# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
SEPULTURA’dan klip
09.02.2020

Means To an End.

Son albümü “Machine Messiah“ı 2017′de çıkaran SEPULTURA, Mayıs ayında yaptığı açıklamada Ağustos’ta yeni albüm kaydına başlayacağını duyurmuştu. Kayıtlar tamamlandı ve şimdi elimizde bazı detaylar var.

Albümün adı “Quadra” ve 7 Şubat’ta çıkacak.

01. Isolation
02. Means To An End
03. Last Time
04. Capital Enslavement
05. Ali
06. Raging Void
07. Guardians Of Earth
08. The Pentagram
09. Autem
10. Quadra
11. Agony Of Defeat
12. Fear; Pain; Suffering

“Means To an End” klibi yayında.

“Last Time” yayınlandı.

Grup albümden “Isolation”ı yakın zamanda gerçekleşen Rock in Rio’da çalmıştı, o konserden görüntülerle bir klip yayınlandı.

  Yorum alanı

“SEPULTURA’dan klip” yazısına 14 yorum var

 1. Raddor says:

  Machine Messiah fena albüm değildi. Tabi o sene Cavalera Conspiracy dağıtmıştı bence. Psychosis çıkınca bir daha Machine Messiah’ın yüzüne bakmadım ama iki albümün tarzı neredeyse alakasızdı. O yüzden kıyaslamak haksızlık olur belki. Neyse bakalım üstüne çıkabilecekler mi?

  Ufuk Sönmez

  @Raddor, bence Machine Messiah çeşitlilik ve melodiklik anlamında daha zengin bir albümdü. Baterist Eloy’un yaptıkları, A.Kisser’in beste yazımı felan epey güzeldi. 10 üzerinden 8′lik diyebiliriz.

  Psychosis ise daha düz-direkt, daha gaz bir albümdü. özellikle ilk 4 şarkı süperdi. o da benim gözümde 8 puan.

 2. teknik meslek metal says:

  Ben de Messiah albümünü çok renkli ve lezzetli bulmuştum, bu şarkı da , albümün kapak çalışması da epey heyecan verici olmuş. 2020′ye dayanmışken hâlâ Sepultura konuşuyor olabilmeye hem şaşırıyor hem seviniyorum.

 3. Murad says:

  Beklentiyi artırdı

 4. Zafer says:

  bu adamların Zeytinli Rock Festivali’nde çıktığına hala inanamıyorum.

 5. kenibıl says:

  şarkı yılan gibi olmuş valla

 6. ismail vilehand says:

  Machine Messiah’daki bütün şarkılardan daha iyi. Ama yine de ortalama bir şarkı bence.

 7. Bence de ortalama bir şarkı. Geçen bunca yılı düşününce Andreas Kisser metal dünyasındaki en büyük hayal kırıklıklarımdan biri gerçekten. Max ayrılana kadar olan albümlerde -beste kısmını geçtim- o kadar yaratıcı sololar atan adam, “Against”ten bu yana beklediğimin çok altında bir yaratıcılık sergiledi ve bugünlere gelindi. Ulan sen “Desperate Cry”ın solosunu yazmış adamsın; grubun son 20-22 yılı groove’la yeyip bitirdin be.

  Bu şarkı daha bir eskilere öykünme gibi olmuş; kötü değil ama özel bir yanı da yok.

  Bu arada grubun şu anda revaçta olmasının ve özellikle konser performanslarının belli bir seviyenin altına düşmemesinin bir numaralı sebebi kesinlikle davulcu Eloy Casagrande. Hayvan gibi iyi davulcu ve Igor’un da ayrılmasının ardından eleştiri getirilmeyen tek Sepultura üyesi kendisi.

  Adam neredeyse tek başına Sepultura’nın son 8-9 yılını kurtardı.

  https://www.youtube.com/watch?v=4wvqffeJkoI

  atilla

  @Ahmet Saraçoğlu, linkteki videoyu izledim. eloy casagrande cidden hayvan gibi çalıyor! izlemesi çok keyifli ve gaza getirici! ayrıca bu adamın çalarken ki ağız hareketlerine hastayım :D sepultura iyi ki eloy casagrande yi davulcu olarak almış.

 8. Ugur says:

  Ben iki şarkıyı da çok beğendim.Albüm taş gibi olacak..

 9. Saklı says:

  Parça fena değil. Ama açıkçası, bu saatten sonra Sepultura’dan Cavalera Kardeşler ile birleşip konser vermelerinden başka bir beklentim yok.

 10. ismail vilehand says:

  İnsan ister istemez Cavalera Conspiracy ve Soulfly’ın son yıllarda yaptıkları ile kıyaslıyor ve bana göre sonuç Sepultura için hiç iç açıcı değil. CC ve Soulfly son albümleri kaçar kere dinlediğimin sayısını hatırlamıyorum ama şu şarkıları ikinciye açma gereği dahi duymuyorum. Canlıda hala panzer gibi olsalar da yeni beste olayı Sepultura’da komple bitmiş.

 11. Yenal says:

  Albümü dün dinledim.İlk dinlediğimde iyi bir etki bıraktı bende.Boş bir albüm değil ama biraz daha dinleyip sindirmek lazım.Önceki albümünde olduğu dibi sound olarak güçlü. Ben çok sesli ve enstrüman açısından zengin bir albüm olarak görüyorum.

 12. Ugur says:

  Albüm taş gibi.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.