# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Kritikler
INFRACTION – Posthumous Release EP
| 26.01.2018

Grindcore sevenlerin dikkatine.

Kendi adıma 2018’in ilk sürprzlerinden biri olan INFRACTION’la beraberiz bugün. 2012’de kurulan İsveçli grup bugüne dek 3 EP ve bir de split yayınlamış. Bu EP’lerin sonuncusu olan ve 3 hafta önce çıkan “Posthumous Release”, son zamanlarda duyduğum en kütür kütür, en sert, en taze grindcore çalışmalarından biri diyerek söze başlayayım.

����� ile son derece karanlık bir başlangıç yapan EP, gümbür gümbür gitarları ve muazzam bir trampet tonu olan davullarıyla bizi INFRACTION’la tanıştırıyor. 22 dakikadan biraz uzun bir süreye sahip olan “Posthumous Release”de, INFRACTION’ın zaman zaman kudurduğu, yer yer de tempoyu düşürüp sertliği artırdığı anlara tanık oluyoruz. Albümün 5 dakika üzeri iki şarkısından biri olan Filter bu anlamda iyi bir örnek. Grup bu parçada süratini olabildiğince düşürüp kafa ezme yoluna gidiyor. Bu şekildeki tansiyon oynamaları sayesinde, bir sonraki Samtidsenlig mentalitet gibi parçaların agresifliği de daha bir öne çıkmış oluyor.

INFRACTION’ın grindcore’u, Kuzeyli olmalarına rağmen ROTTEN SOUND veya NASUM’dan ziyade olayın daha karanlık taraflarından bizlere sesleniyor. Grindcore için fazlasıyla etli tonlara sahip olan grup, özellikle bu yolla ciddi bir dayak, ürkütücü bir kafa göz dalma sunuyor. Prodüksiyon ve tonlar itibarıyla yırtıcılıktan ziyade ezmeye odaklanan INFRACTION, bu yanıyla da ciddi anlamda acımasız bir grup.

EP’nin kendisi gibi bu yazıyı da uzatmaya gerek yok. INFRACTION grindcore’u kafaya balyoz anlayışıyla ele alıyor ve bu tavırla şekillendirdiği müziğini elimize veriyor. Grindcore dinleyicilerinin yanı sıra death metal sevenlerin de bir şeyler bulabileceği “Posthumous Release”, tür adına yılın en öküz sürprizlerinden biri oldu ve yıl boyunca kendisine sık sık başvuracağımdan da hiç şüphem yok.

Grindcore seviyorsanız, notalardan meydana gelmiş bir balyoza hayır demiyorsanız, sizi güzel şeyler bekliyor.

8/10
Albümün okur notu: 12345678910 (8.18/10, Toplam oy: 11)
Loading ... Loading ...
etiketler:
  Albüm bilgileri
Çıkış tarihi
2018
Şirket
El Emeği Göz Nûru Plakçılık
Kadro
Johan Lundmark: Vokal
Simon Larsson: Gitar, vokal
Karl Olsson: Gitar
William Persson: Bas
Torbjörn Dahlén: Davul
Şarkılar
1. �����
2. An Industrious Breed
3. Coaxed
4. Unto Nothing
5. Filter
6. Samtidsenlig mentalitet
7. And Repeat
8. Dåm
  Yorum alanı

“INFRACTION – Posthumous Release EP” yazısına 1 yorum var

  1. Grindcore sevenler bu grubu bilse keşke.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.