# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
SIKTH’ten yeni albüm
07.01.2017

10 yıl sonra ilk kez.

10 sene evvel, grup elemanlarının diğer projelerine yönelmek için dağıttığı İngiliz grup SIKTH, 2014 Haziran ayında düzenlenen Download Festival için tekrar birleşmişti. Grup 2015 Kasım’ında da 9 yıl aradan sonraki ilk yeni şarkısı olan “Philistine Philosophies”i ve “Behind The Doors”u sunmuştu. Bu şarkıların videolarını aşağıdan görebilirsiniz. SIKTH 4 Aralık 2015′te de “Opacities” EP’sini yayınlamıştı.

Şimdiyse gruptan yeni albüm haberi geldi. SIKTH, yeni albümünü bu yıl içinde çıkarmak üzere stüdyoya girdiğini ve kayıt safhasına başladığını duyurdu. İşte kayıtlardan ilk video.

Bunlar da yukarıda bahsi geçen şarkılar.

 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Netvibes
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Technorati
  Yorum alanı

“SIKTH’ten yeni albüm” yazısına 12 yorum var

 1. Berca B. says:

  Dünyanın en güzel ve ilginç müziklerinden birini yapıyorlardı, dağılmalarıyla bir şeyler eksik kalmıştı. Tekrar birleşiyor olduklarını görmek aşırı mutlu etti beni.

 2. brutallica says:

  Berca B. ile dün baya adını anmıştık hayra vesile oldu sanırım bu olay olursa benim için yılın en efsanevi olayı olur.NOKTA.Ama en önemlisi de şu ki albüme vesile olur inşaallah

 3. ismail vilehand says:

  konser yetmez yeni albüm şart.

 4. Berca B. says:

  :’)

  Sikth’ten yeni bir şeyler duymak ne güzel ya. Şarkıyı hiç kritik bile etmek istemiyorum, sadece bu olayın gerçekleşmesinin tadını çıkaracağım valla. Ama vokaller biraz değişik geldi kulağıma onu da söyleyeyim, yer yer Jonathan Davis’i anımsattı hatta.

  Bir daha dağılmayın ulan allahsızlar.

 5. berkay says:

  grubu ilk defa dinlemiş olmaktan utanıyorum :( özellikle vokalin yükseldiği yerleri baya beğendim ya en kısa zamanda eski işlerine de bakıcam ha bide vokalistin ses JD hareketler anders :))

 6. ismail vilehand says:

  geçen bunca zamana rağmen Sikth standartlarını korumuş. manyak şarkı.

 7. Berca B. says:

  BU. DA. NEYDİ. AK?

  Tek kelimeyle enfes olmuş şarkı, resmen aklımı kaybettim.

  Yarın ne yayınlayacaksınız lan öyle? Resmen maaştan daha çok bekler oldum şu an.

 8. Sikth says:

  Sikth’in yeniden birleşmesi ve albüm yapması ihtimali tee 2 yıl önceki Download festivaline katılım gösterecek olmalarıyla ilk kıvılcımını vermişti.Yeniden birleşip bir şeyler ortaya koymaları durumunu da yılın en güzel olayı olur şeklinde düşünmüştüm.
  Ve dün yayınladıkları şu 28 dk’lık Ep bile benim için muazzam albümlerle geçen 2015 yılının vardığı zirve noktası olmaya yetti.
  Şüphesiz haksızlık edeceğim yığınla albüme karşı kusurlu kalıyorum bu lafımla ama SIKTH’ın birleşip hemen ardından yeniden o kendine özgü tarzıyla bir şeyler ortaya koyması benim gibi bu gruba apayrı bir anlam ve özelliği tadmış kişiler için apayrı bir haz ve önem unsuru.
  Ha keza Ep ‘yi dinlerken müthiş heyecanlandım, defalarca döndürüyorum dünden beri ve yine çok fena döktürmüş herifler.
  Kendilerine özgü o çılgın atan vokallerden ,poliritmik riff ve tapping ilerleyen melodilere değin her şeyden katılmış, bir güzel Ep çıkmış ortaya.
  Albümlere vesile olur umarım.

 9. ismail vilehand says:

  Ep’yi dinliyorum da cidden çok acayip ya. öyle böyle değil. son yıllarda gittikçe çoğalan, deli müziği yaptığını sanıp mega bayık şarkılar yapan prog/djent gruplarının kulağına zorla Sikth basacaksın, alayı müziği bırakır.

  birde Behind The Doors dinlerken havaya döner tekme savuruyorum. deneyin çok güzel oluyor.

  Sikth

  @ismail vilehand, Denedim çok güzel oldu :) Şaka bir yana çok farklı bir kafada ve insana dinlerken her an bir çılgınlık yapabilecek hissi veren türden bir müzikal anlayışa sahipler.
  Ve dediğin gibi djent olayını müziğine adapte eden grupların artık baymaya başlayan şu 0000 00 0000 0 0 türden ilerleyen riff kalıplarını ve tekrarlı senkopları sürekli duymaktan gına geldi.

 10. Berca B. says:

  EP için söyleyeceklerimi bir süre içimde tutmaya karar verdim. Sözler de yayınlanınca kritikleyeceğim zira Sikth’in müziği kadar sözleri de efsanevi.

  Sikth

  @Berca B., Geçen İsmail vilehand’a karşılık yazarken cümlenin sonuna Berca B.’ninde çok özel bulduğu ve sevdiği bir grup olduğunu biliyorum ondan siteye (nihayet) bir SIKTH kritiği yazmasını beklemek ayıp olur mu diye cümlemi bitirecektim fakat yükümlemek istemediğim için yazmadım.Çok yerinde bir tesadüf oldu.Çok da güzel oldu :)

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.