# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
DIMMU BORGIR yeni albüm detaylarını ve yeni kadrosunu açıkladı
25.01.2018

İlk single 23 Şubat.

Son albümü “Abrahadabra”yı 8 yıl önce çıkaran DIMMU BORGIR yeni albüm haberini nihayet verdi. Albümün adı “Eonian” ve 4 Mayıs’ta piyasada olacak. Grup albüm açıklamasıyla birlikte yeni kadrosunu da duyurdu. Gruba konserlerde eşlik eden davulcu Daray grubun yeni albüm kadrosunda yer alırken, klavyede Gerlioz, Gaute Storaas da korolar konusunda gruba yardımcı olmuş. Bunun yanı sıra, FLESHGOD APOCALYPSE piyanisti ve grubun orkestrasyonlarından sorumlu Francesco Ferrini de yeni DIMMU BORGIR albümünde gruba yardımcı olmuş. İşte 2018 model DIMMU BORGIR.

Zbigniew M. Bielak imzalı albüm kapağı şöyle.

Grup 23 Şubat’ta “Interdimensional Summit” adlı single’ını yayınlayacak.

Shagrath, geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklamada albüme dair şöyle konuşmuştu:

“Albümü yazması 3 yıl sürdü. Şu anda tüm çalışmaları bitmiş durumda ve sonbaharda çıkarmayı planlıyoruz. Albümle gurur duyuyoruz. Çok iyi bir albüm oldu, son derece yoğun bir atmosferi var ve DIMMU BORGIR’e dair bildiğiniz pek çok şeyi içeriyor. Bence bizi sevenler hayal kırıklığına uğramayacaklar. 1993′ü anımsatacak temalar ve rifler de bulabileceğinizi söyleyebilirim, dolayısıyla DIMMU BORGIR’in her döneminden bir şeyler içeren bir albüm. Pek çok senfonik unsur ve büyük bir de koro kullandık. Ayrıca daha karanlık, daha progresif, daha atmosferik, daha ilkel, daha black metal. Kısacası pek çok şeyin bir kombinasyonu. “Enthrone Darkness Triumphant” ve “For All Tid”i anımsatan temalar ve karakterler var.”

DIMMU BORGIR geçen sene de “Forces of the Northern Night” DVD’sini çıkarmıştı.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“DIMMU BORGIR yeni albüm detaylarını ve yeni kadrosunu açıkladı” yazısına 17 yorum var

 1. Ouz says:

  Forces of the Northern Night kritiğinin yorum kısmında “For All Tid’i babam, Stormblast’i de dedem yapmıştı zaten.” dememin üzerinden daha 20 gün bile geçmeden bu haberi görmek… Ne diyeceğimi bilemiyorum, eski albümlere gönderme varsa bile çok büyük olay.

 2. northern says:

  60 dakikalık albümde toplasan 2 dakika sürmeyecek tarama/kazıma bölümleri olacak gibi hissediyorum ben. yalnız şu fotoğraftaki tiplerle bir türk grubu çıksa abovv… silenoz fatih’ten tespihli molla, şagrat boys anılar (soytarılar), galder aka “s.a. nasılsın kardeş”….

 3. Umarım 7 yıl bekledikleri için 75 dakikalık albüm yayınlamazlar.

  Küçük Zenci

  @Ahmet Saraçoğlu, Tabi öyle bi şey olursa albümü siteye kazandırmak adına 75 dakikanı buna ayırmak zorundasın. Hatta daha iyi sindirmek için en az bir 3-5 defa daha baştan sona dinleyeceğini hesaba katarsak senin iş de zor azizim :)

  Ahmet Saraçoğlu

  @Küçük Zenci, albüm iyi olursa sıkıntı olmaz. Zaten muhtemelen Ouz’la ortaklaşa yazarız.

  Ouz

  @Ahmet Saraçoğlu, Büyük bir memnuniyetle.

 4. Küçük Zenci says:

  İyi de For All Tid ile Enthrone Darkness Truimphant arasında sound olarak dağlar kadar fark var hafız.

  Ouz

  @Küçük Zenci, For All Tid’deki bazı parçaların yenilenmiş sürümlerinin Enthrone’da olduğunu ve bu versiyonların, albüme çok güzel yedirildiğini unutmayalım. Sound’dan ziyade şarkı yazımı noktasında bir eskiye dönüş söz konusu olacak sanırım.

  Ouz

  @Ouz, Hunnerkongens sorgsvarte ferd over steppene, Godless Savage Garden’daydı ya; neyse artık yazmış bulundum. Sound olarak Enthrone’a benziyordu o da zaten.

  P L A G U E

  @Ouz, edt nin deluxe versiyonunda ‘Raabjørn speiler draugheimens skodde’ (kopyala yapistir harika bisi) denen parcanin yeniden kaydedilmis hali var. Sound olarak edt kullanilmis. Sonuç??? Harika…albumun icinde hic siritmiyor, hatta bilmeyen adam kisiler ‘ne kapanis yapmislar yau’ diyebilirler. Albumun butunlugunu hic bozmamis.

  Ouz

  @P L A G U E, Aynen, ben de yenilenmiş parça derken onu ve Hunnerkongens’i kastetmiştim. Hakikaten hiç sırıtmıyorlar albümlerde.

 5. glorius says:

  7 yılın ardından bence de bir zahmet hayal kırıklığına uğratmasınlar

 6. trivago says:

  bence artık müziği bıraksınlar. şarkılarındaki o sikimsonik, alakasız, cıvık klavye tonlarından bıktım amk. black metalinde bi ciddiyeti var.

 7. gXnn says:

  yıl 2000 falandı ankara kızılıay hayri müzikte Spiritual Black Dimensions albumune rastlamıştım. kapağından mütevellit içinde güzel bir şeyler vardır herhalde satın almıştım. grupla tanışmam buydu. o günden bu güne bir kaç grup dışında çok sıkı bir black metal dinleyicisi olamadım.dimmu borgırı hiç bir zaman bir kaç şarkısı dışında çok da sevemedim. ama o yıllarda bu konseptler ilgi çekiyordu ve album aldırıyordu. yıl 2018 . insanlar artık bir takım uyanışlar yaşadı. bırakın şu sikko japon anime canavarı konseptini amk.2000 yılındaki grubun imajından tek farkı giydikleri elbiselerin daha üst level bir canavara ait olması sadece. hayır şu yukarıdaki fotografı çektirirken de mi utanmadınız. tamam yine canavar olun da daha karanlık daha gerçek bir konsept üretin. ee yorumlamam bu kadar

 8. Hakan Hakansson says:

  90 sonları 2000 başları… Norveç’te Windir(rip), Dodheimsgard, Gorgoroth, Emperor fırtınaları eserken Dimmu Borgir de en iyi albümlerini çıkarıyordu. Grup galiba artık iyi müzik yapamadığını anladı. Ama yinede merak ediyorum, çıkınca dinlicez artık…

 9. Sacrifist says:

  Elemanların kostümleri The Strain dizisinden çıkıp buraya gelmiş gibi. Çok yaratıcı :)

 10. Ugur says:

  Dimmu Borgir ile ilgili ne zaman bir haber çıksa şu yorum aklıma geliyor:
  http://www.pasifagresif.com/2010/09/dimmu-borgir-abrahadabra/comment-page-1/#comment-22501

  Ulan aradan 8 sene geçmiş hala okudukça gülüyorum:
  “beyazlara bürünüp şamlı karı tüccarı gibi giyinmişsin”

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.