# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Yeni MEGADETH albümü çılgınlık düzeyinde progresif olacak
18.07.2020

“Çalması “Rust in Peace”ten daha zor bölümler var.”

Son albümü “Dystopia“yı 2016′da çıkaran ve albüm çıkarma sıklığını epey artıran MEGADETH’ten, yeni albümüne dair ilk sinyalleri 2017 yazında vermişti. Dave Mustaine, yaptığı açıklamada grubun Kasım 2018 gibi stüdyoya gireceğini ve yeni fikirler üzerinde çalışmaya başlayacağını duyurmuştu. Bildiğimiz gibi bu program biraz sarktı, zira grup 2018′de daha şarkılarını yazmakla meşguldü. Ardından Dave Mustaine’in kanser tedavisi, iyileşmesi ve başka bir dolu şeyin ardından MEGADETH nihayet yeni albüm kaydına başladı. Mustaine Matıs ayı başında vokal kayıtlarına başlamıştı.

Yakın zamanda da Davi Ellefson’dan yeni albüme dair yorumlar geldi. Ellefson yeni MEGADETH albümünün çılgınlık düzeyinde progresif olacağını ve icra açısından “Rust in Peace”teki şarkılardan daha zor çalınan rifler barındıracağını söyledi. Ellefson kısa süre önce Dirk Verbeuren’le birlikte 11 gün boyunca stüdyoya kapanmış ve ikili şarkılar üzerinde çalışmışlar.

Mustaine de 2018′de yaptığı bir açıklamada, yeni albümün bugüne kadarki en ekstrem MEGADETH şarkılarından bazılarını içereceğini ve daha önce yapmadıkları şeyler yapacaklarını açıklamıştı. Blast beat içermesi beklenen ilk MEGADETH albümü olması beklenen çalışmadan ilk tadımlık da geldi. Videoda Dirk Verbeuren gerçekten de şarkıya blast beat ile başlıyor.

Mustaine açıklamasında Dirk Verbeuren’in albüm için yazdığı davulların inanılmaz olduğunu, hatta kendisini daha iyi bir gitarist yaptığını söylemişti. Yeni albüm Verbeuren’in grupla ilk kaydı olacak.

  Yorum alanı

“Yeni MEGADETH albümü çılgınlık düzeyinde progresif olacak” yazısına 31 yorum var

 1. motörizer says:

  Dystopia güzel bir albümdü fakat bu tempoyla yapılan albümlerde çıtayı aynı yerde tutmak çok kolay olmayabiliyor. Yeni albüm haberi kötü değil fakat henüz geçen sene çıkmış bir albümün hemen ardından bir daha albüm yapmak oldukça riskli. Özellikle de, grubun son zamanlarda ortaya koyduğu nitelikli eser sayısındaki düşüşü de hesaba katınca yeni albümle ilgili endişeler daha artıyor. Dilerim yeni albüm taş gibi olur da bu dediklerimi yutarım.

 2. Küçük Zenci says:

  Abi Metallica, Megadeth, Slayer bunların devri geçti ya. Üçünün de son albümleri iyi değil. Gene Megadeth’in Dystopiası fena değildi de (onların da Thirteen ile Super Collider rezalet gerçi) Metallica ile Slayer’ın son albümleri kötü, hele hele Slayer’ınki tam bir rezillik. Gene aralarında en iyisi Anthrax, son albümlerini beğenmiştim. Bak bu çocukları yıllarca dışladınız dışladınız ama diğer üçünün ahı gitmiş vahı kalmışken şu yıllarda bir şeyler yapabilen tek Anthrax kaldı.

  74

  @Küçük Zenci, exodus’u naaptın enflasyonla mücadeleye mi aldın? :D

  Shadowplay

  @Küçük Zenci, Müdür, adamlar 60 yaşına geldi. zaten yaratıcılık 25ten sonra her müzikte yavaş yavaş azalır,bunlar bir de metal yapıyor.
  Müziğe o devir geçti bu devir kaldı diye bakarsan ohoo, sonunda kötü müziğe mahkum kalırsın.

  Godless Killing Machine

  @Shadowplay, yaratıcılığın 25 yaşından sonra yavaş yavaş azalmasına katılmıyorum. alakası bile yok hatta.

  Shadowplay

  @Godless Killing Machine, Benim görüşüm tabi katılmayabilirsiniz.Ben her türde müzisyenlerin ilk 3-4 albümde en iyi dönemlerini yakaladıklarını sonradan düşüşe geçtiklerini gözlemledim.18-19 yaşlarında genelde ilk albümlerini yaparlar,5. albüm gibi hafiften rengi atmaya başlar işin.tabi istisnalar da olabilir bu kesin böyledir diye bir şey yok.

  Raddor

  Küçük Zenci 1 buçuk yıldır yorum yazmıyor siteye. Keşke yazsaydı güzel yorumları vardı. Metalden elini eteğini çekip House’a Electronic’e verdiydi en son kendini. Yorumun onca zaman sonra dikkat çekmesi de ilginç olmuş.

  Big 4 konusunda çoğu kişiye katılmıyorum. Bence dördünün de son albümleri taş gibiydi. Repentless dahil, dinlemelere doyamadım.

 3. darknight says:

  Dave ustada hala ses var ama artık ne enerjik nede zor vokallerin üstesinden gelebiliyor . Umarım ki dystopia albümündeki gibi zor ve gereksiz bir işe kalkışmazlar . The world needs a hero gibi bir albüm ne kadar güzeldir giderdi şu günlerde hele ki . Ne vokalleri zor nede artık yaş gereği dave mustaine nin eskisi kadar hızlı olmayan parmaklarını zorlayacak nitelikte . Günler gösterecek bakalım nasıl birşey bizi bekliyor .

 4. Crackedbrain says:

  @74, arkadaş thrash i sadece bu 4 gruptan ibaret sanıyor heralde

 5. Crackedbrain says:

  @Küçük Zenci, Bence slayer g.holt’a şarkı yaptırsaydı efsane bi albüm olurdu repentless. Ama kerry yapınca böyle oldu.

 6. deadpig says:

  Ben bir müzik bağımlısıyım. Metal en üst sıralarda geliyor.
  Çıksın albümler, gelsin. Konserlerini izlemeye gerek yok artık neredeyse hep aynı listeler. Belki 1, 2 şarkı iyi bişey yakaları playlist’ e atarım.

 7. Hakan Yeşilyurt says:

  Bu posta 29-30.06.2017′den nasıl cevaplar olabiliyor anlamadım.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Hakan Yeşilyurt, Megadeth yeni albüm haberini o sıralarda vermiş, yeni gelişme oldukça o haberi güncellediğimiz için yorumlar bu başlıkta birikiyor.

 8. teknik meslek metal says:

  Hiç fena değil alırım bi dal.

 9. ihsan says:

  ikibinler megadeth’i maalesef bir albüm iyi, bir albüm kötü gidiyor. dystopia kimsenin beklemediği kadar iyi bir albümdü. o yüzden beklentim dip seviyede.
  mustaine, en sert albümleri olacağını söylemiş. sonuçta super collider’ı da über-süper diyerek pazarlamıştı.
  müzisyenliği ayrı ama pek sözüne güvenilecek adam değildir mustaine.
  ayrıca eklemeden edemeyeceğim verbeuren bence metal aleminin en overrated davulcularından biridir.

  Ahmet Saraçoğlu

  @ihsan, hiç Scarve dinledin mi?

  ismail vilehand

  @Ahmet Saraçoğlu, + Goremageddon

 10. Rust in Peace. says:

  Zaten sesi iyice kötüleşmişti, kanserden sonraki halini merak etmekteyim.
  Albüm için ise ümitli olduğumu söyleyeyim. Kiko 5 senedir grupta, son albümden beri de 4 yıl geçti. Daha çok ön plana çıkmasını bekliyorum.
  Megadeth’in hiç Dirk gibi bir davulcusu olmadı (tarz olarak). O yüzden daha da çok merak uynadırıyor bende albüm. Kötü bir şey çıkacağını düşünmüyorum.

 11. Dave’in durumu düşünüldüğünde, içimden bir ses bu albüm ya sonuncu ya da sondan bir önceki Megadeth albümü diyor. Hayırlısı diyelim.

  Salih

  @Ahmet Saraçoğlu, Dave zaten son iki albüm gibi bir açıklama yapmıştı değil mi? Ben öyle hatırlıyor olabilirim.

  Dave, şarkılarının tamamını kirli söylediği için sesi tükendi, kanser olayları falan daha da gitmiştir. Hayırlısı diyelim.

  Exorsexist

  @Ahmet Saraçoğlu, İsterse götüyle söylesin ben yine dinlerim ama Dystopia daki gibi şarkı sözleri yazacaksa ben almayım. Bazı şarkılardaki sözler face-palm-cringe arası gidip geliyor.

  enemyofgod

  @Exorsexist, bir iki yıl önce açıklama yapmıştı bir daha politik sözler yazmayacağım diye ama dave bu belli olmaz

 12. chuck says:

  böyle açıklamalarda bulunuluyor ise direkt olarak beklentiyi düşürün derim.

 13. Murad says:

  Çok büyük beklentim yok, eli yüzü düzgün albümle gelsinler, sıçıp sıvamasınlar yeter

 14. deadhouse says:

  Bu açıklama albümün çılgınlık düzeyinde yarrak gibi bir albüm olacağı anlamına da gelebilir. Gerçi ağır hastalık geçirenler sonradan iyi albümlere imza atıyorlar. Tek tesellim bu. (Nergal, Daniel Gildenlöw)

 15. P L A G U E says:

  Şu eski grupların açıklamaları yüzünden fenalık geciriyorum. Birisi en sert olucak der, birisi en hizli der, birisi 230638 riff var der, birisi en progresif der. La bi siktirin gidin. Osursaniz dinlicek hayranlarınız var, yapin muzigi salin ortama iste.

  deadhouse

  @P L A G U E, Ticaret. Tüccar malını satmak istiyor. Ben de abes buluyorum bu açıklamaları. Doğru düzgün açıklama yapmaktan acizler.

 16. Boba Fett says:

  Davulcun var, gitaristin var zaten o kadrolarla sıradan albümler yapmanız ayıp.

 17. handsome says:

  megadeth , yeni albüm , progressive , hmmm heyecanlandım

 18. Gazapkulu says:

  Beklentiyi yükseltmek istemiyorum ama böyle açıklamalar görünce de insan bir heyacanlanıyor ister istemez.
  The Conjuring,Five Magics,Ashes in your mouth ayarında şarkılar çıksa enfes olur,muhteşem olur.

 19. Emre says:

  Bu Ellefson’da da peygamber sabrı varmış. En baştan kendisine Junior diye lakap takan bu kaçığa 37 yıldır katlanıyor ya… Acayip iş.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.