# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Haberler
MURAT İLKAN PENTAGRAM’dan ayrılıyor
25.05.2010

15 yılın ardından.

1995′ten beri PENTAGRAM vokalistliğini sürdürmekte olan MURAT İLKAN, sağlık sorunları nedeniyle gruba veda ediyor.

İLKAN’ın açıklaması şöyle:

“Bundan ikibuçuk yıl önce fiziksel hareketlerimde farkettiğim bazı rahatsızlıklar sebebiyle doktora gittim.
Yapılan tetkikler sonucu MS (Multiple Sklerosis) teşhisi konuldu. MS doğası gereği, zaman zaman geçirilen ataklarla, kişiden kişiye değişen bir seyir izler. Bende rastlanan türü agresif olmadığı için şanslıyım.

Şimdiye kadar Pentagram’la çalışmalarımı aksatmadan sürdürdüm. Ancak grup olmak birlikte hareket etmeyi gerektirir. Rahatsızlığım nadiren de olsa bunu engellemekte.

Bu sebeple, Pentagram’a ve dinleyicilerine olan saygımdan ötürü, gruptan ayrılmanın en doğrusu olduğuna karar verdim ve grup arkadaşlarımla da kararımı bir süre önce paylaştım.

Yönünü kendim çizebileceğim, kararları kendim alabileceğim bir oluşum içine girdim ve ilk olarak “Murat İlkan Akustik” projesini oluşturdum. Bu projeyle ilgili gelişmeleri www.muratilkan.com ve Facebook’taki Murat Ilkan – Official Page ‘ den takip edebilirsiniz.

25 Haziran 2010 tarihinde İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek olan Sonisphere festivalinde Pentagram’la son kez sahne alacağım.

Sonuç olarak hastalığım, şarkı söylememi engelleyen bir rahatsızlık değil. Sadece şartlar ve etkinlik tarihihleri gibi ayrıntıların bana göre şekil alacağı yeni bir oluşumda müzik yaşamıma devam edeceğim.”

MURAT İLKAN

pasifagresif olarak kendisine geçmiş olsun diyor, bunca yıldır yaptıkları için de teşekkür ediyoruz.

  Yorum alanı

“MURAT İLKAN PENTAGRAM’dan ayrılıyor” yazısına 11 yorum var

 1. Geçmiş olsun. MS ciddi hastalık, yine ucuz atlatmış kendileri.

 2. Burak Kaplan says:

  Çok geçmiş olsun.

  Ha bi de desene hacı para lazım akustik şart oldu.

  Zggy

  @Burak Kaplan, yorumunu 10 yıl sonra gördüm ama kendinle nasıl yaşıyorsun, merak ediyorum.

 3. Aeonian_Lich says:

  Pentagram öyle çok konser veren bir grup muydu ki son senelerde? Benim bildiğim değildi. O bakımdan farklı sebepler asıl etkenler olmuştur diye düşünmeden edemiyorum açıkçası.

  Ugur

  Aslında tam da son senelerde konser vermeye başladılar sanki.2007′de 20. yıl konseriyle başlamıştı konser olayları.2002′den beri sessizdiler diye hatırlıyorum ben.

  havitetty

  @Ugur, Aynen. O zamandan beri çıkmadıkları festival olmadı herhalde.

  heat

  @havitetty, ya o değilde şu manga yı sonisphere den attıran elemanlarla birleşsek de pentagramı yeni albüm cıkartmaya zorlasak nası olur. mangayı festivalden cıkarttıran adamlar bunu da yaptırır bence:D 8 yıl albüm cıkarmayıp surekli turlayan grup mu olur lan?!

  havitetty

  @heat, Bana kalsa direkt dağılmaya zorlarım (subjektif yorum) ama yeni albüm çıkartmak da olur :) Dediğin gibi en azından senelerdir albüm yapmayıp turlayan grup olmaktan çıkarlar.

  darth sidious

  @heat, machine head 5 sene daha kıçını sıkıp turlarsa sanırım bi tane daha olur =D

 4. havitetty says:

  @havitetty, Bu comment’im niye sallanmadı :)

 5. serkan ileri says:

  murat ilkanın sağlık durumlarından dolayı ayrılmasını öğrenmem yeni vokalli klibi izlememle oldu.Pentagram ülkemizde yetişen nadir çiçeklerdendir.kıymetini biliyoruz ,murat abimizede acil şifalar dileriz.murat abinin sesinin olmadığı pentagram farklı olacaktır şüphesiz.

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.