# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
OPETH yeni albüm yazımına yakında başlıyor
21.11.2017

Peki nasıl olacak?

OPETH gitaristi Fredrik Akesson, grubun 2018 başlarında turlamaya ara vereceğini ve yeni albüm yazımına başlayacağını açıkladı.

Akesson açıklamasında, yeni albümün nasıl bir şey olacağına dair şu anda bir düşüncelerinin olmadığını ifade etmiş. OPETH son albümü “Sorceress“ı 2016′da piyasaya sürmüştü.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“OPETH yeni albüm yazımına yakında başlıyor” yazısına 19 yorum var

 1. gXnn says:

  yine aynı kafa karışıklığıyla yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi

  Karizmatik Serkannn

  @gXnn, Kafa karışlılığı ile dinlemiş olabilir misin?

  gXnn

  @Karizmatik Serkannn sanmiyorum. muzik gurusu falan degilim ama iyi bir dinleyiciyim ve morningrise albumu,ciktigi gunden beri siki bir opeth faniyim diyebilirim. saka maka 20 sene olmus. bana gore son 2 album kendi basina degerlendirildiginde fena albumler olmasa da opeth discografisine muzikal anlamda yakisan albumler degiller. heritagei bunlarin disinda tutan biri olarak soyluyirum. daha iyi seyler beklemek ne kadsr dogru bunlar da insan sonucta bir yere kadsr uretebilirler tabiki ama ben yine 4-5 defa dinleyecegim bir album gormektense eski albumleri dinlemeyi tercih ederim.

  Karizmatik Serkannn

  @gXnn, Kafa karışıklığı ile yapılmış lafına katılmıyorum, yani yapılan iş ortad a ve gayet kaliteli işler yani bu yorum ancak kişisel zevklerin uyuşmaması ile açıklanabilir sanırım. Morningrise ile Sorceress arasında da ciddi bir tür farkı var hani atıyorum 2 ya da 3 albüm işte Watershed gibi ya da o kıvamda gelseydi bu yoruma hak verirdim. Umarım anlatabilmişimdir.

 2. trivago says:

  ne kadarda uzun bi ara vermişler valla helal olsun.

 3. Catafalque says:

  Yine mi amq bebeler doluşur yakında

  Catafalque

  @Catafalque, Doluştu :-D

  ilhan

  Yine Sorceress tadında olur bizim ultra metalci kırmızı sakallı camıa beğenmez. Ben beyaz şarabımla dinliyiciim bekliyoruz efendim zira akerfeldt köşe başında tenekeye vursa kaldırımda birikiriz. Yine işin mutfağından bir şeyler bekliyorum.

  İlhan

  Ulan kafa taşakken yazmıştım adama cevap olarak atmışım yorumu :D pardon katafalk bey genel bir yorumdu aslında bu

 4. Lars Maykıl Akefelt says:

  As the lead singer and song-writer of this band, you will never hear even a tiny bit of a growl. suck it xxx.

 5. Melkor says:

  Düşüncelerinin değil, akerfeldt’in düşüncesi yoktur. zira ne yazacak ki? acilen steven wilson ağbisine görünmesi lazım. ben sana özenip progressive dağlarına tırmanmaya kalktım. allah rızası için bi yol göster filan desin

 6. Osman says:

  Steven Wilson’ın yaptığı müzikle Opeth’in şu aralar yaptığı müzik arasında insanlar nasıl bağ kuruyor hala anlamıyorum. Metallica’yla Slayer’ı karşılaştırmak gibi. İkisi de thrash metal sonuçta diyip “Slayer’ın bi düşüncesi yoktur” a mı varıyoruz? Opeth’in müziğini savunmuyorum (cidden artık o kadar iyi değiller) ama her Opeth haberinde Opeth ve Steven Wilson kelimelerini yan yana görmek sinirimi bozuyor. “Ben sana özenip progresif dağlar” ne amk, hani Opeth’in şimdi yaptığı müzikte Steven Wilson’da olup diğer gruplarda olmayan neyi görüyorsun? Gitar, davul, vokal, atmosfer, sözler? Nerden bi özentilik var bari bunu da yaz. Ya da ne gerek var, oturduğun yerden paso salla trve metalci pointin artsın.

  Melkor

  @Osman, ulan osman ne boş yaptın be. iki grubun müziğini karşılaştıran kim? lafı götünden anlayıp paragraf başı yapmışsın aq. akerfeldt’in opeth’i wilson’a özenip iyice progressive sulara çektiğini 5 yaşındaki çocuk bile biliyor. adam senelerdir eblek gibi sound tutturmaya çalışıyor. bi bok yiyebildiği de yok. fikri de yokmuş. bende gitsin wilson ağbisine sorsun dedim.

  Catafalque

  @Melkor, Bu yoruma kadeh kaldırıyorum :-D

  Osman

  @Melkor, e kendinle çelişiyorsun. Madem Opeth’in müziğinde bir damla bile Steven Wilson görmüyorsun nasıl dediğin şeylerden bu kadar emin olabiliyorsun ki? Buna sallama demek boş yapmak mı? Opeth kurulduğundan beri her albüm daha progresifleşti. E şu an progresif rock yapmaları Steven yüzünden mi? Bu Steven Wilson Cynic’le de mi yattı? Tamam salla karışmıyorum.

  Karizmatik Serkannn

  @Osman, Bu biraz yüzeysel dinlemeden kaynaklanıyor, en azından ben böyle düşünüyorum. Yapılan işi özümsemeye veya anlamaya çalışmadan nereden geldiği belli olmayan özgüvenle hardır hurdur yorumlar yapılıyor, bir kısmına tabi saygı duyarım herkes sevecek diye bir şey yok ama bu kadar hater olup ne yapmak istenmekte, nereye varılmaya çalışılmaktadır? Sanki Mikael Progressive Rock diye bir şeyi daha önce duymamıştı, Steven ağabeyi elini tuttu bu türü öğretti gibi ipsiz sapsız yorumlar yani ne desem boş, bir de “eblek gibi sound oturtmak” demiş vah vah ne acı, acilen müzik dinlemeyi bırakmalısın birazcık kitap oku ya da ne bileyim felsefe ile ilgili seminerlere, konferanslara katıl, sergi gez sanatın farklı bir tarafını anlamaya çalış ondan sonra tekrar dinle acaba ne yapılmaya çalışılmış o zaman daha iyi anlayabilirsin.

  Niyetimiz kimseyi kırmak veya aşağılamak değil ancak bazı yorumlar gerçekten aşırı bilgisizce ve tezat oluşturacak bir özgüvenle yazılıyor. Öfkem bunadır.

 7. Greenlandic says:

  Ghost Reveries-Watershed çizgisine geri dönseler keşke.

 8. den4x says:

  bu haberler bi yandan iyi oluyor yorumları görüp eleştirilen albümlerini açıyorum bu konumdaki grupların güzel oluyor. normalde unutuyorum yani bugün bi seçki yaptım youtubeda çok da iyi oldu. bayadır dinlememiştim opeth. my arms your hearse 150 milyon len mq.
  bi yandan kötü ama be kardeşim daha 2018 olcak da albüm yazacaksınız anca falan beklenti yaratma işte.
  fredrik’in bi düşüncesi olmaması normal zira yazımına kimse katkıda bulunmuyor şarkıların.

 9. Drone says:

  @Melkor, adam röportajlarında fırsat buldukça belirtiyor olabildiğince taze ve tekrara düşmeyecek şekilde müzik yapmaya çalıştığını. Ne yapsın bu adam? Grupların %90 i gibi birkaç iyi albüm çıkartıp ondan sonra daha da mainstream olmak için piyasaya yönelik albüm yapıp mainstream dinleyiciye ulaşamasın, üstüne kaybettiği “çekirdek” fanları geri kazanmak için saçma sapan “köklere dönüyoruz, çok sertiz bu en iyi albümümüz yeamınagoyim” kıvamında albüm mü çıkartsın?

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.