# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Konser Duyuruları
WATAIN – 2 Mayıs
06.02.2019

WATAIN – 2 Mayıs 2019.

Black metalin 2000’lerdeki çehresini değiştiren gruplardan biri olan ve yarattıkları benzersiz karanlıkla adını türün en büyükleri arasına dikenli harflerle yazdıran İsveçli efsane grup WATAIN ilk Türkiye konseri için 2 Mayıs gecesi %100 Metal kapsamında Vera Müzik organizasyonuyla IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak!

2000 yılında çıkan ilk çalışması “Rabid Death’s Curse” ile black metalin en değerli ilk albümlerinden birini çıkaran WATAIN, “Casus Luciferi” ve “Sworn to the Dark” albümleriyle karanlığının zirvesine çıkmış ve yeryüzünün en tehditkâr metal gruplarından birine dönüşmüştü. 2010’da çıkardıkları “Lawless Darkness” ile kitlesini daha da genişleten WATAIN, bu albümün başarısıyla black metalin en tepesindeki birkaç isim arasında yerini almıştı.

2013’teki “The Wild Hunt” ve 2017’de çıkan son albümü “Trident Wolf Eclipse” ile ivmesini sürdüren WATAIN, günümüzde black metalin hâlen aktif olan en büyük ve en önemli gruplarından biri kabul ediliyor.

Dünyada turlamadık yer bırakmayan ve konser performansları dillerden düşmeyen WATAIN, ülkemizdeki black metal dinleyicilerine asla unutamayacakları ve %100 Metal bir deneyim yaşatmak için 2 Mayıs akşamı İstanbul’a geliyor.

Çıkardığı albümlerin yanı sıra benzersiz canlı performanslarıyla da metal dünyasının en dehşet verici gruplarından biri olan WATAIN; alevlerle dolu görkemli sahne ayinini tüm konserlerinde olduğu gibi İstanbul konserine de taşıyacak ve WATAIN sahne deneyimini tüm detaylarıyla yaşamamızı sağlayacak.

WATAIN’in müziğiyle karanlığa bürünürken bir yandan da alevlerle aydınlanacak bu unutulmaz geceye tanıklık etmek için siz de 2 Mayıs’ta bu görsel ve işitsel black metal şölenindeki yerinizi alın.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“WATAIN – 2 Mayıs” yazısına 31 yorum var

 1. HaNNibaL says:

  İşte bu ya black metal iyidir bol bol gelsinler

 2. 12ParmakBağırsağı says:

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  ULCERATE WATAIN SEPTICFLESH
  SENİ SEVİYORUM PASİFAGRESİF
  ULAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNN

 3. guven says:

  IF Beşiktaş’ta sahnede alev olayını pek anlayamadım ben. Sıkıntılı olur o iş :)

  Ahmet Saraçoğlu

  @guven, Watain konserinde IF Beşiktaş sahnesi yeniden yapılandırılacak, büyütülecek ve Watain tüm konserlerindeki sahne şovunu İstanbul’da da aynı şekilde sergileyecek. Alevler, sahne dekoru, kan vb her şey olacak.

 4. HaNNibaL says:

  Bana da IF biraz küçük kalacak gibi geldi hem sahne hem de bizim için

 5. stuperbee says:

  Daha önce hiç böyle bir konsere gitmedim. Watain’i de çok seviyorum ama. Gitsem sıkıntı çeker miyim? :)

  Yusuf

  @stuperbee, ne gibi bi sıkıntı mesala:)

  siyah forma

  @stuperbee, Önlerde durma yanabilirsin.

 6. Watain gerekli kıstasların sağlanamayacağı hiçbir yerde konser vermiyor. Konser verebilmeleri için Watain sahne şovunu %100 olarak yansıtabilecekleri yerler talep ediyorlar. IF Beşiktaş’ın sahnesi arkaya, yanlara ve yukarıya doğru büyütülecek. Watain konserlerinde gördüğümüz her şey konserde karşımızda olacak.

  Konserle ilgili tüm resmî evraklar mevcut, hepsi de sahne şovu ve grubun sahnede yapacağı şeylerle ilgili uyarılar içeriyor ve hepsi onaylandı, hepsi konserde olacak.

  18 yaş sınırı olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

  HaNNibaL

  @Ahmet Saraçoğlu,

  Prensipli satanistler :) Konseri gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Polonya yörelerine yönelmeniz dileğiyle :)

  Ahmet Saraçoğlu

  @HaNNibaL, çabalar o yönde. :)

  HaNNibaL

  @Ahmet Saraçoğlu, Hobaa bunu duyak bile heyecanlandırmaya yetti

 7. Yusuf says:

  @Ahmet Saraçoğlu, konser biletini ne zaman cıkacak

 8. Koralp says:

  Çok zorluyorsunuz ama bizi, hem İzmir’de oturuyorum hem de bu sene üniversitede son dönemim, hangi konsere geleceğimi şaşırdım. Umarım karar vermek zorunda kalmam ikisine de gelebilirim ama birine gitmek durumunda kalacak olursam Ulcerate’den vazgeçeceğim sanırım. Sepultura’yı es geçebilirim ama final dönemime denk gelecek olsa bile Watain asla. Umarım önümüzdeki dönemde açıklanacak konserler bundan daha hayvani değildir de okulu uzatmadan bitirebilirim :) Emeklerinize sağlık.

  Ahmet Saraçoğlu

  @Koralp, kusura bakmazsın umarım ama BAYA önemli gruplar açıklayacağız yakında. :)

  Koralp

  @Ahmet Saraçoğlu, Böyle güzel konserler yapılsın da, gelememek bizim kusurumuz olsun :) Elimizden geldiği kadar zorlarız şartları gelmek için. Heyecanla diğer konserlerin açıklanmasını bekliyorum.

  Özgür

  @Ahmet Saraçoğlu, abi artık Lamb Of God,W.A.S.P bekliyoruz bu güzel haberlerden sonra 😀😀

  Koralp

  @Koralp, Ulcerate’den vazgeçtim, Watain’i seçtim. Bilet hazır. Gelecek olanlarla 2 Mayıs akşamı görüşmek üzere.

 9. 1 Mart’a kadar geçerli indirimli biletler satışa çıktı.

  http://www.biletix.com/etkinlik/Y0XAI/TURKIYE/tr

 10. Ş. Yıldırım says:

  Dekorlar ve sahne şovları için yeniden yapılandırma okey ama IF sıklıkla ses kalitesi açısından da sorun çıkaran bir mekan -yine de kaçırılacak konser değil tabi, terslik çıkarsa da canımız sağolsun diyip gidicez her türlü

  Yusuf

  Metal konserleri hepsi nedense avrupa yakasina geliyorlar. Hic anadolu yakasina gelen yok gitmek kolayda gelmesi sikinti oluyor otobüs bulmak zor oluyor

  zanto

  @Yusuf, aynı dertten muzdaribim ben de ama anadolu yakasında nerde çıkaracaksın watain’i. karga’da mı? karga’daki ses sistemi bugüne kadar gördüğüm en kötü ses sistemi diyebilirim.

  geblo can

  @zanto, Kardeşler siz de kendinizce haklısınızdır da biz ne yapalım, her seferinde Ankara’dan yollara düşüyoruz. Git gel, otel vs. 500 kağıdı buluyor. Bari bir festival falan olsa da topluca izlesek, tek seferde çıkarsak aradan.

  Son of Moonshine

  @Yusuf, Dalgamı geçiyorsunuz siz ya. Türkiye istanbuldan ibaret değil. Türkiye’nin 4 bir yanından insanlar geliyor bu konserlere. İstersen evinin salonunda çıksaydı bide. Kusura bakma ama paraya kıy biraz. Yoksalda gitme. Ne diyim.

 11. blxmad says:

  Güzel olay fakat sürekli bu tarz ve deathmetal türünde gruplar açıklanıyor.. farklı türde gruplar açıklanacak mı acaba? Çünkü baya hasret kaldık Türkiye’de farklı tür gruplara.

  Alemdar

  @blxmad, kesinlikle katılıyorum

  zanto

  @blxmad, şaka mı yapıyorsun anlamadım. 36 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri metal dinliyorum. Benim hatırladığım baba black metal konseri 2 tane. biri marduk biri mayhem… bu sene behemoth ve watain ile 4 olacak.

  ayrıca diğer türden konserler de açıklanıyor. özellikle geçen sene epey konser hatırlıyorum. yapman gereken facebooktan organizasyon şirketlerini ve konser mekanlarını takip etmek…

  40 yılda 1 black metal adına birşey göreceğiz onu da başımıza kakmayın rica ediyorum.

 12. Özgür says:

  @blxmad, Mesela W.A.S.P🤘

 13. watain says:

  keşke özel basım biletten haberim olsaydı. biter diye düşünüp ilk gün aldım biletix sitesinden. 8 lirasında değilim fakat o bileti saklamak isterdim :(

 14. burock1988 says:

  Uzun zamandır özlemle beklediğim bir konserdi. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 15. mardukcan belphorgil says:

  ben de geliyom. gabılmayız inş. hayırlısı

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.