# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
DARK TRANQUILLITY iki yeni gitaristini açıkladı
31.03.2020

Taze kan yeni heyecan.

2016′da çıkan son albümü “Atoma“nın ardından kapsamlı şekilde turlayan İsveçli melodik death metal grubu DARK TRANQUILLTY yeni albüm çalışmalarına 2019′un ilk günlerinde başlamıştı. Grup, sonradan yaptığı güncellemelerle yeni albümün bu yılın ikinci yarısında çıkmasının planlandığını ifade etmişti. Ardından aşağıda detaylarını okuyabileceğiniz üzere gitarist Niklas Sundin gruptan ayrılmış ve grup gitaristsiz kalmıştı. DARK TRANQUILLITY bu konuya dair açıklamasını yaptı ve son 3 yıldır konserlerde gruba destek veren ANDROMEDA gitaristi Johan Reinholdz ve eski ARMAGEDDON/ARCH ENEMY gitaristi Christopher Amott’ın kalıcı olarak gruba katıldığını duyurdu.

Yakın zamanda Niklas Sundin, grupla olan müzikal bağlarını sonlandırdığını ve ailesine odaklanmak istediğini belirterek DARK TRANQUILLITY’den ayrılmıştı. Bilindiği gibi turnelerden uzunca bir süre önce sıkılan ve grupla epeydir çalmayan Sundin uzunca bir süredir grubun yaratıcı sürecine de kısmen dâhil oluyordu.

Sundin elektronik solo projesi MITOCHONDRIAL SUN da dâhil olmak üzere çeşitli metal ya da metal olmayan müzikal projelere devam edeceğini ve DARK TRANQUILLITY’nin görsel tarafından da yine kendisinin sorumlu olacağını açıkladı.

  Yorum alanı

“DARK TRANQUILLITY iki yeni gitaristini açıkladı” yazısına 14 yorum var

 1. Nox says:

  Yaşlandıkça enerjileri artıyor. Üst üste bu kadar konseri insan olan kaldıramaz. Hiç bozmadan nasıl devam ediyorlar anlayamadım. Bir dönem Türkiye’den çıkmayan grup 5 senedir falan ülkeye uğramadı. Sırf bu nedenle civar ülkelerdeki konserleri kovalıyorum ama denk getiremedim hala.

 2. Kamil says:

  Güzel bir albüm patlatıp Türkiye’ye gelseler negzel olur.

 3. Melkor says:

  Yine gerekeni yapacaklar. Bu sefer karanlık soundu tamamen bırakırlar. Character albümünün kırması bir şey bekliyorum. Brandstorm’ün atomadaki gibi yerini bildiği, bol hitli bir albüm olsun.

 4. Dunedain says:

  Niklas mitochondrial sun ile değişik denemeler peşinde. Grupla bağı biraz azalmış gibi. Umarım damage done fiction character manyaklığında bir albümle dönerler

 5. Rabies says:

  Age of Empires 2 askeri gibi “Allah Allah” dedim

  den4x

  @Rabies, sitede okuduğum en güzel yorumlardan biri bu dfddfg ben de çok heyecanlanınca aynı tonda aynı şeyi diyorum

 6. kspsml says:

  Şu hayatta en çok dinlediğim gruptur şüphesiz üzüldüm mü ayrılığa bilmiyorum. Öyle bir yıl geçiriyoruz ki bunlara sıra gelmiyor tabii.

  Ayrıca, Niklas solo albümü öyle olay birşey değildi zaten.

 7. Boba Fett says:

  Björn Gelotte, Jesper Strömblad ve Yossi Sassi’yi kadrosuna katıp devam etmeliler.

  den4x

  @Boba Fett, children of bodomdan ayrılanlar da dahil olsun güzel bir sinerji olur. norrman kardeşler, martin lopez falan da 11i tamamlayan parçalar olur

  Boba Fett

  @den4x, Çok iyi kadro olurdu şüphesiz.

 8. Melkor says:

  Chris amott ve johan gruba kesin olarak katılmış.

 9. run run run says:

  Son albümleri Atoma’daki tüm şarkıları klavyeci Martin Brändström ve davulcu Anders Jivarp birlikte yazmıştı. Atoma, önceki 2 albümden daha iyi bir albüm olmuştu. Özetle gitarist eksikliği adamlarda şarkı yazmak için sorun yaratmıyor :) Yine de Chris Amott çok heyecanlandırdı, şu günlerde stüdyodalar, umarım güzel şeyler çıkar.

 10. Berfin says:

  Herkese merhabalar. Ben grubun plaklarını arıyorum fakat bulamıyorum nereden bulabileceğimi bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler :)

 11. ayı_yorgo says:

  @Berfin, sayfada dt’nin vinylleri olan bir arkadaş vardı uğur olması gerek. yanlış hatırlıyor da olabilirim. The Gallery falan ebay’da var ama biraz tuzlu. Şu saatten sonra bulmak biraz zor gibi.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.