# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Konser Duyuruları
MGŁA – 9 Nisan
06.02.2020

MGŁA – 9 Nisan 2020

Polonyalı black metal grubu MGŁA 9 Nisan’da IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak. Biletler satışa çıktı.

  Yorum alanı

“MGŁA – 9 Nisan” yazısına 61 yorum var

 1. Onur says:

  OLM NOLUO LAN
  KATATONIA RUSSIAN CIRCLES DEAFHEAVEN MGLA
  NE BİÇİM SENE OLUYOR

 2. tahsin says:

  Ahmet abiyle konuşurken kimin gelmesini istersin diye sormuştu. Direk mgla demiştim. O da ben de çok isterim tarzinda birsey demisti diye hatirliyorum. Hic caktirmadin Ahmet abi aşk olsun.

 3. İnanılmaz olacak. Mahvolacağız.

 4. Onur says:

  arkadaşlar , merak edenleri mgla konser kritiğine alayım aushdauhsda :)

 5. \m/ says:

  ANNNANI SİKİİİİMMM

 6. HaNNibaL says:

  Sonunda beeeee

 7. Vertax616 says:

  Muhteşem haber, Instagram gönderisini görünce cidden delirdim, Ahmet Abi’nin duyuru yorumu aklımdan çıkmıştı resmen sürpriz oldu. Alev alacak buralar aleeev

 8. Bedirhan says:

  ağlarım yalnız

 9. Firat Tale says:

  olabilecek en iyi yerde oluyor, sonunda İF ten kurtulup güzel bir mekanda black dinleyebileceğiz.

 10. sleepless says:

  zorlu’da olmasına da sevindim açıkçası. o davullar ziller içimizden geçecek o ses sisteminde.

  Yusuf

  @sleepless, ses sistemi güzel mi sen behemoth konseride güzel ses sistemi

  sleepless

  @Yusuf, Black Box da güzel evet, ama Zorlu’daki ses sistemi baya baya iyi, özellikle Studio’da görece ufak olunca daha da iyi oluyor galiba. İlk kez Enslaved izlemiştim orda ve kulaklarıma inanamamıştım, evde ortalama bir ses sistemiyle albümü dinlemekten daha net seçebiliyordun enstrümanları. Ondan beri de hiç sorunum olmadı orada sesle.
  Zaten Mgla’nın tek başına konserinin Black Box’da olması sıfır ihtimal gibi bir şey, alternatifleri olarak If veya düşman başına Kayıkhane geliyor aklıma, bu grup içinde Studio namağlup gruptan çıkar.

 11. Yusuf says:

  Şu zorlu psm 100 studio Beşiktaş takımı oluyor adresi..

 12. Converge says:

  MIGVAAAAAAAAA

 13. Nox says:

  hele hele hele

 14. Nox says:

  twitter’daki duyurunun altında “biz de megadeth sanmıştık” diye ağlayanları görünce sinirlendim şimdi. metalcinin çomarı hiç çekilmiyor gerçekten.

 15. \m/ says:

  Tekrardan annanı sikiiim çünkü sınavım var o tarihte. Rapor kovalayacam hadi hayırlısı

 16. Gökay says:

  İstanbul’da askerlik yapıyorum. Katatonia yı kaçırdığım için kahroldum, iznimi kullandırtmadılar. Buna da kullanamazsam firar ederim

 17. Dysplasia says:

  AHUHAHUHA.
  Ben bunlarda faşist damar var diye gelmezler diyordum.

 18. Melkor says:

  Olağanüstü allahsız bi gece olacak ya

 19. Godless Killing Machine says:

  cok buyuk olay. keske orada olabilseydim ben de. turk metal tarihinin en buyuk olaylarindan biridir mgla’nin gelmesi.

 20. gXnn says:

  biletler ne zaman satışa çıkıyor???

 21. arple says:

  Gideceğim ilk metal konseri olacak. Çok heyecanlıyımmmm.

 22. cotard delusion says:

  İstanbul’da yaşamıyorum. Pazar günü dışında tatil günü yapabileceğim bir işim yok. Asgari ücretli vasıfsız bir çalışanım kendime zor bakıyorum. Metalci olmaktansa metal içindeki zengin içerikli sanattan beslenmekten keyif duyuyorum. Eğer becerebilirsem Perşembe öğleden sonra izin alıp, İstanbul’a gelip, Mgla’yı kanlı canlı görüp, hiç uyumadan geri dönüp sabah 07:00′da dükkan açacağım. Yani öyle bir şey bu.

  He bu arada Ahmet Saraçoğlu eğer iki gün inceleme koyamadın diye kendini affettirme yöntemin buysa 1 ay siteyi kapa.

  Ahmet Saraçoğlu

  @cotard delusion, ahah fena fikir değil. Bundan sonra siteye kritik konmayan günlerin sayısına bakarak açıklanacak grubun büyüklüğünü tahmin edebilirsiniz belki.

  Ama gerçekten bu hafta epey sıkıntılıydı. Yıllardır ilk kez oldu böyle bir şey; şansa hem ben hastalandım hem de Oğuz. Şu anda da pek iyi değilim ama önümüzdeki hafta bir aksama olmayacak diye umuyorum.

 23. Grup üyelerinden biri yanlışlık bu siteye girse her sene 4 kere gelirler zaten.

 24. Ş. Yıldırım says:

  O tarihin ertesi sabahına izmirde sınavım var. Geleceğim, konseri izleyeceğim, sınavdan da kalacağım.
  Bir de Marduk gelirse bu riske girerim sanırım.

  Yusuf

  @Ş. Yıldırım, bu konser neden cuma ve cumartesi (hafta sonu) değilde Perşembe oluyor. Yeni albümlerini herkes hafta sonu bekliyordu ama pazartesi günü yayınladılar:)

  \m/

  @Yusuf, gerçekten perşembe olması her şeyi batırdı benim açımdan. Üstüne üstlük canım ciğerim türkiyenin en iyi okulu (!) olan okulum salak saçma bir karar alıp normalde perşembe olan sınavları cumaya aldı. Ulan ne güzel cuma tatil oluyordu memlekete neyin gidiyorduk. Amk v**rşan’ı olmasa yine perşembe olması sıkıntı değildi giderdim. Neyse ki amk hayatı resmen tüm ayarlamaları bu konsere gidememem için yapmış

 25. arple says:

  Biletler ne zaman satışa sunulacak

 26. Yusuf says:

  hammer müzik’in mgla konserini duyurduğu gönderinin altındaki yorumlara baktım…
  ülkenin metal dinleyicisi bile boktan. black metal dinlemeyebilirsin, ama 2010′lara damga vuran mgla’yı da bil bir zahmet. metal balladları dinleyip metal müzik dinlediklerini zannediyorlar. metal müziği bu mallardan kurtarmak lazım. ne albüm takip ederler, ne bir türün takipçileridirler. deathspell omega diyorsun, o ne oyun mu diyorlar.
  tekrarlıyorum. sevmeyebilirsin. ama bilmiyorsan, sen metal müzik falan takip etmiyorsun.

  cotard delusion

  @Yusuf, https://eksisozluk.com/entry/101920814

  Şu dallamanın bu girisi dün en çok favorilenenlerden biriydi. Hayır pezevengin giriş ile gelişme arasında kendiyle çelişmesi söz konusu. Lafa bak lafa:

  “tabii death metal, black metal gibi gerçekten yorucu ve müzik demeye dilimin varmadığı türler bu faaliyetimin sınırları içinden geçemez, orası ayrı konu (bazı grupların bazı şarkılarını tenzih ederim)“

  Hammer Müzik gönderisi altına yorum yapanlar da bu kafanın ürünü işte. Bunun gibi duyar kasarken sıçıp batıranlar, ne istediğini bile bilmeyenler. Ekşi Sözlük’te defalarca yazar alımı oldu ama yaşı 35 üstü bile olabilir bu kazmanın. Düşünsene 20 senedir adamın işi kolpalık, özentilik belkide amına koyayım.

  Nox

  @cotard delusion, böyle insanlar kendilerine nasıl tahammül ediyorlar merak ediyorum.

  Retrokafa

  @Yusuf, Metal balladların ne suçu var ya:D mgwa sevmeyen sevmez bilader,kimse bilmek zorunda da değil…black metal dinlemeyen bir sürü metalci var,BM dinleyip bgla sevmeyen de çok var…

  Ahmet Saraçoğlu

  @Yusuf, her ne kadar metal yapı itibarıyla araştırmak, yeni bir şeyler keşfetmek için gayet müsait bir tür olsa da kendisini 3-5 grupla sınırlayıp sadece belli başlı isimleri dinleyen insanları da eleştirmeyi tercih eden biri değilim. İsteyen istediğini dinleyebilir, sadece ana akım grupları dinlemeyi tercih edebilir.

  Ama bazen gerçekten de vizyon konusunda büyük sıkıntı göze çarpıyor. “Yine mi black metal?”i anlarım. “Hep ekstrem türler, baydık”ı anlarım. Ama şu devirde “Mgla kim aq 5 kişinin bildiği grupları getirmeyin artık”taki cehalet cidden insanı yoruyor.

  Ben Mgła’nın getirilmesi konusunda lobi çalışmalarıma 2018′in sonların başladım. “Mgła’yı getirin Mgła’yı getirin Mgła’yı getirin Mgła’yı getirin bak göreceksiniz büyük olay olacak” diye Vera Müzik’in başının etini yedim. Onlar da bana güvendiler ve tekrar tekrar girişimlerde bulundular. Grup başlarda ilgisizdi ama sonradan kabul ettiler ve aynen de dediğim gibi olacak, konser günü Türk black metal konserleri tarihi açısından harika bir güne dönüşecek, şuraya yazıyorum.

  Öyle ki, 2018 başlarında yaptığım röportaj teklifimi kibarca reddeden Mgła, konser sebebiyle röportaj yapmayı bile kabul etti, ki bu adamlar normalde yılda 1-2 röportaj -bazen- veriyorlar, onu da özel olarak seçtikleri bardomethodology gibi -derin- mecralara veriyorlar.

  Neyse, demem o ki her ne kadar ülkemizdeki grup vizyonu çok genişlediyse ve pek çok sıra dışı sayılabilecek isim sold-out konser vermeye başladıysa ve gelen grup skalası genişlediyse de üst tabakada ciddi bir cehalet, fikirsizlik, ortalamalığa alışmışlık var.

  İlk paragrafta dediğim gibi herkes ne isterse dinlemekte özgür ama 2020 yılında “Mgla kim aq” diyen insanların belki de hiçbir şey dememeleri gereken yerler olduğunu, metal gibi iyi bildiklerini sandıkları konularda bile zırcahil olduklarını bilmeleri gerekiyordur.

  HaNNibaL

  @Ahmet Saraçoğlu, Grubun ilgisiz olma nedeni nedir acaba(daha öncede söylemiştiniz bunu) gerçekten çok merak ettim.

  daud

  @Ahmet Saraçoğlu, Gizli saklı birşey değilse eğer, başlardaki ilgisizliğin bir sebebi varmıydı (ülkenin imajı, yoğun tur programı vb)? Ayrıca sonradan kabul etmelerinde Türkiye’ye konsere gelen Polonyalı grupların bir etkisi oldu mu?

  Ahmet Saraçoğlu

  @HaNNibaL, @daud, ilgisizden kasıt mail’lere dönüş açısından. Yoksa gelmek istememe falan değil tabii ki. Bir süre mail’lere cevap beklendi, sonra dönüş yaptılar ve kabul ettiler. Her grup, her management anında dönmeyebiliyor. “İlgisiz” yanlış anlaşılabilecek bir ifade olmuş, onu netleştirmiş olayım. Ih-mıh falan etmediler. Sadece anında dönüş yapmadıkları için öyle dedim.

  Burada çalmak istedikleri zaten röportajı kabul etmelerinden belli.

  Büyük ihtimalle albüm yazımından dolayı mail’lere bakmamışlardır. Buraya gelen Polonyalı gruplarla konuştular mı bilmiyorum ama sırf o yüzden “hadi gidek la” dediklerini sanmam. Röportajda da sordum bu Polonyalı grupların Türkiye’ye gelme olayını, bakalım ne diyecekler.

  HaNNibaL

  @Ahmet Saraçoğlu, Cevap için teşekkürler.

  sleepless

  @Ahmet Saraçoğlu, genel olarak internette konuşulan bir konunun altına “x kim/ne aq” yazmak ekşisözlük ve diğer platformlarda akılalmaz derecede yaygın. bir şeyi bilmiyorsan ctrl+t bir tab açıp google/wiki falan bakarsın, veya geçersin bilmediğinle kalırsın, bir grup insan belli ki senin “o ne aq” dediğin şeyin ne olduğunu biliyor ve hakkında konuşuyorken araya “ben bilmiyorum ve bilmemekten utanmıyorum” seviyesizliğini tükürükler saçarak bırakmak neyin motivasyonudur anlamak mümkün değil. yani “mgla da grup mu ya boşversenize” tonunda beğenmeyerek söylese yine kabul edicem, tip hayatında duymamış ve duyanlara tepeden bakıyor, çok ilginç. reddit veya yabancı platformlarda da neredeyse hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum, bize özgü bir durum.

  cehaletin prim yaptığı bir zaman/mekandan geçiyor oluşumuzun doğrudan izdüşümü maalesef. o tarz laflar edenler bu cümleyle aynı kefeye düştükleri kitleyle özdeşleşmeyi muhtemelen öfkeyle reddedecek olsa da maalesef durum bu. bilgiye/araştırmaya alerji var resmen, bilene de hasetle bakmak bir gelenek. ben kendimi bildim bileli böyleydi, insanların önüne internet yoluyla dünyanın bilgisini de koysan değişmiyor.

  Ahmet Saraçoğlu

  @sleepless, eskiden forumlarda falan konuşurken herkes her şeyi bilirdi. Yani aslında bilmese bile bilgisayarın öbür ucunda olduğu için bilir gibi davranırdı. Bilmiyor olsa bile “aaa evet çok iyi gruptur” falan deyip hemen “ne grubuymuş lan bu” diye araştırıp fikir sahibi olurdu.

  Bu kolpacılık bile şimdinin cahil kibrinden daha kaliteliydi. Şu anda sosyal medyanın insanlara verdiği sonsuz öz güven sayesinde artık cehalet de bir gösteriş, karşı tarafı ezmeye çalışma aracı, atarlanma hakkı olarak kullanılabiliyor.

  “Mgla kim aq”deki cahil cesareti ve bilgisizlik üzerinden hak talep etme cüreti (çünkü orada denmek istenen “Mgla kim aq? İnsan gibi Metallica, Megadeth, Sepultura getirsenize ben bunları biliyorum, bunlar olursa sevineceğim”), toplum olarak sonumuzu hazırlayacak, çünkü aynı kibirli cehalet ülkedeki her alanda geçerli.

 27. futility says:

  Dün mesai sonrası yüksek lisans dersi ve onun da ertesinde Leprous konseri deneyimimden sonra diyorum ki, perşembe gerçekten felaket kötü bir gün bu konserler için. Bu kadar nadir konser veren grubun günü neden perşembedir acep?

  Berca B.

  @futility, muhtemelen salonun kirası daha uygun olduğundandır.

 28. miss keisha says:

  nisanda mgla, temmuzda da 2 gün arayla pet shop boys ve tove lo… zorlu adeta iki yanımdan tutmuş boğazımı sıkıyor şu an :/

 29. gXnn says:

  konser IF’e mi alındı???? skandal olur.

 30. HaNNibaL says:

  Ses sitemi açısından üzdü. Zaten biletlerin bu kadar gecikmesinden bir haller olduğu belliydi. Konuyla ilgili açıklama da yapılmadı. Yeni konser duyurusu gibi bir anda paylaşıldı :)

  Yusuf

  @HaNNibaL, ulcerate konseri dehşetti belki mgla için aynısı olur.

 31. Michael Scott says:

  Biletler satışa çıkmış ve konser IF’e alınmış :/

 32. Konser mekânının değişme sebebine dair tahminen yarın bir şeyler söyleyeceğim.

 33. Yusuf says:

  Zorlu AVM içinde saat farkı var ve hafta içi o yüzden değişmiş olabilir.

 34. poison says:

  biletler satışa çıktı mı? internette hala çıkmamış görünüyor. if’te satışa başlandıysa hemen gidip almam lazım tükenmeden.

  Ahmet Saraçoğlu

  @poison, çıktı.

  https://www.biletix.com/etkinlik/Z0XAJ/TURKIYE/tr

  Bilet konusunda son dakikaya bırakılmamasını, hatta garantiye alıp bir an önce alınmasını tavsiye ediyorum.

  poison

  @Ahmet Saraçoğlu, teşekkür ederim.

 35. northern says:

  perşembe olması mükemmel olmuş. bir konser için en iyi gün çünkü perşembe. dolayısıyla emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, harika iş.

  İlker

  @northern, saçmalık ötesi gerçekten.

 36. çaksu says:

  Ben gelecekte zamanda geriye gidip EiF kritiğine yazdığım abes yorumu yazmadan önce kendimi öldürcektim. Acaba yanlışlıkla kritiğin yazarını falan mı öldürdüm? Bulamıyorum sitede kritiği.

  Ahmet Saraçoğlu

  @çaksu, bağlantısında bir typo varmış, sen bunu yazınca fark ettim ve düzelttim. Sağ ol.

  http://www.pasifagresif.com/2015/10/mgla-exercises-in-futility/

 37. Özgür says:

  Konser neden İf’e alındı?

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.