# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
MASTODON yeni albümünü 2020′de çıkarmayı planlıyor
17.12.2019

Çalışmalar sürüyor.

MASTODON yeni albüm çalışmalarına ufaktan başladığını 2018′in Aralık ayında duyurmuştu. Grubun davulcusu Brann Dailor da Kasım ayında Instagram’daki bir paylaşımında yeni şarkılara yoğun şekilde eğildiklerini ifade etmişti. Dailor birkaç gün önce yaptığı yeni bir açıklamada albümü 2020′de çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Dailor, önümüzdeki birkaç ayda yeni albümü yazacaklarını ve yıl bitmeden çıkarmayı ümit ettiklerini belirtmiş.

MASTODON çevresindeki pek çok insanı hastalıklar nedeniyle kaybeden elemanlardan kurulu bir grup. “Crack the Skye“ı Brann Dailor’ın intihar eden kız kardeşi Skye’a ithaf eden MASTODON, Brent Hinds’ın abisinin bir av kazasında ölmesinden ilham alan “The Hunter” öncesinde de muhasebecilerinin eşinin kanser nedeniyle ölümüyle sarsılmış ve albümdeki “The Sparrow” adlı şarkıyı kendisine ithaf etmişti. Son albümleri “Emperor of Sand“den önce Troy Sanders’ın eşi meme kanserine yakalanmış, Brann Dailor’ın 40 yıllık kanser hastası annesi kemoterapi görmüş, Bill Kelliher’ın annesi ise beyin tümöründen hayatını kaybetmişti. Grup bu nedenlerden ötürü “Emperor of Sand”i olduğu gibi kansere ithaf etmişti. Ne yazık ki benzer durumlar MASTODON’un çevresindeki insanların peşini bırakmamış ve grup geçtiğimiz Eylül ayında bir kayıp daha vermişti.

Grubun uzun süredir menajerliğini yapan Nick John pankreas kanserine yakalan ve hayatını kaybetmişti.

  Yorum alanı

“MASTODON yeni albümünü 2020′de çıkarmayı planlıyor” yazısına 5 yorum var

 1. doğu says:

  hunter ‘ın asıl olayı brent hinds’in abisinin o albüm yapılırken bir av kazasında ölmesi. o yüzden albümün adının brother olması bile söz konusuydu. muhasebeci hikayesini bilmiyorum.

  Ahmet Saraçoğlu

  @doğu, evet doğru, onu unutmuşum. Habere ekledim, sağ ol. Muhasebeci olayında da, muhasebecinin eşiymiş, onu da düzelttim.

  Ölen hanımın hayat felsefesi “Pursue happiness diligently” olduğu için grup da şarkının tek cümlelik sözünü “Pursue happiness with diligence” şeklinde yazmış.

 2. Kaan says:

  YIIPPİİ !!!

 3. Berca B. says:

  Mastodon her albümüyle aşırı lezzetli bir grup ama yine de son albümün çizgisinden devam etmeyip biraz daha yırtıcı taraflarına yönelmeleri gerektiğini düşünüyorum. Mastodon’a çok iyi bir grup olmak yetmemeli, özel bir grup olmaya da devam etmeliler.

  Black Thunder

  @Berca B., Mastodon hakkında okuduğum en güzel yorumlardan biri, müthiş açıklamışsınız.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.