# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
LEPROUS’tan yeni albüm detayları
19.05.2017

Norveçli muazzam grup LEPROUS yeni albümünü 25 Ağustos 2017′de çıkarıyor.

Malina” adlı albümün kapağı şöyle.

Grup son albümü “The Congregation“la dinleyici kitlesini devasa büyütmüş, sayısız konser vermiş, pek çok mecrada yılın en iyi albümleri arasına girmişti. Sitemizde yapılan yıl sonu anketinde de LEPROUS yılın grubu, “The Congregation” da yılın albümü seçilmişti. Grubun esas adamı Einar Solberg’le yaptığımız süper röportaj da şuradan okunabilir.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“LEPROUS’tan yeni albüm detayları” yazısına 17 yorum var

 1. Bu yıl uzak ara en çok beklediğim albüm.

 2. Dice says:

  Bu yıl uzak ara en çok beklediğim albüm.

 3. hen says:

  CÜZZAMLI!

 4. Melkor says:

  AYETLER VAR!1

 5. Neon Black says:

  Oley be

 6. şeyh hulud says:

  Böyle prog gibi değil de sanki indie metal gibi garip bir şey hissediyorum bu adamları dinlerken.

  deadhouse

  @şeyh hulud, Aslında prog metal. Yani kelime anlamıyla prog metalin tam karşılığı. Ama bizim bildiğimiz Dream Theater tarzı (genel) prog metalle pek alakası yok.

  Aaron

  @deadhouse, bence de öyle. Son yıllarda prog metal şekil değiştirdi sanki. Açıkçası artık birileri bana prog metal dediğinde aklıma Tesseract, Uneven Structure, Periphery, Voyager, Leprous, Ihsahn, Scale the Summit ve Animals as Leaders gibi gruplar geliyor.

 7. ali says:

  sitedeki saygıdeğer abilerime soruyorum. bu grupta özel olan ne var? sitede yapılan yorumlar doğrultusunda keşfedip dinlemeye başladığım sayısız grup var. bu adamlarda yılın en iyisi seçildiğine göre iyidir mutlaka diye dinlemeye çalıştım ama olmadı arkadaş!! bu basit bir zevkler tartışılmaz meselesini aştı benim bünyemde. takıntı haline geldi adamaların müziği. genel olarak herkesin beğendiği veya çoğu kişinin beğenmediği mamüller vardır piyasada ama buna hiçbir anlam veremedim. değişik ruh hallerinde deinledim. değişik ortamlarda dinledim. değişik kulaklıklarda bile dinledim ama yok! hiç faydası olmadı! çok basit şeyler bile sizi yakalayıp içine çekebilir, bunu her müzik dinleyicisi yaşamıştır. ama bu grupta nasıl bir tat var bir türlü yakalayamadım. yılın albümü ve ya yılın grubu seçilmemiş olsalardı aklımda bile kalmaz geçerdim. ama sitede verilen önemi görünce tekrar tekrar düşünmeye başlıyorum.

  deadhouse

  @ali, Niye o kadar dert ettiğini anlamamakla birlikte yapılan yorumlar doğrultusunda ben de merak edip birkaç defa dinledim albümlerini. Hoşlanmadım kısaca. Yani baya hoşlanmadım. Vokalistin sesine kıl oldum. Zar zor dinleyebildim. Zevkler renkler deyip geçmek lazım. Yalnız niye dert ettin dedim ama Tool’da senin yaşadığını yaşamıştım ben de. Olabiliyor aslında asdfsd

  Osman

  @ali, vokal, ritim oyunları, atmosfer. Ama asıl sevdiğim ve insanların sevdiğini düşündüğüm tarafları kompleks olmalarına rağmen hiçbir şekilde kasıntı veya formülize duyulmamaları. Metale gelince bu işi başaran çok az grup var; Kayo Dot, Pain of Salvation, Gorguts şuan için sayabileceklerim. Leprous’un bu gruplardan farkı şarkılarının aslında minimalist bir temelinin olması. Son iki albümlerinde minimalizmi çok iyi kullandılar. Leprous herkese göre bir grup değil. Coal ilk çıktığında hiç sevmemiştim ama iki yıl önce tekrardan dinlediğimde hastası oldum. İlk albümlerinden beri dinlerim iyi çocuklardır aslında he.

 8. Melkor says:

  kozmikli bir şeyler mi gelecek tövbe est

 9. Oğul says:

  Yine gereksiz şekilde abartılıp şenliklerle beklenen Leprous albümü. Şu adamlarda çekici ne var bir ben anlayamadım herhalde. Overrated kavramının tam karşılığı bence bu adamlar.

  dice

  @Oğul, :)

  Karizmatik Serkannn

  @Oğul, Anlamadığımız şeyleri yaftalamasak sadece beğenmedik desek daha doğru olur.

  Neon Black

  @Oğul, Sanki adamlar bilboardlarda 14 hafta birinciliği kaptırmadı albümleri 5 milyon satıyor da overrated diyorsun.3 5 kişi dinliyor altı üstü adamları ne overratedı

 10. den4x says:

  retroprogwave. kapak acayip hoş ya

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.