# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
Buğra Şişman ve Nazım Kemal Üre’den yeni video
16.12.2014

Find Yourself.

Gitarist Buğra Şişman, bir süre önce yayınladığı “The Trees Made It” isimli şarkıdan sonra yayınladığı “Find Yourself”in videosunu yayınladı. Şarkıda (ve videoda) ACHROMA RISING üyesi Nazım Kemal Üre de bas gitarıyla eşlik ediyor.

  Yorum alanı

“Buğra Şişman ve Nazım Kemal Üre’den yeni video” yazısına 13 yorum var

 1. Cemali says:

  Şarkı dehşet olmuş yahu. Nazım abinin solosu da pek bir güzel olmuş ve uymuş. Bu ikili bu ipin ucunu bırakmamalılar bence.

 2. sueda says:

  çok hoş.. kendimi buldum

 3. northern says:

  kapak ve şarkı adı kısaca diyor ki “herkesin içinde bir kamyon şoförü yatar. bul onu.”

 4. demonizer says:

  Müzisyenlik yetersizliğimden olabilir ama bass solonun sonu detone olmuş gibi. Şarkı hoş olmuş.

  Ufuk Sönmez

  @demonizer, bence bilerek 2.sesinden çalmış gibi geldi. kemal kasıtlı yapmıştır orayı :D

  şöyle de örnek verebiliriz aslında. misal canon rock’ın melodisini biliriz hepimiz, ama şarkının bi yerinde fun two değişiklik veya çeşitlilik katma adına ana melodiyi 2. sesinden çalıyor, tam olarak şurası:

  http://www.youtube.com/watch?v=2xjJXT0C0X4#t=231

  Kemal

  @demonizer, evet bilincli bir tercih :) Soloya renk katmasi icin araya parcanin anahtarinin disindan notalar sikistirmayi seviyorum.

  Ufuk Sönmez

  @Kemal, peki benim verdiğim 2.ses tanımı yanlış mı oluyor, daha doğrusu bi melodinin 2.sesi anahtar dışında kalan notalar mıdır?

  Kemal

  @Ufuk Sönmez, 2. sesler genelde anahtarin icindeki notalardan secilir, yani armonik olarak arkada akorlara uyumlu seslerdir. Verdigin ornekte de o sekilde caliyor. Ama alakasiz bir ornek vermissin diyemem, benim solom ile benzer bir etki yaratiyor o gonderdigin kisim.

  Ufuk Sönmez

  @Kemal, anladım dostum, sağol cevap için.

  demonizer

  @Ufuk Sönmez, Aslında pek alakası yok, daha doğrusu ben tonal olarak benzerlik yakalayamadım. Kulağım iyi değildir ama onu da belirteyim :). Burada 2. ses, farklı oktav ya da karar ses (anahtar) değişimi değil de, çok bariz, bilerek yapılmış bir alternatif bir tercih var…Zaten bilinçli olmaması, müzisyenin duymaması mümkün değil. Elinize sağlık, şahsen severim zaten böyle sivri çalım tercihlerini.

 5. EZİYETÇİ says:

  Beğenmedim ben fazla iyi olmuş

 6. Birkaç gündür enstrüman müzikleri keşfederken bu video’nun çıkması çok iyi oldu, elinize sağlık. Jason Becker falan dinlediğim zamanlarda çıksaydı bu şarkı kafayı yerdim herhalde.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.