# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Yeni DEMONS & WIZARDS albümü 2020′de çıkacak
02.01.2019

Öcüler büyücüler.

BLIND GUARDIAN vokalisti Hansi Kürsch ve ICED EARTH gitaristi Jon Schaffer tarafından 1997′de kurulan ve 2000 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü, 2005′te ise “Touched By The Crimson King” adlı ikinci albümünü çıkaran DEMONS & WIZARDS, 12 yıllık aranın ardından yeni albüm hazırlıklarına 2017′de başlamıştı.

2017′de yapılan ilk açıklamada, haberi ilk olarak 7 yıl önce verilen yeni albümün çıkışının hemen olmayacağını belirten Schaffer, albüm yazımına başladıklarını, iki şarkının önemli ölçüde ilerlediğini ifade etmişti. Şimdiyse albüme dair daha net fikirler var. Schaffer yeni açıklamasında, albümün 2019′da çıkmasının gerçekçi bir hedef olduğunu ifade etmişti. Açıklamayı okuyun, sonra durumun öyle olmayacağını söyleyelim.

ICED EARTH turneleri nedeniyle yeni albüme Ağustos ayından sonra bakabileceğim ve yıl sonuna kadar da ona odaklanacağım. Şu an üç şarkımız var, yani sürecin başlarındayız. Yapmamız gereken epey iş var. ICED EARTH çok yoğun olduğundan, aynı anda birden fazla şeye konsantre olmaya çalışmayı sevmiyorum; özellikle de şarkı yazarken. Bunu yaptığımda sıkıntı çıkıyor. Tamamen tek bir şeye odaklanıp yalnız kalmayı istiyorum. Böyle yoğun dönemlerde birden fazla şey yapmaya çalıştığımda, ki şu an böyle yoğun bir dönemdeyiz, istediğim düzeyde üretken olamıyorum. Hansi’yle konuştum. “Acele etme dostum” dedi. Bu iş için en mükemmel zaman bu yılın sonu olacak. Dolayısıyla 2019 bu iş için gerçekçi bir yıl.

Ne kadar da hızlı büyüyorlar değil mi…

Sonuçta durumlar öyle değilmiş. Grup şimdiki açıklamasında albümün 2020′nin Ocak ayında çıkacağını ifade etti. Albümün yazımı 2019 yazı festival sezonuna kadar tamamlanacakmış, ardından kayıt ve masa başı işleri ve 2020 Ocak’ında da yeni DEMONS & WIZARDS albümü karşımızda olacakmış. Hayırlısı diyelim.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“Yeni DEMONS & WIZARDS albümü 2020′de çıkacak” yazısına 4 yorum var

 1. Ouz says:

  İkinci albümü dinleye dinleye bir hal olmuştum zamanında. O ayarda olsa da dinlesek.

  Ouz

  @Ouz, Aşağı yukarı aynı şeyi yazacaktım ki zaten hazır yazılmışı varmış.

 2. Ahmet says:

  Süper haber umarım devamı gelir..

 3. deli_kassap says:

  İlk albümü ne kadar çok dinlediğimi anlatamam. Zira abimden aldığım albümler arasında en ilgimi çekenlerdendi. Evdeki tek gözlü Vestel teyp / kaset çalar ile kaç kere çevirdim bilinmez. Bende yeri ayrı olan, beni her zaman 10-12 yaşlarına götüren bir albümdür. Kaseti açıp sözlerini okumaya çalışmışlığım da epey çok. Velhasılı güzel gruptur benim için. Sevindirici ve güzel bir haber. Bekleyelim ve görelim. Umarım hayal kırıklığı olmaz sevenleri için…

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.