# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
DIMMU BORGIR yeni albümünün ilk dönemine yakın ve daha black metal olacağını açıkladı
13.05.2017

“Enthrone Darkness Triumphant” ve “For All Tid” gibi…

Yeni DVD’si “Forces of the Northern Night“ı yakın zamanda çıkaran DIMMU BORGIR, son albümü “Abrahadabra”nın 7 yıl sonrasında çıkacak yeni albümünü bu yıl sonunda yayınlıyor.

Shagrath, birkaç gün önce yaptığı açıklamada albüme dair şöyle konuşmuş:

“Albümü yazması 3 yıl sürdü. Şu anda tüm çalışmaları bitmiş durumda ve sonbaharda çıkarmayı planlıyoruz. Albümle gurur duyuyoruz. Çok iyi bir albüm oldu, son derece yoğun bir atmosferi var ve DIMMU BORGIR’e dair bildiğiniz pek çok şeyi içeriyor. Bence bizi sevenler hayal kırıklığına uğramayacaklar. 1993′ü anımsatacak temalar ve rifler de bulabileceğinizi söyleyebilirim, dolayısıyla DIMMU BORGIR’in her döneminden bir şeyler içeren bir albüm. Pek çok senfonik unsur ve büyük bir de koro kullandık. Ayrıca daha karanlık, daha progresif, daha atmosferik, daha ilkel, daha black metal. Kısacası pek çok şeyin bir kombinasyonu. “Enthrone Darkness Triumphant” ve “For All Tid”i anımsatan temalar ve karakterler var.”

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“DIMMU BORGIR yeni albümünün ilk dönemine yakın ve daha black metal olacağını açıkladı” yazısına 12 yorum var

 1. Ouz says:

  Forces of the Northern Night kritiğinin yorum kısmında “For All Tid’i babam, Stormblast’i de dedem yapmıştı zaten.” dememin üzerinden daha 20 gün bile geçmeden bu haberi görmek… Ne diyeceğimi bilemiyorum, eski albümlere gönderme varsa bile çok büyük olay.

 2. northern says:

  60 dakikalık albümde toplasan 2 dakika sürmeyecek tarama/kazıma bölümleri olacak gibi hissediyorum ben. yalnız şu fotoğraftaki tiplerle bir türk grubu çıksa abovv… silenoz fatih’ten tespihli molla, şagrat boys anılar (soytarılar), galder aka “s.a. nasılsın kardeş”….

 3. Umarım 7 yıl bekledikleri için 75 dakikalık albüm yayınlamazlar.

  Küçük Zenci

  @Ahmet Saraçoğlu, Tabi öyle bi şey olursa albümü siteye kazandırmak adına 75 dakikanı buna ayırmak zorundasın. Hatta daha iyi sindirmek için en az bir 3-5 defa daha baştan sona dinleyeceğini hesaba katarsak senin iş de zor azizim :)

  Ahmet Saraçoğlu

  @Küçük Zenci, albüm iyi olursa sıkıntı olmaz. Zaten muhtemelen Ouz’la ortaklaşa yazarız.

  Ouz

  @Ahmet Saraçoğlu, Büyük bir memnuniyetle.

 4. Küçük Zenci says:

  İyi de For All Tid ile Enthrone Darkness Truimphant arasında sound olarak dağlar kadar fark var hafız.

  Ouz

  @Küçük Zenci, For All Tid’deki bazı parçaların yenilenmiş sürümlerinin Enthrone’da olduğunu ve bu versiyonların, albüme çok güzel yedirildiğini unutmayalım. Sound’dan ziyade şarkı yazımı noktasında bir eskiye dönüş söz konusu olacak sanırım.

  Ouz

  @Ouz, Hunnerkongens sorgsvarte ferd over steppene, Godless Savage Garden’daydı ya; neyse artık yazmış bulundum. Sound olarak Enthrone’a benziyordu o da zaten.

  P L A G U E

  @Ouz, edt nin deluxe versiyonunda ‘Raabjørn speiler draugheimens skodde’ (kopyala yapistir harika bisi) denen parcanin yeniden kaydedilmis hali var. Sound olarak edt kullanilmis. Sonuç??? Harika…albumun icinde hic siritmiyor, hatta bilmeyen adam kisiler ‘ne kapanis yapmislar yau’ diyebilirler. Albumun butunlugunu hic bozmamis.

  Ouz

  @P L A G U E, Aynen, ben de yenilenmiş parça derken onu ve Hunnerkongens’i kastetmiştim. Hakikaten hiç sırıtmıyorlar albümlerde.

 5. glorius says:

  7 yılın ardından bence de bir zahmet hayal kırıklığına uğratmasınlar

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.