# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
GOJIRA’dan klipli yeni şarkı
05.08.2020

Another World.

Son albümü “Magma“yı 2016′da çıkaran GOJIRA yeni albümü için yoğun şekilde çalıştığını Mayıs 2019′da açıklamıştı.

Albüme dair henüz bir bilgi vermeyen grup, yeni şarkılarla çok, çok, çok gurur duyduklarını ve daha fazla detay paylaşmak için sabırsızlandıklarını belirtmişti. Şimdiyse muhtemelen albümde yer alacak şarkılardan biri olan “Another World”, klibiyle birlikte single olarak yayınlandı.

  Yorum alanı

“GOJIRA’dan klipli yeni şarkı” yazısına 52 yorum var

 1. Magma’dan daha iyi olmazsa çok üzüleceğim. Oroborus Moroborus kıvamında öküz gibi bir Gojira hit’i yazın lütfen. Stranded, Silvera falan karın doyurmuyor.

 2. Ş. Yıldırım says:

  Bundan sonra bir daha iyi bir albüm yapabileceklerine dair inancı olan kaç kişi var acaba

  deadhouse

  @Ş. Yıldırım, Sıfır.

 3. NewWorld says:

  Sanatçıların yön değiştirmesi veya eski albümlerindeki doğal performanslarını yansıtamamaları çok normal. Hayata bakış açıları ile düşünceleri değişiyor. Elbette başlangıcından sonuna kadar aynı çizgide kalan birçok grup var. Gojira NJ’e göç ettikten sonra bir daha o eski tat’ı yakalayamacağımı biliyordum. En sevdiğim gruplardan biri olmasına rağmen bunu biliyordum. Fakat magma albümüde beni memnun etti. Yine aynı çizgide veya bi tık üstü bir albüm yapacaklarına Eminim. Bir röportajında farklı şeyler denemek istiyorum diye demeç vermişti Joe. Ben müzik dinlerken adamına göre dinliyorum, Joe’nun bana göre özel bir hakimiyeti var, bu adam berbat albüm yapsa bile dinleyecek saygım olur.

 4. TanSolo says:

  Magma (şarkı), The Gift of Guilt, Oroborus ve Global Warming havası aldım. Umarım albümün en az iyi şarkısı budur.

 5. ismail vilehand says:

  Tırt olmuş, hiç sevmedim. Magma’nın klip şarkıları çok daha güzeldi.

 6. Ao says:

  Girişteki riff gayet güzel Oroborus ve Global Warming’in karışımı gibi olmuş. Onun dışında bazı kısımları Gift of guilt, Only pain, Shooting star’a benzettim. Mario bu albümde daha aktif olacak gibi. Magma’dan daha iyi bir albüm bekliyor sanırım bizi

  kaziklubey

  @Ao, bunu yazmaya gelmiştim

 7. Rust in Peace. says:

  Duymadığımız hiçbir şey yok şarkıda. Böyle şarkı çıkaracaksanız çıkarmayın kardeşim, akılda kalıcı desen o da değil.

 8. “Gojira Song Generator”dan çıkmış gibi biraz. “Stuff Gojira Does” gibi.

 9. enemyofgod says:

  Klip on numara şarkı ise aşırı sıradan ama dinlenir.
  Ayrıca yukarıda bahsedildiği gibi aynı oroborus ve global warming olmuş.

 10. Boba Fett says:

  Efsane bir iş olmuş, babalar yine piyasayı küçük çaplı bir sallayacak gibi duruyor.

 11. deadhouse says:

  Gojira dağılsın.

  ismail vilehand

  @deadhouse, şarkı o kadar boş ki, bu yoruma “ya niye öyle diyosun?” demek isteyip diyemedim hahaha.

  LoG olsun, Gojira olsun 2000′ler başlarının devleri nasıl da altlarına sıçıyor. İnanılır gibi değil.

  HaNNibaL

  @ismail vilehand, Kesinlikle katılıyorum ikisinde paldır küldür düşüşteler. Tadında bırakmak lazım. Acaba bu sefer oldu mu dedim şarkıyı açarken ama bu nedir ya. Eski albümleri yapan adamlar nasıl böyle bir parça yapıp yayınlar

  Ş. Yıldırım

  @deadhouse, ya ne güzel gruptu halbuki niye böyle oldu, dediğimiz grup sayısı cidden çok artış gösteriyor son yıllarda. Öne çıkan grupların bu karmaşayı ciddi ciddi düşünmeleri gerekiyor sanırım

 12. SA says:

  metal müzikteki uzay temasına bayılıyorum. uzayı böyle hayal edip içinde dolaşasım geliyor. blood incantation, mithras falan bayılıyorum böyle müziklere.

 13. Serkan says:

  Interstellar ile Maymunlar Cehennemini karıştırmışlar, ortaya bu klip çıkmış. Gojira en sevdiğim gruplardan biridir ama şarkıyı beğenmedim. Gerçi perşembenin gelişi Magma’dan belliydi.

 14. P L A G U E says:

  L`Enfant Sauvage’in değeri daha da iyi anlaşılacak ileride, buna seviniyorum. Yeni parçayı dinledikten sonra üstüne bi liquid fire dinledim, filippo inzaghi stili gol sevinciyle evde koşturuyorum…

  Silentandark

  @P L A G U E, Gerçekten de L`Enfant Sauvage çok kaliteli işti.

  Berca B.

  @P L A G U E, Batistuta ile birlikte en havalı gol sevinci yaşayan adamdı bence Inzaghi. İzlemesi acayip keyifliydi valla.

 15. Opethsevenbiri says:

  Çok sıkıcı çok mainstream. Magma’da bunun kadar biraz da popüler olalım kafasıydı ama hiç bu bu kadar sıkıcı bir şarkı yoktu albümün içinde.

 16. deadhouse says:

  Gerileme üzücü bir şey. Esoteric Surgery parçasını anımsıyorum, bir de bu şarkımsıya bakıyorum. Bu kadar uçuk bir fark olmamalıydı. L’enfant Sauvage gibi bir albüme bile razıyım ki 7′lik bir albümdür. Öyle bir albüm bile gelmez. Magma skandal bir albümdü. 1 2 şarkı dışında bomboş, saçma şarkılarla doluydu.

 17. Muhammet says:

  Nedense ben çok beğendim şarkıyı ama yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi yeni yaptıkları hiçbir şey yok şarkıda. Umarım albümün geri kalanı biraz daha farklı olur.

 18. koca says:

  Pasifagresif hiçbir zaman mainstream metalin sözcüsü olmadı ama özellikle son iki yıldır sitede sadece über progresif, eksperimental, senfonik, dadaist, sürrealist, post- işler beğenilir oldu. Sorun yok tabi de, şarkı baya güzel be arkadaşlar. Baştaki riff nefis bir teknikle çalınıyor ve Gojira trademarkını devam ettiriyor. Dünyadaki tüm gruplar da progresifleşmesin abi ya, birileri de kendi işlerine devam etsin yani ne olacak?

  Boba Fett

  @koca, Vallahi ben de çok beğendim beğenilmemesine de çok şaşırdım. Çer çöp albümler, çer çöp şarkılar bu kadar beğeniliyorken şöyle bir şarkı beğenilmemesi şaşırtıyor insanı. Tabi bu biraz grubun popülerliğinden kaynaklanıyor, eğer bu grubu 3 bin kişi dinleseydi o zaman ne kadar harika bir şarkı olduğundan ne kadar harika işler yaptığından falan bahsediliyor olurdu. Yanlış anlaşılmasın beğenmeyenlerin hepsi böyle düşünüyor demiyorum ama böyle olanların sayısı hiç az değil.

  enemyofgod

  @koca, ama Gojira gibi özgün tarzıyla zamanında piyasayı sallamış bir grubun 10 yıl önceki şarkısının yandan yemişini piyasa sürmesinden bahsediyoruz.
  Herhangi bir grup yapsa da gojira çakması damgası yerdi ya bu şarkının bir kaçış yolu yok

  matuzalem

  @koca, dün akşam ortamlara düştüğü andan itibaren 20 kere falan dinledim. Bayıldım. albümün geri kalanı şarkıyı tersten, ortadan sondan tekrar tekrar çalsa da olur.

 19. Saygın says:

  Global Warming’in ucuz cosplayi gibi olmuş.

 20. Melkor says:

  Ben de albümden pek ümitli değilim ama ilk şarkıdan çok galeyana gelmek istemiyorum çünkü gojira. Çıkarır vururlar aq.

 21. Drone says:

  Hayranı olan arkadaşlarıma overrated olduklarını kanıtlamama gerek kalmıyor artık. Bu işi kendileri yapıyorlar.

 22. Osman says:

  Klip fena değil de, videoya tıklayınca sol üstte bir solstafir şarkısı çıkıyor o bayaaa iyi :)

 23. gXnn says:

  Şarkıyı da klibi de beğendim ben. Tabiki beklenilen progresif yırtıcı Gojira değil ama bu düzey de benim zevkime göre yeterli. Bu adamların soundunu seviyorum ve beni bir şekilde yakalıyor.album bu seviyede bir iki vites artısıyla birlikte ok dir benim için şimdiden.

 24. Opethsevenbiri says:

  Defalarca dinledim hala fikrim değişmedi. Umarım albümün devamı çok iyi olur da rezil olurum.

  Antiopeth

  @Opethsevenbiri, kesinlikle aynı durumdayız!!!

  Ashes of the Wake

  @Antiopeth, nickler çok iyi denk gelmiş

  hickdead

  @Ashes of the Wake, ahaha. şarkı opeth hayranlarını ve opeth’ten nefret edenleri bile bir araya getirebilecek kadar kötü demek ki.

  All2

  @hickdead, Hahaha. Dinleyenler tek yürek :D

  Antiopeth

  @hickdead, şarkı kötü değil aslında ama gojiranın yeni şarkısı olamayacak kadar vasat geldi. Yoklukta gideri var yoksa.

  Antiopeth

  @Ashes of the Wake, haha hesaplıydı benimki nicki görünce yapıştırdım cevab ver’i.

 25. vasat. tekrar şans veresim bile gelmedi. bu arada magma çok iyi bir albümdü bence.

  ismail vilehand

  @Ashes of the Wake, tek başına değerlendirirsek epey iyi albümdü. Eski Gojira işleriyle karşılaştırınca haliyle değeri düşüyor.

 26. Noumena says:

  Göte göt demeye geldim açılın.

  Vokalleri çıkar, kliple beraber Muse havaları aldım ben. Bunu başka bir grup için söylesem iltifat olabilirdi. Ama Gojira için bunu düşünüyorsam benim açımdan ciddi bir sıkıntı var demektir ne yazık ki.

  deadhouse

  @Noumena, Gojira için Muse’a özeniyor demek gerçekten büyük sıkıntı. Ben Kasabian havası da aldım ahaha şaka tabii.

 27. gXnn says:

  gojiranın album covid oncesinde yazmaya basladıgını biliyoruz. Bence bu sarkı kesinlikle albumun kapanıs sarkısı ve covid doneminde yazıldı ve gündemle alakalı oldugu için ilk olark yayınlandı. ben sarkıyı beğendim ve albumun kalanıyla alaklı da cok daha iyimserim. mutlaka çok çok daha iyi şarkılar olacaktır.

 28. Bora says:

  Pek suya sabuna dokunmayan amma akılda da kalan şarkı olmuş. Asmaya da coşmaya da gerek yok bence gelsin bakalım albüm.

 29. Avcı says:

  15 Yıllık gidişatı dahada ileri bir noktaya getirip, delicesine yumuşamışlar. 1 Yıl içinde Nickelback ya da Green Day’in altında ya da yanyana konser verebilirler.

  Neyse en azından Gojira albümlerinin altında “Death Metal” konusunu görmeyiz. Bu da iyi bir şeydir. Zaten 2005′den bu yana Gojira’nın Death Metal’le bir alakası yok.

  Ben Trigger The Bloodshed dinlemeye devam edeyim.

  deadhouse

  @Avcı, Nickelback ya da Green Day olmak kolay değil. Gojira bu gidişle Tokio Hotel ya da One Direction olur. Anders’i örnek alıyor bunlar.

 30. chuck says:

  Bugüne kadar gojira hakkında hiçbir yorumda bulunmadım sanırsam. albüm çıksın, o zaman genel olarak gojira ile alakalı çok fazla şey yazicam ve muhtemelen defteri kapaticam.

 31. Aura magula says:

  Ben beyemdim bu şarkıyı.Belki yumuşatıcı sesler olabilir ama klasik gojira formülünden ödün vermiyor bence.Albümden umutluyum

 32. deadpig says:

  İsteye istediğini yapar beğenir aq ki gayet iyi olmuş şarkı.Otoroite tribi kasma hala bitmedi mk yerinde ya 2020 bitecek.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.