# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
BE’LAKOR yeni albüm kaydına başladı
28.05.2020

\o/\o/\o/\o/\o/‘

Son albümü “Vessels“ı 2016′da çıkaran Avustralyalı progresif melodik death metal grubu BE’LAKOR, yeni albüm yazımına başladığını Aralık 2017′de paylaştığı şu fotoğrafla duyurmuştu.

Grubun tam 1 yıl önceki açıklamasında ise albüm için 45 dakikalık müzik yazıldığı ve yaklaşık 15 dakikalık müzik daha yazarak yazımı tamamlayacakları şeklindeydi. BE’LAKOR ilk planda Ekim-Kasım 2019 gibi kayda girmeyi planlıyordu ancak bu plan biraz gecikti ve yaşanan salgın nedeniyle muhtemelen biraz daha gecikecek diye düşünülüyordu. Lakin nihayet grup yeni albüm kaydı için stüdyoya girdiğini duyurdu. Grup ayrıca çok zengin, rifler ve melodilerle dolu bir albümün bizi beklediğini ifade etmiş.

Bu arada Napalm Records, BE’LAKOR’un son albümü “Vessels”ın henüz eskimediğini görmüş olacak ki, albümdeki tüm şarkılar için birer şarkı sözü videosu yayınladı.

“Luma”

“An Ember’s Arc”

“Withering Strands”

“Roots to Sever”

“Whelm”

“A Thread Dissolves”

“Grasping Light”

“The Smoke of Many Fires” (3 yıl önce yayınlanmıştı)

  Yorum alanı

“BE’LAKOR yeni albüm kaydına başladı” yazısına 7 yorum var

 1. Melkor says:

  Son albümü diğer albümleri kadar sevememiştim. hadi bakalım.

  dysplasia

  @Melkor, ben de aksine son albümünü ağzımın suyu akarak dinlemiştim. hadi bakalım.

 2. “Vessels” benim için en özel albümlerden birine dönüştü. En sevdiğim 50 albüm içerisinde.

 3. ayı_yorgo says:

  @Ahmet Saraçoğlu, Vessels benim için ise en özel 5 albümden biridir.

  Ahmet Saraçoğlu

  @ayı_yorgo, ben de aşırı çok seviyorum ama 1990′dan bu yana metal dinleyince liste genişliyor ister istemez. Yoksa gerçekten çok özel benim için de. Sadece çok iyi albüm anlamında demiyorum, manevi olarak çok şey ifade ediyor benim için. Çok önemli bazı dönemlerimin fon müziği oldu çıktığı günden bu yana.

 4. Ayı_Yorgo says:

  Bir kaç gün önce sevdiğim albümleri sıralayayım istedim ama işin içinden çıkamadım. sonra kasmayıp serbest bırakmaya karar verdim. fark ettim ki Manevi anlamda son yılları daha yoğun geçirdiğim için bu yıllarda dinlediğim şeyler benim için daha özel anlamlar taşıyor. Bu açıdan bakınca Horrendous’un idol ve Dir en grey’in uroboros albümü hayatımın en önemli albümleridir. İkisini de çok sık dinlediğimi söyleyemem ama her seferinde beni bambaşka yerlere götürürler bittiklerinde yaşamaya devam etmek isterim. Açıkçası sadece 5-6 yıl yarı profesyonel müzisyenlik yapmış biri olarak eleştiri yapmak haddime değil. Bu yüzden dışardan yorumları okuyan biri olsam ayı_yorgo’un değil Saraçoğlu’nun değerlendirmelerine itimat ederim. Vessels’in gerçekten olması gereken yer 50′dir ama benim için Brave Murder day’den sonra gelir. Lan ibiş o yeni mi derseniz haklısınız :D 1996 yılına dair hatırladığım ilk anılardan biriydi kapak görseli.

 5. Boba Fett says:

  Ya şu adamların sadece müzik ile para kazanamamaları çok üzücü

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.