# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Brann Dailor yeni MASTODON albümünün çok yıkıcı olduğunu, dinlerken zorlandığını açıkladı
11.09.2020

Nick John’un anısına.

Bugün toplama albümünde yer alacak yeni şarkısı için bir klip yayınlayan MASTODON’da davulcu Barnn Dailor’ın açıklamasına göre, grubun geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden menajerleri Nick John’a adadığı albüm bu açıdan fazlasıyla yıkıcı bir müzik ve atmosfer barındırıyormuş. Dailor bu yüzden albümü dinlerken zorlandığını ifade etmiş. Troy Sanders da kısa süre önce MASTODON’un elinde bir dolu materyalle albüm kaydına hazır olduğunu belirtmişti. Birkaç yıl önce, yaşadıkları şehir olan Atlanta’da bir bina satın aldıklarını ifade eden Sanders, Ember City adını verdikleri binada yerel grupların prova yapması için 17 prova stüdyosu ve zemin katta da West End Sound adlı tam teşekküllü bir stüdyo olduğunu belirtmiş. Grup burada yaptıkları provaların ardından şarkıların finalize edildiğini ve birkaç gün içinde albümün kaydına girişeceklerini ifade etmiş.

Grubun davulcusu Brann Dailor da Kasım 2019′da Instagram’daki bir paylaşımında yeni şarkılara yoğun şekilde eğildiklerini ifade etmişti. Dailor 2019 sonunda yaptığı açıklamada da albümü 2020′de çıkarmayı planladıklarını açıklamıştı. Dailor, önümüzdeki birkaç ayda yeni albümü yazacaklarını ve yıl bitmeden çıkarmayı ümit ettiklerini belirtmişti. Lakin bildiğimiz gibi tüm dünyada işler değişti ve MASTODON albümü de sonraya kaldı. Brann Dailor yakın zamanda yaptığı yeni açıklamada, yeni albümün çok yönlü bir yapısının olduğunu belirtmiş ve “Emperor of Sand“den farklı bir şey geleceğini ifade etmişti. Dailor albümde çalması epey zor, progresif bölümler olduğunu; aynı zamanda hem daha rock karakterli hem de daha hisli tatlar bulunacağını belirtmişti.

Bu arada grup “Bill & Ted Face The Music” soundtrack’i için yazdığı “Rufus Lives” adlı şarkıyı bir süre önce yayınlamıştı.

  Yorum alanı

“Brann Dailor yeni MASTODON albümünün çok yıkıcı olduğunu, dinlerken zorlandığını açıkladı” yazısına 16 yorum var

 1. doğu says:

  hunter ‘ın asıl olayı brent hinds’in abisinin o albüm yapılırken bir av kazasında ölmesi. o yüzden albümün adının brother olması bile söz konusuydu. muhasebeci hikayesini bilmiyorum.

  Ahmet Saraçoğlu

  @doğu, evet doğru, onu unutmuşum. Habere ekledim, sağ ol. Muhasebeci olayında da, muhasebecinin eşiymiş, onu da düzelttim.

  Ölen hanımın hayat felsefesi “Pursue happiness diligently” olduğu için grup da şarkının tek cümlelik sözünü “Pursue happiness with diligence” şeklinde yazmış.

 2. Kaan says:

  YIIPPİİ !!!

 3. Berca B. says:

  Mastodon her albümüyle aşırı lezzetli bir grup ama yine de son albümün çizgisinden devam etmeyip biraz daha yırtıcı taraflarına yönelmeleri gerektiğini düşünüyorum. Mastodon’a çok iyi bir grup olmak yetmemeli, özel bir grup olmaya da devam etmeliler.

  Black Thunder

  @Berca B., Mastodon hakkında okuduğum en güzel yorumlardan biri, müthiş açıklamışsınız.

 4. TanSolo says:

  Brann Dailor’ın 40 yıllık kanser hastası annesi kısmında bir yanlışlık olmuş sanırım.

  Bremt Hinds’ın grubu rock grubuna çevirme çabası kabak tadı vermeye başladı. Çok yönlülükten çok anaakıma yaranma çabasına döndü artık.

 5. Exorsexist says:

  Baya beğenmedim şarkıyı. Eğer albümde de böyle olacaksa hiç ugrasmasinlar.

  TanSolo

  @Exorsexist, albümün bu tarz olacağını hiç sanmıyorum, albümden bahsederken kullandıkları kelimelerle bu şarkının uzaktan yakından alakası yok. Saçma sapan bir film için yaptıkları anaakım rock parçası diyip geçmek lazım. Böyle bir film için de Circle of Cysquatch tadında bir şarkı yapmalarını beklemek yanlış olur.

 6. Berca B. says:

  Başkası yapsa belki beğenirdim ama Mastodon yapınca hevesim kursağımda kaldı. Neyse en azından film şarkısı, albüme dahil diyerek keyifleri bozmayalım.

 7. Gökay says:

  Parçayı beğendim ben, sadece Brann Dailor dozunu düşük buldum, o da umarım diğer parçalarda toplanacaktır. Bu arada rahmetli Nick’ in grupla ne zaman fotoğrafını görsem; Mastodon Ahmet Şık ile bir araya geldi sanıyorum. Toprağı bol olsun.

 8. Exorsexist says:

  Yıllardır çizdikleri müzikal yönelimli düşündüğümde çok daha “radio friendly” veya “pop/rock” şeyler olacak şeklinde tahmin ediyorum.

  Dysplasia

  @Exorsexist, Leprous hakkında düşündüklerimi düşünüyorum bunlar hakkında da artık. Heyecanlandırmıyor açıkçası albüm haberi.

 9. chuck says:

  ” çok yıkıcı olduğunu, dinlerken zorlandığını açıkladı”

  bunlar baya dave mustaine açıklaması gibi geldi. her albüm öncesi onun sözleri.

  Kürşat

  @chuck, Ahaha kesinlikle! Hatta devamında “Rust in Peace’ten bile zor riffler…” vs. bekledim ben de

  Opethsevenbiri

  @Kürşat, Crack the Skye’dan bile zor ve kompleks riffler.

 10. koca says:

  “Vurdur hacı” vurdur oradan, bekliyoruz…

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.