# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Mikael Åkerfeldt Netflix dizisi Clark’ın müziklerini yapacak
13.05.2020

Yönetmen de eski BATHORY davulcusu.

OPETH frontman’i Mikael Åkerfeldt ilk kez bir dizinin müziklerini yazacak. İsveçli müzisyen, ünlü yönetmen Jonas Åkerlund’un (aşağıda sağda) yönettiği ve senaryosunu ortaklaşa yazdığı Clark adlı dizinin müziklerinden sorumlu olacak.

Eski BATHORY davulcusu olan ve sonrasında klip yönetmenliği konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden biri hâline gelen Åkerlund’un (LADY GAGA/Paparazzi, METALLICA/Whiskey in the Jar, MADONNA/Ray of Light, daha bir dolu klip) yöneteceği dizi, İsveçli ünlü suçlu Clark Olofsson’un hayatına odaklanacak.

Yaptığı şeyler üzerine “Stockholm Sendromu” kavramının oluşmasını sağlayan, girdiği hapishanelerden kaçmayı, Avrupa’nın pek çok yerinde soygunlar yapmayı başaran ve hâlâ hayatta olan Olofsson’un “Vafan var det som hände” adlı otobiyografisine dayanacak olan yapımda Olofsson Bill Skarsgård (yukarıda solda) tarafından canlandırılacak ve yapım 6 bölüm sürecek. Henüz dizinin ne zaman yayınlanmaya başlayacağına dair bir bilgi yok.

  Yorum alanı

“Mikael Åkerfeldt Netflix dizisi Clark’ın müziklerini yapacak” yazısına 12 yorum var

 1. P L A G U E says:

  Asla bi still life yada blackwater park beklememek lazım. Zaten brutal vokal de yapmıyor. Ben şahsen hiç beğenmedim dizi için yaptığı müzikleri…

  Boba Fett

  @P L A G U E, Zaten 2. albümle bozdu ne öyle akustik gıy gıy

 2. Boba Fett says:

  İzlenir.

 3. atilla says:

  Jonas Åkerlund cidden bir yaşayan efsane.

 4. 9yearsago says:

  Pek bilinmez ama God of War için de zamanında Throat of Winter adlı bir parça yazmıştı. God of War ile yan yana hiç durmayan, Heritage’den fırlama bir parça gibiydi.

 5. Exorsexist says:

  Lords of Chaos’un ikinci yarısı faciaydı.

 6. Ugur says:

  Haha yok daha neler.Adamın doğru düzgün filmografisi bile yok.Jonas Åkerlund’un efsane yönetmenliği en fazla klip yönetmeliği için geçerli olur, ona da yönetmelik denir mi bilemiyorum.

  Benim geçen sene çakma gopro’yla dalışta çektiğim balık videoları ‘Polar’ filminin tamamında iyidir.

  Aralık’ta Dennis Villenueve’ün Dune uyarlaması gelecek.Efsane yönetmen nasıl olunur ders almak isteyenler buyursun.

  atilla

  @Ugur, filmlerini hiç izlemedim (genel kanı zayıf işler olduğu yönünde) ama klipler konusunda rüştünü ispatlamış bir isim (gerek rock, metal grupları gerekse pop, rnb şarkıcılarına çektiği işler). dennis villenueve abimizin yeri apayrı. bildiğim kadarıyla o klip veya konser dvd-film gibi işler çekmiyor. sinema filmleri her zaman belli bir seviyenin üzerinde. (her filminin yeri ayrı ama blade runner 2049 benim için daha bir özel). dune çekeceğini bilmiyordum. sinemada mı yayınlanacak yoksa netflix vb. bir yerde mi yayınlanacak?

  Ugur

  @atilla, Klipler konusunda iyidir kötüdür bilemiyorum gerçekten o sinema değil be abi ve -bu benim görüşüm- bir insanı efsane yapmaya yetmez bence.

  Denis Villeneuve ‘ü seven insan candır.Dune iki bölüm halinde sinemada yayınlanacak, Aralık’ta ilk film geliyor.

  Exorsexist

  @Ugur, Polar’ı izlerken ilk 15 dakikasında uyuyakalmışım. Uyandım 2 dakika daha izledim, tekrar uyudum. Bu kadar saçma film yapılamaz. Yönetmeninin bu adam olduğunu bilmiyordum. Rezalet.

  ismail vilehand

  @Exorsexist, ben uyumadan izledim, Sindy’nin sevişme sahnesi hariç filmle alakalı hiç bişey hatırlamıyorum.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.