# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Michael Amott, Jeff Loomis’in yeni ARCH ENEMY albümündeki şarkı yazımına katılmadığını söyledi
10.08.2017

“O benim çalamadığım pek çok şeyi çalabiliyor, ben de onun çalamadığı bazı şeyleri çalabiliyorum.”

ARCH ENEMY kurucusu, bestecisi ve gitaristi Michael Amott, Jeff Loomis’in yeni ARCH ENEMY albümü “Will to Power“daki şarkı yazımına katılmadığını açıkladı. Bu durum Loomis’ten kaynaklanmıyormuş ve Amott’ın istememesinden dolayıymış ve Amott konuyu şöyle açıklamış:

Jeff yeni albümdeki şarkı yazımına katılmadı. O iyi bir şarkı yazarı, ancak ARCH ENEMY tarzında değil diye düşünüyorum. Kendi projeleriyle ilgili sürekli bir şeyler yazıyor ve kaydediyor. CONQUERING DYSTOPIA adlı bir projesi var, solo işleri var ve ve tabii ki NEVERMORE materyalinin de büyük kısmını o yazıyordu. Bir gitarist olarak ona her zaman saygı duydum; harika çalıyor ve harika da bir insan. Gruba mükemmel şekilde uyum sağladı. Aramızda çok iyi bir kimya var. Ama bildiğiniz gibi bugüne dek ARCH ENEMY müziğinin çok büyük kısmını ben yazdım, bu yüzden de bazı zorluklar oluyor… Grubun sound’unu fazla değiştirmek istemiyorum. Bu grup benim beste fikirlerim üzerinden doğdu ve bu fikirler şu anda da en baskın olanlar olmaya devam ediyor. Sanırım durum böyle, ama bakarsınız ileride başka şeyler olabilir. Jeff’in albümde çaldığı bazı lead gitar bölümleri var; onun tarzı önceden grupta çalan diğer gitaristlerden çok farklı. İkimiz birbiriyle kontrast yaratan tarzlara sahibiz ve bu iyi bir şey. O gitar üzerinde benim çalamadığım pek çok şeyi çalabiliyor, ben de onun çalamadığı bazı şeyleri çalabiliyorum, bu yüzden de böyle bir durum oluşuyor. Armoniler ve motifleri birlikte çaldığımızda ortaya çok iyi bi sonuç çıkıyor. Onun klasik metal konusunda da çok güçlü bir tarafı var. Bence o uzun süredir başka bir alanda şarkı yazdığı için, şu anda pek de… Bu yüzden, doğal olarak bizimle de o kökleri baz alarak başladı… Yine de ortak paydada buluştuğumuz pek çok şey var.

Grup albümden “The World Is Yours”un klibini de Temmuz ayında yayınlamıştı.

ARCH ENEMY birkaç gün önce de İsveçli punk grubu THE SHITLICKERS’ın 1980′da çıkan “The Leader (Of The Fuckin’ Assholes)” adlı şarkısını cover’ını yayınlamıştı.

Albüm 8 Eylül’de piyasada olacak. İşte kapak.

Amott geçtiğimiz Ağustos ayında da grubun yeni albümüne dair bazı açıklamalar yapmıştı.

“Önce bir konser albümü çkaracağız; DVD, Blu-ray, hepsi olacak. Çok kapsamlı ve bonus materyaller de içeren bir şey olacak ve 2 yıllık “War Eternal” hikâyesini anlatacak. Yeni albüm çalışmalarına da devam ediyoruz. 7-8 şarkı hazır. Konserlere ara verdiğimiz 6 aylık sürecin bir kısmında yeni materyal yazmakla uğraştık. Zaten ben sürekli yeni bir şeyler yazıyorum, Alissa şarkı sözlerini yazıyor. Yeni albümü Jeff’le (Loomis) birlikte yazıyoruz. Bu açıdan çok heyecanlıyım.

Michael Amott Eylül 2015′te yeni albüme dair şunları söylemişti:

Sanırım yeni albümü önümüzdeki yıl yazıp kaydedeceğiz, bu yüzden de albüm muhtemelen 2017′de çıkacak. Biz şanslı bir grubuz. DÜnya genelinde bir hayran kitlemiz var ve yeni bir albüm çıkarınca çıkıp tüm dünyayı 2 yıl boyunca turlayabiliyoruz. O yüzden bu büyük bir iş. Bu kadar fazla yerde çalmak, herkese ulaşmak uzun zaman alıyor. Bu yüzden de albümlerimiz arasında belli bir süre olması gerekiyor.

ARCH ENEMY vokalisti Aliss White-Gluz da, bundan sonraki ARCH ENEMY albümlerinde clean vokale de yer verme konusunda açık olduğunu ifade etmişti.

White-Gluz, KAMELOT’ta ara ara yaptığı clean vokallerin, ARCH ENEMY’de de şarkı gerektirdiği takdirde yapılabileceğini, hatta son albüm “War Eternal“da bu tarz demolar yaptığını, bunların grup tarafından beğenildiğini, ancak genel ARCH ENEMY sound’u adına sonradan kullanılmadıklarını ifade etmişti.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“Michael Amott, Jeff Loomis’in yeni ARCH ENEMY albümündeki şarkı yazımına katılmadığını söyledi” yazısına 48 yorum var

 1. özgür says:

  konser çok iyiydi yaaaaa

 2. arjin says:

  şu grup mercy brown’daki ya da ne bileyim frantic amber’daki hatunu alacağına gitti şu yellozu aldı ya, en çok o koydu bana. çıkan albümde bok gibi kusura bakmayın.

  ilginizi çekebilecek linkler:
  https://www.youtube.com/watch?v=oA-Kq1s-dHo

  https://youtu.be/iiP5-dYzThg?t=21s

  Nox

  @arjin, fm’de oyuncu mu transfer ediyorsun? bu ne kadar sığ bir yaklaşım…

  Cattle Bilmemne

  @arjin, Üzülerek de olsa düşüncenize fevkalade katılmadığımı belirtmek isterim. Amacım kıymettar zatınıza, tumturaklı mamafih içi kof söz cambazlıklarıyla saldırıp, söylediklerinizi bulandırarak, olağanüstü bayağı ve dahi yersiz anlamlar çıkarmak değildir. Bilakis naçiz görüşlerimi, yüksek izniniz olursa dile getirmek isterim. Şimdi şöyle bir durum var, Mercy Brown’da söyleyen hanımefendinin sesi biraz fazla boğuk gibi, bilhassa brutal vokali için bunu söylemek mümkün. Linkini verdiğiniz grubun müziğiyle vokalistin o akıl musallatı böğürtülerinin oluşturduğu ahenk yadsınamaz, fakat Arch Enemy’nin icra ettiği aşırı steril müzik böylesi bir sesi kaldıramayabilir diye düşünüyorum. Metal müzik hakkında etraflıca araştırmalar yapmayı uzun bir süre önce bırakmış biri olarak, sizin görüşleriniz yanında benimkiler elbet ki yok hükmündedir. Her şeye karşın, şu ölgün kafamın içinde dönen biteviye ve basmakalıp düşüncelerle sıkıntınızı bir nebze olsun hafifletebildiysem, bana tarifi zor bir mutluluk ihsan etmiş olursunuz. İyi günler.

  Beorn

  @Cattle Bilmemne, Sen oğuz atay okuma bokunu çıkarıyosun

  Cattle Bilmemne

  @Beorn, aynen kenks

  77QX

  @Cattle Bilmemne, Aga zar zor okudum o nasıl bir azim lan ahahaha favori aq ya valla takdir ettim

 3. ismail vilehand says:

  yeni albümün 2017′ye sarkması 2016 yılında metale başlayacaklar için büyük sıkıntı. bu kadar arayı soğutmamaları lazım.

 4. Anıl Akgün says:

  clean vokal arch enemy ye gitmez . angela nın yolunu takip et alissa

 5. corpseofcare says:

  Dünyanın en sıkıcı grubu olarak gördüğüm Arch Enemy’nin yeni albüm haberi için az bi heyecan duyabiliyorsam bunun sebebi de Jeff Loomis herhalde. Ne büyük adamsın yav. Son albümlerinin gideri vardı gerçi.

 6. existencesalad says:

  Açıkçası aliss geldiğinden beri arch enemy dinlemeyi bıraktım son albüm bence rezalet alissi takdir eden olur bir şey diyemem lakin kendisini ve vokalinin mutfak robotluğunu bu gruba yakıştırmıyorum bir de üstüne clean işi gelirse korkarım bu müthiş grubu iyice liselyleştirecekler :/

  circleperspective

  @existencesalad, aradan epey zaman geçmiş ama yinede yazıyım, arch enemy lan bu zaten artık liseli grubu :D

 7. circleperspective says:

  ”Peki saçlar hazır mı?” bu başlığı görünce yarıldım. :D :D

 8. Evrim Eren says:

  grup angela’dan sonra iyice yumuşadı ve alışamadım gitti. eskileri dinlemeye devam.

 9. Lefthandpath says:

  Jeff loomis fark etmemiş. Berbat şarkı.

  ismail vilehand

  @Lefthandpath, hakikaten şarkı o kadar berbat ki, direk yorum kısmına inip Türkçe yorum aradım ve bulmam iki saniye sürmedi.

  kadronun CV’sine baksan adam gibi bişeyler beklersin, hala daha utanmadan metal müziğe giriş 1.00 tarzı şarkılar yapıyorlar.

  Lefthandpath

  @ismail vilehand, kesinlikle aynı şeyleri düşünüyorum. müthiş müzikal geçmişleri olan müzisyenler var ama yıllardır beni yakalayan bir şarkıları olmadı. her müzik türünün belli bir fomülü olur ama bu kadar ucuz yapılması rezil bir durum. (bkz. melodik kısmın başladığı yer)

  Lefthandpath

  @ismail vilehand, dragonforce en sevmediğim gruplar arasında ilk 3′e girer, onlar bile daha tahammül edilebilir geldi şu an.

 10. MetaLstorM says:

  Şarkı gerçekten çok iyi,sabahtan beri abartısız 15 kez döndürdüm.War Eternal fena bir albüm değildi ama bu albüm çok çok daha iyi olacak gibi görünüyor.

 11. Bir Dinleyici says:

  Kulağa biraz kopuk gelse de muazzam bir parça.

 12. blashyrkh says:

  alissa’nın vokalleri daha bi metalcore gibi. Alissa’yı gruba dahil etmeleri piyasaya oynamaktı bence.

  Şarkı; başlangıç filan güzel de şu japon animelerinden fırlayan nakaratları sevmiyorum ya. geçen albümde de sıkça kullanmışlardı. Pop şarkısına nakarat düzer gibi.

  blashyrkh

  @blashyrkh, yazmayı unuttum, once human’daki hatun da fena

  ismail vilehand

  @blashyrkh, Once Human’daki hatun YILAN gibi cidden.

 13. kavanozkafa says:

  Yeni vocalistin haraketler ne öle yaa…kasılmalar fln yapmacık yapmacık haraketler..angela böyle şeyler yapmazdı.

 14. serdar91 says:

  Puanım on üzerinden 6 bu şarkıya. Jeff Loomis gibi bir müzisyeni gruba katmışsın da abi niye kullanmıyorsun bu cevheri!

 15. circleperspective says:

  Önceki albümde arkaya yerleştirdikleri sesler iyiydi ama aynı formülü bir kere tuttu diye alıp sonraki albüme koymak çok gereksiz. Şarkı iyi mi kötü mü bilemiyorum, cidden bir şey anlamadım.

 16. deadhouse says:

  Şu grubu hiç sevmem ama Jeff Loomis hatırına dinleyeyim dedim. Şarkı çöp.

 17. Salih says:

  Belki şarkının ikinci yarısı dinlenebilir, belki…
  War Eternal albümünde videoya çekilen kliplerin bir benzeri olmuş, boş.
  Jeff Loomis’i almak ve kullanmamak!
  Şarkı yazımında Jeff’i kullanmıyorsan neden Nick’i gönderdin?!
  Zeka seviyesi düşük bir parça, belki albüm, bilmiyorum!
  Tanıtım parçası olarak vasıfsız!
  Alissa kadın mı, süper kahraman mı? O kıyafetler ne?
  Thank Yolu Pain! Teşekkürler Alissa!

 18. Salata says:

  O nakarat melodisi nasıl iğrenç bişey ya, vokaller, klip falan, sonuna kadar dinleyemedim şarkıyı, Angela zamanındaki çakma anarşik tavırları bundan daha iyiydi

 19. Melkor says:

  arch enemy’de kötü cosplay görmek istemiyorum haha. şaka bi yana arch enemy görmek istemiyorum.

 20. Nox says:

  olmamış. şarkının kısımları arasındaki geçişler o kadar pöt duruyor ki sanki “jeff abilere pipini göster bakiyim” dercesine aralara jeff girip biraz dülülülülülü yapıp çıkıyor. “dur şimdi biraz nakarat melodisi çalalım, alissa sen şimdi biraz böğür ve şimdi tekrar ritm tatatatatata”

 21. corpseofcare says:

  Yahu herkes yazmış ama ben de içimden atmak istiyorum, grubunda Jeff Loomis varken bu kadar kötü şarkı çıkarmak için cidden gerizekalı olmak gerekiyor sanırım.

 22. circleperspective says:

  Youtube yorumlarında ”30 yıldır metalhead’ im şarkının kötü hiç bir şeyi yok” tarzı yorumlar var.

  Nox

  @circleperspective, sik kafalı japon fanlardır.

 23. mysh says:

  Böylesi igrenc sarkida Jeff’in parmaginin olmadigini bilmek icimi rahatlatti. Yalniz Jeff Loomis’ i kadroya dahil edip yararlanmamak duydugum en malca sey olabilir.

 24. hickdead says:

  senin çalabildiğin ama jeff’in çalamadığı? pek sanmıyorum

 25. doosrock says:

  “O benim çalamadığım pek çok şeyi çalabiliyor, ben de onun çalamadığı bazı şeyleri çalabiliyorum.”

  YANİ HELLURİ HAZRETLERİ DİYOR Kİ;

  -Jeff, böyle sktriboktran riffler çalacan bak.
  +Yok abi, ben çalamam.
  -Ben çalarım.

  northern

  @doosrock, off çok iyiydi be haha.

 26. 24. ve 25. yorumlarda bahsedilen cümle biraz sıkıntılı cidden. Jeff Loomis olsam, Amott’un bu demecini okuyunca bilgisayar ekranına şöyle bakardım.

  https://i.ytimg.com/vi/eeEyVZiVW_M/hqdefault.jpg

 27. Sacrifist says:

  Hangi kısımları çalamıyormuş Jeff? Cidden merak ettim :)

 28. Osman says:

  Bu adam ve 3-5 ark enemi fanboyu dışında herkes grubun soundunun değişmesini istiyor. Müthiş potansiyeli olan bir kadro da var, cidden yazık.

  He single da sikim gibiydi.

 29. MetaLstorM says:

  “Yeni albümü Jeff’le birlikte yazıyoruz. Bu açıdan çok heyecanlıyım” (2015)

  “Jeff yeni albümdeki şarkı yazımına katılmadı. O iyi bir şarkı yazarı, ancak ARCH ENEMY tarzında değil diye düşünüyorum” (2017)

  Bu Michael’da ne mal adam çıktı ya.

 30. deadhouse says:

  Jeff Loomis bu muameleyi hak ediyor. Temel amaçları müzik yapmak olmayan bir gruba katılırsan olacağı bu. Çok uzak olmayan bir zamanda Michael, Dave gibi çalıştığım en iyi gitaristler listesi yapıp sonlara Jeff’i koyarsa şaşırmasın kimse.

  hickdead

  @deadhouse, şu söyledikleri talihsiz olmuş ama michael o kadar da denyo bi kıvama gelmez sanki

 31. salihymn says:

  Çoğu yorumu okudum da, bence insanlar yanlış beklentilere kapılmış çoktan. Jeff gruba girdiğinde Arch Enemy Nevermore’a doğru evrilecek gibi bir durum heyecanlandırdı sanırım herkesi. Arch Enemy’de Malmsteen dahi olsa yine Arch Enemy kalacaktır muhtemelen. Adam bütün röportajlarında söylüyor, grup başından beri benim fikirlerimin etrafında şekillendi ve hiçbir zaman soundun dışına çok fazla çıkmak istemedim. Jeff zaten bütün bunları kabul ederek gruba girdi. Ha şu anda grupta dış kapının mandalı konumda maalesef, röportajlarda bile en az söz alan kişi kendisi, orası ayrı bi vahim. Muhtemelen grupta bulunması çok uzun soluklu olmayacak üstadın. Eğer olursa da kesinlikle maddi sebeplerden dolayı olacaktır…

  doosrock

  @salihymn, eee ne demişler
  MONEY TALKS, BULŞİT WALKS

 32. circleperspective says:

  Bu herif cidden carcass ile o albümleri yaptı.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.