# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
OVERKILL yeni albüm kaydına önümüzdeki hafta başlıyor
06.09.2020

Nisan 2021.

OVERKILL davulcusu Jason Bittner, Nisan sonunda yaptığı açıklamada grubun dokuz şarkının yazımını tamamladığını söylemişti.

Salgın nedeniyle müzik piyasasında her şeyin belirsiz olduğunu ve bu yüzden yeni albüm konuşmak için henüz çok erken olduğunu ifade eden Bittner, karantina döneminde mental açıdan sağlıklı kalmaya çalıştıklarını da sözlerine eklemişti. Bittner daha sonraki açıklamasında ellerinde 11 demo olduğunu ve bunlardan 7 tanesinin davullarının tamamlandığını ifade etmişti. Normalde albümün çoktan hazır olması gerektiğini belirten Bittner, salgın nedeniyle bazı süreçleri biraz ağırdan aldıklarını ve bu sayede şarkıların ince ayarlarını daha detaylı yapma fırsatı bulduklarını sözlerine eklemişti.

Yeni habere göre grup yeniş albümünün kaydı için önümüzdeki hafta stüdyoya giriyor ve albümün Nisan 2021′de ortamlarda olması bekleniyor.

OVERKILL son albümü “The Wings of War“u 2019′da çıkarmıştı.

  Yorum alanı

“OVERKILL yeni albüm kaydına önümüzdeki hafta başlıyor” yazısına 23 yorum var

 1. yenal says:

  Şaşırdım bu haberi duyunca.Zaten makine gibiler .Bir iki sene bazende üç sene arayla çıkarıyorlar albümleri.Ama bu sefer biraz erken gibi geldi.Son albümleri kimi çok beğendi kimisi de fena bulmadı.Bence fena albüm değildi güzeldi Aslında daha iyisini yapabileceklerini biliyorum.Bobby blitz adamım benim.

 2. Kaan says:

  Çok iyisiniz ama biraz ağır gelin be kardeşim. Ferdi Tayfuru geçtiniz.

 3. P L A G U E says:

  Bu sefer 1 saat 45 dakikalık albüm yapın…

 4. deadhouse says:

  Thrash’in yüz akı.

 5. ihsanoird says:

  Torunlarınızı ihmal etmeyin. Albümün acelesi yok.

 6. Salata says:

  Adamlar tam 35 yıldır en fazla üç sene bazen bir sene arayla aralıksız albüm çıkarıyor, çok acayip gerçekten, thrash metalin Motorheadi

 7. yenal says:

  Bobby Blitz in bağımsız olarak 2007 yılında kurmuş olduğu The Cursed adlı grubun icra ettiği parçalardan All’s Right.Paylaşmak istedim.
  https://www.youtube.com/watch?v=eWl_VnzD3vI&feature=emb_logo

 8. ibnenin biri says:

  Bobby boş duramıyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=KvoqtNeQ5uQ

  Ahmet Saraçoğlu

  @ibnenin biri, duyduğum ve gördüğüm hiçbir şeyi beğenmedim maalesef. Yorumlara baktım, yorumlarda da pek beğenen çıkmamış. Bu şarkı cover ama umarım albüm bunun 100 katı falan daha iyidir çünkü bu düzeydeyse işimiz iş.

 9. Erhan Yiğit says:

  Bobby’nin gücünü kim 120 yaptı amk?

 10. handsome says:

  e 9 şarkı tamamsa salın o zaman albümü be abicim illaki
  10-12 yada ne bileyim 14-15 parça olmak zorunda değilki
  9 oluversin güzel olsunda gerisi cok mühim değil

 11. Yenal says:

  Genelde 10 parça olurdu bonuslar hariç.Pandemiden dolayı daha özenli bir albüm olacak.ironbound seviyesinde olabilir.Şu anda Bobby nin hırçın sesinden Bpmd American albümünü dinliyorum.Yaş gelmiş 61 e..üretebildiğiniz kadar üretin…

 12. Canoir says:

  Eytere bea

 13. Raddor says:

  Sound’larıyla çok ters albüm süreleri var. Çoook uzun yaptıkları için tam anlamıyla giremiyoruz çıkardıkları işlere. Giremeden de paldır küldür yenisi geliyor. Bu da haliyle sıkmaya başladı. 30-35 dakika olsaydı “vay be tokat gibi sırayla çarpıyorlar” derdik. Hevesle yenisini beklerdik. Overkill zaten oldukça punk ruhu taşıyan bir grup. O ruha çok daha yakışırdı böylesi.

  The Grinding Wheel mükemmel albümdü ama bir saatin üzerindeydi. Onu sindiremeden 50 dakikanın üstünde bir tane daha geldi ve bir tane daha geliyor şimdi.

  İsmini şarkısından aldıkları gibi o grubun yıllarca bu işi nasıl dengede götürdüğüne de bir baksalar keşke. (Ufff elti gibi laf soktum keşke bir şekilde PA’yı takip edebilselerdi hahha)

  chuck

  @Raddor, ”overkill zaten oldukça punk ruhu taşıyan bir grup”

  bu cümlenin altına imzamı atarım. sanırım en ünlü thrash metal grupları içerisinde -genel anlamda- en punk olan grup overkill. bu benzetmeyi sevdim.

 14. chuck says:

  kaç senelik gruplarsınız. iki senede hatta 1-1.5 senede albüm çıkarmaya çalışacağınıza enerjinizi saklayıp, olabildiğince turlayıp 3-4 senede albüm çıkarsınız ve süreyi de -artık bir zahmet- 35 dakika ayarlarında tuttursanız çok iyi olacak.

  deadhouse

  @chuck, Bu tür yorumlar doğru değil bence. Ben de eskiden böyle düşünüyordum. Müzisyenlerin müzikal tercihleriyle veya müzikaliteleriyle ilgili yorum yapmakla eşdeğer tutulmamalı “süre” meselesi. Bir müzisyene neden uzun şarkı yapıyorsun veya albüm niye bu kadar uzun demek; bir ressama bu fırça darbesine de ne gerek vardı, bir yönetmene bu sahneyi niye bu kadar uzattın, bir heykeltraşa adamın sikini de yapmayıverseydin, bir yazara romanı kısa kesseydin iyi olurdu demekle aynı şey. Demek ki öyle uygun görmüşler. Onlara süre ile ilgili veryansında bulunmak mantıksız geliyor bana. Fakat bu söylediklerim bağımsız sanatçılar için geçerli. Şirket zoruyla sanatını şekillendiren (sanatçılar) için değil.

  chuck

  @deadhouse, doğrusu ya da yanlışı yok açıkçası. bu sadece bir yöntem. eğer overkill özelinde konuşacaksak yaptıkları albümleri beğeniyor, şarkılarını seviyorum.

  genel olarak düşüncem şu: bir grup bir albüme aradan çok fazla zaman geçmeden ve daha fazla vakit harcamadan iki senede bir 10 tane şarkı yapıp 50 dakikayı aşan albümler yapacağına 4 sene de üzerine daha çok oturulup düşünülmüş albümler yapması beni daha çok tatmin eder. hele hele bu eski ve zaten klasiklere ve birçok iyi albüme imza atmış bir grupsa.

  ama tabii ki başkaları da cayır cayırsınız neden daha fazla albüm yapmıyorsunuz, neden bu kadar bekliyorsunuz der. bence ressama yönetmene girmeye pek gerek yok.

  iki senede bir overkill duymaktan ve sindirmekten, geriye dönmekten zorlanacağıma 3-4 senede bir duymayı ve aklımda daha uzun süre yer etmesini yeğlerim sadece. bütün mesele bu.

  deadhouse

  @chuck, Yazdıklarımı kanıtlamış oldun bu yorumunla. Keşke Overkill üyeleriyle yüz yüze konuşup “bakın bundan sonra 4 senede bir albüm yapıyorsunuz, ayrıca albüm süresi 35 dakikayı geçmeyecek” desen. Yanıtlarını merak ederdim. Sen bir dinleyicisin, istersen adamların hesabına tonla para yatır, kendine özel sipariş albüm ver. 4 senede çıkan veya 35 dakikalık.

  chuck

  @deadhouse, yazdıklarımizda bir iddia ya da bir kaynak yok ki ortada kanıtlanacak bir durum söz konusu olsun. Fazla savunucu gördüm seni. en azindan öyleyiz hissettim. bence ne overkill’in ne bu yazılanların pek savunulucak ne de karşı çıkılacak bir yönü yok.

  burada benceli kişisel cümleler kurup yorum yapıyoruz, zaten. açık açık yazdım, yine yaziyim senin tabirinle özel sipariş yaptirsam boyle isterdim Grup bunu yapacak yoksa sikerim dinlemem gibi bir durum söz konusu değil.

  overkill elemanlari ile konuşsan, hesaplarina para yatir siparis ver falan gereksiz geliyor bana. Herkesin fikri kendine. ne diyeyim.

  deadhouse

  @chuck, Tamam işte aynı şeyi söylüyoruz aslında. Sen bir dinleyici olarak sanatçının yaratım sürecine, motivasyonuna, ilhamına müdahalede (sözsel de olsa) bulunmak isteyebileceğini söylüyorsun. Buna da tercih adını veriyorsun. Ben tercih etmiyorum böyle bir şeyi. Önüme sunulanı beğenirim veyahut beğenmem. Sanatçının özgürlüğüne ket vurabilecek düşüncelerde bulunmayı tercih etmem. Sinirlenmene gerek yok. Birbirimize katılmıyor oluşumuz, tartışamayız anlamına gelmemeli.

 15. Kaan says:

  Hızlı giden atın boku seyrek düşermiş! Değerinizi düşürmen!

 16. Yenal says:

  Genel olarak albümlerin kısa ya da uzun olmalarına takılmıyorum.Dinliyorum beğenince tamam diyorum.Parçalar sıkıcı besteler kaliteli olmayınca ne olursa olsun olmadı diyosun zaten.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.