# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Son Haberler
Anasayfa    /    Kritikler
IRON THRONES – Visions of Light
| 01.07.2009

Bir amme hizmeti olarak duygusal progresif death metal albümü yapmak.

Bu yazıyı kısa tutma niyetindeyim ve tutacağım da! Beni kimse bu amacımdan alıkoyamaz.

IRON THRONES, Amerika’nın incisi Minneapolis’ten bizleri selamlayan bir grup. Nedir bu grubun olayı? IRON THRONES kendi üretimleri olan ilk albümleri “Visions of Light”ı internetten bedava dağıtan bir grup. Albüm satışlarının grupların geçim kaynağı olmaktan çıktığı ve sadece adlarını duyurup turlamalarına ve bu sayede para kazanmalarına yardımcı olan bir araca dönüştüğü günümüzde, IRON THRONES akıllıca bir iş yapıyor ve her saniyesine, her notasına büyük emek verildiği belli bu albümü alın sizin olsun diye bedava dağıtıyor, bu yolla da bir şirketin kendileriyle anlaşmasını bekliyor.

Karşımızda isteyen herkesin ulaşabileceği, bedava bir albüm var ve emin olun bugüne dek para verip aldığınız sayısız albümden daha iyi, daha çok emek verilmiş, daha çok uğraşılmış bir albüm “Visions of Light”. Hem müzik, hem prodüksiyon adına. “Self-produced” bir albüm için mükemmelden de öte bir iş çıkarmış IRON THRONES. Cillop gibi bir sound var albümde.

OPETH seven herkesin atlaması gereken “Visions of Light”, büyük OPETH etkilenimi barındırsa da, genç yaşlarına rağmen son derece profesyonelce bestelenmiş şarkılarla dolu. Hatta tüm darbelere göğüs gererek söylüyorum ki, OPETH “Ghost Reveries” yerine bu albümü yayımlasa daha memnun olurdum. Gelin lan… tek tek gelin.

Daha fazla uzatma niyetinde değilim, en alta koyduğum bağlantıya gidip “Free Download”u seçip e-mailinizi yazarak zaten albüme anında sahip olabiliyorsunuz (grup sitesine not düşmüş, inbox’ınza gelmezse spam’inizi de kontrol edin deyu). Gruba destek olmak isteyenler albümü para ile de alabiliyorlar. Grup bunu size bırakmış. Şahsen çok beğendiğim bu albümü, Amerika’da yaşıyor olsaydım hiç düşünmeden parayla alırdım, zira grup çok yetenekli ve desteklenmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Albümü download ettiğinizde şarkı sözleri, yüksek çözünürlükte kapak gibi normal bir albümde olan her şey de yanında geliyor. Yine albümden çıkan şu not bile grubun samimyetini görmek adına yeterli:

“Visions of Light”ı download ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Kopyalayın, arkadaşlarınıza verin, ne isterseniz yapın. Yine de herkesin albümü kendisinin download etmesini tercih ederiz, böylece grupla ilgili gelişmeleri sizinle paylaşabiliriz. Yaratmak uğruna çok çalıştığımız albümümüzü beğeneceğinizi umarız.”

Şahsen, hayatımda dinlediğim en iyi self-produced albümlerden biri, belki de birincisi.

İşte o link!

BELEŞ ALBÜM İÇİN TIKLA!

8/10
Albümün okur notu: 12345678910 (8.09/10, Toplam oy: 22)
Loading ... Loading ...
etiketler:
  Albüm bilgileri
Çıkış tarihi
2008
Şirket
El Emeği Göz Nuru Plakçılık
Şarkılar
1 - Swell to the Surface
2 - The Dark Design
3 - Heart of the Light
4 - Still Waters
5 - The Final Farewell
6 - Illumination
7 - Wading…
8 - Cover of Smoke
9 - Shadows Revealed
  Yorum alanı

“IRON THRONES – Visions of Light” yazısına 17 yorum var

 1. steve.h says:

  Thank you for the review! Although Google’s translator isn’t perfect, I think you said nice things (haha).

  Cheers,
  -steve.h (Guitarist, Iron Thrones)

 2. Gökhan Gökseven says:

  ne zamandır bakacaktım bakamıyordum unutuyordum. ahanda vaktidir.

 3. baldur says:

  and thanks for your free album steve. we will be following your band:)

  o değil de adam bu siteyi nerden bulmuş merak ettim doğrusu:O

 4. Ahmet Saraçoğlu says:

  Steve’le geçmişimiz eskiye dayanır. Normandiya’da çarpıştıktan sonra Çorum’a gelip birlikte perakende sebze işine girmiştik. Hey gidinin Steve’i… Ama hala bana o kerevizlerin parasını ödemedin zalım Steve! (you owe me Steve!)

 5. Serkan Mutlu says:

  “The album has a sound like Cillop.”

  Ahahahahahahaha

 6. baldur says:

  albümle ilgili ilk izlenilerim olumlu yönde, albümün prodüksiyon kalitesi iyi seviyede. 10 üzerinde 8 puanı hak etmiş bence de. vokaller güzel, gitarlistler de hem arka planda hem de ön planda iyi işler çıkarmış.

  o değil de steve bunu okuyorsan topsun oğlum:D:D hadi google bunu da çevir sıkıyorsa:D:D:

 7. janslore says:

  hop hop steve top steve…

  olm türk değil misiniz işte, ayıp be:))

 8. Ahmet Saraçoğlu says:

  Şöyle bir şey geldi gruptan:

   

  Hi!  This is steve.h from Iron Thrones.  You downloaded our album a while ago, and that’s awesome.  Hopefully you’re enjoying it!

  If you have a second, could you help me/us out by voting for us in this No Label Needed contest we entered?  Essentially, if we win, we’ll get all the tools necessary to make it in this business as an independent/unsigned band (well-produced EP, radio campaign, press, etc.) and get our music out to more people.  I really believe in what we’re doing, and I feel like this is our chance to really start doing something big!

  Anyway, hope you’re having a nice day,
  -steve.h & Iron Thrones

  P.S. It’s at http://www.metalinsider.net/nolabelneeded, no email address or signup is required, and you can vote once per day for the next month!  Please do :)

 9. caksu says:

  Diğer grupları tanımadığımdan pek adil olmayacak belki ama.. Verdim gitti..

 10. O linkteki gruplardan reciprocal, destroy the oppositon, orwell ve iris divine’ın albümleri bi şekilde bulup dinledim. geri kalanların da samplelarına baktım sitedeki.
   
  visions of light yine en iyisi. albüm cidden ÇOK İYİ be.

 11. steve.h says:

  Thanks for the support guys!

 12. Haha, we’re glad that you didnt forget us steve
   
  (5 dakkada fanboy olurum, emeğe saygı)

 13. Ahmet Saraçoğlu says:

  Bu elemanlar kazandı yarışmayı.

 14. Ahmet Saraçoğlu says:

  Holy crap, Iron Thrones won the “No Label Needed” contest! For those not in the know, this means we’re flying out to the East Coast to get an EP recorded at The Machine Shop by the likes of Will Putney and Machine (Lamb Of God, Every Time I Die). In addition, we’ll be learning all there is to know about professional promotion and marketing, and teaching everything we learn to anyone who wants to know through a multi-part web series. Essentially, if you follow this contest and apply the things you learn to your own band, you will be in a significantly better position when it comes to getting the word out and making sure you’re coming off the way you think you are. Basically, we’re learning nearly everything a label’s marketing and promotional teams would do, and showing everyone willing to listen how it’s done.

  And now for a semi-official, conveniently quotable statement:

  “We’re so thrilled to have been given this once-in-a-lifetime chance! An epic “thank you” to our fans, Scion, metalinsider, metalsucks, metalinjection, and all of the people involved with the contest. We’re ready to do everything we can to take full advantage of this unique and incredible opportunity to help not only ourselves, but all bands willing learn how to market & promote themselves. With so many great tools out there and available for anyone with an internet connection, we feel the artist/label relationship is ready for a much-needed change. A shift of power (and responsibility) from the label to the artist. Sure, it means a lot more work for the bands, but it also means complete creative control over every aspect of the bands and how they interact with the fans. It’s a very cool time to be an artist!”

  Aside from the series itself, we will try to make ourselves as available as possible to share the knowledge we get with anyone willing to ask. Assuming the hotel room has wifi available, perhaps we can work out some sort of nightly webcam/chat thing? If anyone has any sites they recommend, feel free to shout ‘em out. I’ve heard stickam (sp?) works well?

  As for the record itself, “pre-pre-production” is going extremely well. It will be nice to go into the recording process knowing 90% of what we want to do, vs. figuring it all out in the studio and potentially running out of time. Personally, I highly recommend to any band to do as much pre-production as you can before you record anything, even if you’re recording your own record. Hearing your material recorded makes it so much easier to hear what parts you need to practice, play around with different arrangements, figure out what overdubs you might want to do, etc.

  Again, an enormous thank you to our fans for voting and supporting us as much as you have. Although relatively small in number, we really dig having such a tight-nit community of people who really enjoy what we do, vs. a bunch of kids just looking for the next fad to jump on. It really means a lot to us, and it’s been incredibly cool to talk to a few of you through email, through our Forum (forum.ironthrones.com), and in-person. Feel free to hit us up any time!

  Many more updates undoubtedly coming soon.

  Cheers,
  -steve.h & Iron Thrones

 15. caksu says:

  Hastasıyım şu yamuk yumuk uyduruk akorların. Albüm çok güzel de başından sonuna pek dinleyemiyorum. Birkaç şarkıdan sonra hevesimi almış oluyorum. Opeth şarkılarında mesela aralarda girip de insanı coşturan o zafer hisli, uçuran bölümler var ya.. Onlardan koca bir albüm yapınca aynı zevki, coşkuyu vermiyor sanırım. En azından bana.. Şarkılar baya güzel ama. Saçmalamış da olabilirim. Neyse.. Öyle işte.
  Ghost Reveries lafı için de adam toplayıp gelecektim, tek yemedi.

 16. Arkadaşların ikinci albümü de çıkmış. Yine indirebiliyosunuz tabi ki.

  http://download.ironthrones.com/album/the-wretched-sun

  Buyrun

Yorum Yazın

*

"Yaptığım yorumlarda fotoğrafım da görüntülensin" diyorsan, seni böyle alalım.
Pasif Agresif, bir Wordpress marifetidir.