# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
ULCERATE yeni albüm kaydına başladı
04.11.2019

Yeni yıl yeni tarz.

Nisan ayında düzenlediğimiz ULCERATE konseri öncesinde kendileriyle yaptığımız röportajda yeni albüm yazımına başladıklarını duyuran ULCERATE davulcusu Jamie Saint Merat, ULCERATE’in yeni albümde biraz farklı bir tarza kayacağını ifade etmişti.

İşte o yeni albümün kaydına başlandı ve stüdyodan ilk fotoğraflar geldi.

Bilindiği gibi Saint Merat ULCERATE albümlerinin davulları bazen 2 bazen de 1 günde tamamlayarak akıllara zarar bir şey yapıyor. Saint Merat, kendisiyle yaptığımız röportajda yeni albüme dair şöyle demişti:

Bizim içinse, en iyi ve en sevilen şarkılarımızın bu melodi karakterine ve çözümlenmeye sahip şarkılarımız olduğunu fark ettik. “Shrines of Paralysis”te bunun hiç olmadığı kadar üzerine gittik; dezonant ve dolambaçlı tarafı biraz kurban ettik ve melodiyi öne çıkardık. Daha da ileri gidersek, bu değişimin yeterince büyük olmadığına karar verdik ve yeni materyalde o dezonant yaklaşıma neredeyse tamamen veda ediyoruz. Yakın çevremiz yeni materyalin önceki hâlimizden çok farklı olduğunu, ancak ULCERATE karakterini koruduğunu ifade etti ve biz de bir ULCERATE rifini oluşturan fikrin esasen sadece dezonant bir yaklaşımdan kök almadığını anlamış olduk; bu fikrin yarattığı özgürlük hissinden gayet memnunuz. Ritmik açıdan bakınca da akılda kalıcı ritimler yaratmak için büyük çaba sarf ediyoruz; anafikir ‘güç her şeyin üstündedir’. Bunu sunduğumuzda nasıl bir tepki gelecek, hep birlikte göreceğiz.

Saint Merat’ın önceki albümlerden bir davul prova videosunu da ekleyelim.

  Yorum alanı

“ULCERATE yeni albüm kaydına başladı” yazısına 1 yorum var

  1. Ulcerate bağlamında “…dezonant yaklaşıma neredeyse tamamen veda ediyoruz” çok korkunç bir ifade. Umarım çok acayip bir şeyler gelir.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.