# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
BLIND GUARDIAN stüdyoda
18.09.2020

Hem kör hem çalışkan.

BLIND GUARDIAN vokalisti Hansi Kürsch 2019 sonunda yaptığı açıklamada grubun yeni albümü için aşağı yukarı bir tarih vermiş ve yeni albümün kaydının 2020 sonbaharı civarında tamamlanmasının olası bir hedef olduğunu belirtmişti. Grup bu hedefi tutturdu ve muhtemelen yeni bir albüm yazımı/kaydı için stüdyoya girdi.

Bir süre önce Wacken festivalinin sanal versiyonu için sahne alan BLIND GUARDIAN’ın performansından 3 şarkılık bir video yayınlandı. Bu 3 şarkı içerisinde grubun henüz kaydetmediği yeni şarkısı “Violent Shadows” da ilk kez görücüye çıktı. Buyurun.

Son olarak 1 Kasım 2019′da uzun zamandır beklenen orkestral albümü “Legacy of the Dark Lands“i çıkaran BLIND GUARDIAN, gerçek anlamda son stüdyo albümü “Beyond the Red Mirror“ı ise 2015′te piyasaya sunmuştu. Albüm, “Imaginations from the Other Side”da başlayan hikâyeyi devam ettiren konsept bir çalışmaydı.

  Yorum alanı

“BLIND GUARDIAN stüdyoda” yazısına 2 yorum var

  1. GENCALPSON says:

    Lütfen eskiye dönüş olsun bıktım orkestral zımbırtılardan artık ;((

  2. Twat says:

    Şarkı çok güzel olmuş, en eski albümlerde -bilhassa tales from the twilight world’de filan- olsa sırıtmaz. Epey eski usül bir şarkı yapmışlar valla, speed thrash karışık çok dinamik bir BG parçası olmuş.

    Ayrıca Hansi’nin sesi geri gelmiş resmen. Gerek harsh kısımlar gerek yüksek oktavlar 90′ları aratmıyor. Aşağı yukarı son 10 yıldır böyle bir canlı performans duymuyordum adamdan.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.