# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
KVELERTAK’tan yeni albüm detayları ve şarkı
27.11.2019

Splid.

Son albümü “Nattesferd“i 2016′da çıkaran Norveçli delişmen grup KVELERTAK dördüncü albümünü bu yıl içerisinde çıkaracağını sene başında açıklamıştı. Ancak planlar az biraz gecikmiş olacak ki bu yıl böyle bir şey gerçekleşmedi. Ama üzülmeye gerek yok. Yeni KVELERTAK albümü 14 Şubat’ta piyasaya çıkıyor.

Albümün adı “Splid” ve detayları da şöyle.

01. “Rogaland”
02. “Crack of Doom” Feat. Troy Sanders
03. “Necrosoft”
04. “Discord”
05. “Bråtebrann”
06. “Uglas hegemoni”
07. “Fanden ta dette hull!”
08. “Tevling”
09. “Stevnemøte med Satan”
10. “Delirium tremens”
11. “Ved bredden av Nihil”

Albümden “Bråtebrann” yayınlandı.

Hatırlanacağı üzere grubun baykuş kafalı vokalisti Erlend Hjelvik, çeşitli sebeplerden dolayı gruptan ayrılmış, yerine daha önce gruba çeşitli albümlerde geri vokal yaparak destek olan Ivar Nikolaisen gelmişti.

  Yorum alanı

“KVELERTAK’tan yeni albüm detayları ve şarkı” yazısına 16 yorum var

 1. erdalbal says:

  Çok kötü bir haber

 2. Raddor says:

  Gönlümün efendisiydi bunlar ne oldu ya böyle birkaç yıldır bi’ haller geldi gruba. Bir de ben iskandinav metalini sevmem,bu nedenle modern metalle aram iyi olamadı çünkü metal demek yüzde doksan beş iskandinavya demek oldu günümüzde. Fakat bunlar çok farklıydı. Sevmediğim usulü çok sevdiğim rock n’ roll, punk, speed unsurlarıyla birleştiriyorlardı. Hem de kendi dillerinde. Ah be Kvelertak..

 3. deadhouse says:

  Grubun enerjisinin %80′i gitti.

 4. sueda says:

  kvelertak bitmiştir.

 5. ismail vilehand says:

  Clean koro vokalli kısım harbi çok kötü. Gerisi fena değil diyeceğim de, yine kurtarmaz. Muhtemelen albümü dinlemem bile.

 6. Berca B. says:

  Bazen bazı gruplar yeni albüm çıkarttıklarında, grubun büyüklüklüğünü vurgulamak için “yeni bir grup bu albümü yapmış olsa kimse yüzüne bakmaz ama x grubu yapınca dinliyoruz” diyoruz ya, burada da durum tam tersi. Şu şarkıyı yeni bir grup yazmış olsa “hmm iyiymiş takip edeyim bunları” derim ama konu Kvelertak olunca insan ister istemez cozutmak, sağa sola tekme savurmak, hayvanlaşmak istiyor. Bu olmayınca da insanın biraz tadı kaçıyor.

  Bu şarkıda da nakarata “ne alaka” desem de şarkının genel havasını sevdim. Yine de benim istediğim sevdiğim Kvelertak bu değil.

 7. Kvelertak öyle ilk iki albümle başladı ki tam bir “üzerse çok üzer” grubu hâline geldi. İlk iki albüm cidden inanılmaz bir şey ve korkarım bundan sonra da o ikisi yüzünden epey zor tatmin edecekler ya da edemeyecekler. Bu yüzden de çok üzecekler, çünkü o ilk iki albüm gibi bir şey yapabilecek ya da yapacak başka bir grup yok.

 8. Bu arada Kvelertak’ın da metal-archives’da olmaması.

  ismail vilehand

  @Ahmet Saraçoğlu, Kvelertak’ın en gaddar zamanları bile black metal vokalli, çok gürültülü punk rock’dı. Misal Hatebreed bile daha metal bence. Bu ve benzer grupların olmaması FFAA’nin olmaması kadar abzürt gelmiyor bana.

  Ahmet Saraçoğlu

  @ismail vilehand, öyle tabii ama Rush’ın olduğu ortamda bunun mantığını anlamıyorum ben. Nest gibi saf neofolk/ambient projeler bile var m-a’da.

  Mesela Nest’in 3 albümü var ve hiçbirinde distortion, davul yok, vokal de neredeyse yok ve m-a bunu Kvelertak’tan daha metal görüyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=9NSRyBSb62c
  https://www.youtube.com/watch?v=FAcZccu_fBc
  https://www.youtube.com/watch?v=rOJVcIh5oSk

  deadhouse

  @Ahmet Saraçoğlu, Metal arşiv yöneticilerinin olaya salt müzik sertliği, distortion vs olarak baktıklarını düşünmüyorum. Tutarsızlıkları olduğu ortada olmasına karşın, kendi içlerinde bir tutarlılıkları da var bence. Neo-folk gruplarının çoğu var sitede. Nest’e has bir durum değil. Manevi sertlik,(?) müziğin hissiyatı, felsefesi de göz önünde bulunduruluyor, sanırım. Tek bir davul, distortion barındırmayan neo-folk grupları, Kvelertak ya da başka x gruplarla kıyaslandıklarında, “daha fazla metalmiş bunlar aslında” muamelesine maruz kalıyor olabilirler. Kendimce neden böyle yaptıkları hakkında düşünmeye çalıştım. Hiç alakası da olmayabilir, ama çok da komplo teorisi düzeyinde bir tahmin değil bence.

  Ahmet Saraçoğlu

  @deadhouse, maneviyat, hissiyat gibi konuları anlıyorum tabii ama Lordi gibi Eurovision’a katılan bir grup varken BTBAM’ın, birkaç hafta öncesine kadar FFAA’nın, Kvelertak’ın falan olmaması baya tutarsızlık bence.

  https://www.metal-archives.com/bands/Lordi/2976

  Suicide Silence, Oceano, Winds of Plague, Emmure gibi “scene” gruplarının olmamasını anlayabiliyorum ama Born of Osiris, Animals as Leaders falan da yok. Bence direkt adminin paşa gönlüne göre karar veriliyor.

  deadhouse

  @Ahmet Saraçoğlu, Katılıyorum. Keyfiyet bence de had safhada. Animal As Leaders’ın olmaması aşırı saçma.

 9. Berca B. says:

  Ahah yalnız tepkiler birebir aynı olmuş. “Hadi be olm yaparsın sen” diye bi giriş ve üzgünlükle, “hay amk bee”lerle dolu bir çıkış.

 10. coni volkır says:

  ben hala umutluyum, albümün geneli fena olmayabilir, lütfen öyle olsun yani :(

 11. şeyh hulud says:

  Kvelertak düşmanla, yani ilk 2 albümle doğrudan savaşmak yerine kaçak dövüşüp başka bir yola sapmayı tercih etti. Yeni Kvelertak’ı böyle kabul edip, beklentiyi de çok yükseltmeyince eğlenceli şarkı, ben sevdim.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.