# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
TRIVIUM’dan Matt Heafy ile Ihsahn’ın ortak projesi MRITYU ilk albümünün hazırlıklarını sürdürüyor
11.08.2020

8 yıl sonra gelen güncelleme.

TRIVIUM gitarist/vokalisti Matt Heafy ile Ihsahn’ın iki kişilik deneysel black metal projesi MRITYU, ilk albümü üzerinde çalışmaya devam ediyor. Proje ilk olarak Kasım 2012′de, aşağıdaki fotoğraf eşliğinde duyurulmuştu, dolayısıyla bu haberi yaklaşık 8 yıl sonra ilk kez güncelliyoruz. Aşağıda Heafy’nin MRITYU’ya dair açıklamaları yer alıyor.

EMPEROR, dinleyiciler ve basın tarafından tüm zamanların en iyi black metal gruplarından biri olarak gösterilir; ben ise EMPEROR’ı gelmiş geçmiş en iyi black metal grubu olarak görüyorum” şeklinde konuşan Heafy, en büyük idollerinden biri olduğunu söylediği Ihsahn’la bir süredir mail’leştiğini ve kısa bir süre önce de sırf onunla tanışma pahasına Avrupa turnelerindeki 2 konser arasında bir fırsat yaratıp, diğer TRIVIUM üyeleri dinlenirken kendisinin sadece 3 saat uyuyup apar topar Norveç’e uçtuğunu ve Ihsahn’la bir gün geçirdiğini ifade etmişti. Heafy, “Ihsahn’ın müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olduğunu her zaman söylemişimdir, ve Ihsahn’la geçirdiğim bu bir gün bundan kesinlikle emin olduğum bir deneyim oldu. O sadece metal dünyasının en önemli ve bilgili kişiliklerinden biri değil, aynı zamanda bir sanatçı ve dahası bugüne dek tanıştığım en mükemmel, en “kool” insanlardan biri. Bu sebeple, onu arkadaşım olarak tanımlamaktan gurur duyuyorum, kendimi ayrıcalıklı hissediyorum; Ihsahn’la geçirdiğim bu gün, şüphesiz ki hayatımın en önemli zamanlarından biriydi” diye devam ettiği açıklamasında, başta doksanların ortalarında Norveç’te yapılan türde bir black metal icra etmeyi planladığı solo projesi MRITYU’nun, Ihsahn’la olan mail’leşmeleri ve fikir alışverişleri sonucunda daha farklı bir boyuta geldiğini belirtmişti:

Ihsahn’ın bana verdiği prodüksiyon ve enstrümantasyon fikirleri… Şunu söylemeliyim ki MRITYU’nun albümü bugüne kadar duyduğunuz her şeyden farklı olacak. Hatta aynı şekilde benim de bugüne dek duyduğum her şeyden farklı olacak. Yola klasik Norveç black metali diye çıkmıştım, ancak olay şu anda çok daha katmanlı ve ekstrem bir hâl aldı.

  Yorum alanı

“TRIVIUM’dan Matt Heafy ile Ihsahn’ın ortak projesi MRITYU ilk albümünün hazırlıklarını sürdürüyor” yazısına 13 yorum var

 1. Osman says:

  In Waves’te metali baştan yaratçaktı sözümona.

  Neyse “kool” adam şu Matt Heafy, tam potansiyelini gösterirse ortaya iyi bir iş çıkacaktır. Ama lütfen şu küpeleri çıkarsın, özellikle Norveç usülü yapçaksa.

  Lefthandpath

  @Osman, o küpeleri bir kere takınca asla eskisi gibi bir kulağa sahip olamıyorsun. artık çıkarmasa daha iyi

  Elvan

  @Lefthandpath, bi de bunun yaşlılığı var tabii. bilindiği üzere yaşlandıkça kulak, burun gibi uzuvlar büyür (kabus gibi şerefsizim). devasa bir kulak ve bu küpelerin yarattığı deformasyon bu adamları yaşlılıklarında ne hâle sokar düşünmek bile istemiyorum o yüzden.

 2. İn Waves benim için hayal kırıklığından öteye geçemedi ; böyle iddialı açıklamalar beni korkutuyor açıkçası. Ama böylesine farklı projelerin ortaya çıkması dinleyiciler açısından gayet iyi bence. Mesela Heafy’nin dahil olduğu Capharnaum gayet nefisti. Tavsiye de ederim. Şimdi Norveç Black Metal denyor İhsahn diyor heyecan basmadı değil.

 3. Bende Saklı Kalsın says:

  Tipler Cem Yılmaz’ın Hokkabaz filminden fırlamış gibi yalnız.

 4. Baybora says:

  Heafy kendini meşgul etmeyi bayağı seviyor anlaşılan. Trivium’un dışında ya bir proje haberi ya da akustik çalmaları falan çıkıyor sık sık illa ki.

 5. Nightwing says:

  ”Yola klasik Norveç black metali diye çıkmıştım, ancak olay şu anda çok daha katmanlı ve ekstrem bir hâl aldı.”

  black metal para getirmiyor ko götüne matt panpa. sen gene metalcoredan devam et gençlerin gönlünü çal. kızların odalarında poster ol. paraya para deme. triviumdan kazandıığın paranın üstüne bunu da kattın mı tarihe geçersin.

  bir sözümde ihsahna. tamam müthiş bi müzisyensin ama nerden nereye diye de sorarlar adama yahu.

 6. True Norwegian Evil Acımasız Black Metal says:

  In Waves albümünün nesini sevmediniz anlamadım. Mis gibin albüm.

 7. İkisi de ne yaptığını bilen insanlar, güzel bir şeyler çıkacaktır illâ ki.

 8. Ugur says:

  En iyi ihsahn hipster ihsahn http://postimg.com/91000/ihsahn-90291.jpg

  Ihsahn’ın eli değmesi yeter.Matt de kendini kanıtlamış bir insan.Güzel olacaktır.Heyecanla bekliyoruz efendim.

 9. Özgür says:

  Bir gün Matt başkalarını övüp yere göğe sığdıramazken aşağılık kompleksine girecek diye korkuyorum. Kendi başarısını kendisi geri plana atıyor resmen.

 10. Deli says:

  “…ve kısa bir süre önce de sırf onunla tanışma pahasına Avrupa turnelerindeki 2 konser arasında bir fırsat yaratıp, diğer TRIVIUM üyeleri dinlenirken kendisinin sadece 3 saat uyuyup apar topar Norveç’e uçtuğunu ve Ihsahn’la bir gün geçirdiğini ifade etmiş.”

  Ennis Del Mar ile Jack Twist’in efsanevi aşkı geldi aklıma. :D

 11. Twat says:

  2012 civarı doruğa çıkan fecaat hipster modası, derecesiz(bazen camsız) eşşek kadar siyah çerçeveli tipsiz gözlükler, bitli sakalı, dünyanın -bence- en itici mide kaldıran küpe modeli, dizin hemen altında biten skinny pantolon çorap vs. vs. derken gruplarını çok sevdiğim şu iki adamdan ağır tiksinmiştim. İmajınız iyiydi böyle sevmiştik niye böyle aptal bir trende hemen hevesli gibi koştunuz lan diyerekten sinir olmuştum ahah. Haberi görünce aklıma geldi şekilciliğim batsın.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.