıldığı üzere akıldan ve mantıktan yana olduğundan kimsenin bir kuşkusu yok.

  Serkan

  @deadhouse, Kel Kartallar fandom’ı da varmış demek. Genç hepimiz Iced Earth’ü severiz, ama Jon mal bir adam. Politik kimliği ile müzisyen kimliğini ayrı tut.

 2. In White says:

  Robb Flynn gibi SJW soytarısı tipler kadar uyuz gelmiyor bana Jon Schaffeer

  cotard delusion

  @In White, Hahahaha şu yoruma katılıyorum. Robb flynn hakkında olumsuz her şeye katılıyorum aslında

 3. şeyh hulud says:

  Olayları izlerken gözlerim hep Schaffer’ı aramıştı göstericiler arasında ama kaçırmışım demek.

 4. Boba Fett says:

  Sildim seni Iced Earth, Amerika’da yaşasaydım da seni ihbar edip 1000 dolarla hamburger yeseydim.

 5. koca says:

  Ben gayet taraflı bir yorum yapayım: Gerizekalılığın bile sınırı olmadığını göstermesi ve Cumhuriyetçi yobazları bile karşısına alması açısından nefis bir örnek oldu kendisi. Sanatçı ve eserleri arasında uyum aranmaması gerektiğine dair de ahiretlik kanıtlardan biri daha oldu.

 6. ismail vilehand says:

  “Iced Earth – Vatanına Göz Dikeni Ez Oğlum”

 7. Salata says:

  Skmişim Amerikanın kokuşmuş Kongre Binasını da sağcısını da solcusunu da.. Night of the Stormrider gibi bi albüm var mıdır, sadece Desert Rain, Pure Evil, Travel in Stygian üçlüsünün içeriği bir grubun diskografisini doldurur..

  Olay benim için bitmiştir..

 8. Melkor says:

  Ne sikko duyarlar kasılıyo ya inanılmaz.
  Capitol salonlarında iç savaştan kalma güneyli ırkçı eyaletlerin bayraklarıyla dolaştılar inanılmaz aq. Neyse ki bu şaklabanlar yüzünden dünya trumptan, jr.ından, ivankasından uzun süre kurtuldu. Yamyam sağın sonunun başlangıcı olsun.

 9. Godless Killing Machine says:

  şu ”güruh” içerisinde düşünceleri değerli tek bir insan bile yok. en akıllısını bile mantık çerçevesindeki bir tartışmada 5 dakika içerisinde göt edip bırakırsın.

  black lives matter mevzusundan sonra bu white supremacist tayfanın da götü kaşınıyordu onlar yaptı biz neden yapmıyoruz diye. trump giderken onlar da çıkıp kendilerini öyle bi gösterdiler işte. biden geldi mi bu olaya katılanların alayının hayatını cezaya bağlar. türkiye’de düşünenlerin aksine amerika’da çok kısıtlı alanlarda gerçekleşiyor bu olaylar. toplumun genel gidişatında, insanların günlük yaşamında etkisi olan şeyler değil. problem, demokratların da cumhuriyetçiler kadar azgın olması. ellerindeki her şeyle cumhuriyetçileri tahrik ediyorlar. medyada, kültürde, günlük hayatta acayip bir political correctness olma zorunluluğu var. insanlar bundan baskılanıyorlar. eksen bariz olarak sjw propogandasına kayıyor. kısacası iki taraf da birbirlerini itiyorlar, şimdilik demokratlar önde. toplumdaki bu ayrım ilk defa obama döneminde bu kadar belirgin hale geldi. şimdi trump ile aradıkları sağcı baba figürünü kaybetmek istemyorlar. 8 sene daha yaşayabilirse ve hapse girmezse bir sonraki seçimde aday da gösterirler. ama pek mümkün gözükmüyor. amerika’da toplumun yarısından fazlası trump’tan patolojik derecede nefret ediyor çünkü. hapse atmayı isteyeceklerdir. o da beyaz üstünlükçü tayfayı iyice çıldırtır.

  schaffer denyosu da arabada bağıran dalyarağın amerika’daki muadillerinden biri. amerikan metal müzisyenlerindeki bu denyoluk zaten ezelden beridir sürüp gider.

  Rzeczom

  @Godless Killing Machine, onlar yaptı biz neden yapmıyoruz cümlesi bana nedense gezi sonrası 15 temmuzu hatırlattı :)

  her yere isimler vermeler, tankın üzerine çıkan, altına yatan ya da araba kullanan kara çarşaflı kadınları taşlara kazımalar falan haha.

  söyledikleri gibi: amerika büyük türkiyedir. son yıllarda bu topraklarda saçma sapan ne yaşandıysa inanılmaz şekilde benzer olaylar yaşanıyor.

  twitter’da hashtagler atıp ”artık hıristiyan olduğumuzu bile söyleyemiyoruz” falan demeler. akıl alır gibi değil.

  Melkor

  @Godless Killing Machine, Sırf beyaz oldukları için ayrıcalıklı oldukları eski zamanlara dönmek istiyolar. Çünkü günümüzde bi işin ucundan tutabilecek ne akılları ne de bi vasıfları yok. Bu olaylarla trump ve ailesinin işi bitti bence. Rezil görüntüler çıktı ama diğer taraftan yıllardır dillere pelesenk olmuş amerikan demokrasinin ne kadar güçlü olduğu görülmüş oldu. Kurumsal olarak çok güçlü karşısında durdular.

  Death

  @Godless Killing Machine, Ne yazik ki haklisin. Amerikan muzisyenlerinin buyuk cogunlugu amerikan milliyetciliginde bayrak tasir cinsten. Bu herifin amerika fasigi oldugunu uzun sûredir biliyodum ve iced earthe epeydir mesafeliyim.

 10. Twat says:

  Ben vatan evladı 11 eylül gazisi patriyıt *murican polis matt barlow’u beklerdim ama memurluğu yakmak istememiş zaar. john daha hızlı çıktı meğer o da ağır çomarmış. Bu içeri dalıp millet vekili linç etmeye çalışan ensestçi terörist kitle için de kendimce tanımım: it sürüsü. Neyse olan demons and wizards’a olacak galiba.

 11. formulas says:

  Umarim yakalıp en ağır şekilde cezalandırılır şerefsiz ırkçı pislik.

 12. Serkan says:

  İlk başta pasifagresif komik bir haber yaptı sandım, çünkü Jon bunu yapar mı yapar. Meğer cidden yapmış. Vay mal :D

 13. Rust in Peace. says:

  Deadhouse’a katılıyorum tarafsızlık noktasında. Bana göre olayın savunulacak bir tarafı yok, yanlışa yanlış demek zorundayız ama habercinin görevi haberi yorumlayarak aktarmak değil direkt aktarmaktır. Yanlış anlaşılmasın ben bu haberde bir yanlılık göremedim, üzerine tartışılan şey hakkında konuşuyorum.

 14. hf says:

  @deadhouse, bir şiddet eylemi içerisinde bulunanların güruh olarak nitelendirmesinden rahatsızlık duyabilmek anca ve anca sizin yanlılığınızla alakalı olabilir. Keşke Ahmet bey bu lafın arkasından tartışma yaratmasın diye söylemi değiştirmeseydi. Ayrıca daha aşağılarda kime göre neye göre terörist söylemi ile tüy dikmişsiniz. Bence siz hoşunuza gitmeyen içeriklerin bulunduğu bir siteyi takip etmeme kararını verebilirsiniz kendi kendinize. Bizi nahoş hislerinizi okumak durumunda bırakmayın lütfen.

 15. Berca B. says:

  Güruh yazılmasından ben de rahatsız olmuyorum ama direkt damga vurmaya, linç içgüdüsüne gerek yok beyler sakin olun. Adam olumlu olsa da aynısını söylerdim yazmış.

  Yiğit

  @Berca B., millet kafayı yemiş hakikaten. Haber içeriğinden bağımsız konuştuğunu belirtmiş, bunu anlamayacak ne var.

  Ha gerçekten Trumpçı vs olup rahatsız olsa bile bu kadar linçe gerek yok. Sitenin sahibi ve haberi yazan adam aşağıdaki kişi kadar rahatsız olmamıştır herhalde. Milleti anlamak cidden zor.

  İyi forumlar

  deadhouse

  @Yiğit, Alışkınım. Patolojik vaka bunlar. Bir insanla aynı fikirde olmamayı olağan karşılayamayan kin dolu insanlar. Onlara mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum. Kendileri için de başkaları için de tehlike arz ediyorlar. İyileşmeleri ümidiyle.

 16. Firat Tale says:

  Ahmet hakikaten peygamber sabrina sahip bir adamsin, kisisel blogdan hallice bir siteyi bildigim kadariyla kar amaci gutmeden ve hayatini gecindirecek bir para kazanmadan yillarca ayakta tutuyosun. yogun isinin yaninda bir de bu siteye mesai harciyosun ,ben senin yerinde olsam pasifagresif logosunun altina kocaman puntolarla “Begenmezseniz siktirin gidin” diye yazardim, bunu sadece burasi icin degil sana bu siteyle alakali en ufak bir elestiri getiren guruh icin yazardim.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Firat Tale, ahah, yok yahu, hiç öyle düşünmedim bunca zamandır. 12 yıla yaklaşıyoruz, henüz PA’dan herhangi bir para kazanmadım ve zaten böyle bir amacım da hiç olmadı. Sitenin bana manevi anlamda büyük katkısı oldu, olmaya da devam ediyor.

  Geniş bir takipçi kitlemiz var. Misal senin yukarıdaki yorumun PA tarihinin 140.000. yorumuydu.

  Bu kitle burayı düşüncelerini belirtebileceği bir mecra olarak görüyor. Dolayısıyla her türden fikrin olması normal. Ben burayı ne istersem onu yapabileceğim kişisel sitem olarak görmediğimden ve bunca yazıyı, haberi, şunu bunu insanlara beğendirmek amacıyla yazmadığımdan; burası da kitlesiyle birlikte ilerliyor, kitlesiyle şekilleniyor. Burada amaç ortak bir zevki, ilgi alanını paylaşan insanları bir araya getirmek ve birbirimize bir şeyler katmak.

  Bu yüzden de şikâyet edecek, sinirlenecek bir şey görmüyorum. Sadece dinlediğimiz müziğe baktığımızda bile bizler genele oranla daha ekstrem zevklere sahip insanlarız, o yüzden birilerini irite edecek, birilerine saçma gelecek fikir ve davranışların olması da çok şaşılası değil.

  Başkasına hakaret edilmediği ve konuyu saptırmak adına kötü niyetli yaklaşımlar benimsenmediği sürece burası her zaman özgür bir yer olacak. Bunca yıldır binlerce insandan on binlerce yorum gelmiş; bence buranın kafasını, yaklaşımını gayet iyi anlayan ve nihayetinde buraya bir şeyler katmak isteyen bir kitlemiz var. Türkiye gibi metalin çok “dışarıdan” bir konu olduğu, kültürel arka planının olmadığı bir ülkede bu kadar katkılı ve destekleyici bir kitleye sahip olmak gerçekten güzel.

  dice

  @Ahmet Saraçoğlu, patreon vs. tarzı ufak bağışlar yapılabilse, bence güzel olur.

  Belhor41

  @Firat Tale, Neyseki sayın Ahmet Saraçoğlu sizin gibi tahammülsüz değil hocam.

  Dysplasia

  @Firat Tale, Ben bazen ıslak oduna inanıyorum.

 17. Aaron says:

  Jon Schaffer Capitol riot sonrasi silenler biraz gec kalmis sanirim. Acip lutfen pandemi hakkinda aciklamalarini dinleyin =) Tam bir comar.

 18. Murad says:

  Yaşasın ırkımız, çine bedel kırkımız

 19. Twat says:

  Hürsi Kansch da açıklama yapmış, benim bu adamın ya da güruhun mal hareketleriyle bir ilgim yok demiş.

  https://www.blabbermouth.net/news/jon-schaffers-longtime-friend-and-demons-wizards-bandmate-hansi-kursch-is-deeply-shocked-by-violence-at-u-s-capitol/

  Seni biz zaten biliyoruz güzel insan, iyi aile babası, allahsal müzisyen, varolası şahsiyet. Sen bu dünya için fazla iyisin <3

 20. formulas says:

  Nazi artığı umarım yakalanır ve en ağır şekilde cezalandırılır.

 21. Kavanozkafa says:

  Yallah Schaffer Yallah- İbrahim Tatlıses cover by Iced Earth coming soon

 22. ismail vilehand says:

  Arnold baba yargı dağıtmış.

  https://bit.ly/3bxqyVX

  deadhouse

  @ismail vilehand, İkiyüzlünün teki. Kaliforniya valisiyken ne haltlar yediğini bilmesek inanacağız. Bir keresinde neredeyse Yahudiler Filistinlerin ırzına geçmeli demediği kalmıştı.

  ismail vilehand

  @deadhouse, siyasi görüşü ve geçmiş söylemlerinden bağımsız olarak burada söylediklerinin büyük bölümü gayet doğru bence.

 23. Aura magula says:

  deadhouse a haber konusunda katılıyorum. Kimine göre ordaki şiddet eylemi doğru bişey olabilir.Ayrıca arkadaş bu olayı savunmuş olsaydı bile linç etmeyi yanlış bulurdum.İsteyen istediği duyarı kassın herkes istediğini düşünmekte özgür.Yeterki kimseye zararı dokunmasın.

  Kongre binasını basmak ve insan öldürüp yaralamayı aşırı derecede barbarca buluyorum.

  deadhouse

  @Aura magula, Özgürlük mü ahaha. Yemin ediyorum Orta Çağ ile yarışır günümüz dünyası. Çocukluğu saymazsak (çocukluk aklı ile algılanamayacağı için) hayatım boyunca bu kadar sıkışmış olduğumu hatırlamıyorum. Ve işin kötü tarafı gelecek hiç parlak değil. Otoriterlik daha da büyüyecek. Medyada, sokakta, devlette, toplumda, her yerde kimse sesini çıkaramıyor. Bu ülkenin hali berbat. Batı da aynı şekilde. Gücü, iktidarı ellerinde bulunduranlar, aksi durumlarda baş ezmeye devam edecek. Mesela akademilerde korkutucu derecede muhafazakarlık ve linç var. Evet en özgürlükçü (sözde) ülkelerden bahsediyorum. Dünyanın geri kalan zaten berbat. Bu site özelinde bile linç duygusu hakim. Bir de bunlar metal dinleyicileri ha. Dinledikleri müziği “salt” müzik aletleri aracılığıyla dinledikleri kesin. Başka şekillerde nasiplenememişler.

  çaksu

  @deadhouse, (Semt şu an askeri bölge gibi zaten) Bugün Hisarüstü metrodan inip evime geçerken polis çevirip çantamı aramak istedi. Açarken gayet yumuşak bi ses tonuyla “Ne bulmayı bekliyosun abi?” diye sordum. “Ne mi bulmayı bekliyorum!” diye bi durdu, küfür etmişim gibi baktı. Bi şey daha söyliyim diye bekledi. Söylemedim. Çantayı verdim. Hırkama, hapıma ve ıslak mendillerime baktı, verdi, tek laf etmeden uzaklaştım.

  Annem zaten zor durumda. Bi de bana üzülmesin.

  ismail vilehand

  @çaksu, açlık ve sefalet biraz daha artsın, en saçma olayda bile, kim haklı kim haksız diye bakmadan “polisimizin yanındayız.” diye havlayanlarla karşı karşıya gelecekler. Müthiş olacak gerçekten.

  deadhouse

  @çaksu, Üzücü gerçekten. Maalesef Yunuslar tarafından hunharca arandığım birkaç olay yaşamıştım. El Kaide, Işid teröristi muamelesi gösteriyorlar. Ne hissettiğinizi anlıyorum.

  Aura magula

  @deadhouse, Tek tip insan yaratmaya çalışıyorlar.Otoritenin destekçisi olan, minimum paraya günde 16 saat çalışan, manevi değerleri sembolik olup”bizden olmayanları taşlayalım”kafasında insanlar yaratmaya çalışıyorlar.En büyük silahlardan biri de dezenformasyon.Birçok insanı yalan yanlış uydurma haberlerle öyle bir kandırıyorlarki fikir bile üretemeyenler var.Artık gördüğümüz tv programlarna bile karışılıyor.Bir şekilde insanların düşünmesini engelliyorlar.

  Günümüzün en büyük problemi cehalet.İşin daha da kötü tarafı gün geçtikçe cahil insanların sayısı çoğalıyor.(siteden alakasız konuşuyorum).PA sosyal medyanın yanında çölün ortasındaki akarsu gibi kalıyor.

 24. koca says:

  Aptallık hakikaten sınırsız bir şey. Iced Earth’ten ve Hansi’den gelen “açıklamalar” da çevir kazı yanmasından başka hiçbir şey değil. Zamana bırakıp konunun unutulmasını bekliyorlar. Metal müzik ve faşizmin birbirine çok da uzak olmayan kavramlar olduğu sıkça zihnimizden çıkıyor sanırım. Buradaki bazı yorumlar da bu gönüllü unutuşu destekler nitelikte. Utanç verici.

  Ahmet Saraçoğlu

  @koca, “sorumlular adalet önünde hesap verecektir” demiş adam. Bence makul bir açıklama. Saniyesinden “Demons & Wizards bitti şu an, yazıklar olsun Con Şefır” demesi de garip olur.

  koca

  @Ahmet Saraçoğlu, “makul” olduğu konusunda itirazım yok zaten, hem makul hem de beklenen nitelikte… Ama bu, bomboş ve suya sabuna dokunmayan bir açıklama olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hem dünya hem de Türkiye, aptallıklara yönelik makul açıklamalar, bir türlü “yetmek” bilmeyen destekler nedeniyle gelmedi mi? Bu saçmalığa bile makul sınırlarda tepki verilirse, daha çok kafalar daha çok duvarlara vurulacaktır. Tepkim buna yönelikti.

 25. profound lore ise at sepete says:

  hansi gibi adamı da töhmet altında bıraktın ya yazıklar olsun sana con şefır

 26. Melkor says:

  John maus da gösterideymiş :(

  Canoir

  @Melkor, ariel pink de oradaymış. Bu ikisi aşırı üzdü beni

 27. Alper Ulubey says:

  Ulan paran var, şöhretin var, ne diye bu kadar ciddiye alıyorsun bu olayı, yani tabi herkesin bir ideolojisi olabilir, ona lafım yok, ama bu kadar da salak olamazsın ya, demin bir yerde okudum, kongreye girenler arasında bir şirket CEOsu bile varmış. CEO ULAN CEO. Hem şirketden atıldı, hem de hapse girecek. Karyerini de mahvetti, hayatını da.

 28. ismail vilehand says:

  Ya ben aslında bu başlığı kaşımak istemiyorum dayanamayacağım.

  Bu olay sonrası; “Jon Schaffer’ı sildim.”, “Iced Earth benim için bitmiştir aga.” diyenlerin bu adam hakkında hiç mi bir fikri yoktu da, bu kadar şaşırdılar çok merak ediyorum.

  17 yıl öncesine dönelim, “The Glorious Burden” albümünün ikinci şarkısı “When the Eagle Cries”ın sözlerine bir bakın, neden bahsettiğini kesin anlarsınız ama anlamazsanız geri gelin bizzat açıklayayım.

  Hayatımda dinlediğim en Amerikan faşisti ve saçma sapan militarist şarkı olabilir. Buna rağmen şu olanlara şaşırmanıza ben daha çok şaşırdım açıkçası. Adam ezelden beri böyleydi. Bu olaylara dahil olmaması, dahil olmasından beni daha çok şaşırtırdı.

  Müziğini dinlediğiniz adamların ideolojisinden bu kadar uzak olmayın.

  Nox

  @ismail vilehand, “Hayatımda dinlediğim en Amerikan faşisti ve saçma sapan militarist şarkı olabilir.”

  bence biraz abartmışsın.

  ismail vilehand

  @Nox, hiç o tarz müzik dinlemiyorum ondandır.

 29. Dunedain says:

  Ya arkadaş ben anlayamıyorum. Tamam dünya çok boktan tamam kimse eleştiriye katlanamıyor da bu her şeyi ben bilirim havası nerden geliyor. Sanırsın okuduğu ya da üstadı olduğu bölüm hakkında ünvan üstüne ünvan almış arkadaşlar. Madem burası linç dolu bir yer siz neden saçma eleştirilerle bu lince katılıyorsunuz. Ben size söyleyeyim :sadece başkası yapınca linç oluyor.
  Ayrıca burdaki haber dili muhabbeti de her konu hakkında farklı bir yorum yapacam diye kasan, kendince insanların düşünce kalıplarına uzak(?), her şeye felsefi yaklaşan(?) birinin kendince gayet makul bir tepkisi. Sanki pasifagresif taraflı haber yapınca ülkenin son kalesi düşecek.
  Burdaki haberi sikiyim pasifagresife bir şey olmasın.

 30. Murad says:

  @ismail vilehand, Gerçekten hiç bilmeyenler de olabilir. Mesela geçen Paradise Lost belgeseli izliyordum, Kreator ve Morbid Angella birlikte turlarken Morbid Angel elemanlarının aşırı sağcı olduklarına, turladıkları dönem Bosnada yaşanan olaylarda sırpların yaptığı katliamları takdir etmelerine şahit olmuşlar. Bunu yıllar sonra öğrendim.

  deadhouse

  @Murad, God is Emptiness gibi bir şarkısı olan grubun sivil katliamları takdir etmesi gayet olağan bir şey. Tanrı yeryüzüne inse, Trey; Tanrı’yı karşısına alır ve onunla hesaplaşır, önce Tanrı’yı sonra tüm masumiyeti ve kötülüğüyle birlikte tüm varlığı yok etmeye çalışır.

  Şaka bir yana ismail vilehand’ın dediği gibi bu adamlara şaşırılması asıl şaşılası olan. Ne bekliyorlar ki hümanist olmalarını mı. Kendilerini müzik aracılığıyla yeterince ifade ettiler diye düşünüyorum. O şarkı sözleri, o temalar şaka falan değil. Ticari olarak kullanmaları insanların gözünü boyamış.

  Murad

  @deadhouse, işte hangisinin şaka, hangisinin ciddi olduğunu anlayabilmemiz için de demeçlerine ya da davranışlarına bakmalıyız, Tom Arayanın çıkıp ben satanist falan değilim inançlı bir katoliğim demesi gibi

 31. Aykut Taştan says:

  Valla Ahmetin güruhlar kelimesini yadırgamadım. Hatta yerinde bir tespit. O kadar yazdım yazdım sildim. Tabiki bu olan olayların kabul edilecek bir yanı yok. Her nekadar her açıdan kendini geliştiren insan olsada bir o kadar da çok cahil ve yobaz kesim azımsammıyacak kadar çok. Bir akıllının yüzünden milliyetciyim vatanseverim ayağına ülkesinin en önemli yerlerini basıp vatan millet sakarya adı altında ülkesini ayaklar altına alacak insanlarda çok. Tıpkı kendi ülkemiz gibi. Bu tür insanlarla zaten karşılıklı oturup konuşmak birşeyleri yatıştırmak hele ki daha da çok zor. Baştan zaten kendi kendilerini zaten kendileri etiketlendirip belli bir kalıba mensup ediyorlar. Oradaki binlerce örgütler sivilinden tut siyasi ve askeri. Neyse lafı fazla uzatmayayımda esas olaylar ayın 20sinde bekleniyor. Hemde bu baskın olaylarından daha çok büyük mevzular olacakmış. Insanlar diken üstünde çok tedirginler. Bazı taraftarlar iç savaş nidaları atıyorlar. Ortalıkta resmi olmayan ayın 20sini işaret eden el altından silahlanma olaylarından bahsediyorlar. Yani dananın kuyruğu kopacak büyük bir ihtimalle bu tarihte.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.