# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
NILE gitaristi Karl Sanders’tan 11 yıl aradan sonra yeni solo albüm
12.06.2020

Tibet, Hint, Arap, bir dolu şey.

NILE gitaristi Karl Sanders ikinci solo albümü “Saurian Exorcisms”i 2009’da çıkarmıştı. O zamandan bu yana NILE’la ortalığı kırıp döken Sanders, yeni solo albümü üzerinde çalıştığını açıkladı.

2009 yılında çıkan “Saurian Exorcisms”in ardından kendisiyle yaptığımız röportajda Türk müziğinden çok etkilendiğini, Orhan Gencebay da dâhil geleneksel Türk müziğinin her türlüsünü severek dinlediğini söyleyen Sanders, yeni solo albümünde Mısır müziğinden beslenen NILE death metalinden daha farklı bir kafada müzik yazdığını ifade etti.

Sanders bu albümde kendisini Mısır müziğiyle kısıtlamayacağını ve Tibet, Hint ve Arap müziklerinden de çeşitli etkilenimler içeren bir albüm sunmayı amaçladığını belirtmiş.

  Yorum alanı

“NILE gitaristi Karl Sanders’tan 11 yıl aradan sonra yeni solo albüm” yazısına 4 yorum var

 1. Barış Akpınar says:

  Bir şeyi gerçekten yorumlamak için o şeyin dışında olmak gerekiyor sanırım. Yani Doğulu metal gruplarının doğu ezgileri ile yazdığı şarkılarda hep bir zorlama bulmuşumdur ama batılı gruplar bunu çok daha iyi yapıyor

 2. mcerol says:

  İlk paragraftaki yılın 2009 olması gerekmiyor mu?

  Ahmet Saraçoğlu

  @mcerol, düzelttim sağ ol.

 3. Bilmez kişi says:

  Gasparyan’ı çağrıştırdı çokça. Mey,balaban ya da akrabası duduk gibi geliyor kulağa melodiyi çalan aletler,kendisi yalnızca besteleri mi yapıyor merak ettim,şayet kendi icra ediyorsa iyice takdirimi kazanır.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.